mehir

Dini muhabbet yapmis olmayayim da simdi baktim diyanet sitesinden kadinin da belli sartlarda zaten talak hakki olusuyormuş. Oyle adam ne yaparsa yapsin boşanamama durumu yokmuş. Boşuna istemiş olabilir belki bilemedim simdi. 😁
Bilmiyorum hiç anlamam bana annem böyle yap dedi yaptım hiçbir sebep yokken boşol boşol boşol diyip boşanacak halim de yok. Ama erkeğin böyle hakkı direkt var kadının yokmuş işte. Ne eksiğim var benim de olsun dedim

İyi sen isteme ozaman
İstemedim istemeden yapılmıyor mu altın falan 😂 değer görmesem zaten evlenmem. Ayrıca mehirin net bir kanıtı da yok ya. Ama medeni hukukta evlilik birliği içinde yapılan her şey ortak düğün takısı kadının ve nafaka var ömür boyu 3 ay falan da değil. Ben gerek görmedim kişisel tercih.

sulalemin yarisi bosandi, eşim dostum arkadasim bosandi. bir tane "bosandiktan sonra idare et" diye eski esine mehir veren insana tanık olmadim 😅 ama tam tersine cok tanik oldum hem gercek hayatta hem KKda

Bildiğime göre evlenilirken veriliyor.

Ben eşime şakasına 100 büyük altin isterim demiştim (imam nikahi olmadi zaten bizde) ilk evliliği konuştuğumuz zamanlar. Yazik, inanmış. Her ay almış atmış kenara. Nikaha gitmeden önce kusura bakma 76 birikti. Gerisi borcum olsun dedi :) ilk ve tek mehir veren italyan damat :)

Ben eşime şakasına 100 büyük altin isterim demiştim (imam nikahi olmadi zaten bizde) ilk evliliği konuştuğumuz zamanlar. Yazik, inanmış. Her ay almış atmış kenara. Nikaha gitmeden önce kusura bakma 76 birikti. Gerisi borcum olsun dedi :) ilk ve tek mehir veren italyan damat :)
aaa cok sasirdim. masallah ona 🧿🧿🇮🇪
yazmislar ya "zaten gostermelik, kimse vermiyor. oylesine isteniyor" diye. ben inancli bir sayilmam ama allah huzurunda soz veriyorsa biri odemeli diye düşünüyorum. odemeyecekse bosuna istemeyin de adam öte tarafta bir de bundan sorgulanmasin:)
ben benim çocuktan istemem imam nikahi da kiysak. cunku "lafta, esprisine" söz vermek diye bir sey onun lügatinda yok. ortada bir kural varsa onu esnetmeyi bile dusunemez, bombos köy yolunda ben cekmediysem kırmızı isikta karsiya gecmez😅 akli cikar kurallara uymamaktan, bilmediği yasaklara uymadığı icin ceza almaktan. daha dun bana sonbaharda evin bahcesindeki yaprakları toplayip biriktirdikten sonra atacak bir tesis olup olmadığını sordu. "istersen sokaga dök, kimsenin umrunda degil. posetleyip konteynira atarsin" dedim, "eminsin di mi, yasak degil?" diye sordu😂😂

aaa cok sasirdim. masallah ona 🧿🧿🇮🇪
yazmislar ya "zaten gostermelik, kimse vermiyor. oylesine isteniyor" diye. ben inancli bir sayilmam ama allah huzurunda soz veriyorsa biri odemeli diye düşünüyorum. odemeyecekse bosuna istemeyin de adam öte tarafta bir de bundan sorgulanmasin:)
ben benim çocuktan istemem imam nikahi da kiysak. cunku "lafta, esprisine" söz vermek diye bir sey onun lügatinda yok. ortada bir kural varsa onu esnetmeyi bile dusunemez, bombos köy yolunda ben cekmediysem kırmızı isikta karsiya gecmez😅 akli cikar kurallara uymamaktan, bilmediği yasaklara uymadığı icin ceza almaktan. daha dun bana sonbaharda evin bahcesindeki yaprakları toplayip biriktirdikten sonra atacak bir tesis olup olmadığını sordu. "istersen sokaga dök, kimsenin umrunda degil. posetleyip konteynira atarsin" dedim, "eminsin di mi, yasak degil?" diye sordu😂😂

Bu kirmizida bekleme olayi hepimizde var. Bazen diyorum hipnoz yapip beynimize işliyorlar galiba burda :) bende bomboş yolda beklerim.
Oğlumda kırmızı ışık görünce stooooop diye bağırıyor. Oha yani, kim öğretti haberim yok.

Inancli olan zaten verir olmayanda noterden tasdikli bile olsa vermez mehiri. Ben benimkinden aldim. Kenarda duruyor. Vakti gelince ya oğlumuza kalir yada yazlik tipi bir ev alırken peşinat yaparız

Mehir istemiyorum demiştim hoca kabul etmedi bende bilmiyorum ki ne istesem dedim eşimde 100 gram altın yazın dedi.Ama elimde avcumda ne varsa kocama verdim sanırım kocam olayı yanlış anladı o bana verecek yerde ben verdim🤪Allah korusun boşanma durumunda kesin vermesi gereken birseymis mehir bende bilmiyorum açıkçası tam olarak

12 tane burma bilezik istedim 🐣 her evlilik yıldönümünde bir tanesini yapacak diye anlaştık.

Helal enişteye 🥰

Mehir boşanırken verilecekse umreye götürsün, hacca götürsün gibi isteklerin ne anlamı var ve eşim 9765 altını kabul etti diye övünür tarzda konuşmanın mantığı nedir? Biri beni aydınlatabilir mi??

X