Meleğinin Misssss kokusunu içine çekmek isteyen Anne adayları ve aday adayları.................

gittim cnm malesef düşük te olsa risk var aminiyosentes ve cvc değilde 20. haftada detaylı ultrason yapılacak yok nolursa olsun kabulüm dersen hiçbişey yapmayalım dedisen naptın kuzum?
At ben onu baştan dedimde ben öyle deyince doktorum tek başıma karar veremem dedi. Pazartesiye perinatoloji bölümü randevu verdi napcaklar bilmiyorum. İşin aslı o testlere hiç itimadım yok benim be kuzum

At ben onu baştan dedimde ben öyle deyince doktorum tek başıma karar veremem dedi. Pazartesiye perinatoloji bölümü randevu verdi napcaklar bilmiyorum. İşin aslı o testlere hiç itimadım yok benim be kuzum
ikiliyi yaptıracakmısın peki ....çoğunlukla yanıltıcı ve çok şükür hiç olumsuz olanı duymadım ama insan işte bir ihtimal diyo içimi rahatlatan burun kemiği oluşumu ve ense kalınlığı İNŞALLAH sorun yoktur gülüm içimizi ferah tutalım......

Canım şöyle bi bakiyim nasıl yapılıyormuş diye. Ben bilgisayar mezunuyum. Bu program var bu programa veri girişi yapiliyo. Mesela ben 1 ay önce 26 yaşındaydım diyelimki o zamanki risk 0.5 olsun e şimdi 27 yaşındayım bilgisayar diyecekki hımm bu 27 yaşında o zaman risk 0.7 beni bi sene daha büyük algılayacak halbuki topu topu 1 ay büyüdüm ben. Sigara içmiyorsam risk 0 dimi ama mangal başında çalışıyorsam onun riskini nasıl hesapliycan. Bide istanbulda yaşıyorum yeşili gördüğüm yok yediğim sebze meyvede kim bilir ne var o zaman köyde yaşayanın riski 0 benimki 10 mu? Bide diyolar ki bu testler temiz çıkabilir ama ansızın bebeğin gelişiminde problem olmayacağının garantisini kimse veremez ere o zaman beni niye kasiyonuz. Durum bu napcam bilmiyorum

zaten söyleniyor tamamen bilgisayar ortamında matematiksel olasılık ona bakarsan yarına çıkacağımızın garantisi yok inan kafa bulandırmaktan strese koymaktan başka işe yaramıyor nerden yaptırdım bu testi

Sıkma canını ben hiç sıkmıyorum. Ben gölcükluyum bizim orda bi laf 45 saniyede neler oluyoda sen şu kadar zamandan bahsediyosun o zamana kadar ohooo

Vardır bi hayır diyecez geçicez canım. Kv şimdi senin ne halde olduğunu bilmiyo ki anlatsan böyle böyle risk var diye kulbu sana takar. Belki ona sabrettigin için bisey olmadan atlatırsın

inşallah cnm valla kum tanesini dağ yapar kulp kesin benimdir:))))
Geçen bi forumda denk geldim. Kadın sormuş doktora değer ne olursa tamam risk yok diyebilirsiniz diye doktor demişki bak bi hastan vardı değeri 1/5000 bu tıpta çok iyi bi değerdir ama bu hastam engelli doğum yaptı bi hastam daha vardı onun değeri 1/35 di kesinlikle engelli olacak dedik sapasağlam doğurdu bunu garantisini size kimse veremez demiş. Benimkinin ense kalınlığı çıktı seninkinde oda yok burun kemiğine bakmamıştı doktor seninkinin kemiği de varmış sıkma canını. Bi yerde daha okudum kadın doğuma 2 gün kala strese girmiş sapasağlam bebeği ölmüş düşüne biliyomusun ne büyük acı. Çok tereddüt ediyorsan amniyosentez yaptırmayı öneriyorlar ya bizim bi tanıdığı bebeğin kafası yok alalım demişler bide çok büyük parça parça alalım demişler inanabiliyomusun boşver kvyi falan keyfine bak sen kimseye de bisey söylemeyin senin kendi ailenden başka. İstemiyorsan onlarada söyleme

sadece aileme güvenirim bu konuda eşime tembih etmeme gerek kalmadan bizimkilere söylemeyelim dedi :)))valla risk zaten var hayatta ......RABBİMin geniş büyük kudretine merhametine sığınıyoruz bize taşıyamyacağımız dert vermesin....oğlum sapasağlam doğdu ama 2 sene 7 yaşında kanserle boğuştu kuzum veren ALLAH alan ALLAH dedim büyük bir sabır sınavıydı beterinden korusun ALLAHım.....ense kalınlığı seninkinin normal 3 üstü tehlikeli sende rahat ol kuzum.......

Ben rahatım Allah a şükür ilk gün biraz zırladım ama o kadar da olsun artık yanidiyorum ya kuzum o testlere güvenmiyorum. Hiç risk çıkmasa ben dua etmekten vaz gecmiycem ki

Polyannacığım,kendini çok üzme olur mu canım ? neden dersen,benim kardeşimin eşide hamile,onunda ikili testinde risk var dedi doktoru ve geçen hafta ayrıntılı ultrasona girdi.biz çok dua ettik ve tedirgindik birşey varmı diye ama çok şükür hiçbirşey çıkmadı.ense kalınlığı ve burun kemik yapısı normalse risk çok azdır ama yok hiçbir doktor diyemez demiş doktoru.serçe parmağından ayak parmak aralarına kadar herbirşeyi ölçmüşler,birşey bulamamışlar.buna rağmen %5 risk var yazmışlar rapora.inşallah senin bebeğinde de bir sorun yoktur canım.

sağol cnm RABBİM yardımcımız olsun İNŞALLAH hepimizin meleği sağlıkla hayırlı bir şekilde doğar korku var ama dualarımızıda esirgemeyelim birbirimizden

kızlar bir süre yokum malum misafirden fırsat bulursam yazarım kendinize iyi bakın ALLAHa emanet olun.......ezel beni haberdar et sonuçtan kuzum:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…