Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
SideFER diye birşey demir takviyesi. Damlalıklı.

Hangi mamayı ve kaç nolu biberon emziğini kullanıyosunuz?

Hangi mamayı ve kaç nolu biberon emziğini kullanıyosunuz?
Son 10 gündür Aptamil Conformil kullanıyoruz. İki mamada bir çay kaşığı zeytinyağı damlatarak. Doktorun dediği Aptamil Pregomin As'tan da bir kutu sipariş ettim. İnek sütü alerjisi olan çocuklar için yazıyo üstünde ama gaza iyi gelir diye deneyeceğim. Onun da yorumlara göre tadı berbatmış bebeler kusuyormuş çoğunlukla, belki ikisini karıştırıp veririm.

Son düzenleme:
Mesela havuçla başladıysak haşlanmış havucu 3 gün tattırıyoruz. Bu 3 gün içinde farklı bir şey vermiyoruz. Alerji gelişirse hangisinden olduğunu bilebilmek için.
Sonra üç gün kabak,sonra üç gün yoğurt gibi..
Azıcık tartırıyoruz ki bünyesi şoka girmesin.
Hepsi taze günlük yapılacak. Bir ay boyunca böyle gidiyor. Hepsini denedikten sonra sebze meyveleri karıştırarak da püreler halinde verebiliyoruz.

Ha bir de 1 numaralı emzik kullanıyorum hala.

Senin kuzu biberon yüzünden az içiyo olabilir bence. Aptamil yoğun kıvamlı ve en az 2 numara ile kullanılması lazım. Kutunun üzerinde yazıyo hatta.

Biz 3.aya girdiğimizden beri 2 numara kullanıyoruz. 1 numara kullanırken yorulup bırakıyodu, iki çekip içmek istemiyodu ağlıyodu ki bu oldukça sıvı mamayı bile içerken düşün. Şimdi memnun.
Aptamil kullanırken de 3 numara kullandık tam içmesi gereken kadar içiyodu boğulmadan yavaş yavaş. Çok yoğun bi mama çünkü.
Dünden beri de geceleri uykuluyken az içiyo içerken uyuyup kalıyo sık uyanıyo diye gece normal kıvamlı sma için de 3 numara kullanıyorum. 4 saatte bir 120-150 cc içip uyuyo. Ya da bizim oğlanda boğulma hızlı içme gibi bi durum olmuyo belki ondandır ama zaten 3 ay bitti, olması gereken o.
4 aylık olmuş bebeye 1 numarayla eziyet etmeyin yahu. Yazıktır. Yenidoğan mı bu

Lansinoh kullanıyorum 2 numara için 6 aydan sonra diyor.
Ama yoğun mamalar için durum değişir belki Selimin sıkıntısı bu olabilir çok iyi dedin.

Ben de 0-6 ay 1 no.lu emzik diye takılmışım ama koşullara göre kıvrak olmak gerekiyor tabikisi. evet Aptamil conformil çok yoğun, içiyor ama dura dinlene 1 saatte içiyor şimdi 120 - 150 arası. İki no.lu emziği taktım uyanınca deneyeceğim bence de daha iyi olacak. Daha iki hafta öncesine kadar o kadar aç bırakılmadığı halde biberon ilk ağzına değdiğinde günlerdir kilerde kapalı bırakılmış gibi saldırıyordu sonra makulleşiyordu. O yüzden deliğin küçük olması bana güven veriyordu. Ama iki haftadır var epey bir değişiklik. Tadımların da emzik büyütmenin de vaktidir doğru dediniz. Ufukta damakta diş beyazlığı yok ama sanki yarın çıkaracakmış gibi iki eli birden devamlı ağzında. Aldım diş kaşıyıcı bir iki şey ama daha ağzına sığdıramıyor Devamlı dönüyor asla bıraktığım yerde bıraktığım pozisyonda kalmıyor çocuk. Ama ha oyun halısında dönmüş ha çekyat üstünde, ona farketmiyor tabi ki. Gelişeceği varsa gelişiyor o motor beceriler yani.

selozy demir damlasını süte mi karıştırıyosun? Ben mamaya karıştıracağım da zaten çok matah olmayan tadını daha da bozar mı aceba?

Karıştırılıyor mu? Bana aç karna dediler ben de süt demir emilimini bozar diye bildiğimden açken kaşıkla verdim.
Oluyorsa öyle yaparım.

Karıştırılıyor mu? Bana aç karna dediler ben de süt demir emilimini bozar diye bildiğimden açken kaşıkla verdim.
Oluyorsa öyle yaparım.
Yok yok ben sana soruyorum bana günde 10 cc dedi doktor gerisini duyamadım senin yaptığın doğrudur ben de öyle yapayım.

Yok yok ben sana soruyorum bana günde 10 cc dedi doktor gerisini duyamadım senin yaptığın doğrudur ben de öyle yapayım.
Rica ederim Meryemim.
Ben dün ilk defa verdim. Dün çok da sıcaktı.
Denizin yüzü çok kızardı ama damladan mı sıcaktan mı kestiremedim. Bugün korkarak vericem.
Bana da 7 kiloysa 7 damla dedi zamanla artıracakmışız.

Bugün nasıl gitti demir işi? Ben de ilk defa verdim. Şimdilik kusmadı da, birşey de olmadı. Hazırladıktan sonra buzdolabında saklayın diyor koydum, her gün çıkarıp oda sıcaklığına gelsin diye bekleyip öyle vericem, e peki hergün ısına soğuya bozulmaz mı bu meret?

Sıcaktan kızarmış. Afiyetle içiyor, bizde de kusma olmadı.
Ben vereceğim kadarını kaşığa damlatıp şişeyi dolaba koyuyorum. Az miktarda olduğu için hemen ılınıyor

gençler merhaba, umarım ıyısınızdır hepınız, ve bebıslerınız (gerek kucagınızda gerekse rahmınızdekıler ) uuzn zamandır gıremedım, işler yogun gecmısı okuyamadım, bıara fırsat bulunca tekrar gırıp okuyacagım, hepınıze sevgı ve selamlar, 19 mayısınız kutlu, kadır gecenız mubarek olsun, hayırlı dualarınız kabul olsun ınsallah.

maşallahh maşallah ne guzel, ınsallah nıfty de tertemız gelır genıısss bır rahatlama yasarsın, ben de nıfty sonucu beklıyorum beklemek cok streslı
Slm nift sonucunuz nasıl çıktı acaba bende 41 yaşında 12 haftalık hamileyim nift testi yaptırmak istiyodum ama eşim kabul etmedi doktorum ultrason bulgularında riskli bir durum görmedi ense kalınlığı burun kemiği ölçülerin çok iyi dedi sizce bu ölçülerin iyi çıkmasıyla rahatlayabilirmiyim nift testi yaptıramayacağım için tam rahatlama yaşayamıyorum

Hayırlı olsun hamileliğiniz, doğal yoldanmı hamile kaldınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…