Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Ya kizlar ben cok fena kabiz oldum. Tuvalette de zorlaniyorum biraz. Bebege zarar vermez di mi Allah'in izniyle zorlanmalar? Korktum. Endokrinolojiye gittim gecen doktora da sordum. Hamileligin ilk donemi normal bu kabizlik dedi. Ne yesem kar etmiyor.

sorun olmaz canım merak etme ama kaysı ye ben her gün bir iki yiyorum ne olur ne olmaz diye:KK1:

:) Evet canım aldım, ben de kendi numaramı yazdım, alırsın akşama :)

Bol su ve kuru kayısı canım. Kuru kayısı inanılmaz iyi geliyor.

Kızlar bana müsaade. İşler beni bekliyor :KK55:

canım çok geçmiş olsun bende opu dan sonra olmuştum Aynur hanım duphalag verdi ama işe yaramadı.ben şimdi sabah kalkınca 1 kaşık zeytın yağı içiyorum.işe yaradı:KK1:

geçmiş olsun canım benim güne ılık suyla başla hatta limonda sık ve biraz yürü ikisi çok iyi geliyor

kızlar bunların hepsini yaptım. ama fayda yok ya. sanırım iş yerinin yemekleri de etkiliyor. ama doktor da hamileliğin ilk aylarında çok normal dedi. ben kabızlığı yine çekerim de bebeğime zarar gelmesin, Allah korusun! aşırı zorlamıyorum kendimi ama bugün biraz zorlandım. bir tek şu zeytinyağını içemedim. midem zaten bulanıyor, iyice bulanacak onunla diye korkuyorum. iş yerinde zorlanıyorum.

slm canım bendede cok fena kabızlık oldu 4 gundur felan akşama kaysı kurusu aldırcam daha önce o fayda etmişti bu arada doktora gittim 1 tane kese gorundu kalp atışınıda duyduk ama doktor son adetten sayıyor 5 haftalıktı dedi cuma gitmiştim sana kaç haftalık demişti doktor buarada benim karın agrım geçti agrımıyor sende devammı

canım benim de ağrılarım neredeyse geçti gibi. arada oluyor, bazen de batma. ama nadirleşti.
benim haftamı aynur hanım opu tarihime göre hesapladı. benim opum 28 şubattı. ben şu an tam 6+5 sayılıyorum.

TÜP BEBEKTE GEBELİK (HAMİLELİK) HAFTASI HESAPLAMA
bu siteden opu tarihine göre bakabilirsin.

sorun olmaz canım merak etme ama kaysı ye ben her gün bir iki yiyorum ne olur ne olmaz diye:KK1:

ah canım neler yiyorum bir bilsen. bu sabah kuru erik, kuru kayısı ve hurma yedim bir ton, üzerine ılık su içtim aç karnına. yok yok :)
sen şu an kaç haftalıksın?

kızlar bunların hepsini yaptım. ama fayda yok ya. sanırım iş yerinin yemekleri de etkiliyor. ama doktor da hamileliğin ilk aylarında çok normal dedi. ben kabızlığı yine çekerim de bebeğime zarar gelmesin, Allah korusun! aşırı zorlamıyorum kendimi ama bugün biraz zorlandım. bir tek şu zeytinyağını içemedim. midem zaten bulanıyor, iyice bulanacak onunla diye korkuyorum. iş yerinde zorlanıyorum.

canım benim de ağrılarım neredeyse geçti gibi. arada oluyor, bazen de batma. ama nadirleşti.
benim haftamı aynur hanım opu tarihime göre hesapladı. benim opum 28 şubattı. ben şu an tam 6+5 sayılıyorum.

TÜP BEBEKTE GEBELİK (HAMİLELİK) HAFTASI HESAPLAMA
bu siteden opu tarihine göre bakabilirsin.

canım zeytin yağı çok iyi geliyor inşallah sanada fayda eder.birde nerden duyduğumu hatırlamıyorum ama eğer çok zorlanıyorsan çok afedersin ama popona zaytin yağı sürmekde iyi geliyormuş.:KK1:

Ya kizlar ben cok fena kabiz oldum. Tuvalette de zorlaniyorum biraz. Bebege zarar vermez di mi Allah'in izniyle zorlanmalar? Korktum. Endokrinolojiye gittim gecen doktora da sordum. Hamileligin ilk donemi normal bu kabizlik dedi. Ne yesem kar etmiyor.

her sabah gözünü açtığın gibi bir kuru kayısı ye böylece ben çoğu zaman kahvaltıdan hemen sonra tuvalete çıkıyorum

canım zaten aynı gun herşeyimizde neyse olsun bakalım neyse ben kaçıyorum yemek yemem lazım gene krizim geldi açlık
:))

ay doğru canım ya, akıl mı kaldı bende:) aynı gündü herşey. o zaman sen de öylesin. 6+5.

canım zeytin yağı çok iyi geliyor inşallah sanada fayda eder.birde nerden duyduğumu hatırlamıyorum ama eğer çok zorlanıyorsan çok afedersin ama popona zaytin yağı sürmekde iyi geliyormuş.:KK1:

:KK1: evet o kayganlık veriyor ama çalışmayan metabolizmaya yaramıyor :) ay utandım :KK1:
zeytinyağını ben de denemiştim, acayip iyi geldi. ama işte mide bulantısı zaten var, korkuyorum daha kötü olur diye. iş yerinde bulantı çok zor.

her sabah gözünü açtığın gibi bir kuru kayısı ye böylece ben çoğu zaman kahvaltıdan hemen sonra tuvalete çıkıyorum

ah canım neler yemedim ki, kayısı ağacı çıkcak içimde :KK1:

buraya yazmamıştım tüp bebek yaptırmıştım dün kocaman bir 0 aldım:KK43:

canım benim.. ne desem anlamsız. ama sakın pes etme. Rabbim zamanı gelince nasip edecek inşallah.. üzül, dök içini ama tekrar ayağa kalk ve pes etme.. biz senin için dua ediyor olacağız.

sen hangisini yiyiorsun bilmiyorum ama sarı değil kahve rengi kuru kayısı yemen lazım

buraya yazmamıştım tüp bebek yaptırmıştım dün kocaman bir 0 aldım:KK43:[/QUOTE

canım evet çok can sıkıcı bir durum ama bu seni yıldırmasın nedenlerini araştır yapılması gerekenleri yaptır maddi olarakta hazır olduğunda tekrardan başla hepimiz seninle aynıyız tek değilsin doktorunla görüştünüz mü sen hiç üzme kendini hemen olucak diye bir kural yok zaten ama neden olmadığını bilirsek hazırlık yaparız ilk zamanlar çok ağrına gidip üzücek seni ama inan çok çabuk geçiyor zaman yok o testleri yaptırayım yok bunların sonuçları derken kendini tekrardan merkezde buluyorsun bak ben 3 ay sonra zıpkın gibi hazırlığımı yaptım başlıyorum kesin garantim yok ama inanıyorum ki bu kadar çabanın karşılığı bugün olmasada birgün gelicek ve ben hiç umudumu kaybetmicem ezan okunuyor şuan rabbim yardımcın olsun allahım gönlündeki tüm dualarını kabul etsin inşallah

buraya yazmamıştım tüp bebek yaptırmıştım dün kocaman bir 0 aldım:KK43:[/QUOTE

canım evet çok can sıkıcı bir durum ama bu seni yıldırmasın nedenlerini araştır yapılması gerekenleri yaptır maddi olarakta hazır olduğunda tekrardan başla hepimiz seninle aynıyız tek değilsin doktorunla görüştünüz mü sen hiç üzme kendini hemen olucak diye bir kural yok zaten ama neden olmadığını bilirsek hazırlık yaparız ilk zamanlar çok ağrına gidip üzücek seni ama inan çok çabuk geçiyor zaman yok o testleri yaptırayım yok bunların sonuçları derken kendini tekrardan merkezde buluyorsun bak ben 3 ay sonra zıpkın gibi hazırlığımı yaptım başlıyorum kesin garantim yok ama inanıyorum ki bu kadar çabanın karşılığı bugün olmasada birgün gelicek ve ben hiç umudumu kaybetmicem ezan okunuyor şuan rabbim yardımcın olsun allahım gönlündeki tüm dualarını kabul etsin inşallah

herşeyin hayırlısı diyorum yaradan nasip edecek oldukdan sonra olurdu aslında sebebi belli semra hanım tüplerinde sorun olduğunu alınması gerektiğini söylemişti eşim kabul etmediği için o şekilde denemiştik belki olur diye ama olmadı belki olurunu kendi içimde hiç düşünmediğim için bugün rahatım tutmamam ihtimali benim için çok yüksekdi rabbim hepimize anneliği tatdırsın inşallah...

sen hangisini yiyiorsun bilmiyorum ama sarı değil kahve rengi kuru kayısı yemen lazım

valla ikisinden de yiyorum. bence benim metabolizma kayısıya bağışıklık kazandı :)
hurma iyi geliyormuş. bir de hurmada folik asit oranı çok yüksekmiş. onu yiyorum.

herşeyin hayırlısı diyorum yaradan nasip edecek oldukdan sonra olurdu aslında sebebi belli semra hanım tüplerinde sorun olduğunu alınması gerektiğini söylemişti eşim kabul etmediği için o şekilde denemiştik belki olur diye ama olmadı belki olurunu kendi içimde hiç düşünmediğim için bugün rahatım tutmamam ihtimali benim için çok yüksekdi rabbim hepimize anneliği tatdırsın inşallah...

canım Allah yardımcın olsun herkesin derdi ayrı. benimde teste 2 gün kaldı bakalım ya batış ya çıkış sen de gönlünü ferah tut . inşallah Allah ne zaman nasip edecekse o güne kadar mücadeleye devam.

tuğçecım Allah korusun, sen nerde yatırıyorsun eceyı? yatağının yanına mınder falan koy bari.. neşe hanıma mı gideceksın yine?
ya kaynımın yatagında yatırmıstım onun odasına cok ses gıdıyor gunduzlerı mutfaktan...nese hanıma gıttım canım..

buraya yazmamıştım tüp bebek yaptırmıştım dün kocaman bir 0 aldım:KK43:

uzme canım kendını kacıncı denemen?

inşallah sorunların üstesinden geldikten sonra meleğine kavuşursun malesef bizler hissediyoruz bende hissetmiştim garip giden bişiler olduğunu doktor tebrikler hamilesin dediğinde yok bu işte bir gariplik var demiştim gerçekten öylede oldu ama ne yapalım hayırlısı bizler için buymuş sabr ve tevekkül etmen çok güzel maşallah sana rabbim bu olgun davranışlarının karşılığını çift bebişler versin

valla ikisinden de yiyorum. bence benim metabolizma kayısıya bağışıklık kazandı :)
hurma iyi geliyormuş. bir de hurmada folik asit oranı çok yüksekmiş. onu yiyorum.

aklında bulunsun sarı olan kuru kayısı doğal değil kükürtle sarartılıyor onu yeme bence doğal olanı kahve rengi olan

canımcım hurma çok sağlıklı ve lif oranı yüksek olduğu içinde bağırsaklara iyi gelir ama hurma rahim ağzının açılmasını ve doğumu kolaylaştırdığı için ilk aylarda çok tavsiye edilmiyormuş kitapta okudum günde 1-2 defa yenilebilirmiş haberin olsun çok tüketme

X