Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

hilbur olsa şimdi hepimizi sopadan geçirirdi :) Kulakları çınlasın :)

şimdi yazılanların sonuna gelmek için sabırsızlanıyprsum valla...sopa az gelir size.... tedavi üstü şu isyanınıza bi bakın vallahi allahın gücüne gidecek..çok şükür o umuda o tedaviye gidicek gücünüz ve sağlığınız var ya onlarda olmayanlar ne yapsın....

hele sen inci...dünya senin elinin altında.kültürün hayatın evliliğin belkide birçoğumuzda yok...eksik mi var hayatında o da bebekmi....sen önce tam bi hayatın olduğuna ikna olana kadar, o bebeği gönül rahatlığıyla kucağına alıp izmirden evine dönmeden bebeğin hayalini unut bence...bu sefer olucak inci geçicek inci diye konuşmuycam..lohusalık dobralığı de buna...üzmek istemiyorum ama herkes kendi kaderini yaşar..rabbim önce onlara nasip etmiş diye ne senin gönlünün gühanı var ne eşinin...

sakin olmalısın..bi bebeğin tadına var hele gidip...eşinle beraber bi bebekler neler yaşadığınıza bak hayaller kur...sen gerçekten belki aramızdaki en şanslı olansın..ya hastalığının etkilediği bi bebeğin olaydı..rabbime şükür ki bebeğin sağlıkla dünyaya gelicek....

kızmadın değilmi...niyetim kötü değil..ama iyi bilirimki insan düşünce onu ayağa olcak etceklerden çok böyle net cümleler kaldırır.......

Geldiler yine bana :KK14::KK14::KK14:
Düşünmeyeyim diyorum diyorum olmuyor ya :KK14::KK14::KK14:

Ne zor bir imtihanmış canım o kadar acıyor ki ama kimseye belli etmiyorum edemiyorum bu daha da kavuruyor içimi :KK14:
Kızlar kusura bakmayın bir anda geliyorlar böyle :KK14:

incimmmm meleğimmm o kadar tanıdık geliyorki tüm yazdıkların hissettiklerin eminim hepimiz yaşadık bunları kimimizin daha acı
bende senin gibi eşim üzülmesin diye konuşmazdım içime atardım hep yalnız kalıp ağlamak isterdim taki eşim eşim hayırdır neyin var diyene kadar anlardı ben anlatmak istemesemde direnemeyip kendimi gözyaşları içinde bulurdum kollarında azmı ağladım hep destek oldu anlattı moral verdi diceğim o ki bizi en iyi eşimiz anlar çünkü beraber aynı şey için mücadele veriyoruz aynı şeyi istiyoruz belkide eşinde senin gibi düşünüyordur sen üzülme diye sana bişey demiyordur senin anlatmanı bekliyordur konuş eşinle incim bak nasıl rahatlıcaksın salma sakın kendini içine birşey atma beni ne annem anlardı nede kardeşlerim onlara çok basit gelirdi olur der geçerlerdi çok şükür mevlam nasip etti olduda ama yaşananlar söylenenler hep aynı seninde olucak incim ben buna canı gönlülden inanıyorum rabbim seninde kollarını doldurup evini şenlendiricek az kaldı hadi şimdi silkelen ve bebişlerine hazırlık yapmaya başla herşey yaratandan gerisi boş bak hava çok güzel misss gibi at kendini dışarıya ısıt içini güneşin sıcaklığıyla belkide birdahaki bahara fırsat bulamazsın:emir_bebek::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

bana da kendini bilmez bir komşum niye yapmıyosunuz bakıcıya para gidecek diye korkuyo musunuz demişti...ya sabır çek iyi geliyor ..

En çok da densiz densiz konuşanlar sinir ediyor insanı,, bana da evlatlık al diyen olmuştu, sırf bu söze 3 gün ağladım.
Aynen beylem ya saç taramak, diş fırçalamak hatta banyo yapmak bile zor geliyor. Ama bir dur demem lazım.

Bir kaç gün geçsin eşimle konuşacağım. Cesaret aldım sizlerden sağolun.

Allah razı olsun. Amin diyorum bu güzel duana... Rabbim hepimize eşlerimizle birlikte huzurla, sağlıkla, mutlulukla yaşamayı nasip etsin inşaallah...

Ben inanıyorum ki, bu yaşadıklarımızın mükafatını alınca, arkamıza dönüp bakınca hiçbirini hatırlamayacağız, sen okuduğum kadarıyla güçlü bir insansın. emin ol geçecek.
herşeyi ne kadar doğru özetlemişsin kabakçiçeği ağızına sağlık bencede ilk etapta önemli olan tek şey evliliğimiz ben mesela hep eşimin yüzüne bakıp olursa ağızı sana benzesin parmakları sana benzesin filan diyorum en önemlisi bu sanırım onun gibi ona benzeyen bi bebeğim olsun istiyorum bunların hepsi eşim yanımda olduğu sürece arzu ettiğim şeyler o yoksa gerisi yarım kalır zaten o sebeple aynen dediğin gibi rabbim hepimize önce sağlık versin eşimizi yanımızdan ayırmasın ondan sonrada zamanı gelince sağlıklı bebeklerimiz olsun :)
iş yerinde bir arkaşımın eşi beyin kanaması geçirdi, aniden. kızın dünyası alt üst oldu, yoğun bakımda ve iki çocuğu var.
çocuklarıma ne diyeceğim diye ağlıyor :KK43:(
Allah eşlerimizi başımızdan eksik etmesin.

ya kızlar bana kızacaksınız diye korkuyorum:18: ama napim elimde değil, aklıma habire soru geliyor.:18:
transferden sonra kanama olabilir dediler, yerleşme kanaması da olabilirmiş hatta.
ama bende hiç lekelenme yok, sıfır yani..:KK17:

illa lekelenme olması mı lazım? olmaması tutmadığı anlamına gelir mi?

offf.. sorular sorular gidin başımdan:KK47:

tüp koydurdun ne demek yaa :KK1: bir tane suratına yumruk koycan o olacak:KK1:

Kabakçiçeği, soruların çok şeker yaa:)) sabahtan beri sorularına gülüyorum.
sakin ol lütfen..
herkeste belirtiler aynı olmaz, hatta hiç belirti de olmayabilir.
benim ilk denemem pozitifti.
ne kanama, ne kasık ağrısı, hiçbir şey hissetmedim.belirti arama tamam mı?

En çok da densiz densiz konuşanlar sinir ediyor insanı,, bana da evlatlık al diyen olmuştu, sırf bu söze 3 gün ağladım.

Ben inanıyorum ki, bu yaşadıklarımızın mükafatını alınca, arkamıza dönüp bakınca hiçbirini hatırlamayacağız, sen okuduğum kadarıyla güçlü bir insansın. emin ol geçecek.

iş yerinde bir arkaşımın eşi beyin kanaması geçirdi, aniden. kızın dünyası alt üst oldu, yoğun bakımda ve iki çocuğu var.
çocuklarıma ne diyeceğim diye ağlıyor :KK43:(
Allah eşlerimizi başımızdan eksik etmesin.

Kabakçiçeği, soruların çok şeker yaa:)) sabahtan beri sorularına gülüyorum.
sakin ol lütfen..
herkeste belirtiler aynı olmaz, hatta hiç belirti de olmayabilir.
benim ilk denemem pozitifti.
ne kanama, ne kasık ağrısı, hiçbir şey hissetmedim.belirti arama tamam mı?

:KK1: sorduktan sonra ben de kendime gülüyorum. her aklıma gelen soruda bu son bunu da sorayım daha sormam diyorum ama hoop yenisi geliyorr :KK1:

ama içimi rahatlattınnnn... çook sağol. tamam söz:KK42: belirtilere takılmak yok:KK45:

incimmmm meleğimmm o kadar tanıdık geliyorki tüm yazdıkların hissettiklerin eminim hepimiz yaşadık bunları kimimizin daha acı
bende senin gibi eşim üzülmesin diye konuşmazdım içime atardım hep yalnız kalıp ağlamak isterdim taki eşim eşim hayırdır neyin var diyene kadar anlardı ben anlatmak istemesemde direnemeyip kendimi gözyaşları içinde bulurdum kollarında azmı ağladım hep destek oldu anlattı moral verdi diceğim o ki bizi en iyi eşimiz anlar çünkü beraber aynı şey için mücadele veriyoruz aynı şeyi istiyoruz belkide eşinde senin gibi düşünüyordur sen üzülme diye sana bişey demiyordur senin anlatmanı bekliyordur konuş eşinle incim bak nasıl rahatlıcaksın salma sakın kendini içine birşey atma beni ne annem anlardı nede kardeşlerim onlara çok basit gelirdi olur der geçerlerdi çok şükür mevlam nasip etti olduda ama yaşananlar söylenenler hep aynı seninde olucak incim ben buna canı gönlülden inanıyorum rabbim seninde kollarını doldurup evini şenlendiricek az kaldı hadi şimdi silkelen ve bebişlerine hazırlık yapmaya başla herşey yaratandan gerisi boş bak hava çok güzel misss gibi at kendini dışarıya ısıt içini güneşin sıcaklığıyla belkide birdahaki bahara fırsat bulamazsın:emir_bebek::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:[/QUOT. Kızlar merhaba size yazmak icin sabirsizlandimmm valla bugun merkezdeydim Allah'ın izniyle başladım tedaviye :KK1::KK1:su an icin bir problem yok ama yumurta sayımın az olması olumsuz mus riskleri varmış :KK50: herneyse olumsuzluklar olsada başladık tedaviye artık gerisini zaman gösterecek sizler bu arada biraz bunalım takilmissiniz sanırım haklısınız bende ara ara yasıyorum bunları incim ben merkeze gidince moral depoladım oradaki hareketlilik icimi kıpır kıpır yaptı umarım mutlu sona ulaşırım bu arada anlatacaklarimda var detaylı yazamasamda anlatırım

bende bu komşulardan usandığım için eşime diyorumki nolur böyle çok katlı kimsenin birbirini tanımadığı bi yere bi rezidansa falan gidelim mahalle olmasın nereye çıksan bir sürü soru benimkilerde evdeyken tüp mü koydurdun??diye hergün kapıya geliyolardı?? soruya bak yanlız yok koydurmadım diyodum bende:))
:KK52: Ay koptum valla nasil soru öyle ne densizlerrr var allahım yarabbimmmm

bende senin gibi eşim üzülmesin diye konuşmazdım içime atardım hep yalnız kalıp ağlamak isterdim taki eşim eşim hayırdır neyin var diyene kadar anlardı ben anlatmak istemesemde direnemeyip kendimi gözyaşları içinde bulurdum kollarında azmı ağladım hep destek oldu anlattı moral verdi diceğim o ki bizi en iyi eşimiz anlar çünkü beraber aynı şey için mücadele veriyoruz aynı şeyi istiyoruz belkide eşinde senin gibi düşünüyordur sen üzülme diye sana bişey demiyordur senin anlatmanı bekliyordur konuş eşinle incim bak nasıl rahatlıcaksın salma sakın kendini içine birşey atma beni ne annem anlardı nede kardeşlerim onlara çok basit gelirdi olur der geçerlerdi çok şükür mevlam nasip etti olduda ama yaşananlar söylenenler hep aynı seninde olucak incim ben buna canı gönlülden inanıyorum rabbim seninde kollarını doldurup evini şenlendiricek az kaldı hadi şimdi silkelen ve bebişlerine hazırlık yapmaya başla herşey yaratandan gerisi boş bak hava çok güzel misss gibi at kendini dışarıya ısıt içini güneşin sıcaklığıyla belkide birdahaki bahara fırsat bulamazsın:emir_bebek::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:[/QUOT. Kızlar merhaba size yazmak icin sabirsizlandimmm valla bugun merkezdeydim Allah'ın izniyle başladım tedaviye :KK1::KK1:su an icin bir problem yok ama yumurta sayımın az olması olumsuz mus riskleri varmış :KK50: herneyse olumsuzluklar olsada başladık tedaviye artık gerisini zaman gösterecek sizler bu arada biraz bunalım takilmissiniz sanırım haklısınız bende ara ara yasıyorum bunları incim ben merkeze gidince moral depoladım oradaki hareketlilik icimi kıpır kıpır yaptı umarım mutlu sona ulaşırım bu arada anlatacaklarimda var detaylı yazamasamda anlatırım

canım merhaba.. tedavin hayırlı uğurlu olsun inşallah.. yumurta sayına hiç takılma. ben 1 yumurtayla yola çıkmıştım biliyorsunuz.. Allah inşallah bebeğini bu tedavi ile nasip eder sana...

julıaacım hadi hayırlısı tedavin sorunsuz geçer inşallah şuanda gözüken kaç yumurtan varmış ? bi de hangi doktora gittin ?

ANNE VE EVLAT ! ( YORUM SİZE AİT )

Komşumla balkonlarımız yan yana, ikimiz de önümüzde oturan iki kişiye yemek yediriyoruz.
Ben, "Hadi canım aç ağzını, bak yemek yersen büyüyeceksin, kocaman olacaksın" diyerek, döke saça, bin bir çaba ile yemek yedirmeye çalışıyorum.

... Komşum ise, "Aç ağzını, çabuk ye, yere dökme, elini sürme, üstüne dökme..." diye bağırarak, sinirlenerek, tahammülsüz yemek yedirmeye çalışıyor.

... Benim elimdeki kaşığın ucundaki iki yaşındaki kızım, onun elindeki kaşığının ucundaki alzheimerlı annesi.

Aramızdaki fark ise; ben Anneyim, o evlat..

Sagol canım ya umarım sorunsuz gecer iki varmış malesef doktorum tabiki meleğimiz Nur hanım :KK1:

ne olur malesef deme Funda hanım bana bir dedikten sonra çok ağlayıp üzülmüştüm sonra da o psikolojiyle paldır küldür opu ya girmiştim opu için erken çağırmışlardı sakın canını sıkma hep dua et ben bu akşam hepimiz için Yasin ve Meryem surelerini okuyacağım. İçini lütfen rahat tut Hem seninle yanlış hatırlamıyorsam sıkıntılarımız benzerdi bende önümüzdeki hafta tedaviye başlayacağım bana iyi örnek olman gerek ayrıca kabakçiçeğine de güven o bizim umudumuz olmalı oda ilk baştan biri az yumurta sayısı diyordu sonra bak neler oldu :)

Merhaba canım sagol moral verdin sonra canım kac tane oluştu kac toplandı seninde tekrar hayırlı olsun transferin

sağol canım. ya benim son ana kadar bir taneydi :) hatta funda hanım bi tane daha var ama içi boş olabilir onun demişti.
sonra opuya girdim. nerden buldularsa 5 tane toplandı. 3ü döllendi. dün de 2 tane transfer oldu. o yüzden hiiiiç takma kafana. az olsun kaliteli olsun. çok olması da kaliteyi düşürebiliyormuş.

julıaa cnım hayırlı olsun bundan sonra olumsuzluk yok daime güzel ve pozitif şeylere yer ver hayatında
inşallah sonunda kavuşursun miniğine :KK16:

şimdi yazılanların sonuna gelmek için sabırsızlanıyprsum valla...sopa az gelir size.... tedavi üstü şu isyanınıza bi bakın vallahi allahın gücüne gidecek..çok şükür o umuda o tedaviye gidicek gücünüz ve sağlığınız var ya onlarda olmayanlar ne yapsın....

hele sen inci...dünya senin elinin altında.kültürün hayatın evliliğin belkide birçoğumuzda yok...eksik mi var hayatında o da bebekmi....sen önce tam bi hayatın olduğuna ikna olana kadar, o bebeği gönül rahatlığıyla kucağına alıp izmirden evine dönmeden bebeğin hayalini unut bence...bu sefer olucak inci geçicek inci diye konuşmuycam..lohusalık dobralığı de buna...üzmek istemiyorum ama herkes kendi kaderini yaşar..rabbim önce onlara nasip etmiş diye ne senin gönlünün gühanı var ne eşinin...

sakin olmalısın..bi bebeğin tadına var hele gidip...eşinle beraber bi bebekler neler yaşadığınıza bak hayaller kur...sen gerçekten belki aramızdaki en şanslı olansın..ya hastalığının etkilediği bi bebeğin olaydı..rabbime şükür ki bebeğin sağlıkla dünyaya gelicek....

kızmadın değilmi...niyetim kötü değil..ama iyi bilirimki insan düşünce onu ayağa olcak etceklerden çok böyle net cümleler kaldırır.......
Merhaba canım bebislerinleee mutluluklar sana bugun merkezde seni sordum bı hemşireye bir arkadasım vardı ikizleri diye söyleyince gözleri dolarcasinaaa ayy çıktılar onlar dedi yani onların böyle bizleri benimsemesine bayıldım hepsi de cok tatlılar hep burda anlatılanlar gibiydiler sanki daha onceden tanııyormuşum gibi ilgili ve anlayislilar en azından suan icin öyle gözlemledim neyse canım seni ve bebislerini öptüm :KK54::KK54:

ANNE VE EVLAT ! ( YORUM SİZE AİT )

Komşumla balkonlarımız yan yana, ikimiz de önümüzde oturan iki kişiye yemek yediriyoruz.
Ben, "Hadi canım aç ağzını, bak yemek yersen büyüyeceksin, kocaman olacaksın" diyerek, döke saça, bin bir çaba ile yemek yedirmeye çalışıyorum.

... Komşum ise, "Aç ağzını, çabuk ye, yere dökme, elini sürme, üstüne dökme..." diye bağırarak, sinirlenerek, tahammülsüz yemek yedirmeye çalışıyor.

... Benim elimdeki kaşığın ucundaki iki yaşındaki kızım, onun elindeki kaşığının ucundaki alzheimerlı annesi.

Aramızdaki fark ise; ben Anneyim, o evlat..

her zaman derim Rabbim beni ne anama ne babama ne eşime nede çoluğuma çocuğuma hiç kimseye muhtaç etmesin

sağol canım. ya benim son ana kadar bir taneydi :) hatta funda hanım bi tane daha var ama içi boş olabilir onun demişti.
sonra opuya girdim. nerden buldularsa 5 tane toplandı. 3ü döllendi. dün de 2 tane transfer oldu. o yüzden hiiiiç takma kafana. az olsun kaliteli olsun. çok olması da kaliteyi düşürebiliyormuş.
Ayy süper valla umarım benimde öyle olur demekki opuda baska bulabiliyorlar ne bileyim böyle bı olasılıktan bahsetmedi doktorum çünkü ben ilaçlara gelişirmi baska dedim ama sanmam dedi :44:

Ayy süper valla umarım benimde öyle olur demekki opuda baska bulabiliyorlar ne bileyim böyle bı olasılıktan bahsetmedi doktorum çünkü ben ilaçlara gelişirmi baska dedim ama sanmam dedi :44:

ya inan onlar da bir yere kadar bilebiliyorlar. ben şok oldum beş tane deyince. 3'ü döllendi, bir de kaliteli çıktı yani. 5. güne de hepsi ulaştı.
ben de sormuştum, funda hanım sanmam çıkmaz dedi. ama Allah isteyince öyle bir oluyor ki.. hatta funda hanımın yanında başka doktor da vardı, bu şansımı düşürüyor mu benim dedim funda hanıma muayene sırasında, moralim bozulmuştu. funda hanım evet ama tek yumurtayla bile gebe kalan çok hastamız var, herşey gönlünce olsun dedi. yanındaki adını bilmediğim doktor ise sorumu sorunca yüzünü malesef olumsuz der gibi buruşturdu nasıl moralim bozulmuştu. ama o an dedim ki, Allah ne dilerse o olacak.

gerçekten de umduğumdan farklı oldu. ben 2 tane kaliteli transferi hiç beklemiyordum. biri bile ya olmazsa diyrdum kendime. darısı başına canım. Rabbim dilerse neler neler olur :))

ne olur malesef deme Funda hanım bana bir dedikten sonra çok ağlayıp üzülmüştüm sonra da o psikolojiyle paldır küldür opu ya girmiştim opu için erken çağırmışlardı sakın canını sıkma hep dua et ben bu akşam hepimiz için Yasin ve Meryem surelerini okuyacağım. İçini lütfen rahat tut Hem seninle yanlış hatırlamıyorsam sıkıntılarımız benzerdi bende önümüzdeki hafta tedaviye başlayacağım bana iyi örnek olman gerek ayrıca kabakçiçeğine de güven o bizim umudumuz olmalı oda ilk baştan biri az yumurta sayısı diyordu sonra bak neler oldu :)
Sagol bitanem evet sorunumuz aynı allahım sonunu iyi getirsin ne diyeyim canım zaten merkeze gidince umut doldu icim ne bileyim bir tanede olsa bir umut Rabbim yazmışsa olur kızlar bu arada birisi daha ikiz haberi almış ama sanırım aramizdakilerden değil

X