Premature Bebekler Masal kızım, minik mucizem 24+3 910 gr ♥♥

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Mrb çok güzel ifade etmişsin yaşadıklarını Allah yardımcısı olsun minik Masal'ın. Benim de sat 8 Aralık aramızda çok yok. İkiz hamileyim bende bi kızım bi oğlum olacak kısmetse. Benimde rahim kısalması olmuş her an erken doğum olabilir... 28. Haftadayız. Protestan iğnesi ve rahimden fitile başladık. Doğumu geciktirmeye çalışacağız dedi Dr. Ama ne kadar tutabiliriz bilmiyorum dedi biraz daha kısalma olursa hastaneye yatış verecek 1 cm düştüğünde doğuma alacak.. bebeklerim daha çok küçükler o yüzden uyku girmez oldu gözüme :KK43:(
Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah
Vaktiyle gelirler inşallah canım nasibimizde ne varsa onu yaşıyoruz
bizlerin imtihanı...

Rabbim sana bagislasin seni o kadar iyi anlıyorum ki okurkn bile gozum doldu cunku bebegi kuveste gorunce ne hisseder bi anne o kadar iyi anlıyorum ki 56 gun oldu hala kuveste o hayal kırıklığı o sok sana hayırlı olsun tebrik edenlerr öyle bos bakmk ne diyo bu bnm kizm hastane de neyin mujdesi bu sana amn dert etme sen iyisn allah yenisini verir dyenlere sanki küfür eder gibi gelmesi cok zor hmdr cok

Aminn aminn ecmain bugün bizimde 55. günümüz küvözde. daha taburculuktan bahsedilmiyor bile :KK43:
Aynen beni şu durumda anlayan ancak benim yaşadığımı yaşayandır. aynı dediklerinin hepsini yaşadım canım ve yaşıyorum...daha bugün anneme sormuş biri sakat falan kalıcak mı diye...
imtihan içinde imtihanlar yaşıyoruz elhamdülillah bu günlerde geçicektir elbet
siz iyisinizdir inşallah kaç haftalık doğum yaptın Allah birbirinize bağışlasın inşallah sağlıcakla

Aminn aminn ecmain bugün bizimde 55. günümüz küvözde. daha taburculuktan bahsedilmiyor bile :KK43:
Aynen beni şu durumda anlayan ancak benim yaşadığımı yaşayandır. aynı dediklerinin hepsini yaşadım canım ve yaşıyorum...daha bugün anneme sormuş biri sakat falan kalıcak mı diye...
siz iyisinizdir inşallah kaç haftalık doğum yaptın Allah birbirinize bağışlasın inşallah sağlıcakla

Ayy öyle insanları dinlemeyin nolur uzaklaşın hemen.. Sizin sütünüz çok kıymetli, bebeğiniz çok kıymetli, siz de öyle... Bana da neler neler söylendi hepsine kulaklarımı tıkayıp yoluma baktım. Yolunuz iziniz açık olsun...

Aynen beni şu durumda anlayan ancak benim yaşadığımı . aynı dediklerinin hepsini yaşadım canım ve yaşıyorum...daha bugün anneme sormuş biri sakat falan kalıcak mı diye...
Yarin son kontrolleri kaldi tahlilleri insallah sorun cikmaz sendr sabret insallah hayirli haberini alacan ben suan iyiyim cok sukur "ne icin yarattinsa onun icin yasat yarrabbi "diye bi soz var insallah yaratan rabbim omur verir evlatlarimiza

KIZLAR benım camasırım hep ıslak akıntı gıbı dğeil su gıbı. daha once yazmıstım bır bebegımın suyu azaldı dıe. ama 2 haftadır doktor suyu kestra azalmamıs dıyor yanı eskısı ıle aynı dıo. ee çoğalmıyorda .. bu su neyın nesı neden gelıyor ayy cok zor napıcam bılmıyorum

KIZLAR benım camasırım hep ıslak akıntı gıbı dğeil su gıbı. daha once yazmıstım bır bebegımın suyu azaldı dıe. ama 2 haftadır doktor suyu kestra azalmamıs dıyor yanı eskısı ıle aynı dıo. ee çoğalmıyorda .. bu su neyın nesı neden gelıyor ayy cok zor napıcam bılmıyorum
Canim bende yasiyorum.o islakligi o amniyon sivisi olmadigini soyledi doktoum. Idrar yolu enfeksiyonun var mi ondan kaynaklabiliyormus

Canim bende yasiyorum.o islakligi o amniyon sivisi olmadigini soyledi doktoum. Idrar yolu enfeksiyonun var mi ondan kaynaklabiliyormus
malaesef canım benım bır bebegımın suyu azaldı. serklaj atıldıgı gun farkedıldı kesın olammakla bırlıkte enfeksıyondan kaynaklı kese zarar gormus olabılır edı doktorum :KK43:

Masal kızımın 61. günü (28.06.2016)
Annesinin ballı lokma tatlısı 2 aylık oldu. Şükürler olsun bugünleri sağlıcakla gösteren rabbime. Evlat demek aşkın ta kendisi imiş. Minicik bir tebessümü ile cenneti görmekmiş. Maşallah subhanallah elhamdülillah. Ne güzel hayallerim var annecim hepsine çok çok az kaldı inşallah. Gözyaşı ile acı ile attlattığımız bu karanlık 60 gün gelecek güzel sağlıklı mutluluk dolu günlerimizin aydınlığı olsun. Seni çok çok çok ama çoooook seviyorum...kimseyi sevmediğim kadar çok biriciğim benim.
Kilomuz 1670 gr :) elhamdülillah daha daha büyücez inşallah. sonda ile beslenmeye devam, karnımız ve kanımızın düşüklüğü azıcık zorluyor bizi. Bu hafta yine şu gıcık canımızı yakan göz doktoru gelecek, umarım inşallah bu hafta bize güzel haberler verir annecim. Kontrol amaçlı beyin usg çekilecek inşallah temiz çıkar Allahın izni ile.
Babişinle gittik sana bişeyler almaya haftasonu daha bir tane hastane çıkışın bile yokken biz sana oyun halısı aldık :)
Yani senle oynamayı gülüşmeyi konuşmayı koklaşmayı kısacası Aşkımızı doya doya yaşamayı nasıl hayal ediyoruz prensesim benim...bal tanem.. beşiğini arabanı baktık ve karar verdik modellerine çok ciciler tam pamuk prensesime layık :KK200:
Annişi :anne: böyle sallayacak kuzusunu:nazar: sağlıcakla inşallah Allah'ım aminnn
küvöz arkadaşın yaman taburcu oldu 59. gününde biz birazcık daha sabredicez annecim, biberon tutup beslenmen gerekiyor doktorun çok değil ama biraz daha var diyor 2 kilo olmanı bekliyoruz sabırsızlıkla...
Emanetlerini koruyan saklayan esirgeyen Allah'a emenatsin Masal kızım
Hep güzel sağlıklı haberlerini yazayım inşallah:emir_bebek:yerimmm seniiiiiiiiii kaymaklı dondurmam:dondurma::KK15:

Annesinin ballı lokma tatlısı 2 aylık oldu. Şükürler olsun bugünleri sağlıcakla gösteren rabbime. Evlat demek aşkın ta kendisi imiş. Minicik bir tebessümü ile cenneti görmekmiş. Maşallah subhanallah elhamdülillah. Ne güzel hayallerim var annecim hepsine çok çok az kaldı inşallah. Gözyaşı ile acı ile attlattığımız bu karanlık 60 gün gelecek güzel sağlıklı mutluluk dolu günlerimizin aydınlığı olsun. Seni çok çok çok ama çoooook seviyorum...kimseyi sevmediğim kadar çok biriciğim benim.
Kilomuz 1670 gr :) elhamdülillah daha daha büyücez inşallah. sonda ile beslenmeye devam, karnımız ve kanımızın düşüklüğü azıcık zorluyor bizi. Bu hafta yine şu gıcık canımızı yakan göz doktoru gelecek, umarım inşallah bu hafta bize güzel haberler verir annecim. Kontrol amaçlı beyin usg çekilecek inşallah temiz çıkar Allahın izni ile.
Babişinle gittik sana bişeyler almaya haftasonu daha bir tane hastane çıkışın bile yokken biz sana oyun halısı aldık :)
Yani senle oynamayı gülüşmeyi konuşmayı koklaşmayı kısacası Aşkımızı doya doya yaşamayı nasıl hayal ediyoruz prensesim benim...bal tanem.. beşiğini arabanı baktık ve karar verdik modellerine çok ciciler tam pamuk prensesime layık :KK200:
Annişi :anne: böyle sallayacak kuzusunu:nazar: sağlıcakla inşallah Allah'ım aminnn
küvöz arkadaşın yaman taburcu oldu 59. gününde biz birazcık daha sabredicez annecim, biberon tutup beslenmen gerekiyor doktorun çok değil ama biraz daha var diyor 2 kilo olmanı bekliyoruz sabırsızlıkla...
Hep güzel sağlıklı haberlerini yazayım inşallah:emir_bebek:yerimmm seniiiiiiiiii kaymaklı dondurmam:dondurma::KK15:
çook ama çok sevındım .. gözünüz aydın . bugunlerıne sukur olsun. bıze umut oluyorsunuz Rabbımde sıze olsun ınsallah.

güzel haberlerını okumak çok güzel canm bnm rabbim dha nice güzel sağlıklı günler göstersn prenses masal ile...eee hazırlıklarınızı yapın annesi masal çok yakında evinde olacak inşaallah :)

canim benim bayadir giriyomiyordum nete ama surekli aklimdaydin teyzesinin kuzusu maasallah kocaman kiz olmus ins ciktigi gunude goruruz annesi kizimimizin kulagina fisilda ne olur minik kalbiyle dua etsin rabbime bende tup bebek tedavisine basladim ark tutunsunlar bana o duyguyu bende yasayim

Canım benim yaa. İçim acidi okurken çok duygulandim rabbim size bağışlasin bebişin izi maşallah güçlü bebeğinize Allah sabrin izi arttırsın :cry:

Forever yazdiklarini okurken isyerindeki arkadaslarimdan goz yaslarimi saklamak icin cok ugrastim, bebisleri kuvezde kalan annelerin duygularini ne guzel anlatmissinsin. Guzel haberlerini bekliyoruz, allah yardimciniz olsun.

Masal kızımın 76. günü (13.07.2016)

Öncelikle beni tanımayan ama merak eden teyzelerime selam olsun.
Annecim size güzel haberler ile geldi. Büyüdüm ben teyzecikler kocaman kız oldum:emir_bebek:
70. günümde yani bayramın 3. günü anneciğimin ve babacığımın evlilk yıldönümü imiş. doktor amcamla konuşup izin aldılar. akşam yanıma geldiler. Gülücükler attım gözlerimi kırptım onlar konuştu ben dinledim. İyiki siz benimsiniz demek istedim ama diyemedim tabi. Çok tatlılar yeyim ben onları:KK68: Yaklaşık bir saat kaldılar yanımda, annecim gazımı çıkardı. Çıkarken de aile pozu çekindik kapıda:nazar: günün hatırası oldu
2110 gr oldum, büyüdükçe daha tatlı oluyormuşum öyle diyor annem. hemşirelerim de geleni geçeni yanaklarımı sıkıp seviyor. annecim camdan bakıyor sevemiyor dokunamıyor, onlar beni annem bakarken seviyor ayıp ama yahu desemde annecim mutlu oluyor severek bana baktıkları için.
bugün ilk kez annecim yanıma gelecek beni doyurmaya:KK200::KK200::KK200:heyecanlıyız ikimizde 76 gündür beklediğimiz o anı yaşayacağız:anne: ve taburculukta yakın inşallah maşallah subhanallah... bizim evde benim telaşım var çok merak ediyorum odamı evimi, annecim ordan oraya koşturuyor, hem hazırlık hem iş hem benim yanıma. Allah yardımcımız olur inşallah ve biz kavuşuruz sağlıcakla... darısı benim gibi küvözde olan tüm bebeklere.
Bitek göz kaldı yarın yine gelir gıcık doktor. hayırlı haberler alırız inşallah
Daha daha sağlıklı hayırlı haberlerde görüşmek üzre teyzecikler:KK36::emir_bebek:

Annecim size güzel haberler ile geldi. Büyüdüm ben teyzecikler kocaman kız oldum:emir_bebek:
70. günümde yani bayramın 3. günü anneciğimin ve babacığımın evlilk yıldönümü imiş. doktor amcamla konuşup izin aldılar. akşam yanıma geldiler. Gülücükler attım gözlerimi kırptım onlar konuştu ben dinledim. İyiki siz benimsiniz demek istedim ama diyemedim tabi. Çok tatlılar yeyim ben onları:KK68: Yaklaşık bir saat kaldılar yanımda, annecim gazımı çıkardı. Çıkarken de aile pozu çekindik kapıda:nazar: günün hatırası oldu
2110 gr oldum, büyüdükçe daha tatlı oluyormuşum öyle diyor annem. hemşirelerim de geleni geçeni yanaklarımı sıkıp seviyor. annecim camdan bakıyor sevemiyor dokunamıyor, onlar beni annem bakarken seviyor ayıp ama yahu desemde annecim mutlu oluyor severek bana baktıkları için.
bugün ilk kez annecim yanıma gelecek beni doyurmaya:KK200::KK200::KK200:heyecanlıyız ikimizde 76 gündür beklediğimiz o anı yaşayacağız:anne: ve taburculukta yakın inşallah maşallah subhanallah... bizim evde benim telaşım var çok merak ediyorum odamı evimi, annecim ordan oraya koşturuyor, hem hazırlık hem iş hem benim yanıma. Allah yardımcımız olur inşallah ve biz kavuşuruz sağlıcakla... darısı benim gibi küvözde olan tüm bebeklere.
Daha daha sağlıklı hayırlı haberlerde görüşmek üzre teyzecikler:KK36::emir_bebek:
çok sevindim canım güzel haberine :)

Massalah masal massalah subhanallah ne guzelde buyumussun annenin sutude yarasin koca kiz olursun insallah taburcu olursunuz yakin zamanda insallah o guzel odana saglikla gel minik masal :KK200::anne::nazar::dua:

maşallah canım çok şükür rabbime sana ve babasına bu güzel günleri göstermiş ben henüz yeni gördüm konunu ama çok duygulandım okurken gözlerim dolu dolu oldu çünkü benim bugün tam 24+3 lük oldu gebeliğim ve kızım olacak benimde kendi yerime koydum minicik elleri ve ayakları ile güçlü bir kızın olacak inşallah bugünden belli etmiş kendini babasını ve annesini yalnız bırakmamış ömrü boyuncada size bırakmaz Rabbim size güç sabır versin inşallah sizin için dua edeceğim... :KK68::KK19::anne::KK200:

X