Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

allahım iyiki bi çeyrek final atladı bu gs da yaaaaa. eşim sıktıda durdu beni yahu..

benim kayınpederin ismi nevzat, babamın adı Ali :) bi ara nevzat ali diye seviyorduk oğlanı. herhalde isim falan bulamazsak nevzat ali olacak adı :KK1:

e peki canım sen neden lap oluyorsun ki ozaman? benım sol yumurtalıkta bi sorun vardı o yuzden yapacaklardı. semra hanım dalında çok ii bi doktor biliyorsun sende. herşey ii olacak inş. üzülme.. bire yasın okuyalım senın içinde şifa olsun inş..
bende miğde problemleri çekiyorum. onun haricinde bi problem yok çok şukur. bide fazla şiştim işte. 6 ayda 10 kilo :KK1: dobiş dobiş geziyorum :KK70:

ben yine doktor değiştirdim malesef. medipolde doğum yapmak istediğim için geçen cumartesi oraya gittim. doktoru da rast gele netten seçtim. resimden sempatik glmişti ama karşılıklı gelince pek sevemedim. bakalım inş böyle gitmez. hiç sormadı kaç kilo ile hamile kaldın diye. bende on kilo aldım demedim. kaynadı gitti arada.

canım nur hanımdan sonra başka doktor bizi pek açmıyo :KK1::KK1:
hayırlısı olsun canımm

sevdacım yaaa bir tüpümde sıvı birikmesi var gibi görüyorum dedi..bide zaten histereskopi için narkoz almışken o tüpede bakalım dedi nur hanımla semra hanım bende tamam dedim..aslında fazla sorun görmediler ama hiç tüp bebek tutmayınca incelemek lazım dedi..bi de şöyle düşündüm şimdi :yumurtalarım çok iyi de ne işe yarıyo ki rahim kötü zaten..
valla benim ablam 9 ayda tam tamına 35 kilo almıştı top gibi olmuştu ama şimdi görsen 45 kilo kaldı aşırı zayıfladı..ama sezeryan yaptılar mecburen ebeler doğuramaz bu dediler..aşırı kilo almazsan rahat geçer diye düşünüyorum fazla bişey bildiğimden değil..

geçen cuma mustafa beye gittik ama bebek yoktu.kısacası boş gebelik dedi.1 hafta daha bekleyecektik ama dün yeni bir kanama oldu buakşam tekrar gittik yarın kürtaja karar verdi

çok kötüyüm ilk hamileliğimdi.yarın için korkuyorum.hayal dünyasındaydım ayaklarım yere bastı değişik bir duyguymuş.

geçen cuma mustafa beye gittik ama bebek yoktu.kısacası boş gebelik dedi.1 hafta daha bekleyecektik ama dün yeni bir kanama oldu buakşam tekrar gittik yarın kürtaja karar verdi

canımm inan kelimeler düğüm düğüm oldu boğazımda aynı şeyi daha önce bende yaşadım biliyosunn.sakın kendini üzmee rabbim sabır versinn yılma da asla.yine dene aradan biraz zaman geçince.bak rabbim sonrasında bana nasip etti sanada edecektir güzel rabbim asla isyan etme.hem bu sıkıntıyı bir haftadır neden yalnız yaşadın hepimiz sana destek olurdukkk .rabbim sabır versin kuzumm tekrardann.yarın mı olucaksın şimdii

sakın üzme kendini herşeyin hayırlısı..ama senden ricam kürtajını çok iyi bi doktor yapsın..yoksa sonradan yapışıklık oluyor ve bu da histereskopiyi gerektiriyor o yüzden kürtajdan önce bu olasılık olmaması için doktorla konuş..ben hala uğraşıyorum kürtaj maafff etti beni..her tüp bebek denemesinden önce yapışıklık olduğu için hist.oluyorum..çokk geçmiş olsun..
ama durmak yok mücadeleye devammm

okadar gzl gelişmeler heyecanlar vardıki...ilerleyen günlerde söylerim diye düşünmüştüm.başıma gelince duydum boş gebeliği daha önce yaşadığını bilmiyorum yarın 1de orda olacakmışım zormu kürtaj

canım nur hanımdan sonra başka doktor bizi pek açmıyo :KK1::KK1:
hayırlısı olsun canımm
haklısın canım aynen öyle. zaten bu son doktordan sonra, "ah nur hanım ah nerdesın" diye içimden geçirdim :)

mikrocum bnm durumlar iyi dğl bukadar güzel gelişmeler içinde yazıpda can sıkmak istemedim
begonvilcim mikro doğru söyluyor, burda birbirimize destek olmak için varız. kendini nasıl ii hissedeceksen öyle yap lütfen..

sevdacım yaaa bir tüpümde sıvı birikmesi var gibi görüyorum dedi..bide zaten histereskopi için narkoz almışken o tüpede bakalım dedi nur hanımla semra hanım bende tamam dedim..aslında fazla sorun görmediler ama hiç tüp bebek tutmayınca incelemek lazım dedi..bi de şöyle düşündüm şimdi :yumurtalarım çok iyi de ne işe yarıyo ki rahim kötü zaten..
valla benim ablam 9 ayda tam tamına 35 kilo almıştı top gibi olmuştu ama şimdi görsen 45 kilo kaldı aşırı zayıfladı..ama sezeryan yaptılar mecburen ebeler doğuramaz bu dediler..aşırı kilo almazsan rahat geçer diye düşünüyorum fazla bişey bildiğimden değil..

onlar zaten sana bi mudahale yapılacağı için lap ı önermiş zaten baksana. bana da dedikleri, ultrasona guven oladığı. bazen birşey var diye açıyorlarmış hiçbirşey olmuyormuş tertemiz çıkıyormuş. bazende yok sanıp sıvı çıktığıda oluyormuş. inş senınkide öyle yanılma payı olan durumlardandır.bildiğim kadarıyla histeroskopi de kolay bir işlem. hele de semra hanımın ellerinde. maşşallah rezervlerin ii olduğu sürece, rahme yapılacak ufak bir mudahale senı rahatlatacak ve birdaha ki transferın pozitif sonuçlanacak inş ...
kilo konusunda da eski doktorum sadece erken doğum ve tansıyon sıkıntısı yaşatabilir demişti. bilemiyorum artık. zaten 20 kiloya kadar göze aldım. daha da fazlası olmaz inş..

çok kötüyüm ilk hamileliğimdi.yarın için korkuyorum.hayal dünyasındaydım ayaklarım yere bastı değişik bir duyguymuş.

sakın korkma tatlımm acı anlamında hiçbirşey hisstmiyorsun narkoz altında yapılıyor zaten.ben kesenin yarısını evde düşürmüştümm ve baygın olarak hastaneye gittik.senin daha kolay olurr.evet canımm çok farklı bir duygu ama daha kötüleride var onları düşün.bak akasyamınki kocaman olmuştuu.rabbim daha büyük imtihanlarla sınamasın. atlatacaksın inş...

sakın üzme kendini herşeyin hayırlısı..ama senden ricam kürtajını çok iyi bi doktor yapsın..yoksa sonradan yapışıklık oluyor ve bu da histereskopiyi gerektiriyor o yüzden kürtajdan önce bu olasılık olmaması için doktorla konuş..ben hala uğraşıyorum kürtaj maafff etti beni..her tüp bebek denemesinden önce yapışıklık olduğu için hist.oluyorum..çokk geçmiş olsun..
ama durmak yok mücadeleye devammm

mustafa bey yapacak ona güveniyorum ama bilmem işte nediyebilirimki doktora

okadar gzl gelişmeler heyecanlar vardıki...ilerleyen günlerde söylerim diye düşünmüştüm.başıma gelince duydum boş gebeliği daha önce yaşadığını bilmiyorum yarın 1de orda olacakmışım zormu kürtaj

yapan doktora göre değişiyor canım ama hiç zor değilll sen duymayacaksın hiçbirşeyyy

kıyamam ben sana yaaaaa.. içim bi tuhaf oldu inan. bu duyguları içinde yaşamaya çalışman çok asilce. sadece içinde çok fazla tutupta kendini iyice üzme. çok çok çok geçmiş olsun tatlım. rabbim birdaha yaşatmasın inş. tüm kalbimle hakkında herşeyın en güselinin en hayırlısının olmasını diliyorum..

X