Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

incim benim. bi kere sen bizi hiç böyle rahatsız etmiyorsun. ne zaman bunalırsan yaz lütfen. ben az mı mızmızlanıyorum ya. çok normal. süreç çok zor.

ama sabır.. elimizde olan tek şey bu sabır gerçekten ve Allah sabredenleri müjdeleyendir. sabredenlerle beraber olduğunu söylüyor bize. eminim senin duaların da kabul oldu, sadece vuku bulma zamanını bekliyorsun.

herşeyden önemlisi evliliğin.. lütfen ona zarar verecek şeylerden uzak durmaya çalış.. çok şükür ki bir eşin var, mutlusun, bak tatile gittin geldin, elin ayağın tutuyor. benim dün gece kalçam iğneden çok ağrıdı. ayak bileklerime kadar vurdu ağrısı. gece üçte netten araştırıyorum telefonla, Allah korusun iğneden sakat kalma hikayeleri geliyor aklıma. paranoyak oldum ya :) sonra dedim ki, sağlığım herşeyden önce geliyor gerçekten. hamile olsam ama başıma böyle birşey gelse ne yaparım.. hep beterin beteri var. halimize hep şükretmek ne kadar önemli..

benim bir arkadaşım hamile olduğunu öğrendiği gün eşi boşanmak istediğini söyledi ve aylık bebeğiyle bir başına şimdi.. neler neler var.. hamileyken aldatılanlar, dayak yiyenler.. benim annemin arkadaşı hamileyken dayak yiyip düşük yapmış biri. bir daha çocuğu da olmamış. böyle şeylere bakınca Allah'a verdiği onca nimet için şükür diyorum. varsın bizim derdimiz de bu olsun, napalım. evlat acısı yaşamaktansa, sahip olup kaybedenlere bakınca..

evet, zor biliyorum. arada gelirler. özellikle tedaviye başlamadan ve başladıktan sonraki birkaç gün ben hep ağlıyordum akşamları.. ama şimdi sığındım Allah'a. O isterse verir, istemezse bile kuluna merhamet eder lütfeder, bahşeder.. tüm varlığın sahibi O.. spermin de, yumurtanın da, şu an içimde olan embriyolarımın da.. O can üfledikten sonra..

sen de bol bol dua et canım. ben seni çok sevdim, üzme canını, üzülüyorum :))

Allah razı olsun kuzum. Ne de güzel yazmışsın...
İyi ki varsınız iyi ki tanımışım sizi.

sen bilirsin ama biz bu şekilde daha kolay atlatırdıkk.

Daha fazla üzmekten korkuma hiçbir şey diyemiyorum ama haklısın.

Ona söylersem daha çok üzülecekmiş gibi düşünüyorum. Derdini büyütmeyeyim diyorum.
Çarşamba hastaneye tek gideyim dedim yok geleceğim dedi.

Bence de mikro çok haklı. Ben kimseyle derdimi tam anlamında paylaşmam. Eşim dışında. Bir tek onun yanında ağlarım. Başka birinin yanında bu konuda ağladığımı hatırlamıyorum. Gerçekten de en büyük destekçimiz eşimiz. Onunla paylaşırsan daha hafif olursun. Sen oymuş benmiş gibi düşünme. Siz birsiniz. Derdiniz de sevinciniz de bir. Çocuğunuz da sizin birlikteliğinizden doğacak inşeAllah.

Bizde erkek faktoru daha baskın. Amma ben şimdiye kadar ondan dolayı cocuğum olmuyor diye düşünmedim. Çünki ben onu seviyorum ve ne gelirse başımıza bize aittir, ikimize. Ben onun çocuğunu istiyorum. Verirse Rabbim her şey bahane. Vermek istemezse yine her şey bahane...

Kızlar hakkınızı helal edin. Siz de olmasanız... Allah hepinizden razı olsun... Hepinizin evlerini bebek sesleriyle şenlendirsin inşaallah...

Senin yaşadıklarının yanında çoğumuzunki devede kulak kalır. Bunun için de kızıyorum kendime. Ne çektin ki ne gördün ki diyorum. Çok büyük bir tehlike atlattım, şükrediyorum erken fark edildi diye. Kendimi toparlamam lazım toparlayacağım da inşaallah ama hepiniz bilirsiniz arada geliyorlar. Neredeyse bir senedir kendimi o kadar saldım ki ne iş yapasım geliyor ne kendime bakasım ne gezesim dışarı çıkasım... Sürekli uyumak istiyorum zaman geçsin diye. Evliliğime zarar vermek istemiyorum. Buna bir son vermem lazım en kısa zamanda.

bu yaşadıkların o kadar yakın ki , geçen ay aynı duyguları hatta daha fazlasını yaşadım, bir düşük, iki ameliyat, üst üste iki negatif vss. artık sabah kalkıp işe gelmek, akşam eve dönmek, yemek yemek, afedersiniz saçımı taramayı dişimi fırçalamayı kişisel ihtiyaçlarımı bile zorla yapıyordum ki, ne zaman ki eşimle konuşmaya başladım, dertleştim, içimde bir ferahlık hissettim.

zaman zman hepimizin yaşadığı duygular, dalgalanmalar, insanız ama toparlanmak da bizim elimizde,
Rabbim eşinle sana sağlıklı sıhhatli sevdiklerinle birlikte huzurlu bir hayat nasip etsin, gerisi boş.

canım dışarı çıkmak istemiyorsa gezmek istemiyorsan bınları özellikle yapacaksın üstüne gideceksinn yoksa onlarr inatla senin üzerine gelir.bu ruh halinden eşine bahset atlatmanda çok faydası olacaktır.biz böyle yapıyorduk.eşim beni zorla çıkarırdı.evlilik budur zaten seni şuanki psikolojiden ne ben ne annen nede bir başkası değil seni oradan sadece eşin çıkarabilir onunla kesinlikle paylaş.bana yardımcı ol ve durumu beraber atlatalım de.emin ol ki herşey çok daha farklı olacakkk

bence de haklısın..
incim benim. bi kere sen bizi hiç böyle rahatsız etmiyorsun. ne zaman bunalırsan yaz lütfen. ben az mı mızmızlanıyorum ya. çok normal. süreç çok zor.

ama sabır.. elimizde olan tek şey bu sabır gerçekten ve Allah sabredenleri müjdeleyendir. sabredenlerle beraber olduğunu söylüyor bize. eminim senin duaların da kabul oldu, sadece vuku bulma zamanını bekliyorsun.

herşeyden önemlisi evliliğin.. lütfen ona zarar verecek şeylerden uzak durmaya çalış.. çok şükür ki bir eşin var, mutlusun, bak tatile gittin geldin, elin ayağın tutuyor. benim dün gece kalçam iğneden çok ağrıdı. ayak bileklerime kadar vurdu ağrısı. gece üçte netten araştırıyorum telefonla, Allah korusun iğneden sakat kalma hikayeleri geliyor aklıma. paranoyak oldum ya :) sonra dedim ki, sağlığım herşeyden önce geliyor gerçekten. hamile olsam ama başıma böyle birşey gelse ne yaparım.. hep beterin beteri var. halimize hep şükretmek ne kadar önemli..

benim bir arkadaşım hamile olduğunu öğrendiği gün eşi boşanmak istediğini söyledi ve aylık bebeğiyle bir başına şimdi.. neler neler var.. hamileyken aldatılanlar, dayak yiyenler.. benim annemin arkadaşı hamileyken dayak yiyip düşük yapmış biri. bir daha çocuğu da olmamış. böyle şeylere bakınca Allah'a verdiği onca nimet için şükür diyorum. varsın bizim derdimiz de bu olsun, napalım. evlat acısı yaşamaktansa, sahip olup kaybedenlere bakınca..

evet, zor biliyorum. arada gelirler. özellikle tedaviye başlamadan ve başladıktan sonraki birkaç gün ben hep ağlıyordum akşamları.. ama şimdi sığındım Allah'a. O isterse verir, istemezse bile kuluna merhamet eder lütfeder, bahşeder.. tüm varlığın sahibi O.. spermin de, yumurtanın da, şu an içimde olan embriyolarımın da.. O can üfledikten sonra..

ne güzel yazmışsın...

herşeyi ne kadar doğru özetlemişsin kabakçiçeği ağızına sağlık bencede ilk etapta önemli olan tek şey evliliğimiz ben mesela hep eşimin yüzüne bakıp olursa ağızı sana benzesin parmakları sana benzesin filan diyorum en önemlisi bu sanırım onun gibi ona benzeyen bi bebeğim olsun istiyorum bunların hepsi eşim yanımda olduğu sürece arzu ettiğim şeyler o yoksa gerisi yarım kalır zaten o sebeple aynen dediğin gibi rabbim hepimize önce sağlık versin eşimizi yanımızdan ayırmasın ondan sonrada zamanı gelince sağlıklı bebeklerimiz olsun :)

bu yaşadıkların o kadar yakın ki , geçen ay aynı duyguları hatta daha fazlasını yaşadım, bir düşük, iki ameliyat, üst üste iki negatif vss. artık sabah kalkıp işe gelmek, akşam eve dönmek, yemek yemek, afedersiniz saçımı taramayı dişimi fırçalamayı kişisel ihtiyaçlarımı bile zorla yapıyordum ki, ne zaman ki eşimle konuşmaya başladım, dertleştim, içimde bir ferahlık hissettim.

zaman zman hepimizin yaşadığı duygular, dalgalanmalar, insanız ama toparlanmak da bizim elimizde,
Rabbim eşinle sana sağlıklı sıhhatli sevdiklerinle birlikte huzurlu bir hayat nasip etsin, gerisi boş.

Aynen beylem ya saç taramak, diş fırçalamak hatta banyo yapmak bile zor geliyor. Ama bir dur demem lazım.

Bir kaç gün geçsin eşimle konuşacağım. Cesaret aldım sizlerden sağolun.

Allah razı olsun. Amin diyorum bu güzel duana... Rabbim hepimize eşlerimizle birlikte huzurla, sağlıkla, mutlulukla yaşamayı nasip etsin inşaallah...

Of mikrom tedaviyi düşünmek istemiyorum hele olumsuz olacağını düşünmek hiç istemiyorum :KK5:
Dentur'u da görünce böyle beynimdekiler açığa çıktı sanki :KK14::KK14:
Ya doktor biraz daha bekleyeceksin derse, ya da başlarsak ve olumsuz olursa, eşim doğal deneyelim derse vs. vs. :KK14::KK14::KK14:
Kendimi toparlayamıyorum bir türlü :KK14:

Ne zor bir imtihanmış canım o kadar acıyor ki ama kimseye belli etmiyorum edemiyorum bu daha da kavuruyor içimi :KK14:
Kızlar kusura bakmayın bir anda geliyorlar böyle :KK14:

incimmmm bu duygu fırtınasına hepimiz kapılıyoruz aynı şeyleri aynı korkuları bizlerde yaşıyoruz zaten tedavi başlı başına bi stres olurmu olmazmı diye düşünmekten bunalımlar geçirsekte inadla sabırla yolumuza devam edicez inş rabbimin yardımıyla mutlu sona ulaşıp bebeklerimizi kucaklıycaz bize bizden baskasının faydası olmaz anne bab kardes iyi niyetle yanımızdalar ama ne yaşadımızı bilemiyolar malesef o yüzden ne zaman daralırsan burda yaz içini dök dökelim yani kafamızdaki sorulara burda aynı derde sahip kişilerle cevap bulalım inş rabbim hakkımızda hayırlısını nasip eder vazgeçmek yok olana kadar yola devam:emir_bebek::emir_bebek::KK16::KK16:

kızlarrr sizi okadarrr iyi anlıyorumm ki sakın yanlış anlamayın benii.10 yıllık evlilik.8 tüp bebek.3 düşük.bunlar kolaymıydı kesinlikle değildi.her seferinde bu son diyordum ama onun kokusunu rüyalrımda içime çektikçe dayanamayıp eşimi yine ikna ediyordum hemde kavga gürültü.o artık gitmek istemiyordu.daha yolun başındasınız inş.. fazla armazsınız.erkekler zaten daha güçsüz oluyo sizde böyle yapmayın evladınızı kucağınıza alana kadar ne kadar yorulsanızda kimseye belli etmeyinn.ben hep arkadaş çevremin derdini dinler pozisyondaydım en samimi arkadaşım bile beni bu konuda anlamazdı.evlatlık alın derdi.lütfen toparlanın kucağınız yüreğinizi kocaman açınnn er yada geç gelecek onlar kendinizi sıkar yüreğinizi kasarsanız o bebeler nereye yerleşecekkk.lütfennnn

mikrom rabbim çektiklerine mükafat olarak sana ikizlerini bağışladı hayırlısıyla kucagına aldıgında geriye baktıgında çogu şeyi hatırlamazsın eminim mutluktan kötü olan herşey silinir inş rabbim incimede banada isteyen tüm kardeşlerimede evlatlar nasip etsin en kısa zamanda bazen bu duygu karmaşası oluyor içimizde buda çok normal ama sabır edip güçlü olarak mutlu sona bizlerde ulaşıcaz inş:KK49::emir_bebek::emir_bebek::KK16::KK16::KK16:

aynen öyle bir de bana bunu soran annem yaşında biri severim kendisini o ayrı konu ama sıksık bu bebek konusunu açıyor bak işte yaşın geçiyor vs.. kendisi 20 li yaşlarda anne olmuş benden büyük oğlu var neyse bi de arada 2 - 3 defa bebek aldırmış onu da örnek gösterip bir an önce yap sonra olmazsa çok pişman olursun vs diyo o zaman ağızının ortasına odunla vurasım geliyo :))

bana da kendini bilmez bir komşum niye yapmıyosunuz bakıcıya para gidecek diye korkuyo musunuz demişti...ya sabır çek iyi geliyor ..

Aynen beylem ya saç taramak, diş fırçalamak hatta banyo yapmak bile zor geliyor. Ama bir dur demem lazım.

Bir kaç gün geçsin eşimle konuşacağım. Cesaret aldım sizlerden sağolun.

Allah razı olsun. Amin diyorum bu güzel duana... Rabbim hepimize eşlerimizle birlikte huzurla, sağlıkla, mutlulukla yaşamayı nasip etsin inşaallah...

İncim biraz bugün bunalmışsın..benim aklımda en son tatilden gelen enerji dolu inci kalmıştı oysaki..hepimiz senin aklında geçenleri düşündük benimde eşimde bir sıkıntı yoktu ben dedimki bu da olmassa boşanacağım sana bunu yapamam senin çocuğun olabilir seni engelleyemem..ama o ben senin çocuğnu istiyorum seninle büyütmek istiyorum buda olmazsa evlatlık başvururuz ama yinede tüpü deneriz belki o zaman olur demişti..peki şimdi sorular bitti mi hayır, varmı yokmu nasıllar nasıl olucak ya bişey olursa vs....ben eminim kucağıma alsam bu seferde başka kuruntular sarıcaktır beni..İnş bi an önce kendini toparlarsın, dr bekleyelim diyebilir bu olumsuz almaktan daha iyi olmazmı? offf bize aslında önce psikolojik danışmanlık lazım..Allah yardımcın olsun..

kızlar iyi dileklerini esirgemeyen herkese çook teşekkürler.. gerçekten büyük bir desteksiniz:KK16:
şimdi geri sayım başladı bakalaıııımmmm:KK1:

canım benim meleğinlesin artık ne güzel...bol bol konuş bir de sakin müzikler dinlet gerçekten de bilimsel olarak kanıtlanmış bu..yumurtalar üzerinde klasik müziğin etkisi... ama sakın arabesk dinletme....:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

bana da kendini bilmez bir komşum niye yapmıyosunuz bakıcıya para gidecek diye korkuyo musunuz demişti...ya sabır çek iyi geliyor ..

bende bu komşulardan usandığım için eşime diyorumki nolur böyle çok katlı kimsenin birbirini tanımadığı bi yere bi rezidansa falan gidelim mahalle olmasın nereye çıksan bir sürü soru benimkilerde evdeyken tüp mü koydurdun??diye hergün kapıya geliyolardı?? soruya bak yanlız yok koydurmadım diyodum bende:))

bende bu komşulardan usandığım için eşime diyorumki nolur böyle çok katlı kimsenin birbirini tanımadığı bi yere bi rezidansa falan gidelim mahalle olmasın nereye çıksan bir sürü soru benimkilerde evdeyken tüp mü koydurdun??diye hergün kapıya geliyolardı?? soruya bak yanlız yok koydurmadım diyodum bende:))

böyleleri insanı şiddet yanlısı yapar :)))

ya kızlar bana kızacaksınız diye korkuyorum:18: ama napim elimde değil, aklıma habire soru geliyor.:18:
transferden sonra kanama olabilir dediler, yerleşme kanaması da olabilirmiş hatta.
ama bende hiç lekelenme yok, sıfır yani..:KK17:

illa lekelenme olması mı lazım? olmaması tutmadığı anlamına gelir mi?

offf.. sorular sorular gidin başımdan:KK47:

kızlar ben çıkıyorum önce bakkala gidip evimin ekmeğini alıcam sonrada dizim var onu seyredicem fx de deli house var :) bugün hiç ders de çalışamadım hep incinin yüzünden tam odaklanıyordum ki dikkatimi dağıttı :) kendinize iyi bakın hepinizi öpüyorumm

X