Tüp Bebek Merkezleri Memorial Hastanesinde Tüp Bebek Yaptıranlar

Yok canım ya çok kolay korkma. Küçük bir cam şişe var onun kapağını çıkart. Enjektöre kalın uçlu iğneyi takıp şişenin içine daldır. Sıvının tamamen dökülmesine dikkat et. Sonra hafif salla şişeyi, bulanık olmamalı. Sonra bu karışımı enjektörle tekrar iğneye çek. Kalın uçlu iğneyi çıkarıp ince uçlu olanı tak ve göbeğine batır. Bu kadar :)

Yumurta geliştirici iğneni hangi tarafa yapıyorsun cetrotide'ı ters tarafa yap. Birer saat arayla olacak.

sağol canım ya kolaymış :)
kendim yaparım bunu inşallah :)

Mucizeee :KK3:
Nasıl geçti randevun?[/Q

selamlar kızlarr, dün aradım iğnemi tam yapamadım dedim.sorun olmaz dediler.yarın gitcem nur hanımla randevum var.lucrin işe yaramış yumurtaların aynı boyutta dediler cuma günü.bakalım gonali yapınca ne oldu inşlh önden giden yoktur yine.yarın belli olur durum.şimdilik bu kadar...gonalin kalemi bana zor geldi.görünüşte kolay gibi ama iyice bastırmadan sıfırlanmıyor ilk gün oyüzden yapamamışım.hemşirede hiç bundan bahsetmeyince bu sorunu yaşadım.hemşire bana sıfırlanması gerekir falan bile demedi hiç bahsetmedi.anlatan hemşirede nur hanımın hemşiresi suratsızın teki.hafif toplu bi bayan uzun saçlı saçları kızıl turuncu gibi bi renk.zaten memorilın en suratsız hemşiresi.onun size anlatmasına izin vermeyin.

Mucize selam. Tedavi iyi gidiyor. Maşallah. Gerçekten de senin tedavin İnci ile bana umut olacak. Tedavinin kaçıncı günündesin ? Regl oldun mu ? Bu arada bahsettiğin hemşire siyah kemik çerçeveli gözlük takan , kıvırcık saçlı, hafif toplu biri mi ? Benim transferimi yapan hemşire olabilir. Bana çok iyi davranmıştı. :26:

Hadi inş. hepsi aynı anda büyür. Senin durumun Akasya ve bana umut olacak inş.
Gonal f in kalemi puregon un kalemi gibi değil mi :26:
Nur Hanım'ın hemşiresi mi değişti :26: Çok şeker bir hemşiresi vardı ismi Gülseren. Kısa saçlı, esmer o yok mu artık :26:

Ben en son gittiğimde ordaydı. Nur Hanımın hemşiresiydi. Çok sevimli, sıcak bir hemşire..

hayır makyaj yapmıyor fazla sakızda görmedim ağzında.arada gözlük takıyor kıvırcık saçlı biraz topluca

Siyah kemik çerçeveli gözlük takan, daha çok transfer katında olan hemşire mi acaba ? :26:

gayet güzel anlattın canım ağzına ellerine sağlık :)))

Rica ederim kuzum :) Yapabildin mi?

bende istiyom nerden yaptırcaz:)

Ah canım :) Eşim editör bir arkadaşından rica edecek yapması için. Kendisi yapabilse hepiniz için yaptırırdım :KK16:
Bir dönem editörlük yapmıştım bir gazetede, şu an o görevi sürdürüyor olsaydım neler neler hazırlardım sizler için :KK16:

Son düzenleme:
Canım ilk ikisi yurtdışında oldu yumurta kalitesi kötü dendi bu arada amh degerim çok düşük 0.5 yani rezerv de az. Ama 3 cuncusu memorialde oldu çok umutluydum ama oda olmadı. Memorialde yumurtalarım çok kaliteli oldu. 6 yumurta toplandı 5i döllendi 5 güne 3 tane kaldı ikisi en iyi kalitedeydi transfe edildi ama oda olmadı. Tüplerde sorun olabilir dedi nur hanım zaten rahim filmimi begenmemişlerdi şimdi lap için karar veremiyorum. 4 martta randevum var nur hanım ve semra hanımla bakalım ne diyecekler...

merhaba canim, benimde sana benzer sorunum var gibi bizde asil erkek infertilesi fakat transferden önce yumurtalarin kaliteside pek iyi olmadigi söyleniyor simdi`ye kadar 5 tüpbebekten 4 fazla bölündügünü duymadim. 4 Tüpbebeginini 25 yasinda önce yaptirdim ozaman benim de reserv az olabilirmi? bi ara prolaktin dediler, sonra endometriosis? ama hic birinden tam bi cvp alamadim. Bende münihdenim amh burda sigorta üzerine baktirilabiliniyormu? Bu amh testin ismini bana söyleyebilirmisin? Bu arada sizin yasiniz kac?

merhaba canim, benimde sana benzer sorunum var gibi bizde asil erkek infertilesi fakat transferden önce yumurtalarin kaliteside pek iyi olmadigi söyleniyor simdi`ye kadar 5 tüpbebekten 4 fazla bölündügünü duymadim. 4 Tüpbebeginini 25 yasinda önce yaptirdim ozaman benim de reserv az olabilirmi? bi ara prolaktin dediler, sonra endometriosis? ama hic birinden tam bi cvp alamadim. Bende münihdenim amh burda sigorta üzerine baktirilabiliniyormu? Bu amh testin ismini bana söyleyebilirmisin? Bu arada sizin yasiniz kac?

4 den fazla bölündügünü görmedim derken, embryolar dogru dürüst bölünmediler en fazla 4 hücre oldular 6 yahut 8 hücre daha hic olmadi
nedeni ne olabilir acaba?

derin ve denize gelince..deniz olayı çözdü :) bayağı iyi emiyor dünden beri...derin biraz daha oyalanıyor ancak yarısı bitiyor biberonun..
bugün denizin altını adlım bacaklarını karnına bastırıp masaj yaparken gazı çıksın diye..üstüme....siz anladınız onu:) pırttttt...

ay ben nasıl mutlu oldum:) buna bile sevindim yaaa...işte görmemişin oğlu olmuş :)

4 den fazla bölündügünü görmedim derken, embryolar dogru dürüst bölünmediler en fazla 4 hücre oldular 6 yahut 8 hücre daha hic olmadi
nedeni ne olabilir acaba?

İlk 3 gün içerisinde embrioların bölünmesi yumurtanın genetiği ile olur, sonrakı günlerde spermin genetiği ağır basar. Yani sende yumurta kalitesizliği var gibi (sanırım zaten öyle demişler), spermde olan kalitesizlik kendini 3. günden sonra gösteriyor.

Sana da geçmiş olsun. İnşeAllah en kısa zamanda sen de bebeğine kovuşursun.

derin ve denize gelince..deniz olayı çözdü :) bayağı iyi emiyor dünden beri...derin biraz daha oyalanıyor ancak yarısı bitiyor biberonun..
bugün denizin altını adlım bacaklarını karnına bastırıp masaj yaparken gazı çıksın diye..üstüme....siz anladınız onu:) pırttttt...

ay ben nasıl mutlu oldum:) buna bile sevindim yaaa...işte görmemişin oğlu olmuş :)

Oy maşallah :nazar:
İlk nişanı da almış :KK1:

İlk 3 gün içerisinde embrioların bölünmesi yumurtanın genetiği ile olur, sonrakı günlerde spermin genetiği ağır basar. Yani sende yumurta kalitesizliği var gibi (sanırım zaten öyle demişler), spermde olan kalitesizlik kendini 3. günden sonra gösteriyor.

Sana da geçmiş olsun. İnşeAllah en kısa zamanda sen de bebeğine kovuşursun.

Sümeyyecim allah razi olsun bilgilendirdigin icin, malesef bana sundan dolayi yada bi cözüm önermiyorlar
Hangi testler yaptirabilirim? Genetik testi yaptirmistik ikimizinde sorunsuz cikti, bilmiyorum sence tekrarlayayimmi bu testi 2004 yaptirmistim.

ay cok sevındım canım onlar ıyı olsunda benımkı az mı yaptı o ısı..basımıza tac onlar...allah hep evlatlarınla yuzunu guldursun canım benımmm...:nazar::nazar::nazar:

Rica ederim kuzum :) Yapabildin mi?

Ah canım :) Eşim editör bir arkadaşından rica edecek yapması için. Kendisi yapabilse hepiniz için yaptırırdım :KK16:
Bir dönem editörlük yapmıştım bir gazetede, şu an o görevi sürdürüyor olsaydım neler neler hazırlardım sizler için :KK16:

ya yaptım ama temiz iki üç damla dışarı fırladı.. bişey olmuş mudur yaa bi de iğne elimden düştü bi kere yapmadan önce.. offff....

Rabbim bütün isteyen mümin kardeslerime eger haklarinda hayirli ise nasip etsin, insallah banada.
Yillar su gibi akip gecti 10 yil oldu, üzülerek aglayarak baskalarina imrenerek bi topluma girememek kendini ezik hissederek geldi gecti yillar, bu aci beni öldürür diye düsünürdüm aglayarak uyanirdim avazim ciktigi kadar bagirirdim yatagimda. Bazen geriye baktigimda rabbime cokca sükrediyorum o aci ve üzüntü beni bitirmisti hic saglikli düsünemiyordum artik kalabaliklar icinde yanliz hissediyordum kendimi. Artik icim huzur dolu rabbimin takdirine raziyim, tevekkül etmeye basladim ve imtihan edildigim icin de belki garip gelecek size ama mutluyum. Dünyada cekilen sIkIntIlar ahirette günahlarimiza kefarettir ve bu hadisi serif beni kendime getirdi elhamdülillah.

Neler yapmadimki bebegim olsun diye, evlendigimin ilk senesi esimin spermlerinin hamile kalmak icin yetmedigin ögrendik yikildim daha cok cahildim böyle biseyin basima gelebilecegini hic düsünmemistim, tesettürlü deyildim dedim allah beni cezalandiriyor bir gün icersinde kapandim az cok ibadet etmeye rabbimden dilemeye basladim, yilmadan borcla harcla tedavilerimi yaptirdik yine negativ. Benim mutlaka peygamberimize gitmem gerekiyor ona dertlerimi üzüntülerimi arz etmem gerek düsüncesi beni umreye gönderdi.Ravzasinda agladim dertlerimi efendime anlattim ve rahatladim ve esim benimle gelmedi yollarda aglaya aglaya gittim yine yanlizdim. Esim pek yanasmiyor ibadete ben seccademe oturup rabbimden dilerken o bilgisayar oyunlari ile mesguldü. Rabbim belki derdim senin de ilahi huzura geldigin zaman istegimizi bize nasip edecek fakat hic orali olmuyor ben icimden dua ediyorum diyordu. Ve ondan sonra anladimki anne baba es kardes cocuk hepsi biyere kadar. Yanliz dogduk yanliz ölecegiz ve kimsenin kimseye faydasi olmayan ahirett gününe elbett ulasacagiz, bebek özlemine agladigim kadar rabbime yapmis oldugum nankörlük icin günahlarim hatalarim icin bu kadar icten göz yasi dökmemistim.

Yani kisacasi eger ben bu sekilde imtihan olmasaydim belki cok farkli yerlerde olurdum, su iki günlük dünya mutlulugu icin ebedi hayatim mahvolurdu anca rabbim bilir. Insan daima en sevdigi ile imtihan olurmus.
Rabbimin rizasini kazanan kullarindan oluruz insallah. Cok sabredip sükreden kullardan oluruz insallah.

Sümeyyecim allah razi olsun bilgilendirdigin icin, malesef bana sundan dolayi yada bi cözüm önermiyorlar
Hangi testler yaptirabilirim? Genetik testi yaptirmistik ikimizinde sorunsuz cikti, bilmiyorum sence tekrarlayayimmi bu testi 2004 yaptirmistim.

Bunun için nasıl bir test gerekir bilmiyorum. genetik testlerini yenilemeye gerek yok, doğru yapılmışsa deyişen bir şey deyil. Ben sadece sana yumurta kalitesini artıra bileceğin doğal ürünler kullanmanı önere bilirim. Mesela arı sütü+bal+polen karışımına çok güveniyorum. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem buyurmuştur-şifa 2 şeydedir Kuranda ve balda.

Arı ailesi içerisinde 3 qurup arı olur. Erkek (döllenmemiş yumurtadan oluşur), işçi ve anne arı . İşçi arılar dişidir, ömürlerinin ilk 3 günü arı sütü ile beslenir, sonrasında ise balla ve üreme orqanları gelişmez. Anne arılar ise tam olgunlaşana kadar arı sütü ile beslenir ve doğurgandırlar. Genetik yapıları diyerlerinden farklanmadığı halde bedenleri işçi arılardan defalarca büyük olur. İşçi arılar en fazla 3-6 ay yaşadıkları halde, anne arılar 4-5 il yaşar.

Bunu yazmakda amacım sizleri arı ailesi ile tanıştırmak değil. Arı sütünün ne derecede önemli değişime sebep vere bileceği. Ben bu tedavim için arı sütü kullanıyorum ve tedavi süresince de devam edicem. Nasıl bir fark oluşursa anlatırım. Aslında bizim embriolarda, benim yumurtalarda sorun gözükmüyor, bu sefer genlerine bakılıcak. Amma ben yine de denemek istedim. Zaten ilaç değil, qıda takviyesi. Bir de polenin içeriği hakkında okuyun, muhteşem bir vitamin kaynağı.

Eşim sperm hareketliliğini artırmak için çok pahalı son model ilaçlar kullandı bir işe yaramadı, hiç fark etmedi. Bir kurs polen ağırlıklı tedavi uygulandı, az bir az ilerleme oldu. Sonrasında polene karşı şiddetli alerjisinin oldugunu anladık ve ikinci kurs kullanamadı.

Rabbim bütün isteyen mümin kardeslerime eger haklarinda hayirli ise nasip etsin, insallah banada.
Yillar su gibi akip gecti 10 yil oldu, üzülerek aglayarak baskalarina imrenerek bi topluma girememek kendini ezik hissederek geldi gecti yillar, bu aci beni öldürür diye düsünürdüm aglayarak uyanirdim avazim ciktigi kadar bagirirdim yatagimda. Bazen geriye baktigimda rabbime cokca sükrediyorum o aci ve üzüntü beni bitirmisti hic saglikli düsünemiyordum artik kalabaliklar icinde yanliz hissediyordum kendimi. Artik icim huzur dolu rabbimin takdirine raziyim, tevekkül etmeye basladim ve imtihan edildigim icin de belki garip gelecek size ama mutluyum. Dünyada cekilen sIkIntIlar ahirette günahlarimiza kefarettir ve bu hadisi serif beni kendime getirdi elhamdülillah.

Neler yapmadimki bebegim olsun diye, evlendigimin ilk senesi esimin spermlerinin hamile kalmak icin yetmedigin ögrendik yikildim daha cok cahildim böyle biseyin basima gelebilecegini hic düsünmemistim, tesettürlü deyildim dedim allah beni cezalandiriyor bir gün icersinde kapandim az cok ibadet etmeye rabbimden dilemeye basladim, yilmadan borcla harcla tedavilerimi yaptirdik yine negativ. Benim mutlaka peygamberimize gitmem gerekiyor ona dertlerimi üzüntülerimi arz etmem gerek düsüncesi beni umreye gönderdi.Ravzasinda agladim dertlerimi efendime anlattim ve rahatladim ve esim benimle gelmedi yollarda aglaya aglaya gittim yine yanlizdim. Esim pek yanasmiyor ibadete ben seccademe oturup rabbimden dilerken o bilgisayar oyunlari ile mesguldü. Rabbim belki derdim senin de ilahi huzura geldigin zaman istegimizi bize nasip edecek fakat hic orali olmuyor ben icimden dua ediyorum diyordu. Ve ondan sonra anladimki anne baba es kardes cocuk hepsi biyere kadar. Yanliz dogduk yanliz ölecegiz ve kimsenin kimseye faydasi olmayan ahirett gününe elbett ulasacagiz, bebek özlemine agladigim kadar rabbime yapmis oldugum nankörlük icin günahlarim hatalarim icin bu kadar icten göz yasi dökmemistim.

Yani kisacasi eger ben bu sekilde imtihan olmasaydim belki cok farkli yerlerde olurdum, su iki günlük dünya mutlulugu icin ebedi hayatim mahvolurdu anca rabbim bilir. Insan daima en sevdigi ile imtihan olurmus.
Rabbimin rizasini kazanan kullarindan oluruz insallah. Cok sabredip sükreden kullardan oluruz insallah.

Doğru bir yaklaşım, ne diye bilirim ki... Zaten o yüzden ben çocuk deyip dertlenmeyi kendime kusur biliyorum. O kadar çok nimet içindeyiz ki... Evladım yokmuş çokmu? Kanser değilim, kolum-bacağım yerinde, ailem, beni seven bir eşim, her şeyden de önemlisi ve en güzeli bir dinim var. Ve Vallahi en büyük mutluluk müslüman olmak, islamı yaşamak. Bir de şu içimdeki annelik duygusu olmasa...

Son düzenleme:
X