Meleğinin Misssss kokusunu içine çekmek isteyen Anne adayları ve aday adayları.................

Leylacım kendini üzme canım ben bu testlerin bu kadar olasılığa dayalı bişey olduğunu bilmiyodum.. fırsat bulduğunda girersin inşallah yoksa topik sessiz kalıyo..

Kusmak güzel mi benim 5 ay bitecek ama hala kusuyorum bence hiç te güzel değil. inşallah herkes hamileliği en güzel şekilde yaşar.

arkadaşlar ikili testte risk görülmüş yaştan dolayı dendi değer 1361 dendi normali 1300 altıymış ....doktora gideceğim bizim için meleğim için dua edin nolur:
Offff bu testler yok mu insanın ömrünü çurütüyor ben o yüzden 2liyi yaptirmadim. Ama eşim çok ısrar etti 3lüyü yaptırdık sonucu çarşamba alıcazz.Ama kuzum bu testler günü şaşsa bile yanlış sonuç veriyormus ben o yüzden umursamıyorum. Ve bişey bile olsa sıvı falan da aldırmam bi akrabam sıvı aldırdı bebek 2 gün sonra öldü. Rabbim Her türlü korusun bebeklerimizi

Ahh kızlar günaydın mi diyim hayırlı gecelermi bilemedim...
kanuni ye gittim doktor ne dese begenirsiniz o testler sadece risk belirtir gel biz sana cvs yapalım yani bebeğin eşinden parça alalım kafayı yiycektim. Genetik doktoruna yönlendirdiler. Genelde sonuçlar temiz cikiyo 3.5 in üstü çok büyük risktir. Sizin şuan riskiniz var dedi. Kanunideki 3mm ölçtü. Sadece down sendromuna bakabiliriz dedi. Aslında başka hastalıklara da bakabiliriz fakat sonuçların çıkması çok uzun sürüyor bebek çoktan doğmuş olur dedi. Bide demezmi bebeği ölü bile dogursan gömmeden önce bize getir biz bi bakalım... düşük olursa haber verecekmişim sağlıklı doğarsa yinede kontrol etceklermisha bide şu an hiç bisey çıkmayabilir ama bu çocuğun sağlıklı doğacağı anlamına gelmez başka problemler çıkabilir dedi. Bak unutuyodum perinatologda down sendromlu bebeklerin %50si ultrasonda normal cikiyo dedi. E ultrasonu istemiyo testleri istemiyo direk cvs veya amniyosentez mi yapılsın her hamileye emin olmak için... neyse başladım araştırmaya amniyosentez yüzünden bebeğini kaybedip onun sağlıklı olduğunu öğrenenler mi dersiniz amniyosentez sonucu kötü çıkıp bebeği sağlam doğanlar mi dersiniz iyi çıkıp down sendromlu doğanlar mi derainiz neler neler cvs yapılınca bebeğin parmaklarında problem olabiliyormuş bunu gördüm şok... en sonunda amcamın kızını aradım o ikinciyi yeni doğurdu.ikinciyi öğrendiğinde bi daha test yaptirmiycam diyodu.neden haber vermedin dedi. Bizim bi kaç yakına da aynı şeyi yaptılar kadınların hamileliği zehir oldu çocuklar sağlam doğdu. Ben ikincide ne test yaptırdım nede o ölçümleri yaptırdım. Bunun mantığı eğer çocuğu aldıracaksan erken teşhis edip erken sonlandırmaktir dedi. Aldırırmisin dedi hayır dedim o zaman hiç bunları düşünüp hamileliği kendine zehir etme dedi. O öyle diyince bana bi rahatlama geldi tecrübe sonuçta... bu işin kesinlikle hiç bir şekilde garantisi yok yani... uzun oldu kusura bakmayın anca rahatlayıp uykuyu alıp dinlendim zaten rutin oldu bi haftadır bu saatte uyanıp nette geziniyom. Hazır nete girmişken kızlara haber veriyim dedim. Yarın akşam anca görüşürüzBide acıkmışım ben ya uykusuzluğun sebebi oda olabilir tabi

Kızlar bu testlere kandanmı bakılıo

canım analarımızın zamanında olmak isterdim dra gitmeden günü geçince hamile olduğunu öğrenen ve 9 ay sonra doğuran.. biz büyüdük değişti dünya hamilelik annelik kadar kutsal bi nimeti olanada olmayanada dar ediyolar dünyayı mutsuz hamilelik sonra gazlı uykusuz yemeyen bebekler.. anne huzurlu olsun ki bebeklerde huzurlu büyüsün.. burayı okudukça başta yaşım olmak üzere herşeyi risk olarak görmeye başladım. şimdiden psikolojim bozuldu. Rabbim herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

Trt Diyanette ctesi pzar İbrahim Saraçoğlu çıkıyo pazar günü dinledim oturdum ağladım insanların merakı kadınları mahvediyo kadın hassas varlıktır sinirlenir adeti gecikir üzülür öne gelir diyo. Bir kadının çocuğu olmuyosa kaynanalar tutsun çenelerini onları bi damla gözyaşlarının hakkını ödeyemezler diyor. aynı gün öğleden sonra kayınvalidem eltim bebek mevlütüne gittik. Bizden 1 ay önce evlenen eşimin arkadaşı var karısı benim hamile olduğumu öğrendiğinde çok bozulmuş bunu benim yüzüme söylemişti çok üzülmüştüm o dönem.. Takdir Rabbimin sonuçta şimdi o hamile kalamıyo. kızın anneside mevlütteydi. Bana dediki benim kızla sen çok tembel çıktın birlikte hamile kalıcaksınız heralde eltimde demesinmi doğru diyosun bunlar çok tembel çıktı. böle orta yerimden çatladım be mübarek insan ben bi düşük bi ameliyat geçirdim bana doktorum ekime kadar sakın hamile kalma dedi.. hepsini biliyo bunların.. eve geldim eşime dedim ağla ağla içim çıktı. sanki ben keyfimden korunuyorum.. kadın sonra diyoki şaka yapıyorum kızmadın demi. yahu yarım saat önce mevlütü okuyan hoca demedimi şaka bile bir yalandır ve şeytanın kandırmacasıdır diye.. bu insanlar neden böyle anlamıyorum. kafanızı şişirdim kızlar ama çok doldum inanın.

bende bir anlam veremiyorum insanlar neden böyle.senin dediğin gibi az önce KURAN dinlemişsin,ALLAH ın kelamını duymuşsun buna rağmen bir insanı nasıl kırabiliyorsun? ne diyeyim canım ALLAH hidayet versin onlara,sana da sabır versin.

arkadaşım bencede hiç kafana takma.benim kardeşimin eşi 6 aylık hamile. ona 4 aylıkken bağırsaklarında parlaklık var,testlerde de sorun var engelli olabilir dediler.kızcağazı ve bizi birton sıkıntıya soktular.sonuç olarak hiçbirşey çıkmadı.şuan gayet sağlıklıymış bebeğimiz çok şükür.Onun için biz dua edelim meleklerimize ve hiç kafaya takmayalım

Kızlar bu testlere kandanmı bakılıo
ikili ve üçlü testlere kandan bakılıyor canım.ayrıca bebeğin ense kalınlığını da ölçüyorlar.

Of bu doktorlar insanı deli ediyor.Bizim neler hissettigimiz umrunda bile değil. Neyse bende o akrabaların gibi düşünüyorum aldırmıcam ve o yüzden hiç stres yapmıyorum kkendime.ve yarın test sonucum çıkacak.Ama hiç sonuca takilmicam ben Bebeğimi görmeye gidicem o yüzden çok heyecanlıyım.

Offf böyle insanların kafasını patlatasim geliyor32 ay benimde 2 düşügum oldu.ilk evlendim kaynanadayız. Adetlerim çok sancılı geçer ve iğne olurum. Bana demesin mi senin çocuğun olmaz.bende olmazsa oğluna yeni karı alırsın dedim.neyse yine uzun süre olmadı kızı evlendi hemen hamile kaldı bana neler dediler neler hiç cvp vermedim.sadece allahım sen beni hayırlı zamanda anne yap dedim.ve gorumcemle aramda 3 hafta var.kaynana erkek torunu yok çok istiyordu. Kızının da kızı olucak.benim erkek olduğumu duyunca hava atmaya başlamış bende haber yolladım boş boş sevinmesin elini taşın altına koyacak artık dedim.O yüzden Rabbim en hayilrisini veriyor sen merak etme canim

Evet canım anneden alınan kan ile bakılıyor
anladım canım..

işte kötülük olmasın insanın içinde sende bi insan evladısın sonuçta niye kayırırlar anlamam. herşey Rabbimden onun takdiri napalım elden bişe gelirmi.. Mevlam sağlıkla kucağında göstersin bebeğini isteyen herkesede nasip etsin inşallah..

günaydın hatunlar,nasılsınız?
günaydın canım çalışmaya başladım ben hava güneş ama çok soğuk sen nasılsın?

ne güzel yaa,soğuk olsada güneş varmış,samsunda hava kapalı,soğuk ve yağdım yağacağım modunda.tam bir bunalım havası anlayacağın,içimi kararttı.onun dışında iyiyim çok şükür.grip olmamak için mücadele veriyorum.sabah gelirken otobüsü şöyle bir süzdüm de otobüsün yarısı hapşırıp öksürüyor çalışmak iyi gelir belki canım,mesleğin neydi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…