Merhaba benim derdim şu, bana bir kere yanlış yapan insanı hayatımdan çıkarıyorum ve bu yüzden çevremde kimse kalmadı. Detaya da inin lütfen?

Aynı hatayı tekrarlıyorlar mı yoksa pişman olup kendilerine çeki düzen veriyorlar mı? Muhtemelen siz de değişmedikleri için siliyorsunuz ve doğru olanda bu. Herkes kötü diye arkadaşlık ilişkisi devam etmez edemez.

Mesela arkadaşımla aynı mahalledeyiz , o evine gelecekti benim de kargom vardı merkezde gelirken getirir misin dedim ama o yolda gitmicem dedi halbuki çok yakınında oldugunu biliyordum. Bu olaydan sonra soğudum mesela. Sonra arkadaşlarım bensiz buluştuklarında kırılırım . Vs…
yani senin çıkarına uymadıkları için, senin istediğin gibi davranmadıkları, istediğin şeyi yapmadıkları için sildin onları, öyle mi ?
mesela bana göre senin modelindeki insanlar kesinlikle uzak durulması gereken insanlardır
böyle onun istediği bişeyi yapmadım diye beni silecek, diğer arkadaşımla onsuz buluştum diye hayatından çıkaracak falan, yok yani.. kesinlikle gelemem böylesine, dünyanın bir ucuna gitsin benden uzak allah'a yakın olsun.

eskiden hep üç maymunu oynar gene eskisi gibi devam ederdim ama bu sefer susmadım söyledim tüm eski şeyleride açtım söyledim de söyledim rahatladım ortada hiçbir şey yokken kötüyüm anlatayım da öyle kötü olaym kafasındaym artk bide bu yaşadığım hep aynı kişi üzerinde oldu her ailede çevrede bir 🐍 oluyor ne yazıkki..Hele birden fazlaysa Allah yardım etsin
Evet hep aynı kişiler üzerinden yaşanıyor demekki hayatımızdan çıkarmak lazım

Genelde insanları çabuk silenlerin ailelerinde güvensizliği öğrendiklerini gözlemledim. Eşimin annesi kimseye güvenmemekle övünür. Eşim de zor güvenir. Sınırlı bir çevresi vardır.

Annenizle çocukken iletişiminiz sonucunda da bunları yapıyor olabilirsiniz. İnsanlar size göre 'hata' yaptıklarında çok kolay bir şekilde 'sevilmediğinizi', bu yüzden de görüşmemeniz gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Sevilmemiş çocuk ya kendini sevdirmeye çalışıp, herkesi memnun etmeye çalışabilir ya da derin bir nefret geliştirebilir. Çabuk yanlış anlar, alınır, üstüne alınır durumları.

Sanırım tutumunuza taraf arıyorsunuz ama farklı bir bakış açısı isterseniz, şunu düşünün: Etrafınızdaki insanların size yaptıkları her zaman sizinle ilgili değil. Size haksızlık ettiklerinde ya da sinirlendiklerinde bile aslında onlarla ilgili olabiliyor durum. Siz onların 2 kişi buluşmasını bile kendinize göre yorumladınız.

Çevresi geniş biriydim. Artık değilim. Ama insan kusurlu bi varlık. Ne kadar çok yaklaşırsanız, o kadar çok görünür kusurları. Üstüne alınmamak lazım her yapılanı.
Evet haklısınız. Annemle çocukken pek iyi olamadım annem bana şefkatli değildi çok şiddet gördüm annemden

Aynı hatayı tekrarlıyorlar mı yoksa pişman olup kendilerine çeki düzen veriyorlar mı? Muhtemelen siz de değişmedikleri için siliyorsunuz ve doğru olanda bu. Herkes kötü diye arkadaşlık ilişkisi devam etmez edemez.
Kendine çeki düzen veren de oldu, sorunlarımı dile getirdiğim için havalanıp kendini bişey sanan da oldu . Öylelerini direk sildim zaten

Allah sizdende razi olsun. Amin, cumlemizin.

Son olarak izniniz ile şunu da yazmak istiyorum. Tabii ki ben her şeyi iyi biliyorum diye değil sadece birbirimize faydamız olsun diye sonuçta burada bir şeyler paylaşıyoruz. Ben de doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri aktarmak istedim 🙏

Arkadaşlarınız ile eğer daha önce her buluşmanızda 3 kişi olarak buluşmanıza rağmen sizi birden çağırmadılarsa elbette ki kırılmak ta haklısınız... o an o değersizlik duygusu ile tamamen onları silmek istemeyedebilirsiniz ama bunu eyleme dökmemelisiniz. Çünkü yetişkin insanlarız ve bu sağlıklı bir tepki olmaz. Nitekim bu sizin yalnız kalmanıza da sebep olur. Belki de ortada asla dışlamak istemek gibi bir durum yoktur. Bunun en iyi cevabını onlara niye beni çağırmadınız diye sorarak öğrenebilirsiniz. Onun doğrultusunda nasıl davranacağınıza karar verirsiniz ... sevgiler Öpüyorum sizi hoşça kalın 🥰🤗
Bende öpüyorum sizi çok teşekkür ederim ☺️🥰❤️

Size de oluyor mu siz zor gunlerinde canınızı disinize takıp teselli ederken sadece iyi günde değil kötü günde de yanlarında olurken sizin kötü gününüzde yanınızda olmayınca silmek mübah mı yoksa kusursuz dost arayan dostsuz kalır deyip devam mı etmek gerekir ben de buraya iliştireyim böyle yapanlarin hepsini sildim üstelik akrabalık bağı olanları bile görsem selam bile vermiyorum pişman de değilim
Aynen size sonuna kadar katılıyorum

Yakin zamanda ayni durumu yasadik ama biz silinen taraftaydik.. arkadasimiz sosyal medyadan 3 arkadaş buluştuğumuzu görünce bizi silip engellemis.. kocaman kadin.. ergen ergen tripler..
Vallahi dedik oh be kurtulduk diye..
Rahatladik.. boyle alingan ergen insanlar hic olmasin daha iyi dedik..
Yani kimse kimsenin arkasindan aglayip üzülmüyor aslinda.. giden kaybediyor..
Bir gün onlar bensiz cikar oyle denk gelir..
Baska gün baska birileri bulusur..
Diger türlüsü mümkün degil zaten..
Neyse diyeceğim o ki bu sekilde daha cok yalniz kalirsiniz

Yakin zamanda ayni durumu yasadik ama biz silinen taraftaydik.. arkadasimiz sosyal medyadan 3 arkadaş buluştuğumuzu görünce bizi silip engellemis.. kocaman kadin.. ergen ergen tripler..
Vallahi dedik oh be kurtulduk diye..
Rahatladik.. boyle alingan ergen insanlar hic olmasin daha iyi dedik..
Yani kimse kimsenin arkasindan aglayip üzülmüyor aslinda.. giden kaybediyor..
Bir gün onlar bensiz cikar oyle denk gelir..
Baska gün baska birileri bulusur..
Diger türlüsü mümkün degil zaten..
Neyse diyeceğim o ki bu sekilde daha cok yalniz kalirsiniz
Ay evet ya ne yorucu insan tipi. Küstüm oynamıyorumcu. Kim kiminle buluşmuş beni çağırmış çağırmamışlar takip bile etmem ben. Bi gün ben denk gelirim bi gün diğeri diğeriyle görüşür. Ortaokulda falan önemsenecek şey yani. Böyle olanlar beni hayatından çıkarsın isterim cidden 😁

Ben de sizin gibiyim ama bunun kesinlikle doğru olmadığını düşünüyorum. İnsan sosyal bir varlık ve çevremizdeki kişiler bizim için bir destek sistemidir. İlla o kişilere derdimizi anlatmamız gerekmiyor birlikte vakit geçirmek bile bize iyi geliyor.
Ben de çok insan sildim ayrıca çok da kinciyim biri bana yanlış yaptıysa o kişiyi affedemiyorum içimden konuşmak gelmiyor ama bu doğru değil biraz daha affedici olmak gerekiyor, bazen yüzeysel ilişkiler de kurmayı bilmek gerekiyor bazen alttan almak gerekiyor.

Çok sevdiğim bir arkadaşım oluyor mesela ama bana karşı küçücük bir yanlışında hemen hayatımdan çıkarmak istiyorum,onunla eskisi gibi samimi olamıyorum. Eşim bu huyuma kızıyor herkese yanlış yapılıyor diyor,kötülükleri unut diyo ama elimde değil. Aslında çok zor bir durum çünkü çok yalnız kalmaya başladım çevremde ki insanlarla hep mesafe koydum artık. Merak ediyorum herkese yanlış yapılıyor mu ben abartıyor muyum? Lütfen akıl verin …

Ben de aynı sizin gibiyim. Şimdiye kadar bu duruşumu hiç de sorgulamadım. İyi bir özellik olduğunu düşünüyorum. Çünkü saçma sapan insanlarla samimiyetsiz ilişkiler içinde olmaktansa bir kaç kişi ile yola devam etmek en doğrusu. İlla ki buna katılmayanlar da vardır ama benim hayata bakışım bu şekilde. Ayrıca ben bunu sadece arkadaşlık ilişkilerinde değil çalışma hayatımda da uyguluyorum. Çalıştığım yerde kabul edemeyeceğim durumlarda da hemen ipleri koparıyorum. Dediğim gibi herkese uyan bir tarz değil ama ben de böyleyim.

Ben de aynı durumdayım.Eşim,annem,kızım en yakın arkadaşlarım.Kızım birkaç yıl sonra benle takılmayacak maalesef😔Ben de son zamanlarda kendimi çok yalnız hissediyorum,sürekli araşıp,dedikodu yapabileceğim,olur olmaz zamanlarda yanında olabileceğim birinin özlemini duyuyorum,sanırım yaş ilerledikçe bu daha zor.Böyle bir dostum vardı çok salakça bi sebebten arkadaşlığımız bitti,20 yıl oldu belki de onu özlüyorum bilmiyorum.Bu konuda çok dertliyim çok😔

Çok sevdiğim bir arkadaşım oluyor mesela ama bana karşı küçücük bir yanlışında hemen hayatımdan çıkarmak istiyorum,onunla eskisi gibi samimi olamıyorum. Eşim bu huyuma kızıyor herkese yanlış yapılıyor diyor,kötülükleri unut diyo ama elimde değil. Aslında çok zor bir durum çünkü çok yalnız kalmaya başladım çevremde ki insanlarla hep mesafe koydum artık. Merak ediyorum herkese yanlış yapılıyor mu ben abartıyor muyum? Lütfen akıl verin …
Yemin ediyorum ben de öyleyim on yüzden asla evlenmeye cesaret edemiyorum tekrar.Bir bakıyorum aşkimdan ölüyorum her seyi goze alırım onun icin bir yanlışı oluyor bende tamamen bitiyor boyle evlilik mi yurur?

Bende herkesin kredisi farklı. Kardeşlerimin kredisi sonsuza yakın mesela.
24 yıllık iki dostum var kardeş gibi onlar da kendi kardeşim gibi ne yaparsa yapsın kolay kolay silmem hayatımdan
16 senelik olanlar var üniversiteden beri yakın arkadaşlarım. Onlar bi hata yaptığında kafamda kurmam arar sorarım. Peşine düşerim. Çözülmeyecek bir sorun olmadığı sürece silmem
8-10 senelikler var
.
.
. Böyle böyle gidiyor
Mesela 1-2 senelik olanlar var. Onlar gidişatı kendileri belirler. Ararlarsa ararım,sorarlarsa sorarım. Yıllandıkça kıdemlenirler.
Ben yay burcu bir sosyal kelebek olduğundan arkadaş benim için çok önemlidir. Gerçekten çok çok fazla arkadaşım var. Hiç bir günüm boş kalmaz hatta bazı günlerimi bir kaç plana bölerim.
Henüz hiç kazık yediğim bir durum olmadı. Anlaşamadığımızı düşündüğümüz iletişimi kestiğimiz oldu ama saygısız bir durum hiç yaşamadım.
Ama maşallah Ankara’nın yarısını tanırım 😂😂 her işimi çok kolay hallederim çünkü her işten tanıdığım vardır 😃😃😃
Maşallah size. Sizin gibi olmayı çok isterdim ama bende burda konusu geçen arkadaş gibiyim

Kimse kusursuz değil herkes hatalar yapar diye düşünüyorum. Hani gerçekten hainlik, kötü kalplilik ve ihanet dışında affederim. Affederim ama unutmam. Hani dedim ya kimse kusursuz değil diye işte o hata yaptığı konuda onun kusursuz olmadığını aklımda tutarım. Tutarım ki onun kopan ipiyle aynı kuyuya inmeyim.

Yemin ediyorum ben de öyleyim on yüzden asla evlenmeye cesaret edemiyorum tekrar.Bir bakıyorum aşkimdan ölüyorum her seyi goze alırım onun icin bir yanlışı oluyor bende tamamen bitiyor boyle evlilik mi yurur?
İnsan eşinin hatalarını görmezden gelebiliyor tabii ufak hatalar , ihanet,şiddet vs. Bunlar değil

X