Memeden kesme (geleneksel eski yöntemler) yardım

Evet hemen olmasa da meme bitince kesintisiz uyumaya başlarlar inşallah hayaller gerçek olur

Ben yarabandı yapıştırdım m oranının yara olduğunu doktor amcanın krem sürdüğünü söyledim . Doktor amca Doruk meme emmesin artık büyüsün mamasını yesin dedi dedim . İlk gün meme filan dedi ama özlediğinde öpebilirsin filan dedim öptü gecistirdi . Benim oğlumda emerek uyuyan bir bebekti ama çok şükür çabuk adapte oldu . Gerçi benimki biraz duygusal her çocukta ise yarar mı bilemem

En son ballı sarımsakta emdik sabah 9 gibi konuştum tekrar sen büyüdün öpcez koklucaz sarılcaz ama artık emmicez memeler acı diye öğlende kalktım ablama geldim daha emmedik 14 saat oldu iyice gözler uykulu eve gidince salıncağında sallıcam bazen onda uyuyakalırdı bakalım nasıl bi gece bizi bekliyor

Gündüz Bi şekil duruyorlar da gece uyuşturucu bağımlısı gibi.. Allah yardımcın olsun bakalım biz ne filmler çevircez

Buzuki orhan kolik bebek şarkısı var onu dinletin bir de. Anne karnındaki seslere benzediği için sakinlesiyorlarmıs benim oğlan uyumayınca açıyorum ben

Buzuki orhan kolik bebek şarkısı var onu dinletin bir de. Anne karnındaki seslere benzediği için sakinlesiyorlarmıs benim oğlan uyumayınca açıyorum ben
Ben araştırayım teşekkür ederim şimdi salıncakta uyuttum meme diye diretsede şimdilik dikkatini dağıttım hadi hayırlısı bakalım

Biz gece 5 te kalktık su verdim içmedi kefir verdim onuda içmedi daha bağırarak ağladı verdim meme biraz emdi uyudu sabah 11 gibi yine istedi verdim dedim en azından uykuya geçişlerine kadar düşürelim acelemiz yok sonrasında hiç istemedi az önce uyucam dedi gel sallıyayım seni dedim hiç meme demedi ayağımda uyudu vicdan yaptım

O vicdan zaten bu işi çıkmaza sokuyor ben de aynıyım.. sanki meme vermezsek çocuk açlıktan ölecek. Off zor yaa ne diyim bizim sadece uyku geçişlerinde var meme bide ilk uyuturken. Bitmiyor Bi türlü napcaz bilmiyorum

Yeniden merhaba hanımlar. Ben bugün cuma vakti tuz bal karışımını inşirah suresi okuyarak yaptım ezanla beraber çocuğa memeyi verdim. Ağzına aldığıyla çıkardığı bir oldu zaten huyludur benim oğlum hemen kapat dedi. Uzun zamandır akşamları konuşuyoduk memede süt bitcek biterken tadı acı olcak sen abi oluyosun vs hatta belki olmuştur Bi bak istersen diyoduk emiyodu haa daha acı olmamış ama yakında olcak vs vs diye hazırlıyoduk. Bugün öğlen de bunu denedim işte bide diğer memeyi em istersen bakalım dedim emmem kapat açma dedi. Biraz sonra tekrar teklif ettim istemedi. Çok şükür ağlamadı da ama bizim asıl sorunumuz geceleri uyku arası emme olayı zaten. Bu gece de ya aynı karışımı yada sabır taşı sürerek devam etcem inşallah fazla ağlatmadan bu süreci tamamlar rahatlarız..

DUa edicem ve takip edicem seni. Inşallah hallolur.

Çok teşekkür ederim eşekten düşeni eşekten düşen anlarmış yarın yazıcam gecemizin nasıl geçtiğini
Hiç korkma bol sarılmayla rahatça geçiyo çünkü bittiğini artık kabullenebilir. Meme arızası çıkarmaz başka arızalar huysuzluklar çıkarır ama geçer. Çok şükür gece uyuyo artık benimki bir problemi yoksa. Sadece uykuya yatıramıyoz yani nasıl uyutabileceğimizi biliyo kucakta gezme pişpiş ya da yatakta sarılıp hafif sallanmalı pişpiş yapıuoruz gayet de uykusu geliyo ama ben kendim yatcam diye gelmiyo kucağa kendi de oynuyo eli kolu durmuyo uyuyamıyo tabi. Ama büyüdükce uyumak istemiyorum kaosu illa ki olacaktı diyorum. meme varken mecbur geliyodu memede sızıp kalıyodu.

ablam göğsünü bantla kıl yapıştırmıştı yiğenim 2 yaşında bırakmıştı böcek sanıyordu

Bizde de olur o büyük ihtimal çünkü memesiz nasıl uyunur o da bilmiyor ben de uyutmayı bilmiyorum. Arabada yolda uyusa bile eve gelip montunu çıkarırken hemen uyanıp meme ister hiç dalıp devam etmezdi. Bakalım bol bol baba desteği sözü aldım inşallah ikimiz için de travmatik olmaz. Memeyi bırakmayı kabullensin biraz zaman geçsin de daha bizim yataktan kendi yatağına geçirme süreci olacak. 29 aylık oldu yatağı ilk 5 ay kullanıldı diyebilirim....

ablam göğsünü bantla kıl yapıştırmıştı yiğenim 2 yaşında bırakmıştı böcek sanıyordu
Ben de direndim sabır taşı vs sürmeden travmatik hale getirmeden yapmak istedim ama mecbur kaldım bal ve tuzla bir de inşirah suresinin hikmetine sığınarak yaptım bakalım inşallah kesin çözüm olur önemli olan gece bizim için

Bizim 1 gece abartısız 1 gece kendi beşiğinde. Ben yaza odasına atacam nasipse şimdi anne yanı gibi karyolaları birleştirdik. Hala geliyo üzerimde yatabiliyo ama bu gece gelmei kalkmadı mesela kendi yerinde yuvarlandı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…