Merhaba benim derdim şu, bana bir kere yanlış yapan insanı hayatımdan çıkarıyorum ve bu yüzden çevremde kimse kalmadı. Detaya da inin lütfen?

Demekki gerçek arkadaş değildiniz eğer olsaydınız kadının arkasından “oh be kurtulduk demezdiniz. Kadın en doğru olanı yapmış demekki…hislerinde yanılmamış

Benim arkadaş çevrem geniştir ama her seye küsüp darılan, aradım dönmedin, bulustun haber vermedin diyen kişilerden uzak duruyorum genelde. 4-5 kişilik bir arkadaş grubunda bazen biriyle özel bakit geçirme ihtiyacı hissediyorsun, bazen öylesine gelişiyor buluşuyorsun. Bunun için darılıp küsmenin bir manası yok bana göre.
Biz kuzenlerle de yakınız. Çocukları büyük ya da bekar olanlar daha sık görüşüyor mesela. O yakınlığın içinde daha yakın olanlar var. Her seyi mesele edersek oturup iki çift laf edecek insan bulamayız. Bazı seyleri görmezden, duymazdan gelebilmek lazım.
Hayat anne ve eşten ibaret değil. Gençken neyse de ileri yaşlarda bunun ciddi sıkıntısının olacağını düşünüyorum. Çocuk olunca onlarda sosyallik istiyor.Okul harici arkadaşlarıyla buluşmak istiyor mesela orada da anneleriyle belli bir iletişim içinde olmak gerekiyor. Bilmiyorum kimse olmadan hayatına devam edenler buraları neyle dolduruyorlar.

Maalesef ben de böyleyim.Kücük bir sosyal çevrem var keyif aldığım akrabalarım var en yakın arkadaşım eşim ve annem.eskiden çok ama çok sosyal çok çevresi olan bir insandım.Ama bu şekilde o kadar mutluyum ki

Böyle olmanın sıkıntısını yalnızlık konusunda çok çektim ben. Kendi kendime yetebilen bir insanım ama bazen çevremde birilerini arayıp da göremediğimde çok üzüldüğüm zamanlar da oldu.
Hiçkimse mükemmel değil. Kusursuz dost arayan dostsuz kalır diye bir söz vardır. Emin olun sizin de kusurlarınız var. Başkası da sizi hayatından direkt çıkarabilir. Böyle hayat geçmez. İçten pazarlıklı, enerjinizi düşüren, sürekli şikayet eden ve maddi manevi sizi sömürmeye çalışan insanlar dışında bence daha fazla şans vermelisiniz çevrenizdekilere.

Valla bende aynıyım...yıllarca herkesi yeterince telore ettiğimden mıdır nedir ...kimseye tahammülüm kalmadı....
İnsanları sevmiyorum net bana uzak olsunlar yanlizligimla mutluyum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…