Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

incim sende böyle yaparsa ne güzel gezdin dinlendin pozitif olacağına olumsuz şeylerle kafanı dolduruyosun Allah yardımcın olacaktır sen düşünme kötü şeyler lütfenn

cananım yardıma gel dövelim bunlarıı,

Sanırım tedavi öncesi bilinçaltımız yaşatıyor bunları bize,
benim de yaklaştı ve bir kaç gündür acayip gerginim,
sen de randevu günün yaklaştıkça kendini fazla dinliyorsun galiba.
e kafamızda bin tane soru işareti,
geçen hafta psikolijik destek almak için psikologtan randevu aldım ama gitmedim sonra..
Aslında bu duygusal gelgitlerimiz normal, zor süreçler, ALLAH sabır versin hepimize.

keşke gitseydin ben görüştüm birkaç kez çokta iyi geliyor kafandakileri tamamen aktardığın için rahatlayıp boşalıp öyle geliyosunnn.

Mikrom ne desen haklısın. Şimdi böyleyim ama tedaviye başlayınca bu halimden eser kalmayacak biliyorum. Hepsi başlayana kadar.
Hakkınızı helal edin üzdüm sizi de :KK5:

Sanırım tedavi öncesi bilinçaltımız yaşatıyor bunları bize,
benim de yaklaştı ve bir kaç gündür acayip gerginim,
sen de randevu günün yaklaştıkça kendini fazla dinliyorsun galiba.
e kafamızda bin tane soru işareti,
geçen hafta psikolijik destek almak için psikologtan randevu aldım ama gitmedim sonra..
Aslında bu duygusal gelgitlerimiz normal, zor süreçler, ALLAH sabır versin hepimize.

kesinlikle katılıyorum ben mesela hastaneye gittiğim de kalp krizi geçirecekmiş gibi oluyorum 2 -3 dk arayla 6 defa lavoboya gittiğimi biliyorum midem bulanmaya başlıyo domates gibi kızarıyorum hele bide randevu saatinde doktorun yanında değilsem görün siz beni :) psikolog bir seçenek ama açıkçası ben pek bir işe yarayacağını düşünmüyorum en azından kendi adıma :)

geçmişe bi bakayım dedim yok olmuyo kahvaltı yapıcam artık..dentur sen nerelerdesin baş ağrısı nedeniylemi topiğe giremedim çok geçmiş olsun çok merak ettik...
.
SüMeyye inş rabbim yumoşlarına can üflemiştir seninde bebek hasretin son bulur..

inci ve mikro sizide öpüyorum iyiki varsınız...

Amin. Teşekkür ederim:KK16::KK16::KK16:

çikolata kistini aldırmadan benim gibi tüp bebek deneyen var mı? bir de pazartesi toplandı yumurtalar ne zaman ararlar acaba??

Eskiden doktorlar çikolata kistinin boyutlarına bakmadan hep alınmasından yanaymış. Şimdilerde tehlike arz etmiyorsa almaktan yana değiller. Çünki kist alındığında kendisiyle bir miktar yumurtalık dokusunu da ala biliyormuş. Bu da rezerv azlığına getire biliyormuş. Rabbim yumoşlarına can versin. amin.
ayıptır söylemesi popom çok ağrıyor yaaa :KK14: mahvetti beni bu hemşire:KK47:
eşim yokken size naz yapiim barii kızlar :KK17:

Bana sorarsanız vuranın kimliği pek de önemli değil. Hain olan iynenin kendisi:KK47: . Hemşire kötü vurunca yeri ağrır. Ama bu iyne yayıldığında çok daha şiddetli ağrıyor. Bende vurulduğunda nerdeyse hiç ağrı olmaz. Yayılırken bazen inletirdi beni. Acısından ateşim çıkıyordu:KK19:

ya kızlar bişey sorcam ama gülmeyin:KK17:
ben hapşurdum az önce bişey olmaz di mi.. off paranoya oldum yaaa...

Bir az internetten araştırma yap. İnşeAllah apşırmağın, öksürmeğin hiç bir korkulur yanı yoktur. Rahat olmaya bak.

Of mikrom tedaviyi düşünmek istemiyorum hele olumsuz olacağını düşünmek hiç istemiyorum :KK5:
Dentur'u da görünce böyle beynimdekiler açığa çıktı sanki :KK14::KK14:
Ya doktor biraz daha bekleyeceksin derse, ya da başlarsak ve olumsuz olursa, eşim doğal deneyelim derse vs. vs. :KK14::KK14::KK14:
Kendimi toparlayamıyorum bir türlü :KK14:

İncim böyle sorulardan kurtulmak için istihare namazı kıl. Eğer namaz kılmıyorsan o zaman istihare duasını oku. Duanın kendisi bile insana rahatlık veriyor. Biz neyin iyi neyin kötü olduğunu asla bilemeyiz.

nasılsınız nasıl geciyor günler
inci canım tatile gittin geldin boyle olma daha moral depolayıp gelmiş olman lazım inş herşey cok güzel olacak moral bozmak yok olumlu düşünecegiz olumlu olacak
gingdao ben saymıyorum dün akşamı kaçırmışımmm:KK19:
canım birara senin icinde ekler silerim
hepinizi coook opuyorum Rabbim evlerimizi cocuksuz bırakmasın

kızlarrr sizi okadarrr iyi anlıyorumm ki sakın yanlış anlamayın benii.10 yıllık evlilik.8 tüp bebek.3 düşük.bunlar kolaymıydı kesinlikle değildi.her seferinde bu son diyordum ama onun kokusunu rüyalrımda içime çektikçe dayanamayıp eşimi yine ikna ediyordum hemde kavga gürültü.o artık gitmek istemiyordu.daha yolun başındasınız inş.. fazla armazsınız.erkekler zaten daha güçsüz oluyo sizde böyle yapmayın evladınızı kucağınıza alana kadar ne kadar yorulsanızda kimseye belli etmeyinn.ben hep arkadaş çevremin derdini dinler pozisyondaydım en samimi arkadaşım bile beni bu konuda anlamazdı.evlatlık alın derdi.lütfen toparlanın kucağınız yüreğinizi kocaman açınnn er yada geç gelecek onlar kendinizi sıkar yüreğinizi kasarsanız o bebeler nereye yerleşecekkk.lütfennnn

Mikrom ne desen haklısın. Şimdi böyleyim ama tedaviye başlayınca bu halimden eser kalmayacak biliyorum. Hepsi başlayana kadar.
Hakkınızı helal edin üzdüm sizi de :KK5:

helal olsun kuzum ne demek ama sen mutlu ol silkelennn

nasılsınız nasıl geciyor günler
inci canım tatile gittin geldin boyle olma daha moral depolayıp gelmiş olman lazım inş herşey cok güzel olacak moral bozmak yok olumlu düşünecegiz olumlu olacak

canım birara senin icinde ekler silerim
hepinizi coook opuyorum Rabbim evlerimizi cocuksuz bırakmasın

tamam bekliycemmmm

kızlarrr sizi okadarrr iyi anlıyorumm ki sakın yanlış anlamayın benii.10 yıllık evlilik.8 tüp bebek.3 düşük.bunlar kolaymıydı kesinlikle değildi.her seferinde bu son diyordum ama onun kokusunu rüyalrımda içime çektikçe dayanamayıp eşimi yine ikna ediyordum hemde kavga gürültü.o artık gitmek istemiyordu.daha yolun başındasınız inş.. fazla armazsınız.erkekler zaten daha güçsüz oluyo sizde böyle yapmayın evladınızı kucağınıza alana kadar ne kadar yorulsanızda kimseye belli etmeyinn.ben hep arkadaş çevremin derdini dinler pozisyondaydım en samimi arkadaşım bile beni bu konuda anlamazdı.evlatlık alın derdi.lütfen toparlanın kucağınız yüreğinizi kocaman açınnn er yada geç gelecek onlar kendinizi sıkar yüreğinizi kasarsanız o bebeler nereye yerleşecekkk.lütfennnn

Senin yaşadıklarının yanında çoğumuzunki devede kulak kalır. Bunun için de kızıyorum kendime. Ne çektin ki ne gördün ki diyorum. Çok büyük bir tehlike atlattım, şükrediyorum erken fark edildi diye. Kendimi toparlamam lazım toparlayacağım da inşaallah ama hepiniz bilirsiniz arada geliyorlar. Neredeyse bir senedir kendimi o kadar saldım ki ne iş yapasım geliyor ne kendime bakasım ne gezesim dışarı çıkasım... Sürekli uyumak istiyorum zaman geçsin diye. Evliliğime zarar vermek istemiyorum. Buna bir son vermem lazım en kısa zamanda.

Senin yaşadıklarının yanında çoğumuzunki devede kulak kalır. Bunun için de kızıyorum kendime. Ne çektin ki ne gördün ki diyorum. Çok büyük bir tehlike atlattım, şükrediyorum erken fark edildi diye. Kendimi toparlamam lazım toparlayacağım da inşaallah ama hepiniz bilirsiniz arada geliyorlar. Neredeyse bir senedir kendimi o kadar saldım ki ne iş yapasım geliyor ne kendime bakasım ne gezesim dışarı çıkasım... Sürekli uyumak istiyorum zaman geçsin diye. Evliliğime zarar vermek istemiyorum. Buna bir son vermem lazım en kısa zamanda.

canım dışarı çıkmak istemiyorsa gezmek istemiyorsan bınları özellikle yapacaksın üstüne gideceksinn yoksa onlarr inatla senin üzerine gelir.bu ruh halinden eşine bahset atlatmanda çok faydası olacaktır.biz böyle yapıyorduk.eşim beni zorla çıkarırdı.evlilik budur zaten seni şuanki psikolojiden ne ben ne annen nede bir başkası değil seni oradan sadece eşin çıkarabilir onunla kesinlikle paylaş.bana yardımcı ol ve durumu beraber atlatalım de.emin ol ki herşey çok daha farklı olacakkk

İzmire gittiğimizde eşimi izlemekten bir hal olacağım biliyorum. O üzülmesin diye polyanna gibi davranıyorum, güçlü duruyorum, içimdeki fırtınayı belli etmiyorum. Bir noktada patlayacağım ama nerede bakalım hayırlısı.

Eğer sen benim düşündüğüm inciysen bunu da güzel bir şekilde atlatıcaksın. Hiç canını sıkma. Fırtınayı gizlemek büyümesine neden oluyor biliyorum, amma sen yine de elinde olan, başkalarının sahip olmadığı deyerleri düşün. Belki rahatlarsın.

Baküde arkadaşlarla toplandık. Hepsinin çocuğu var. Hatta 2, 3, 4 çocuğu olan arkadaşlarımız var. Bir arkadaşım 3. çocuğuna hamile. Bir de minik bebekleriğle 3 aylık, 5 aylık, 7 aylık çocuklarıyla gelenler vardı. Yine de güzel bir gece oldu.

Bir tanıdığım kadın var. Evladım olmasydı bu kadar acı çekmezdim diyor. Anne kalbini yakan evlatlar bile var yaa...

canım dışarı çıkmak istemiyorsa gezmek istemiyorsan bınları özellikle yapacaksın üstüne gideceksinn yoksa onlarr inatla senin üzerine gelir.bu ruh halinden eşine bahset atlatmanda çok faydası olacaktır.biz böyle yapıyorduk.eşim beni zorla çıkarırdı.evlilik budur zaten seni şuanki psikolojiden ne ben ne annen nede bir başkası değil seni oradan sadece eşin çıkarabilir onunla kesinlikle paylaş.bana yardımcı ol ve durumu beraber atlatalım de.emin ol ki herşey çok daha farklı olacakkk

Ona söylersem daha çok üzülecekmiş gibi düşünüyorum. Derdini büyütmeyeyim diyorum.
Çarşamba hastaneye tek gideyim dedim yok geleceğim dedi.

incim benim. bi kere sen bizi hiç böyle rahatsız etmiyorsun. ne zaman bunalırsan yaz lütfen. ben az mı mızmızlanıyorum ya. çok normal. süreç çok zor.

ama sabır.. elimizde olan tek şey bu sabır gerçekten ve Allah sabredenleri müjdeleyendir. sabredenlerle beraber olduğunu söylüyor bize. eminim senin duaların da kabul oldu, sadece vuku bulma zamanını bekliyorsun.

herşeyden önemlisi evliliğin.. lütfen ona zarar verecek şeylerden uzak durmaya çalış.. çok şükür ki bir eşin var, mutlusun, bak tatile gittin geldin, elin ayağın tutuyor. benim dün gece kalçam iğneden çok ağrıdı. ayak bileklerime kadar vurdu ağrısı. gece üçte netten araştırıyorum telefonla, Allah korusun iğneden sakat kalma hikayeleri geliyor aklıma. paranoyak oldum ya :) sonra dedim ki, sağlığım herşeyden önce geliyor gerçekten. hamile olsam ama başıma böyle birşey gelse ne yaparım.. hep beterin beteri var. halimize hep şükretmek ne kadar önemli..

benim bir arkadaşım hamile olduğunu öğrendiği gün eşi boşanmak istediğini söyledi ve aylık bebeğiyle bir başına şimdi.. neler neler var.. hamileyken aldatılanlar, dayak yiyenler.. benim annemin arkadaşı hamileyken dayak yiyip düşük yapmış biri. bir daha çocuğu da olmamış. böyle şeylere bakınca Allah'a verdiği onca nimet için şükür diyorum. varsın bizim derdimiz de bu olsun, napalım. evlat acısı yaşamaktansa, sahip olup kaybedenlere bakınca..

evet, zor biliyorum. arada gelirler. özellikle tedaviye başlamadan ve başladıktan sonraki birkaç gün ben hep ağlıyordum akşamları.. ama şimdi sığındım Allah'a. O isterse verir, istemezse bile kuluna merhamet eder lütfeder, bahşeder.. tüm varlığın sahibi O.. spermin de, yumurtanın da, şu an içimde olan embriyolarımın da.. O can üfledikten sonra..

sen de bol bol dua et canım. ben seni çok sevdim, üzme canını, üzülüyorum :))

Son düzenleme:
Eğer sen benim düşündüğüm inciysen bunu da güzel bir şekilde atlatıcaksın. Hiç canını sıkma. Fırtınayı gizlemek büyümesine neden oluyor biliyorum, amma sen yine de elinde olan, başkalarının sahip olmadığı deyerleri düşün. Belki rahatlarsın.

Baküde arkadaşlarla toplandık. Hepsinin çocuğu var. Hatta 2, 3, 4 çocuğu olan arkadaşlarımız var. Bir arkadaşım 3. çocuğuna hamile. Bir de minik bebekleriğle 3 aylık, 5 aylık, 7 aylık çocuklarıyla gelenler vardı. Yine de güzel bir gece oldu.

Bir tanıdığım kadın var. Evladım olmasydı bu kadar acı çekmezdim diyor. Anne kalbini yakan evlatlar bile var yaa...

İşte çeşit çeşit imtihan var. Allah evladın varlığıyla da yokluğuyla da sınamasın...

ay olmaz inşallah.. insan paranoya oluyor :KK1:
bir kere hapşırdım. forumda okudum, çok öksürenler bile olmuş aksi gibi grip olup.. ama tutmuş bebeler..
ben uzanıyorum, arada yürüyorum, kalkıyorum, oturuyorum.. çok da sürekli uzanmamaya çalışıyorum. o zaman da rahime kan gitmezmiş galiba öyle okudum :))

diğer tedavilerde doktorum, ara yürüyüşler yap, kan dolaşımına iyi gelir, çok fazla yatmayı önermiyoruz demişti.
Ne zor bir imtihanmış canım o kadar acıyor ki ama kimseye belli etmiyorum edemiyorum bu daha da kavuruyor içimi :KK14:
Kızlar kusura bakmayın bir anda geliyorlar böyle :KK14:

inci tanem emin ol, şimdi ara dönemdesin, yeni tedavin başladığında o heyecanla birlikte bu tür dalgalanmaların geçicek.

tedavini tabikide düşüneceksin ama olumsuz yönlerini değil bu sefer herşeyin daha iyi olacağını düşüneceksin.denturun psikolojik durumuyla kendini kıyaslama.doktor bekleyeceksin derse bekleyeceksin ki olumsuzluklar ortadan kalksın.ben eşime tüp bebeğe gidelim tekrar dediğimde 2012 hazirandı.ertelene ertelene bak bu zamana kadar geldi.iyikide olmamış o zaman belkide böyle mutlu bir haber alamayacaktımm.sen böyle zayıf başlarsan o yavrucuklar nereye tutunacakk .lütfennnn kızıyorum size.benimn 8. deneme olmasına rağmen böyle başlamadım ben toparlanın.dövcem sizi ha:KK20::KK20:

Mikro, maşallah sana, geçmişi pek bilmediğim için, Allah sana dayanma gücü vermiş, benim de 4.. denemem olucak. inş bu kez mutlu sona ulaşırım.
cananım yardıma gel dövelim bunlarıı,

keşke gitseydin ben görüştüm birkaç kez çokta iyi geliyor kafandakileri tamamen aktardığın için rahatlayıp boşalıp öyle geliyosunnn.

kendimi daha da kötü hissedersem giderim herhalde.

kızlarrrr benimm anneciğimmm geldii ben kaçarrr akşamm görüşürüzzz:KK16::KK16:incimm akşam seni süperr görücemm inş...

X