mehir

Bizim nikahı eşimin halasının eşi kıydı hoca mıymış neymiş, hiç de sormadı mehir bizim nikah kıyılmadı mı acep

cuma günü imam nikahimiz olacak mehir olarak ne istenir sizce ? veya birsey istemiyorum desem nasıl olur ? sizler neler istemistiniz
Ben dini nikah sıradında bilmiyordum mehir olayını imam sordu ne istiyorsun diye nasıl yani dedim açıkladı bende bilmiyorum ki dedim düğünde takılan altınlar dedim o zaten senin başka bir şey iste dedi. Ne isteyeceğimi bilemedim imam mesela 100 gram altın dedi tamam 100 gram altın olsun dedim. Eşim nikahtan sonra sen ne kadar para istedin haberin var mı diyor ahaha

Hic bilgimin olmadigi bir durumdu hala öyle. hoca bilmem kac gr altin (gecmis zaman miktari hatirlamiyorum) kabul ediyor musun dedi, tamam deyince sahitlerin yaninda onu yazdi, imzalandi falan.
Evlendikten sonra da esim hemen nakit olarak verdi istedigini yap diyerek. Bir süre bankada tuttum sonra catir cutur harcadim. Kötü gün icin para tutarsan kötü güne harcarsin derler.

kesinlikle katılıyorum . o yuzden ben kenara altin doviz atinca hep "Iyi gun parasi" diyorum. ona niyetlenip atiyorum. ya ev alir pesinat yaparim, ya param yokken tatile cikarim, ya bebek dogurup emzirdikten sonra memelerimi yaptiririm falan

Mehir evlenirken istenir ama sadece boşanırken alınmaz. Belirli bir gram üstü icin zekat vermeniz gerekiyor, hocalar söylüyor zaten.
Hem Talak hakkınızı hem de mehrinizi alın. Düğünden sonrada takılarinizi kocaniza kaptırmayin. Hocalar bile isteyin, vermeyin diye söylerken istememek neden?

Bn mehirimi 150 gram istemısım Sımdı baktım da.
150 sini de aldım zaten
bosanma zamanı adamın Baska yuzuyle tanısıyosun sana mehirimi verecek
Bugune kadar yediklerine say der cekılır kenara
Bırakır mıyım o zamana ayol, aldım
Allah beraber yaslanmayı nasip etsin hem hepimize

Dini muhabbet yapmis olmayayim da simdi baktim diyanet sitesinden kadinin da belli sartlarda zaten talak hakki olusuyormuş. Oyle adam ne yaparsa yapsin boşanamama durumu yokmuş. Boşuna istemiş olabilir belki bilemedim simdi.
resmi olarak evlilik sona erdiğinde kimse dini boşanmayı düşünmüyor açıkçası. bence de mehir olarak söylemeye gerek yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…