Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yumurta catlayinca progesteron salgiliyor ve bu progesteron göğüs hassasiyeti yapıyor bir hafta sonra da iyice yükseliyor sonra düşmeye başlıyor ve adet oluyoruz. Sanırım kaliteli bı yumurtaymis bu ay o yüzden erken başlamış. Bende de ilk defa yumurtlamadan iki gün sonra başladı göğüs ağrısı. Bugün pik günü dün akşam geçer gibi oldu ama sabah çok daha fazla acıyordu. Şimdi bu ağrılari takip edicem azalırsa progesteron düşüyor yani adet olacağım anlamına geliyo. Azalmazsa kutlamalar başlasin

İçini yiyip bitiren düşünceler ne ki canım bu kadar seni ypruyor?
Kuzum biz kendimizi 1.5 yıl sonra çocuğumuz olsun diye şartlamışız ama laylaylom araştırmadan hemen oluyor sanarak.
Evliliğimin 13.ayında babamı kaybettim. Planladığımız süreç 15.ayda annemin baban görmedi ben göreyim bari demeleriyle başladı ama o ayy nasıl umutlandım, hemen olacak ya çünkü ama olmadı tabii ki. Araştırmaya başladım ve 1 yıl ancak diyordu her yer.
5 aydır dene dene dene olmuyor, her an içimde ya annemi de kaybedersem o da göremezse diye yiyip bitiriyorum. Niye araştırmadım, niye bakmadım cahil misin aptal mısın daha erken başlardın diyorum kendime.O da 64 yaşında, her günüm her günüm korkuyla geçiyor.

Kızlar ben bugün tüp bebek merkezi ile telefonda görüştüm. 5 haziran a randevu aldım. Kısmetse eşimle gideceğiz ön görüşme randevusu. Tüm tahlilerimizi götüreceğim.muayene sonrası ekstra isteyeceklerimiz olursa onları yaptırmak için zamanımız var dedi Dr. Sonra da Herşey yolunda giderse adetin ikinci günü ki beklenen Bat 15 haziran, gideceğiz ve tedaviye başlamış olacağız.
Aşırı korkmak kaygılanmakla beraber telefonla görüşüp randevu almak bile üzerimden bir yükün kalkması gibi oldu. Nasıl bir süreç ne bekliyor beni bilmiyorum. İnşallah hayırlı olur
Bi yandan da yarın psikolog ile randevu ayarladım. Online terapiye başlayacağım. Desteksiz aşamamaktan korkuyorum..

Kuzucum bunlar araştırma ile olacak şeyler değil ki kendini suçlu hissediyorsun. Öyle olsa yüsra nın olurdu benim olurdu. Baksana bizim 3 yıldır okumadığımız makale, yaptırmadığımız test, denemediğimiz ot kalmadı. Olumlama psikolog noktasına kadar geldim. Dualar, masajlar, sureler, ayak dikmeler, amuda kalkmalar, ilaçlar iğneler aklına ne gelirse... Öğrenmek okumak denemek bir şey değiştirmezdi. Bu cahillik ya da alimlikle olacak bir süreç değil.

Benim annemin 10 sene çocuğu olmadı her gittiğim doktorda yeniden aynı acıyı yaşıyor. Allah korusun ölmesi etmesi değil beni üzen ona yaşattığım bu acı. Ama kendimi paralamam bir şey değiştirmeyecek bunu öğrendim.

Şimdiye kadar olmasını istediğim her şey oldu, çok çalıştığım ya da istediğim için oldu ancak bu öyle nir şey değil. Bu nasib meselesi. Kader inancın var mıdır bilmiyorum ama bu kader işi. Bir insanın dünyaya geleceği vakit de gideceği vakit de allahın bileceği zaman. Sen ben o bu okuyunca dua edince doktora gidince zamanı değiştiremeyiz. Sebep olur, olur. Ama kendini böylesine üzmen yaratıcı ile yer değiştirmeye çalışmak gibi geliyor biraz artık bana. Sen bir şeyleri yanlış yapmıyorsun sadece zamanı gelmedi. Bundan önce yasını güzelce yaşayıp babana vedanı gerçekleştirmen sana tavsiyem.

Haddimi aştıysam özür dilerim

Terapiye başlamakla çok iyi etmişsin kuzum. Hepimizin desteğe ihtiyacı var

Terapiye başlamakla çok iyi etmişsin kuzum. Hepimizin desteğe ihtiyacı var
Aynen canım. Bu süreçler cidden yıpratıcı. İster istemez hep olumsuz hikayeler gözüme ilişiyor. Geceleri uykum kaçıyor okuyup araştırmaktan valla. Zaten Nisan ayında covit oldum ve bir ay sürdü. O beni çok yıprattı. Önceki aylarda bu kadar takıp bu mevzuya üzülmüyordum ama mayıs ayı beni niyeyse çok yordu. Beklentimi çok yüksek tutmuşum farkında olmadan
Umarım terapi ile biraz olsun iç karmaşa mı dindirebilirim

Ya cidden ben hemen oluyor sanıyordum, ne kadar aptalmışım ya hiç araştırmamışım demek ki
Yok canim 6 aydan önce alışmıyor vucut demek ki ıstatistik 6 aydan sonra hızla artıyor. Senin endiselenmen icin cook erken. Her seyi yaptım şimdi olur, olmuyorsa sorun vardır diye düşünüyoruz ya biz. Benim doktorum demişti ki bunun olmaması değil olması mucize. Sen hiiç stres yapma herşey yolundadır bence. Benim eşim de doktor 1 yıla yaklaşmıştı ilk çocuğumuz ama ayrıntılı hiç kontrol yaptirtmadi,isine karismak istemediğimden sabrediyordum şükür sonra oluverdi. Senin eşinden rahattır bahse girerim. Oyle olmasi da iyi, haziran mayıstan iyidir hem daha cok yuruyus ,daha cok gunes daha guzel

İnşAllah kuzum gerçekten zor yıpratıcı süreçler. Bazıları için kolay olsa da bazılarımız için hayatı sekteye uğratacak kadar zorlayıcı oluyor

Vakit ayırıp bu kadar uzun bir mesaj yazdığın için öncelikle teşekkür ederim. Evet sanırım ben tedbir bizden, takdir Allah'tan meselesini tam olarak gerçekleştiremiyorum. Kuyruğuna basılmış deli dana gibi ne yapacağımı şaşırıyoru olumsuz sonuç alınca. Gözümde çok büyütüyorum yada... Belki de bu yüzden olmuyor, önce kafamın rahatlaması lazım. Gidenin gelmeyeceğini, hayatın acısıyla tatlısıyla devam ettiğini anlatmam gerek kendime. Umarım en kısa zamanda alırız o güzel haberi, Rabbim hayırlı kapılar nasip etsin

Ya cidden ben hemen oluyor sanıyordum, ne kadar aptalmışım ya hiç araştırmamışım demek ki
Walla canim olanin hemen oluyor. Benim ilk geceden nasilsa olmaz diyip hamile kalan arkadaslarim var. ya da hadi bi deneyelim nasilsa hemen olmaz diyip hemde alkol alip o gece hamile kalan var. bir de bizim gibiler var

İşte bende tam olarak bilgisiz başlayıp hayal kırıklığına uğramamdan dolayı böyle oluyorum. 6.aydan itibaren gebelik şansı %80 kere çıkıyormuş, kendimi bununla avutayım bari. Ne de olsa şuan %80 şansım var dimii Senin ikinci çocuk mu olacak bu arada?
Eşim bugün ki üzüntümü de görünce 6.aydan itibaren detaylı kontrol yapacağız, söz dedi hadi bakalım inşallah güzel şeyler olur.

Bence çok güzel yazmışsın yani hepimiz çocuğumuz olsun istiyoruz ama bu kadar kendimizi errafimizi hirpalayarak değil herşey nasip kısmet ille de olsun değil hayır ve sağlıkla olsun deyip tevekkül olmak lazım... Acaba arkadaşın yaşı çok ileri ondan mı bu endişesi yani ben pek bilmiyorum ama?

İnşAllah canım. Zorlu bir süreci daha da zor hale getiriyoruz biz kendimiz. Demin arkadaşın söylediği şey çok doğru olması gerçekten bir mucize. Mucize olduğunu unutup nefes almak gibi kolay bir eylem olduğunu sanıyoruz

Walla canim olanin hemen oluyor. Benim ilk geceden nasilsa olmaz diyip hamile kalan arkadaslarim var. ya da hadi bi deneyelim nasilsa hemen olmaz diyip hemde alkol alip o gece hamile kalan var. bir de bizim gibiler var
Aynen öyle canım, nasip meselesi işte. Bazen çok koşmak çok çabalamak da yetmiyor malesef.

Bazen bu imtihanlar insani pişiriyor, olgunlaştırıyor. Inşallah çokta güzel anneler olacaksınız. Bir anda değil aylarca edilen duanın, akan gözyaşının meyvesi olacak yavrularınız. Inşallah hakkaniyetli, ölene kadar şükür sebebiniz olurlar.

Gerçekten mucize gibi birşey olduğunu şu aralar daha iyi anlıyorum, böyle beklettiği için çok kıymete biniyor eşimle kızımız olsun istiyoruz, markette bir yerde böyle pıtır pıtır yürüyen bebek görünce içimiz geçiyor. Ahh inşallah daha çok beklemeyiz

Hepimizin farklı bir yarası ve mizacı var kuzum. Hepimiz farklı miktarda sabır gösterebiliyoruz. İnşallah allah hepimize olana kadar sabır ve dayanma gücü versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…