Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İyi bayramlar sevgili analar, müstakbel analar, potansiyel analar
Bayram hayırlara vesile olsun.

Geçen ayın konusu gaz derdi çok azaldı, ama mola veremeden diş sancısına geçtik gibi gözüküyor. İştahsızlık, uykusuzluk, mızmızlık gün be gün artıyor. Hangi pozisyonda yatırırsam yatırayım, kafasını çevirip ağzını yastığa çarşafa sürmeye çalışıyor çocuk. Ağzına sokmalık bir kaşıyıcı eldiven aldım ama daraldı ondan şimdilik. Uyku eğitimi denemeleri iyi gidiyordu bu diş işi böldü. 4 aylıkken böyle başlayıp da anca 6 ayda çıkarsa yandık.

slmmmm hepinize nasılsınız canim bacılar ozledim ama firsat yok asgagf ana oldum ana olmayi ogreniyorum bazen yeterliliğimi sorguluyorum durmayinca kendimde kabahat arıyorum.sagolsun vikipedinin anasii arastirmaci prof panic yetisiyor imdadima bu arada sabihaaaaa iyki varsın beeee gecen sene galiba deli gibi temizlik yapmaya baslamistim türkiye ye gelme hazirliklari vardi da vardiii. ahh hayaller olucakmi korkulari simdi kucağimda cok şükür. vayyy bee diyorum hayal gibiydi bugunler nelerden gectim. sizler gecen yil buzamamlar napiyodunuz ? simdi gaz sancilaro nezaman biticek diye hayal ediyorum yazik gunah ya bir rahat uykuya kavussun artik cort siye yapsa kakasini cabalamadan.bol pirtli gunler olsun öpüldünüz

Selam cemaat. Pek sessizleştik yav. Çoğunluk işe başladı zaar.
Bizde durum stabil. 4 ay bitti. Atak haftalarında görünüyoruz beklenen doğum tarihine göre ama gündüz iştahsızlığı dışında keyfimiz iyi. Gaz hafif dozda devam ediyo.
Yavaştan 3 gün denemeli ek gıda tattırma işlerine başladım. Yoğurt ve elma püresi denedi şimdilik. Yoğurdu kendim yaptım ama sebze meyve organik bulamadığımızdan ve tarım ilaçsız ürün yoktur diye Hipp'in 4 aylık bebeler için olan organik ürünlerinden denedik. Günde 2-3 kaşık tattı.
4ünde sünnet ön muayene randevumuz var. Sünnet uzmanı doktorumuz kadınmış. Aklıma cem yılmaz geldi tabi hemen

Armin her zaman beklerim bacım.

Biz de bugün 5.ayın bitmesiyle tadımlara başlıyoruz.
Ben de Hipp kullanmayı düşünüyorum. Bugün kabakla başlıyoruz, bunu güvenilir yerden buldum ama çoğu sebzeyi bulamam gibi.
Naçizane tavsiyem, yoğurdu bikaç sebze ve meyveyi tattıktan sonra vermen.
Gaz sorunu olan bir bebek olduğu için de böylesi daha iyi. Bağırsakları biraz adapte olsun.
Bir de tadımlarda önce bir kaç sebze tattırıp sonra meyvelere geçicem ki meyve yerse sebzeyi reddedebiliyormuş.

Merhabalar bata 4 gun 21 yasindayim bende 4 aydir istiyorum 3 ay neredeyse butun hamilelik belirtileri yasadim daha dogrusu cok istedigim icin piskolojik olarak yasadim bu ayda tamamen negatiflige baglandim cok istedigim icin negatifi gorunce cok uzuluyorum rabbim hayirlisini versin insallah

Sadece tek sebze püresi bulamadım markette. Hep karışık vardı. İlla tek tek denetmek şart mı yav. Eskiden direkt yemek, çorba tattırıyolardı :) Netten bakayım bari bi de. Sen tavsiyelere devam et bacım. Yoğurdu 3 gün 2şer çay kaşığından sonra tekrar vermedim. Elma da ekşi geldi sanırım, suratı şekilden şekile girdi :) 2 gündür yeni bi şey denemedik.

Daha 21 yaşındasın yahu bu ne acele? Çok isteyince gelmez o. Rahat bırak kendini, beynini. Hatta kandırıkçılık yap, istemiyorum daha çok gencim, gezip tozacam de. Valla bence şu an bolca gençliğinin tadını çıkar. Çünkü bebekten sonra bırak gezip tozmayı, ne uykuya ne yemeğe rahat vakit bulamayacaksın. :) Yapma etme, 21 çok erken.

Oyle yapmaya calisiyorum bi acelem yok ayrica sadece istiyorum herseyim rabbime kalmis ne zman nasip ederse ozmn olur ben sadece bana dusen ne varsa onu yapiyorum ve geciyorum.

Bir kereye mahsus, önce her birinin kendi tadını alsınmış. Sonraki seferde birlikte verebilir,yoğurda filan katabiliriz. Tabi bu öneri.
Alerjen olan besinler hariç tek tek verme şartı yok. İstediğin yöntemle gidebilirsin. Anam usulü en iyisi yav.
Biz başlayamadık. Diş çıkarıyor bizimki,sütü bile zor içiyor.

Bizim oğlan da aç olup istekle ağzını açmasına rağmen biberonu ilk çekişte ağlamaya başlar oldu. Bazen sadece geveliyo öyle ağzında emzik gibi. Gece uyku sersemi içiyo ağlamadan bi tek. Gazdan mı reflüden mi diş mi geliyo anlamadık. Görünürde bişi yok ama eller sürekli ağızda, kurcuklama hatta tırnaklama peşinde.

ooo ek gıda tadımlar başlamış kolay gelsin henüz 4,5 aylık başlamadım memeyi zor alıyor uykulu yada çok sakinken verebiliyorum bu aralar huysuz hep bi söylenme hali eli ağzında diş çıkarma dönemi sanırım ha deyince de çıkmıyormuş bakalım
Ek gıda çin 5 aylık olunca bi dr götüreyim ondan sonra inşallah

Selam kızlar
Bizde harika haftalar ajandası doğduğu duruma göre tam uyumlu gidiyor, doğması gereken duruma göre değil.
4-5 gündür çok iyi maşallah. İştahsızlık ve uyku gerilemesi devam ama ruh hali iyi. Uykuya geçişte zorlanınca yine süpürge sesi ve buzuki orhana kaldık. Ama en sevdiği bu oyalama ve oyun şarkısı bayılıyor buna : Çok dönmeye başladı, hareketli, gaz tam 4.ayla beraber bitti, günde 1 kaka düzeni yaklaşık 1 aydır oturdu, bilgisayarımda excel dosyası olarak kaka çizelgesi var çocuğumun Sünnet için haftaya randevu alacağız herhalde panic_attack dan kontrol randevusunu dinleyelim de.
Bugün aylardır hayalini kurduğum şeyi yaptım. Attım oğlanı arabasına sahilde km.lerce yürüdüm. Uyumadı ama ağlamadı da. Evde de mis gibi uyudu. Bana da çok iyi geldi. Gidecek bu 6 kg fazlalık Bu arada daha doğurmayan ve bebek arabası almamış arkadaşlara bizdekini (GB MARİS) öneririm. Ben ki sabırsızımdır - nasıl gözümde büyüyordu İstanbul kaldırımlarında bebek arabası sürmek, çok hafif, pratik ve sade.
Ek gıda işinde denemelere 10 gün sonra 5.ay bitince başlayacağım. Organik sebze meyve - kavanoz püreler konusunda arada kaldım. Ama sanırım kendim yaparım. Bağışıklığı olsun çocuğumun ülkesinin böcekli ilaçlı nimetlerine.
4,5 ayda iki kere ense ve kakül traşı yaptığımız güzelim saçlar tepeden biraz dökülmeye başladı. Ayy amma raporladım be birikmiş.

Biz de bugün pipi kontrolü sonrası gezdik biraz. Hiç ağlamadan merakla gezdi çocuum. Sonra da arabada uyudu kaldı :)
Kontrolde pipiye baktı, sorun yok dedi. Listeye adımız eklendi. Salgından dolayı Haziran'a randevu vermediler. En erken Temmuz olurmuş ama o da kesin değilmiş. Benden önce arkadaşım girdi oğluyla, 20 gün arası bebelerimizin, ona 2-3 ay sonra anca sıra gelir demişler. Kadın Aydın'da tek sünnet cerrahı. Denizli'de bi özel hastane ile görüşecez bi de bakalım. O da kadınmış. Bekletmek istemiyoruz. Ne kadar erken o kadar iyi. :/

4. ay kontrolüne gitmedik. Telefonla demir damlası tavsiyesi verdi doktorumuz. Kabız yapmaz, içeriği de temiz dedi. Sidefer değil. Du bakiim neydi. Bestiron.

Pzt aşılarımız var. Hadi hayırlısı.

Arkadaşlar selam, mama kullananlara bi sorum var, mama üstünde 3 haftada tüketiniz yazıyo, hipp 900 gr büyüğünden almışız, bazen günde 1-2 75 90 cc ölçü verdiğim için haliyle bitmedi, alalı 1.5-2 ay oluyo, kullanmasam mı? Bozulmuş mudur?

Bi de hipp organik bebek sütü combiotic 1 kullanıyorum, Duru ikibuçuk aylık. Doğru di mi? Şimdi internetten bakarken hipp organic diye bi çeşit daha gördüm, farkı ne?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…