Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

biz daha önce enjektörlü almıştık
kalemlı mı alayım?
ne farkı var

farkı ne bilmiyorum açıkçası ama ben ilk tedavide kalem olanını kullandım hatta hemşireler nasıl yapılacağını gösterirken bir hastanınkini kalem diye belirtmemişler diye doktoruna geri sordurttu elbet bir farkı vardır diye düşünüyorum bu arada bana reçeteme ilaçlardan 5 er tane çatlatma iğnesinden de 2 tane yazmışlardı sonra bana Zehra hn 3 er adet yeter alma fazla gerek yok gerekirse alırsın dedi nitekim de öyle oldu 3 tane 450 lik gonal f kullandım aklında bulunsun fazla fazla alma boş yere

iyi akşamlar arkadaşlar...
13 mart'ta tedavime başladım, bugün itibariyle tam bir hafta oldu..
tedaviye başladığmdan beri ağır bir grip geçiriyorum. tedavinin heyecanını bile yaşayamadım :KK43:(
iki gündür gözümü açabildim.sağolsun nur hanım mesajlarıma sürekli döndü, onun tavsiyeleriyle iyileşmem daha da kolaylaştı.

gelelim asıl derdime :KK43:(
biz erkek infertilite sebebiyle gitmiştik..eşim azosperm ve opu günü m-tese olucak..
olucak fakat bu tedavimde benim yumurtalarım çok az zira topu opu 4 tane yaaa:KK43:(
bir tane olgun, 3 tane de arkadan gelen varmış :KK43:
çok üzgnüm...
bugün ilk defa nur hanım dışında bir doktor muayne etti, aynur hanım alel acele geldi, yarım saat ulsrosan masasında bekledim çok yoğunmuş..
kaç yumurtam var dedim önce 1 dedi.
ben şaşırdım..
ardından 3 tane de arkadan gelen var dedii.
bir senin yaşın kaç ki deyince ben çok gerildim
nur hanım izinliydi cepten aradım. izin gününde rahatsız ettim.
ona rağmen benle ilgilendi,telefonda telkin etti :KK43:(
topu topu 4 yumurta için eşim ameliyaat olcak, ama bende yumurta yok ki fazla sayıda embro oluşşsun.
sayı az olduğu için de 5. güne bile bekletemiyecekler..
içim daraldı hastayım bir taraftan..
diğer tedavimde yumurta sayım 14. tü. neden ilaççlara tepki vermedi ki anlamadım.
nur hanıma tedaviyi iptal edebilir miyiz eşim boşuna ameliyat olmasın dedim ama kötü düşünme lütfen diye beni telkin etti..
benim durumumda olup da sonrdan yumurtası artan varmı?
bu arada nur hanım bitane yaaa, canım doktorum benim..
aynur ve funda hanımdan hoşlanmadım...

farkı ne bilmiyorum açıkçası ama ben ilk tedavide kalem olanını kullandım hatta hemşireler nasıl yapılacağını gösterirken bir hastanınkini kalem diye belirtmemişler diye doktoruna geri sordurttu elbet bir farkı vardır diye düşünüyorum bu arada bana reçeteme ilaçlardan 5 er tane çatlatma iğnesinden de 2 tane yazmışlardı sonra bana Zehra hn 3 er adet yeter alma fazla gerek yok gerekirse alırsın dedi nitekim de öyle oldu 3 tane 450 lik gonal f kullandım aklında bulunsun fazla fazla alma boş yere
bana zaten şimdilik 1 tane al dediler bizde 1 atne aldık.ben polıkıstığim sanırım fazla dozda kullanılmıyo
ama zaten gerekırse alırsın demişti doktor
bide kalmeini ayrı mı alıyosun
çünkü bi aşılamamda doktor kalemı kendı vermişti bana
ama benımkı zaten 75lık enjektörlerdeydi
çatlatma iğnesini niye 2 tane istiyorlar

Son düzenleme:
tedaviye başladığmdan beri ağır bir grip geçiriyorum. tedavinin heyecanını bile yaşayamadım :KK43:(
iki gündür gözümü açabildim.sağolsun nur hanım mesajlarıma sürekli döndü, onun tavsiyeleriyle iyileşmem daha da kolaylaştı.

biz erkek infertilite sebebiyle gitmiştik..eşim azosperm ve opu günü m-tese olucak..
olucak fakat bu tedavimde benim yumurtalarım çok az zira topu opu 4 tane yaaa:KK43:(
çok üzgnüm...
bugün ilk defa nur hanım dışında bir doktor muayne etti, aynur hanım alel acele geldi, yarım saat ulsrosan masasında bekledim çok yoğunmuş..
ben şaşırdım..
topu topu 4 yumurta için eşim ameliyaat olcak, ama bende yumurta yok ki fazla sayıda embro oluşşsun.
diğer tedavimde yumurta sayım 14. tü. neden ilaççlara tepki vermedi ki anlamadım.
nur hanıma tedaviyi iptal edebilir miyiz eşim boşuna ameliyat olmasın dedim ama kötü düşünme lütfen diye beni telkin etti..

beylemcim yanlış hatırlamıyorsam kabakçiçeği opu ya 1 yumurta diye girip 3 veya 4 olgun yumurtayla çıkmıştı lütfen içini ferahlatmaya çalış ben de opuya tek yumurtayla girdim ve tedavi süresi boyunca hep kendimi yedim tek tek diye diye olucak şeyi oldurmadım belki de bence sen bir sonraki randevun da mutlaka Semra hn a da danış Aynur hn ile ilgili çok bir yorum yappamayacağım ama benim doktorum Funda hn dışarıdan baktığında soğuk gözükür ama gerçekten çok tatlıdır ( bende biraz gıcığımdır belki de ondan hoşlandım kendinden ):KK52:
:KK52::KK52::KK52:

bana zaten şimdilik 1 tane al dediler bizde 1 atne aldık.ben polıkıstığim sanırım fazla dozda kullanılmıyo
ama zaten gerekırse alırsın demişti doktor
bide kalmeini ayrı mı alıyosun
çünkü bi aşılamamda doktor kalemı kendı vermişti bana
ama benımkı zaten 75lık enjektörlerdeydi
çatlatma iğnesini niye 2 tane istiyorlar

benim kullandığım aynı insülin gibi dozu tepesinden ayarlamalı o nedenle kalem diyorlar çatlatmayı bi sağ bi soldan yapıyorsun o nedenle 2 tane

benim kullandığım aynı insülin gibi dozu tepesinden ayarlamalı o nedenle kalem diyorlar çatlatmayı bi sağ bi soldan yapıyorsun o nedenle 2 tane

mummucum onu bılıyorumda kalem şeklındemı aldın eczaneden yokda 450lık ılacı ona cekıp ondan mı ayarladın anlatabıldımmı?
başını ağrıttım kusura bakama:KK17:
çatlatma iğnesi ovitrelle dimi değişmez?

Son düzenleme:
mummucum onu bılıyorumda kalem şeklındemı aldın eczaneden yokda 450lık ılacı ona cekıp ondan mı ayarladın anlatabıldımmı?
başını ağrıttım kusura bakama:KK17:

yok canım neden başım ağrısın eczaneden kalem içinde alıyorsun ilaçta içinde zaten ucu da iğneli üsten dozunu ayarlayıp pırt basıyorsun başka birşeye çekip enjektör filan yok yani

yok canım neden başım ağrısın eczaneden kalem içinde alıyorsun ilaçta içinde zaten ucu da iğneli üsten dozunu ayarlayıp pırt basıyorsun başka birşeye çekip enjektör filan yok yani
anladım canım saol
çatlatma iğnesi ovirelle dimi
kalemsız olsa kabul etmıyorlarmı

Son düzenleme:

çok üzgnüm...
ben şaşırdım..

Beylemciğim benim de geçen tedavimde 12 yumurta görünmesine rağmen sadece 5 tanesi ilaçlara tepki verip öne geçmişti. Maalesef diğerleri onlara yetişememişti. 5 yumurtamın 5 'i de 5. güne gittiler. Ben hamile kaldım. Ama başka bir sebeple bebeğimi kaybettim:KK5: Sen de üzülme. Az yumurta da olsa hiç belli olmaz bu işler. tek yumurta ile hamile kalan çok insan var. Moralini yüksek tut. Allah istediyse olur.. :KK31:

bence cok yukselmıs 8 . gune gore 2 gun sonra daha ıyı olacak ıns doktoruna soyledın mı ne dedı

10. gun benım 54 tu doktorum gebesın dedı ama bıraz dusuk degerın takıp etmemız lazım dedı 2 gun sonra yaptırdıgımda 3 katı artmıstı ve tekrar et demedı artık testı gun verdıler kese ıcın ıns senınde 2 gun sonra cok guzel katlar rahatlarsın cnm

Canim hemsireler vardi semra hnm iyi dedi degerin ama tekrarlamamiz lazim dedi..ben telefon bekledim aynur hanimdan ama nafile..ben cuma yine tekrarlicam duruma gore bakicaklar..igneme ve ilaclara devam dediler..kese ne zaman görülür mesela benim 1 ayi bulurmu..:KK43:

Merhaba canim sanirim kisa protokol uygulandi sana.benimde tedaviye ilk basladgimda cok yumurtam olmasina ragmen ilaclara tepkilrri farkli oldu.onden giden yumurtakar yuzunden digerlrri yetisemedi.opuda 6yumurtam toplandi 4olgun cikti.esimin spermleri kotuydu benden cikan yumurtalarda orta kalite cikti yumurtalsrim spermin acigini kapatamadi orta kalite embriyo olustu ve sonuc negatif.ikinci tedavimde uzun protokol uygulandi.bu sefer 17yumurta toplandi 9olgun cikti.6tanesi 5.gune gitti.suan hamileyim daha keseyi gormedim ama bu asamaya gelmekte benim icin mucize.diyecegim umutsuz olma yumurtan kaliteli ciksin yeterki bir tanede olsa olur.stres yapma ilk tedavimde cok umutsuzdum o yuzden olmadi.umutlu ol canim.elbet bir gun hepimiz anne olaxagiz allahin izniyle cunku bu ugurda okadar cok caba sabrediyoruzki allahim elbet bir gun mukafatimizi verecektir.

beylemcim yanlış hatırlamıyorsam kabakçiçeği opu ya 1 yumurta diye girip 3 veya 4 olgun yumurtayla çıkmıştı lütfen içini ferahlatmaya çalış ben de opuya tek yumurtayla girdim ve tedavi süresi boyunca hep kendimi yedim tek tek diye diye olucak şeyi oldurmadım belki de bence sen bir sonraki randevun da mutlaka Semra hn a da danış Aynur hn ile ilgili çok bir yorum yappamayacağım ama benim doktorum Funda hn dışarıdan baktığında soğuk gözükür ama gerçekten çok tatlıdır ( bende biraz gıcığımdır belki de ondan hoşlandım kendinden ):KK52:
:KK52::KK52::KK52:

diğer 3 tanesi de olgunlaşsın diye bugün gonelf devam ettim bakalım inş onlar da gelişir fakat hiç böyle bir sonuç beklemiyordum..
nur hanımla tanışsan fikrin tamemen değişir bence, anne şefkati var doktordan ziyade..
canım sana özelden mesaj attım

aldım cnm, çok sağol..

Beylemciğim benim de geçen tedavimde 12 yumurta görünmesine rağmen sadece 5 tanesi ilaçlara tepki verip öne geçmişti. Maalesef diğerleri onlara yetişememişti. 5 yumurtamın 5 'i de 5. güne gittiler. Ben hamile kaldım. Ama başka bir sebeple bebeğimi kaybettim:KK5: Sen de üzülme. Az yumurta da olsa hiç belli olmaz bu işler. tek yumurta ile hamile kalan çok insan var. Moralini yüksek tut. Allah istediyse olur.. :KK31:

Aslında sayılara takılmamak lazım.biliyorum fakat maddi ve manevi zor süreçler..
arkadan gelen 3 tane olgunlaşmasa
diğer 1 tanesi de 5 .güne gidemez çünkü riske edemezler embriyomu..
eşim de gereksiz yere ameliyat olmuş olacak..İKi ucu değnek..
bilemiyorum, ben nur hanıma iptal edelim mi dedim, hayr hayır kesinlikle dedi.
hiç böyle bir snuç beklemiyordum..

X