Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

canım ben de devam etmeyi düşünmüyorum memoriala. çok pahalı gerçekten. sezaryen doğum ne kadar bilmiyorum gerçi orada onu da öğrenmek lazım ama ben de başka bir doktora devam edeceğim sanırım. eğer bekleyemem diyorsan başka bir doktora git ama bence bekle, hamileliğinin tadını çıkar, boşver :) belirtiler ne var sende canım? vücudunda değişiklikler yaşıyor musun?

7bin civarı birşey duymuştum hayatta veremem o kadar o yüzden zaten hiç bulaşmayı düşünmüyorum. Belirtilere gelince bir şey hissettiğim yok sadece kramp gibi ağrılar giriyo ama benim kistlerim olduğundan o tip ağrılara alışığım sadece yerleri değişkenlik gösteriyor bir de zaman zaman yoğun adet sancısı uyuşması hissediyorum ama yerimde durduğum yok ondan olabilir mi ) sen ne hissediyorsun? Hiç leke vs de olmadı..

pıkolu olup şeker hapı kullananlar kullandığınız zaman adetinizin zamanında değişme oldumu erken geldımı çunku aynur hanım erken gelmesi lazım dedı

canim ben metfull kullandim henen etki etti adetim gecikmisti ictim 2 gunde geldi ve yaklasik 1yil kullandi.glifor etkilememisti beni. benim adetler 35-40 gubu bulurkn 25-30 a dustu bu ilac sayesinde.

mikro ya ben ne zaman dua edebilicem?

incimm çok heyecanlıyım yaaa:) hadi bismillah...

dentur seni gördükçe hayata olan umutlu bakışım artıyor artık....sen bu topikteki en güzel umut verici örneksin,dilerim zamanla uğurböceğide senin gibi olucak..

dicay hamileliğin için çok mutluyum ama eşinle olan durum beni üzmeye başladı.sen artık hamile ve hassas bi kadınsın durumları düzeltmeniz lazım çünkü bu yol çok uzun ve insanın en çok eşinin destek ve yardımına ihtiyacı oluyor...

nisannur...utku çınarımın yüzü suyu hürmetine rabbim yardımcın olsun arkadaşım...dualrımdasın...

Hilbur şöyle izah edeyim durumu; ben bu çocuk ya da çocukları kendim için yapıyorum. Evet belki bencil bulabilirsiniz beni ama ne yazık ki öyle. Şu an evli de kalsam boşansam da yanıma evlat kalsın derdindeyim.. O çok ister gibi görünmesine rağmen geçen gün aldıralım bile dedi ben de senle alakası yok dedim) zaten doğmadan önce erkekler için bir şey ifade etmiyor .. Ben de etmeyince böyle kolay oluyor işte neyse beniyiyim ya bu fikre alıştırdım kendimi. Tek endişem maddi sıkıntı çekmek olur bu saatten sonra..

Bugün itibariyle adetim 3 gün gecikti ama bendede o korku var :KK43: bende bakıyorum wcye gidip sürekli birde inanılmaz şişlik var karnımda oda çok rahatsız ediyor beni sendede varmı şişlik karnım patlıcakmış gibi ağrı yok ama çok şiş :KK43: hayırlısıyla görürüz inş keseleri içini ferah tut bazen bende korkuyorum ama sonra diyorumki hamileyim işte adette olmuyosun kan değerinde pozitif hamilesin diyorum rahatlıyorum :)

Aynen karnim acayip sis ignelerden hep.kamufle etmekte zorlaniyorum.kimseye soylemedim daha.uc ay dolmadan soylemeyi dusunmuyorum.

Son düzenleme:
Amin incim ..darisi senin basina isallah..

Tesekkur ederim kuzum :)

Kalp atislarinida duyayim canim baska hicbirsey istemiyorum tabikii simdilik..:)

Bencede incim cook sanslilar eee kolay bulmadik dimi onlari..kiymetlilerimiz onlar bizim..zaten ben Allahin izniyle dogurayim esimin uzun sureligine unuturum gibime gelio:)))

Kizlar valla sanirsinizki 3 aylik hamileyim..okadar siski karnim anlatamam..ben jeli sonuna kadar yerlestirip sıkiyorum.icinde cok az kaliyor .size ne zaman kalp atisi icin gun verdiler..

Saolasin gulum tesekkur ederim amin cumlemizin isallah...

9nisana gun verdiler canim. Ben jeli yarisina kadar yerlestirebiliyorum.seffaf degilki nasil anliyosun icinde ne kadar kaldigini.

az kaldı denturum az sabır allahın izini ile güzel günler yaklaşıyor

ben randevu almadım henüz dün mustafa beyle konuştum o zamana alın dedi randevuyu

ya bizide erken şağırsaydı keşke

okudum allah yardımcısı olsun

peki ben oraya deyilde başka bir de gitsem sen kaçıncı gün kese görmeye gittin bide alttanmı baktı bide memorial de ilk muayene ücretsizmi
ücretli ise ücreti ne kadar

canım ücretsiz değil bana kadın 340 TL dedi ama genelde 200 küsur TL'den bahsediyorlar, umarım o kadar pahalı değildir :) ya sen kendini stres yapma hamileliğinin tadını çıkar :KK66:))

kızlar 16 martta transferim oldu,sabah kan verdim değerim 44 çıktı.test günüm pazartesiydi

canım tebrik ederim, hamilesin Allah'ın izniyle :)

Merhaba kızlar kaç gündür giremedim ama hep aklım sizlerdeydi aşkolsun hiçmi merak etmediniz? ben iyiyim doktorla konuştum artık test yapma dedi nisanın 10nundan sonra bir doktora görün dedi bilmiyom kızlar karnım ara ara çok ağrıyor normalmi?

canım benim de arada karnımda ağrılar oluyor.

canım ben de devam etmeyi düşünmüyorum memoriala. çok pahalı gerçekten. sezaryen doğum ne kadar bilmiyorum gerçi orada onu da öğrenmek lazım ama ben de başka bir doktora devam edeceğim sanırım. eğer bekleyemem diyorsan başka bir doktora git ama bence bekle, hamileliğinin tadını çıkar, boşver :) belirtiler ne var sende canım? vücudunda değişiklikler yaşıyor musun?

7bin civarı birşey duymuştum hayatta veremem o kadar o yüzden zaten hiç bulaşmayı düşünmüyorum. Belirtilere gelince bir şey hissettiğim yok sadece kramp gibi ağrılar giriyo ama benim kistlerim olduğundan o tip ağrılara alışığım sadece yerleri değişkenlik gösteriyor bir de zaman zaman yoğun adet sancısı uyuşması hissediyorum ama yerimde durduğum yok ondan olabilir mi ) sen ne hissediyorsun? Hiç leke vs de olmadı..

bende de hiç lekelenme olmadı çok şükür, transferden sonra da olmamıştı.. benim göğüslerim çok fena. bir de rahim bölgesinde batmalar hissediyorum arada. uyku sorunum vardı biraz azaldı gibi :) bir de nedense nefes darlığı oluyor bir iki gündür, bu nedir anlamadım ya. ilaçlardan mı acaba..

Aynen karnim acayip sis ignelerden hep.kamufle etmekte zorlaniyorum.kimseye soylemedim daha.uc ay dolmadan soylemeyi dusunmuyorum.

ayy benim de iğnelerden çok şişmişti, indi ama çok şükür şimdi :) bu iğneler bana kilo yaptı zatenn..

9nisana gun verdiler canim. Ben jeli yarisina kadar yerlestirebiliyorum.seffaf degilki nasil anliyosun icinde ne kadar kaldigini.

canım jelin içinde biraz kalsa da sorun değil demişti hemşire bana..

kızlarrr beylemin opu bugün müydü? haber var mı...

Hilbur şöyle izah edeyim durumu; ben bu çocuk ya da çocukları kendim için yapıyorum. Evet belki bencil bulabilirsiniz beni ama ne yazık ki öyle. Şu antam 5evli de kalsam boşansam da yanıma evlat kalsın derdindeyim.. O çok ister gibi görünmesine rağmen geçen gün aldıralım bile dedi ben de senle alakası yok dedim) zaten dogusalğmadan önce erkekler için bir şey ifade etmiyor .. Ben de etmeyince böyle kolay oluyor işte neyse beniyiyim ya bu fikre alıştırdım kendimi. Tek endişem maddi sıkıntı çekmek olur bu saatten sonra..

inan bi çoğumuz çocuğu sadece kendimiz için yapıyoruz.ben boşanmış bi ailenin çocuğuyum babam hayatımın hiç bir safhasında yoktu tam 5 yaşından beri...neyim eksik dersenhiçbişey derim.annemle çok mutlu bi çocukluk ve hayat geçirdim...ama sen çok duygusal bi dönem geçiriyorsun.biliyorum ve eminim düzeleceksiniz ama o zaman bu dönemi sneden böle uzak geçirmenin vicdani yükünü nasıl ödiycek merak ederim...merak ettim eşini keşke komşum falan olsaydınız senin velet gelene kadar benimkilere derdik tükürün çoccumm amcanın suratına diye:) bunları samimiyetine güvenerek yazıyom yanlış anlama...biz varız o yoksa...herkonuda yardımcın oluruz.nerdesin sen ? istanbul yada başka bi şehir.çalışıyormusun?ailen nerde oturuyor birde?

kızlar şu jel tüpünü bastığınız kısmına kadar itin hiç bişey olmaz....sizne muayeneler oldunuz bişey oldumuu..hayır.ve basın jele çıkarmadanda bastığınız yeri bırakmayın jel geri gelir hava ile yoksa.15dak yatıp sonrada yarım saat yürüyün.jeli ikiz olanlar 24 hafta falan kullanıcak alışmak ve doğru yapmak zorundasınız gebeliğinizin devamı buna bağlı olabilir bide böyle düşünün...şükürki iğne acısından kurtuldunuz.

X