Premature Bebekler Masal kızım, minik mucizem 24+3 910 gr ♥♥

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Can'ım çok geçmiş olsun hangi hastahanede yatıyor minik fıstığın bende erken doğum yapmıştım kızım medipolde 12 gün yoğunbakımda kaldı ve bizimde 24 haftalık doğan bi erkek Bebek vardı uzun boylu bi annesi vardı ve hergun bıkmadan usanmadan geliyordu acaba aynı kişideymiş bağsediyoruz.

kızımda medipolde ne tesadüf
evet kezban abla, haftaya taburcu olacak inşallah :)

Maşallah 41 kere Maşallah..
Yaşadıklarınızı okurken bile ciğerim yandı kanım çekildi .nasıl bir irade güç tevekkül .Masal da kimin kızı annesine çekmiş belli inatçı güçlü Maşallah.Rabbim de sizi esirgemis merhametiyle sizi korumuş şükür yaradan Allah^a..
Evlat hasretiyle ciğerim yanmaktan kebab oldu anılarını okuyunca ilk sayfadayken ne olur sonu güzel olsun ne olur mis kokulu evladina kavussun ..oyle de olmuş çok şükür.Bugünden sonra Allah evladinla yolunuzu bir eylesin sevkatin nefesin onun üzerinden eksik olmasın inşallah. Allaha emanet olun canım.

Bebeğimmm duâ arkadaşım...
Nasıl güzel yazmışsın Kuzummm..
Aglattin benii.
Masal'ı Rabbim sana bagislasin...
Geçecek bugünler inan ki.
O bicirik kizz çok güçlü çünkü senden güç alıyor...
İnşallah daha daha güzel haberler verirsin...

Memonun annesi de çok geçmiş olsun dileklerimizi ilet..
Sevgiler ordaki bütün annelere

kızımda medipolde ne tesadüf
evet kezban abla, haftaya taburcu olacak inşallah :)
Can'ım yaaaa çok geçmiş olsun,bak demek taburcu oluyo gerçekten çok şaşırdım şimdi tesadüfe bak o bebiş var ya ben onun ayak parmaklarının kibrit çöpü kadar olduğunu bilirim esmer küçücük bi Bebek'ti bende Kezman'ın yanında çok ağladım kadıncağız beni teselli ediyordu çok iyi kadın taburcu oluşana çok sevindim, senin minik bıldırcınında çıkacak ordan bak gör .Medipolün yoğun bakımı hiç bir hastaneye değişmem çok şanslısını bebişim orda emin ellerde için rahat olsun hele yoğun bakımki doktorlar çok ilgili çok hassaslar Murat bey ve hele hele dr Enver Atalay görüp görebileceğin en iyi prematüre Bebek uzmanı benim ilk kızımızda dr Enver beydi ,için rahat olsun Kızçene orda ALLAH ın izniyle hiç Bişeycik olmaz.kezban ablanın Bebeğine parmak Bebek diyoduk yoğun bakım perdesi açılınca annem eşim ben bile önce onunkine bakıyorduk sonra bizim kıza gözümüz kayıyodu o kadar minikti yani , o taburcu oluyosa senin kızda inşallah taburcu olacaktır Canım. Tekrar geçmiş olsun Kezman'ın görürsen benden selam söyle belki hatırlar, Seninde. Hastahaneyle ilgili şimal istediğin bişey varsa burdan yazabilirsin Can'ım ben ilk doğumumuda 8 yıl önce Orda yapmıştım

İnsanlar herşeyde boş konuşmayı cok seviyorlar bosvericeksin ama o dönemdede olmuyor malesef

Kayınvalidem yüzünden 5 aylıkken sütüm tamamen kesildi, üstelik üstünden zaman geçti sular duruldu, kendisine söylediğimde benim yüzümden mi sütün kesildi sağdın da ondan kesildi dedi, halbuki sütünü sağmak daha arttırdığı gibi 18 ay süt sağan arkadaşlarım oldu. İnsanda vicdan merhamet olmadıkça yüzüne de vursan oralı olmuyor...

Aynı seylerı yasamısız canım benımde 5-6 aylıkken sütüm kesıldı

Kızlar bana yardımcı olursanız sevinirim. Ben tup bebekle hamileyim bi sure tüp bebeğe gittim doktorumuz çok seviyorum maddi imkan ve uzaklık nedeni ile koşuyolu medipol başladım mine kaymakciya... sonra benim rahim inceledi suyum azaldı kendi doktoruna tekrar gittim serklaji o yaptı şimdi mine hanım da dediki su sıkıntı dönemi orada takip ettirebilirsiniz sonra gelirsin dedi . Erken doğum bekliyorlar 28 hhaftyai gorsek diolar .. doktorun taksim acıbadem yoğun bakımından başka onermiyor. Maddi bizi zorlicak ama evlatlarına canım feda. Medipol okuyunca şimdi içime su serptiniz banada yol gosterirmisiniz

kremalicorek yenidoğan yoğun bakım ücretini devlet karşılar, hastaneyle önceden konuşmanızı tavsiye ederim...

Medipolde devam edersen zaten orada doğum yapacağın için bebişin küveze orda konulacak ve bakımı orda olacak benim bebeğimin dr ları prematüre konusunda gerçekten deneyımlıler zaten yazdıklarımı okumussundurda ,ayrıca Medipolün doğum içinde çok uygun yani güzel bi hastahane ben iki doğumumu da orda yaptım çok memnun kaldım gözüm kapalı tavsiye ederim ,zaten prematüre bebekler konusunda uzman yardımcı dönem Enver Atalay bi harika diyebilirim .

Benim niyetim zaten medipoldu ama bu aksilikler olunca doktoruna acıbadem dedi.. eğer medipolunde uyiyise medipol bana daha uyar siz hangi medipolde yaptiniz

Tüm hastanelerde bu böyledir, yoğun bakım, yanık, kanser vb.. gibi hayati masrafları devlet karşılıyor diye biliyorum lütfen siz de iyi araştırın....
Onu araştırdım bilgim var . Fakat acıbadem hastanesi burası ve şunu söyledi SGK nın karşılamadığı durumlar söz konusu olabiliyor o karşılamadı durumlarda bazen ilaç bazen sarf malzeme vs gibi onlarda bu süreçte epey tutuyor

Aaa uzman olduğum bir konu değil, mağdur olmamak için her şeyi sorun, çok çok iyi araştırın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…