Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Kızlar aranızda şeker yüklemesi testi yaptıran varmı? Geçenlerde birisi yaptırmışdı, amma adını unuttum. Bu testi yaptırmadan önce ne yapmak gerekiyor? Görümcem yaptırıcak ve nasıl yaptırıcağı ile ilgili hiç bir bilgi verilmemiş. Bilgisi olan varsa paylaşa bilirmi??

canım bende yarın yaptıracağım inş. pek bi bilgim yok. sadece iki saat surecek dediler. ve bol şekerli bir su içeceğim için fazlaca miğdemin bulanacağını düşünüyorum :KK43:

selam kızlar nasılsınız maşallah pozitifler arka arka geliyor tebrik ederim inş hep böyle devam eder bende haziranda başlamayı düşünüyorum inş. ben nur hanımın hastasıyım ama maalesef haziranda orda olmayacak o yüzden doktor tavsiyelerinize ihtiyacım var birde kızlar memorialde embriyo dondurma ücreti ne kadar?

geçen hafta 210 euro idi canım ayrıca yıllık bakım ücreti var 100tl civarında... her sene arayıp soruyorlar tamam mı devam mı diye..

Son düzenleme:
çok saol incicim yaaa...galiba semra hanım girmedi sadece mustafa bey vardı ama sonra geldiyse bilemem ama hiç görmedimm...o kdar çok midem bulandı karnımdaki gazı çıkaramadım omuzlarım ağardı cokk..hemşire çıkarke mide bulantısı için ve ağrı için iğne yaptı da kendime geldim...bugün kendime çok acıdım yaaa..
emeklerimiz boşa çıkmasın da inşallah...
sen nezaman başlıyorsun inşallah

Ah kuzum kıyamam. Anestezinin etkisi hepsi. Benim de ameliyat sonrası inanılmaz gaz sıkıntım olmuştu. Allah'ım beterinden saklasın hepimizi... Yakındır sezyalim inşaallah yakındır yavrularımıza kavuşmamız :KK16:
Ben pazartesi salı gibi smear sonucumu öğreneceğim ve tahlillerimi yaptıracağım. Allah nasip ederse haftaya pazar lucrinle başlıyoruz inşaallah :)

rahim filmin var di mi canım?
Rahimfilmi 2007 de cekildi ve nerde oldugunu da bilmiyorum, almanyada rahimfilmi cekmediklerinden geldigimde cektirmek istiyorum
hamileyim özür gec kaldım ama pozıtıf getırdım sıze 53 .88 cıktı :KK70:
canim cok cok tebrik ederim rabbim bebegini senden ayirmasin herbiriniz bana umut oldunuz
kızlar yazamyom sonuç pozitif.hamileyimmmmmmmmmmmmmmmmm
masallah canim hayirli olsun ne güzel bir gün rabbim bizlerede nasip etsin cok sevindim bebegini hayirlisiyla kucagina almak nasip olsun insallah
canım bir de amh testi var..yumurta rezervlerine bakılıyor..ben çapada yaptırmıştım ama sonucu 2 ay sonra çıktı...ben genetik ya da pıhtılaşmada yaptırmadım..sende herhangi bir problem gördüler de mi yaptırdın yoksa önlem olsun diye mi...
amh testi internationalmi? amh diyip bide anlamassa doktor:))) canim benim 6. denemem olacak artik bizdeki sorun sperm sayi ve morpholoji bendede cikolatakistleri vardi en son 2007 lap oldum simdi varmi bilmiyorum. Ilk görüsmem 15 nisanda olacak nur ve semra hanimda hazirlikli gelmek istiyorum o yüzden gereken testlerin tümünü yaptirip geleyim diyorum.
yazıma başlamadan önce hamile habri alan arkadaşlaımı tebrik ederim...hayırlısı ile kucağınıza da alırsınızz...
tuğce serdar üzülme negatife diyecem ama insan yinede üzülüyor ama çok kafana takma ...HERŞEY ALLAH tan..isyan etme dua et bol bol....
evet arkadaşlar ben bugün hatırlarsınız laparoskopi ve histereskopi oldumm,oldum da bi de bana sorun tabii...daha önce hist.olmuştum ama ameliyattan sonra akşam üzeri vapura atlayıp evime gidebilmiştim..ama şimdi 2 saattir kendimdeyim..ve 1 saat önce hast.çıktım..lap ve hist.aynı anda olduğu için ameliyat 2.5 saat sürdü..ve sağ tüpümü almışlar ben soldakinde sorun var biliyordum ama mustafa bey dedi ki içeriye girince farklı şeylerle karşılaşabiliyoruz..dedi ve sağ tüp kötüymüş almış..patalojıye yollamışlar..
şimdi hala ist.da arkadaşların evindeyiz yarın sabah yalovaya gönecez...çok kötüydüm de şimdi biraz daha iyiyim size yazıyorum yoksa içim rahat etmiyor..
inci de tedaviye başlıyormuş inşallah hayırlı olur..bana da ilaç verdi 32 gün kullanacakmışım sonra tüpe başlayıp başlayamayacaklarına karar verecekler...haberler böyle geçmii çok okuyamadım önemli bişey atladıysam yazın bana...öptüm hepinizi

sezyalcigim cok gecmis olsun rabbim tez zamanda saglikli bebeler versin sana canim

Ah kuzum kıyamam. Anestezinin etkisi hepsi. Benim de ameliyat sonrası inanılmaz gaz sıkıntım olmuştu. Allah'ım beterinden saklasın hepimizi... Yakındır sezyalim inşaallah yakındır yavrularımıza kavuşmamız :KK16:
Ben pazartesi salı gibi smear sonucumu öğreneceğim ve tahlillerimi yaptıracağım. Allah nasip ederse haftaya pazar lucrinle başlıyoruz inşaallah :)
inşallah bu son olur ben zaten bidaha hist.lap.deselerde olmam..bugün ne ler çektim ...
smear da bişey çıkmaz da başalrsın hayırlısı ile de senin de son olur...çektiklerimizin mükafatını alırız..ben kaldığım katta 2 tane bayan doğum yaptı ..kadınlar benden önce kendine geldiler ben geceye kadar acı çektim..

arkadaşlar bi daha şu iğne yerim acıyo lafını duymıyım..burun daha ilk hafta 32 haftalık hamilelliğim boyunca ilk 15gün iğne,24 hafta jel,24 ten 32 ye kadar fitil ve her hafta yine iğne kullandım....2 hafta doğum sancılarımı durdurmaya çalıştılar,3gün hastanede yattım bağıra bağıra böbrek ağrısı çektim...2 saatte 1 tansiyon ilaçları ile sancım hafiflemedi bile.ayaklarım shrek gibi şişti..sağıma yatsam sağ bacağım uyuştu soluma yatsam sol...20.haftadan 32 haftaya kadar oturarak uyudum ben...yanımda en az 8 yastık oluyordu yatakta..hamileliğim boyunca 1 kez bile evimi süpürmedim ve yemek pişiremedim...hepsini etrafımdakiler yaptı.vücudumun ağrıları bir yana etrafımdakilerede o kadar muhtaç oldum ki hepsini yordum.ağrılarımı dindiremedikleri için onlar benden daha üzgündü...

sonra doğum...karnımı kocaman kestiler..belimden iğne oldum epidural için.doğum sonrası ayağa kalkmak bi işkence.gaz çıkarmak bela...
peki ya bebeklerim...derinim 5 gün nefes alamadı ben o 5 gün aldığım her nefese lanet ettim...22 gün bi camın ardından izledim bebeklerimi...ameliyatlıyım demeden 22 gün dolaştım evden hastaneye hastaneden eve...

tam 1 ocaktan 3 marta kadar evimden uzaktaydım erken doğum riski yüzünden...eşimdende...istanbulda kuzenimin bekar evinde kaldım konforunu siz düşünün...

tedavi sırasında ki iğneleri ve gitgelleri psikolojik tramvayı saymıyorum artık...

gelelim bugüne...DERİN VE DENİZ...ÖMRÜMDE BAŞIMA GELEN EN GÜZEL ŞEYLER...ÇOKMU CANIM YANMIŞTI..YA BEN HATIRLAMIYORUM ŞUAN... :)karnımdaki hallerini bile unuttum 1 ayda...vücudumun çektiği ızdırabı anlamanız için bide foto ekliycem şimdi...iğneyede jelede bulantıyada kaşıntıyada dayanmak zorundasınız...HEDİYENİZ MUHTEŞEM OLUCAK İNANIN YETER..

Eki Görüntüle 658190

Görüp görebileceğiniz en büyük göbeklerden biri sanırım:) heee bide şimdi doğum sonrası sönmüş balon gibi çatlaklarla dolu hali varki..keşke bununda bi iğnesi olaydıda vurulaydım :)

bu fırçada tüm şikayet edenlere bi ömür yeter bence :KK1:

(çok güsel bir hamileymişsin bence :)

Rahimfilmi 2007 de cekildi ve nerde oldugunu da bilmiyorum, almanyada rahimfilmi cekmediklerinden geldigimde cektirmek istiyorum

canim cok cok tebrik ederim rabbim bebegini senden ayirmasin herbiriniz bana umut oldunuz

masallah canim hayirli olsun ne güzel bir gün rabbim bizlerede nasip etsin cok sevindim bebegini hayirlisiyla kucagina almak nasip olsun insallah

amh testi internationalmi? amh diyip bide anlamassa doktor:))) canim benim 6. denemem olacak artik bizdeki sorun sperm sayi ve morpholoji bendede cikolatakistleri vardi en son 2007 lap oldum simdi varmi bilmiyorum. Ilk görüsmem 15 nisanda olacak nur ve semra hanimda hazirlikli gelmek istiyorum o yüzden gereken testlerin tümünü yaptirip geleyim diyorum.

sezyalcigim cok gecmis olsun rabbim tez zamanda saglikli bebeler versin sana canim

Edacım sana tahlilleri yazmıştım gördün mü?
Rahim filmini yenilerler. Doktorlar seni yönlendirecektir.

arkadaşlar dondurulmuş emriyo da adetin 3.günü gidiliyo.bide bilgisi olan arkadşların beni bilgilendirmesi rica olunur

Kezbaaannnnn döndün mü :KK31:

canım bende yarın yaptıracağım inş. pek bi bilgim yok. sadece iki saat surecek dediler. ve bol şekerli bir su içeceğim için fazlaca miğdemin bulanacağını düşünüyorum :KK43:

Görümcem bu gün yaptırdı. Biz öncesinden bir şeyler yapılması gerektiğini sanıyorduk, oysa aç gidiyorsun, orda bol miktarda şerbet içiriyolar, sadece oturuyorsun, hareket ettirmiyorlar. Biri aç olmakla birer saat arayla 3 kere kan alıyorlar. Bir de açken idrar örneği alınıyor.

yazıma başlamadan önce hamile habri alan arkadaşlaımı tebrik ederim...hayırlısı ile kucağınıza da alırsınızz...
tuğce serdar üzülme negatife diyecem ama insan yinede üzülüyor ama çok kafana takma ...HERŞEY ALLAH tan..isyan etme dua et bol bol....
evet arkadaşlar ben bugün hatırlarsınız laparoskopi ve histereskopi oldumm,oldum da bi de bana sorun tabii...daha önce hist.olmuştum ama ameliyattan sonra akşam üzeri vapura atlayıp evime gidebilmiştim..ama şimdi 2 saattir kendimdeyim..ve 1 saat önce hast.çıktım..lap ve hist.aynı anda olduğu için ameliyat 2.5 saat sürdü..ve sağ tüpümü almışlar ben soldakinde sorun var biliyordum ama mustafa bey dedi ki içeriye girince farklı şeylerle karşılaşabiliyoruz..dedi ve sağ tüp kötüymüş almış..patalojıye yollamışlar..
şimdi hala ist.da arkadaşların evindeyiz yarın sabah yalovaya gönecez...çok kötüydüm de şimdi biraz daha iyiyim size yazıyorum yoksa içim rahat etmiyor..
inci de tedaviye başlıyormuş inşallah hayırlı olur..bana da ilaç verdi 32 gün kullanacakmışım sonra tüpe başlayıp başlayamayacaklarına karar verecekler...haberler böyle geçmii çok okuyamadım önemli bişey atladıysam yazın bana...öptüm hepinizi

Sezyalcim çok geçmiş olsun. Her sıkıntıdan sonra bir ferahlık vardır. İnşeAllah senin bu çektiklerin bebeğine giden yolun kapılarını açmıştır. Başına gelen her şey için şükür edersen ecr kazanırsın. Allah sevdiği kullarını sınarmış. Her şey bebişler için. Bir gelsinler hayırlısı ile, inşeAllah yaşanan tüm sıkıntılar bir çırpıda unutulucak. Allah acil şifa versin.

inşallah bu son olur ben zaten bidaha hist.lap.deselerde olmam..bugün ne ler çektim ...
smear da bişey çıkmaz da başalrsın hayırlısı ile de senin de son olur...çektiklerimizin mükafatını alırız..ben kaldığım katta 2 tane bayan doğum yaptı ..kadınlar benden önce kendine geldiler ben geceye kadar acı çektim..

Allah acılarının mükafatını iki güzel melekle versin inşaallah :KK16:

çok saol incicim yaaa...galiba semra hanım girmedi sadece mustafa bey vardı ama sonra geldiyse bilemem ama hiç görmedimm...o kdar çok midem bulandı karnımdaki gazı çıkaramadım omuzlarım ağardı cokk..hemşire çıkarke mide bulantısı için ve ağrı için iğne yaptı da kendime geldim...bugün kendime çok acıdım yaaa..

kiyamam ben sana:KK43:( bende iki defa lap oldum cok zor oluyor 1 hafta hastanede kaldim o agrilar kusmalar cok kötü
Rabbim merhametiyle muamele etsin bizlere ve emeklerimizi bosa cikarmasin insallah

arkadaşlar dondurulmuş emriyo da adetin 3.günü gidiliyo.bide bilgisi olan arkadşların beni bilgilendirmesi rica olunur

Hoş geldin. Evet donmuş tedavisine adetin ilk günleri başlanıyor. Transfere kadar sadece estrofem tabletle dozu artırılarak yapılan bir tedavi. Eğer gelişmekte olan yumurta varsa baskılıyacak ilaç veriliyor o kadar. Yani tedavi olduğunu anlamıyorsun bile. Çok kolay. Allah yardımcın olsun.

Görümcem bu gün yaptırdı. Biz öncesinden bir şeyler yapılması gerektiğini sanıyorduk, oysa aç gidiyorsun, orda bol miktarda şerbet içiriyolar, sadece oturuyorsun, hareket ettirmiyorlar. Biri aç olmakla birer saat arayla 3 kere kan alıyorlar. Bir de açken idrar örneği alınıyor.

Sezyalcim çok geçmiş olsun. Her sıkıntıdan sonra bir ferahlık vardır. İnşeAllah senin bu çektiklerin bebeğine giden yolun kapılarını açmıştır. Başına gelen her şey için şükür edersen ecr kazanırsın. Allah sevdiği kullarını sınarmış. Her şey bebişler için. Bir gelsinler hayırlısı ile, inşeAllah yaşanan tüm sıkıntılar bir çırpıda unutulucak. Allah acil şifa versin.
çok saol sümeyyecim..inşallah o ferahlığa hep beraber kavuşuruz...çok canı tatlı bi insan nazlı bi insan da değilimdir...hatta kolay kolay söylenmem bile ama böyle bi acıya dayanamadım bugün bide ameliyat uzun diye çok narkoz verdiler biraz da oyüzden oldu galiba..
İNŞALLAH bu sefer kiler son olurda hep beraber bebişelimize kavuşuruz

Edacım sana tahlilleri yazmıştım gördün mü?
Rahim filmini yenilerler. Doktorlar seni yönlendirecektir.

Kezbaaannnnn döndün mü :KK31:

Incim gördüm allah razi olsun senden canim, nasipse pazartesi hepsini yaptiracagim

kiyamam ben sana:KK43:( bende iki defa lap oldum cok zor oluyor 1 hafta hastanede kaldim o agrilar kusmalar cok kötü
Rabbim merhametiyle muamele etsin bizlere ve emeklerimizi bosa cikarmasin insallah
çok saol canım...neden 2 kez lap oldun ..bana da yapmasınlar zaten bidaha yaptıracağımı sanmam...
inşallah boşuna olmamıştır bu acılar..

X