Memeden kesme (geleneksel eski yöntemler) yardım

Evde sabır taşı hazır bekliyor ben de biraz ona güveniyodum trendyolda yorumlar hep olumluydu çok şaşırdım yaa benimkinde de aynı potansiyel var
Bende çok umutla almıştım ama hüsran oldu uykuya geçişlerde hiç memesiz uyumuyor her uyandığında meme su kabul etmiyor emzik hiç emmesi bu ara çevremizdeki bebeklerden esinlenip emcem demeye başladı aldım belki uykuya geçerken emmeden memeyle sallarım diye oda hüsran

Emzik benimki de emmedi hiç bu zamana kadar emmediyse bundan sonra da emmez zate emmesin de Bi de onu bıraktırmaya mı uğraşcaz.. gündüz emmiyor benimki arada deniyo şansını ama dikkatini çabuk dağıtıyorum. Dediğin gibi gece laf söz anlamıyor uykuya devam etmek için memeyi istiyor illaki napcaz bilmiyorum

2 yaşına gelmeden konuşmaya başladım bak sen artık büyüdün dişlerin var yemek yiyebiliyosun biz artık istersen biberonla süt içeriz falan büyüdüm diyip kabul ediyodu ama yine hep meme diyordu şimdi hastalandıktan sonra daha düşkünleşti büyüdüğünüde kabul etmiyor oyüzden sabır taşı çözüm dedim olmadı

Ben de konuştum benimki de kabul etmiyordu. 2 yaşta bi denedim ne o ne ben hazır değilmişiz şimdi 2 yaş 4 ay bitti artık emerken acıtıyor resmen bıktım iyice ama hala duygusalım ben. Yine de bıraktırmam lazım ramazandan önce bitirmeyi düşünüyorum tek umudum ağlatmayan koca karı yöntemleri bide sabır taşı malesef

Benim arkadaşım 3 yaşındaki çocuğunu sabır taşıyla kesti memeden. Sürmüş, çocuk sütün acı olduğunu söyleyince “süt bozulmuş annecim” demiş. 1-2 kere daha denemiş sonra çocuk, bir daha istememiş

Evet böyle yapan da çok var ama gece uykuda emmeye alışkın çocuk çok laf söz anlamıyor meme acı da gelse hırsından ağlıyor bu seferde. Ben de pek ağlamasına dayanamıyorum veriyorum malesef sorunum bu aslında o yüzden mucizevi bişey arıyorum ağlamaması için

Ah keşke bendede başarılı olsaydı bende artık sen büyüdüğün için memeler acımış dedim sonrasında 2 kez emdi acıdığını kabul etsin diye sürüp verdim yine ama acı bile demedi normalmiş gibi emdi

vallahi arkadaşımın çocuğu gündüz memede uyuyordu. Bildiğiniz üç yaşında koca koca dişleri olan çocuk biz kahve içerken “anne süt” diye gelip memeyi açıp cork cork emiyordu. Gece de memede uyuyormuş tabii. Onda işe yaradığı için ben kesin gözüyle bakıyordum, 1-2 gece ağlar sonra alışır. Benim de 25 aylık ikizlerim var, sizi anlıyorum ama maalesef ağlıyorlar diye de her istediklerini yapamayız

Evet haklısınız aslında başka konularda ağlayınca istediğini yapmıyorum ama meme konusu nedense beni de hassaslaştırıyor. Kendimi hazır hissetsem de duygusala bağlıyorum. Mantıklı sebepler hiç o anlarda beni sakinleştirmiyor. Yakında tekrar denicem artık sabır taşı okunmuş tuz bal Allah ne verdiyse napıyım...

Ayy süper Gece emiyo muydu o zaman naptın?
Birden kestim korkunç çok emiyodu asla seyreltemedim çok strese gitdi bi kalıyodu 40 50 dk emiyodu zorla çıkarıyodum ağzından. Zaten seyreltrmeyeceğime sabır tasıyla yapacağıma karar verdim. Son 10 gün memeler bitcek kara olcak dedim. Sen hiç üzülme o zaman sarılır uyuruz dedim. Sonra meme diyince kars olmus olabilir bakalım olmamışsa emebilirsin dedim. Sonra aa olmamıs dedik emdi. Son bi kac gün memeler kara olursa naparız dedim sarılırız diyodu. 1 subatta yapacaktım. 31inde gece tam 7 saat abartısız üzerimdeydi. Tamam dedim bu veda emmesi olsun. Sonra öğlen de bi kez emzirdim. Benim kendim için vedaydı bu son dedim emerken ona da artık sarılıcaz dedim filan kapanıs konusmasıni yaptım. Sonra sürdüm sonra akşam üzeri uykusu geldi. Uyku saatleri sapıtmıştı zaten. Azcık mizırdancak oldu sonra sarıldık gezdirirken uyudu. Sonra da uyanınca gösterdim uyanınca da emerdi. O zaman da biraz ağladı burda bekleyelim geçsin dedi ama az ağladı çok ağlasa kesinlikle vazgeçerdim. Sonra neyse sabah 5te uyudu arada meme dedi açtım ama kara olmus dedim. Emmeye yeltenmedi. Ağlamadı. Ama uyuyamadı. sonra da iki gün 3te uyudu sonra 2 te uyudu 1.5a kadar geldik ama şu an hala uyuyamadı mesela. Düzelmedi uykular ama duzelecek. Sadece sabahları soruyo 4 5 gündür. Uyku sersemi gösteriyorum sarılıyo bana sadece.

Ayy güzel aslında yine alıştırarak olmuş gibi. İşte memesiz uyumayı öğrenene kadar böyle geç saatlere kadar uyuyamıcak sanırım. Biz 2 yaşına girdiği hafta denediğimizde akşam uyku saatinde dışarı bebek arabasıyla çıkıp gezdirerek uyutmuştuk hava güzeldi. Bu sefer de normal arabada uyuturuz heralde ama eve geldiğimizde uykusu açılır da meme isterse veya 2-3 saat geçtiğinde ilk uyandığında maraton başlar işte. Ben de gündüzden göstermeliyim sanırım meme karardı falan diye gece şok olmasın diye. Offf ne zor işler yaa memeyi tutsun emsin diye ağlaya ağlaya uğraştığım günler dün gibi
Sen kolaylamışsın artık gerisi alışma süreci bence

Sarımsaklı bal duydum hazırladım uyandığında sürüp öyle teklif edicem bakalım kokusundan rahatsız oluyolarmış benimkinde ne kadar etki eder acaba

Bu konuları okumaya başlayınca duygusallaştım ama saatlerce emmek istemesi de yoruyor kafam karıştı umarım ben vazgeçmeden o vazgeçer

Biz doğduğundan beri birlikte yatıyoruz beşik falan yok eşimde zarar vermemek için ayırmıştı yatağı şimdi oğlana baza aldım odasına bende yanındaki koltukda yatıyorum süreç ikimizede zor ama artık sütde var sayılmaz bırakmak doğrusu diye çıktım bu yola hadi hayırlısı

Biz de üçümüz yatıyoruz. Yazın çok sıcakken eşim salonda yattı ama bu doğru değil böyle de rahat değiliz üçümüz de. Ben önce memeden kesip sonra alışıp kabullenince yanımızdaki beşiğine geçirmeyi düşünüyorum bakalım. İşte herşeyin normal düzene gelmesi için adım atmak gerekiyo sonuçta yatak eşin ve senin yatağın. Gece bin kere uyanıp uykusunun bölünmesi emmek için bile olsa hiç sağlıklı değil büyümesini engeller ki benim oğlum genetik olarak ufak yapılı zaten

Kesinlikle öyle bende odaya beşik koydum gündüzleri sevdirmeye çalıştım oynattım ettim ama gece uyutup yatırırken ağlardı yanımda olduğundan emin olmadan tekrar geri uyumazdı şimdi bazada kendi benim koltukda yatmamı kabul ediyor yatak bariyeri aldım memeden kesersem gece uyanmıyo uykusu düzene giriyor diyolar ya öyle hem odasına alıştırmışım olurum belki bariyeri de takarım inşallah hayaller

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…