Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

hil-bur sende dondurulmuşlardan hamileydin sende jel kullandım demiştin,test sonucundan sonramı iğneye döndün?

canım testen 24 haftaya kadar jel kullandım.iğneyide haftada 1 kere mutlaka yaptırdım.ilk negatifimde teste kadar hergün iğne olmuştum.

aleyküm selamm canımm niyeki bezdirdinmi adamıı:KK1:

transferden çıkarken yine görüşücekmiyiz demiştim...doğumdan çıkarkende aynı şeyi söyledim:) seviyorum ve çok iyi anlaşıyoruz doktorumla..sende onun pek konuşmamasına takılma genelde çok yorgun oluyor.çok fazla ameliyatı olduğu için.sen sor.ve ilk cümlesi TUZ YEMEK YOK..hilal demişti zaten dersin:)

bide odasındaki panoda ikiz kız resimleri var ada ve ayda arkadaşımın kızları onların yönlendirmesiyle gittim.ilk gün resmi verdim mustafa beye adayla aydadan 1 tane istiyorum dedim:) onların yanındada ultrason resimleri var izmit bebekler yazar üstünde..benim bebeklerim onlar.kaldırmadıysa tabi:)

sağol canım,çok heyecanlıyım biliyorum kızacaksın ama çok korkuyorum ya olmazsa diye:KK43:

yok kızmıyorum...olması kadar olmamasıda olası...ben transfere girerken şöyle bir hesap yapmıştım.allah nasip etti bi evimiz var.satsam belki 120 bin falan eder.yaşım 28, 45e kadar 17 yıl var heryıl 2 kere tedavi olsam 34 kez daha deneyebilirm,parada yeter heralde:) eee artık 34 kezdede tutar heralde:)

vazgeçebilecekmisin o hayalden hayır...o zaman bu defa değilsede bidahakine olur...bak mikroya 8.denemede oldu..hiçmi ümitsizliğe kapılmadı..kimbilir kaç kez..AMA DEĞDİ BEKLEDİĞİNE..allahın izniyle...

zamanının gelmiş olmasını dileyelim senin için...rabbimin hazinesi çok büyük...

inş bir kızımız bir oğlumuz olacak :nazar::nazar::nazar::nazar::KK16::KK16:
:KK16: maşallah canım sizee. ne kadar güsel. tek seferde hem kız hem erkek. hilbur gibi. rabbim kucağına da almayı nasip etsın inş.

Canim,sagolasin.bende sana yaziyordum.bazen aceleye denk gliyor sana yazamiyorum.sanma ki unuttum.
Esimin babaannesi kendi babaannemden ileriydi.bende emegi hakki coktu..cok uzuldum.3 sene ayni evde yasadik,ayni evin insanini kaybetmek daha aciymis.gozlerim doluyor.unutamiyorum,yikanirken sende olacaksin dmisti.oylede yPtim yikanirken yardim ettim ama uykularim kaciyor..topragi bol olsun.
allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın inş..

doktordan geldım kızlar
kanama odagı gordu busefer
pıhtılasma ve genetık testlerı ıstedı
bırden kanaman artabılır dedı
ben cok korktum
eger testlerde bişey cıkarsa bunun çözümü var mı?
incim sende de boyle bişi vardı sanırım?

moralım bozuldu

kafam agrıdan çatlıyo ağlamaktan
ve testlerı nerde yaptırdınız

canım üzme kendini bu kadar. bak benımde kanamam 20 gun sürmüştü, tam olarak nerden geldiğin anlamamışlardı. ama Allahın izni ile iğneydi haptı derken geçti gitti hepsi. ağlayıpda harap etme kendini..

Canlar hepinizden Allah razı olsun :KK16: Mesajları okurken gözlerim doldu nasıl merak etmişsiniz beni :KK31: Kimseler bilmiyor bir siz bir biz :)

Bugün randevum 1 saat ötelendi doktorun ameliyatından dolayı. Gittim doktor beni bekliyor :) Elim ayağım titreye titreye girdim odaya. Duaları sıraladım okuyorum :) Smear aldı, ultrasonda temiz göründü her şey çok şükür :nazar: 1 hafta sonra konuşalım dedi, sorun çıkmazsa başlarsınız dedi :KK52: Pozitif almışım gibi ağzım kulaklarıma vardı :KK1: Ama daha bitmedi tabi :KK1:
Sıra geldi tüp bebek katına gitmeye :) Nur Hanım her zamanki güleç yüzüyle karşıladı bizi :KK16: Önce bir muayene ardından Semra Hanım'ı beklemeye geçiş. Semra Hanım da gördükten sonra dosyamız iyice incelendi. Genetikle irtibat kuruldu ve başlayalım dendi :KK52: 1,5 saat kadar odadaydık, ilk ön görüşme gibi :) Lucrinin kullanılışını da öğrendim. Smear sonucum temiz çıkarsa inşaallah haftaya pazar iğnelerime başlıyorum :KK52: Allah'ım sağlıkla kuzumu nasip eder bana inşaallah. 1 sene hiç kolay geçmedi. Umarım bundan sonra göz yaşlarım mutluluktan akar...

İyi ki varsınız kızlar :KK16:

tebrik ederim canım. Rabbim mutluluğunu daim etsin. güzel başladı tedavin güzel bitecek inş...

arkadaşlar adetimin 3. günü yani çarşamba günü tedaviye başladık, yarın sabah ikinci kontrolüm.
ortalama opu günümü hesaplamak istiyorum..
kaç gün sürüyor yumurta takibi?yani daha kaç kez daha giderim takibe..

arkadaşlar adetimin 3. günü yani çarşamba günü tedaviye başladık, yarın sabah ikinci kontrolüm.

kısa protokol mu uzun mu

canım ben de senin gibi yaptım açıkçası. içime sinmedi. benim hiç kanamam da olmamaıştı. ondan gelir gelmez kıldım namazımı.

arkadaslar lutfen bu konuda dikkatli olun. namazi bir vakit dahi olsa gecirmemek gerekir. biliyorsunuzdur felcli hastalar bile tum namazlarla hukumludur. kanama olsa dahi bu yara kanamasidir ve kesinlikle necaset diyildir. ben eve geldigim gibi namazlarimi tam sunnetleriyle ve de ayakta kildim.aksini doktorlar bile kesinlikle soylemezken neden namazlarimizdan taviz verelim ki? rahme kanin en iyi sekilde isledigi hal namazda secde halidir.

yikanmak gerekip gerekmedigi tartisilir bir konu (cunki transfer sirasinda erkegin menisi degil embrio transfer ediliyor. qusulu bozan seyse ya meninin ferce bosalmasi ve ya cinsel birlesme) . yine de qusul almak isteyen teyemmum denen bir seyin oldugunu unutmasin lutfen. seytan her daim tetikde, bu durumumuzu kullanmasina izin vermeyin. gerci transfer sonrasi bana hemsireler ayakta dus ala bilirsin bile demislerdi.

bir arkadasimin erkek kardesi kanserden vefat etti, son namazini dahi kildi. kanserin nasil bir hastalik ve ne kadar agrili bir sey oldugunu belki bilirsiniz :KK43:

harif hatalari tabletle yazdigimdan dolayidir.

beylemcim benim ki kısa protokoldu.

çarşamba regl ım 3. günü ve tedaviye başladığımız gündü ondan sonraki perşembe planlanan opu günümdü ancak çarşamba akşam üstü opu ya girdim çünkü benim yumurtamın erken çatlama riski vardı

Son düzenleme:

tedavin hayirli ve sonu bebeki olsun inseAllah. opu zamani ortalama adetinin 13 -15 ci gunlerinde oluyor.

bu arada hergün gidiyorsun muayeneye önce kan sonra muayene

Son düzenleme:
beylemcim benim ki kısa protokoldu.

çarşamba regl ım 3. günü ve tedaviye başladığımız gündü ondan sonraki perşembe planlanan opu günümdü ancak çarşamba akşam üstü opu ya girdim çünkü benim yumurtamın erken çatlama riski vardı

benim de kısa protokol cnm, bu çarşamba bakalım başladık cumertesi günü nur hanıma sorarım tekrar..
tedavin hayirli ve sonu bebeki olsun inseAllah. opu zamani ortalama adetinin 13 -15 ci gunlerinde oluyor.

Amin İNŞAALLAH..Sağolasın, sanırım haftaya perşembe ya da cumayı bulacak..
bu arada hergün gidiyorsun muayeneye önce kan sonra muayene

ben çarşamba gittim, iki gün ara, bir de cumartesi günü gitcem..
daha sonra sık sık çağırırlar herhalde..

benim de kısa protokol cnm, bu çarşamba bakalım başladık cumertesi günü nur hanıma sorarım tekrar..

Amin İNŞAALLAH..Sağolasın, sanırım haftaya perşembe ya da cumayı bulacak..

ben çarşamba gittim, iki gün ara, bir de cumartesi günü gitcem..
daha sonra sık sık çağırırlar herhalde..

bence ctesiden sonra hergün gidersin çünkü tarih yaklaştıkça daha yakın takip ediyorlar hakkında hayırlısı canım inşallah tedavin sıkıntısız geçer ve sonunda mutlu haberlerle gelirsin

kızlar merhaba.. beklettim kusura bakmayın, ancak girebiliyorum..
sonuç pozitif!:KK1:
Allahıma binlerce şükürler olsun, nasıl şükretsem, ne desem şaşırdım. Rabbim yüzümüze güldü..
tebrik ederim canımmmmmm

dün görüşmem vardı kızlar kimsenin aklına gelmemişim ama neyse saglık olsun yinede bilgi veriyim tam istedigim gibi olmadı filmde şüpeli bi durum var gibi dedi nur hanım film 2009 sonunda çekinmiştim eski bu yenileyim dedi semra hanımda baktı filme çok tuhaf bişey yok ama yeni film gerekiyor dedi yarın çekinip kargoyla göndericem filmi çektirebilirsem sorun çıkarmazlarsa eger filmden olumlu sonuc alırsak tedaviye 28 adetiyle baslıycaz yine şüpeli olursa laparoskopi dedi nur hanım ooff çok canım sıkıldı moralim çok bozuk:KK14::KK14::KK14::KK14:
semracım üzme kendini. vardır herşeyde bir hayır. korkma lap danda. çok zor bir işlem değil.
evet şekerim yatak benim:) hem orda yatıyorum gözümün önünden ayıramıyorum..hemde altını almak için beslemek için falan odada bi yatak yada koltuk şart...bide annem ne kadar kızsada arada yanıma alıp yatıyorum:) bunca yıl beklemişim hakettim demi ama.annemde kokuma alışcaklar sonra durmuycaklar diye korkouyo amaannnn banane ya ben alışırsam kokularına işe gidemezsem ne olur sonra:)
ohhh sefanız olsun tatlım. :KK1: dediğin gibi zar zor bulmuşsun meleklerini, insan bi sn bırakmaya kıyamaz yaaaaaaa. Allahım bizimkide doğsada sevsek :KK16:
bendende pozitif şimdi eşim aradı ve soledi
maşşallah maşallah dolup taşıyor topik :)

bence ctesiden sonra hergün gidersin çünkü tarih yaklaştıkça daha yakın takip ediyorlar hakkında hayırlısı canım inşallah tedavin sıkıntısız geçer ve sonunda mutlu haberlerle gelirsin

Amin..hepimiz için hayırlısı olur İNŞAALLAH..
bu mubarek günde Rabbim dualarımızı kabul eder inş..

mesaj kutuna bakar mısın ?

sende bak canımm...

Günaydın kızlar hayırlı cumalar nasılsınız

iyiyiz canımm sen nasılsınnn:KK16:yavrukuşun nasılll

transferden çıkarken yine görüşücekmiyiz demiştim...doğumdan çıkarkende aynı şeyi söyledim:) seviyorum ve çok iyi anlaşıyoruz doktorumla..sende onun pek konuşmamasına takılma genelde çok yorgun oluyor.çok fazla ameliyatı olduğu için.sen sor.ve ilk cümlesi TUZ YEMEK YOK..hilal demişti zaten dersin:)

bide odasındaki panoda ikiz kız resimleri var ada ve ayda arkadaşımın kızları onların yönlendirmesiyle gittim.ilk gün resmi verdim mustafa beye adayla aydadan 1 tane istiyorum dedim:) onların yanındada ultrason resimleri var izmit bebekler yazar üstünde..benim bebeklerim onlar.kaldırmadıysa tabi:)

özellkle bakıcammm izmit bebeklereeee:KK16:

X