Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

kızlar kaç gündür içim sıkılıyo bi tuafım...geceleri uyuyamıyom çok sinirliyim offf bide eşim kavınvalidemlere getirdi iycene sinir oldum...

merhaba arkadaşlar bende martın 26sında bebeğime kavuşcam hayırlısıyla.aranıza yeni katıldım.normal doğum istiyordum çatım darmış biraz önce öğrendim sezeryan olmak zorunda olduğumu..başka doktora gitsemmi acaba?

canım hoşgeldin.sağlıklı doğumlar dilerim sana öncelikle.için rahat değilse ve doktorun sezeryan taraflı gibi geldiyse başka bir doktorada görün derim.tek doktorla kalma bence.

enel annem dıyorkı nazar degmıs olabılırler çocugu yıkasın bı dıyo en son su dokerken ayetel kursi okuyacakmıssınız bı dene bakalım

canım çok sağol.kayınvalidem gelsin yapıcam canım.çok sağol topik içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
canım çok sağol.kayınvalidem gelsin yapıcam canım.çok sağol yopik içinde.

öenmlı degıl canım bak annem bırde benım oglana sey yaptı çörek otu (pastaların uzerıne atarız ya o) sogan kabugu sarımsak kabugu süpürge teli kuçuk bır parçanın ıçıne dıktı omzuna asmak ıçın

babanem anlatırıd bırgun bır yerden deva kervanı geçıyormus ve kadının bırı ıddıaya gırmıs ben bu develerı nazarımla yere yıkarım dıye develerın hepsını yıkmıs ama bır tanesını yıkamamıs kadın sasırmıs devenın sahıbının yanına gıtmıs bu deve ne tasıyo böyle böyle oldu ama bu deve yıkılmadı dıye adam gulmus tereyagı tasıyorum ama kupun ıçıne esım 5-6 tane çörek otu attı demıs yanı nazar geçmezmıs tabı kımıne gore batıl ınanç ama ben yapıyorum

Çörekotu.
Çörekotu nazar ve büyüye karşı koruyucu özellikleri olan bir bitkidir.Kırkbir çörekotu ayrılarak bunların herbirinin üzerine bir kere Elham Suresi okunur.Sonra bunlar minik bir keseye doldurulup kesenin ağzı dikilir.Bu kese elbisenin içine tutturulur veya cepte taşınır.Bu sayede nazar ve büyüden korunulmuş olur.Yine çörekotuyla yapılan tütsüler insanın üzerindeki nazarı alır.
alıntı

Peygamberimiz A.S. : “Sizlere şu çörek otunu tavsiye ederim. Zira bunda, ölümden başka bir çok hastalık için şifa vardır” buyurmuştur (Buhari tıp 7/14). Yine bir başka hadislerinde de buna işaret etmiştir: “Bilmiş olunuz ki, mantar göz ilâcıdır. Medine’nin acve isimli hurması ise cennet meyvelerindendir. Tuz ile karıştırılmış çörek otu ise, ölümden başka bir çok hastalık için şifadır” (Müsned 5/346) .
alıntı

canım hoşgeldin.sağlıklı doğumlar dilerim sana öncelikle.için rahat değilse ve doktorun sezeryan taraflı gibi geldiyse başka bir doktorada görün derim.tek doktorla kalma bence.

teşekkür ederim canım.araştırıyorum şimdi epiduralle nasıl diye falan internetten.dr hayatımda muayene ettiğim en dar çatı seninki dedi :1shok:

aslın oyle degilim zeynepcim yaa 11 yatar 7 de kalkarım ama dun gece ruyalardan dolayı uyuyamadım :KK43:

evet damlacım bencede bi yerim açık kalmış :roflol:

enelim geçmiş olsun diyorum canım allah sanırverısn bol bol oku canım belkıde dedıgın gıbı bırı adetlıyken bakmıstır onun sıkıntısı dusmustur ustune kucuk aylizimin :KK43:

evet bende annemlere geldım bugun dısarı cıkcktık son kez gezım dedım ama fecı bı yagmur yaggıyor malesef dısarda şimdilik otuyoruz mal mal bide su ceza ve doa nın bi şarkısı var muzigin dogası dıye onu calısıyorum rep yapıyorum kızım çok seviyor bu sarkıyı doktor ızın verırse dogumda muzık calmaya bu sarkıyı cd yapıp getırcem doguma :roflol: ben bıraz daha rep yapıym iyi geliyor sancılarım artıyorr :roflol:

öenmlı degıl canım bak annem bırde benım oglana sey yaptı çörek otu (pastaların uzerıne atarız ya o) sogan kabugu sarımsak kabugu süpürge teli kuçuk bır parçanın ıçıne dıktı omzuna asmak ıçın

babanem anlatırıd bırgun bır yerden deva kervanı geçıyormus ve kadının bırı ıddıaya gırmıs ben bu develerı nazarımla yere yıkarım dıye develerın hepsını yıkmıs ama bır tanesını yıkamamıs kadın sasırmıs devenın sahıbının yanına gıtmıs bu deve ne tasıyo böyle böyle oldu ama bu deve yıkılmadı dıye adam gulmus tereyagı tasıyorum ama kupun ıçıne esım 5-6 tane çörek otu attı demıs yanı nazar geçmezmıs tabı kımıne gore batıl ınanç ama ben yapıyorum

canım bunu bende biliyorum ama hiç aklıma gelmedi.anneannemde bize anlatırdı.eşimi almaya gönderdim okuyup bir keseye koyup baş ucuna koyayım bari.çok sağol biricik dünürüm benim.

teşekkür ederim canım.araştırıyorum şimdi epiduralle nasıl diye falan internetten.dr hayatımda muayene ettiğim en dar çatı seninki dedi :1shok:

epidural sezeryan mı canım.için rahat etsin diye bir doktora daha git.emelinde dediği gibi sezeryandada korkulacak birşey yok.ama sen yinede nasıl istersen araştır.hakkında sağlıklısı hayırlısı olsun.

sağol dilekcim bakalım emelciğimin dediği tüm yolları deniyorum.yanımda bir büyük olmayınca kızım ağlıyor aklıma gelmiyor içim acıyor.ama dışarıdan biri böyle akıllar verince iyi oluyor.kocaman öpüyorum yanacıklarından emelim benim.

emel eşim şimdi okuyor çörek otunu.koyucaz baş ucuna.dışarı çıkarkende üstüne takarım.

Ayy kızlaaarrr, Allah razı olsun valla! Bizim kızın da yıldızı pek bi düşük... Ne zaman eve biri gelse ya da hastaneye gitsek o gün ağlamaktan içi çıkıyo çocuğun, uyku neyin unutuyo... Ne yapsak da, aşırı sevgiden, çocuğun sırtına binen bu yükü kaldırsak diyoduk... Şimdi annem çörek otlarını okuyo. Umarım derdimize derman olur.Çocuk o kadar nazara geliyo ki, korkumdan doğru dürüst bi yere resmini bile koyamıyom, dışardayken yüzünü görmek isteyenlere göstermiyom.
Haa böyle demişken aklıma geldi... Hastanedeyiz mesela, çocuk sarıp sarmalanmış kucağımda; yüzünde de bez örtülü. Millet geliyo dibime, hemen elini atıp, bakayım, kaç günlük, bakabilir miyiz diyo, yanıtı beklemeden örtüyü kaldırıyo... Ne mal insanlar var ya!!! Ben hayatımda bu güne kadar hiç tanımadığım bir insanın kucağındaki çocuğ sokulmadım, hele hele kapalı olan örtüsünü izinsiz kaldırmadım. O örtü niye örtülüyo acaba, bi düşünse yaa!!! Açık olması gerekse, hiç örtmezdik herhalde!!! İlk çıkışımızda bişi diyemedim kimseye, bakan baktı. Tabii akşamına çocuk ağlamaktan bitab düştü. Ama artık akıllandım, elini uzatan olursa vurcam eline!!! Valla ciddiyim yaa! Sonra ben çekiyom ceremesini. Bakabilir miyim diyene de, bakılmasın diye örttük dicem. :1closedeyes: Size de tavsiye ederim.

Enelcim Allah bebeğinin sıkıntısını gidersin inşaallah.Çok gelen giden oluyormu.Nazar değmiş olabilir.Aslında 40'ı çıkmadan bebek ziyaretine gitmemek lazım.Tabi gelene gelme diyemiyor insan ama çok nazar değdiriyorlar işte.Sen bol bol oku nazar için Efendimiz aleyhisselatu vesellem Kalem suresinin 51.- 52. ayetlerini okurmuş.

"Ve in yekadullezîne keferû leyuzlikûneke biebsarihim lemmâ semiu'z-zikre ve yekulûne innehu le mecnûnun ve ma huve illâ zikrun lil âlemîn." (Kalem Suresi, 51-52)

Birde şu var yine Resulullah Efendimiz aleyhisselatu vesellem, torunları Hasan ve Hüseyin'e, nazar değmesin diye şu duayı okurlarmış.

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

("Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım." )

Tekrar acil şifalar diliyorum.Rabbim meleğini tüm kötü durumlardan korusun.

Ayy kızlaaarrr, Allah razı olsun valla! Bizim kızın da yıldızı pek bi düşük... Ne zaman eve biri gelse ya da hastaneye gitsek o gün ağlamaktan içi çıkıyo çocuğun, uyku neyin unutuyo... Ne yapsak da, aşırı sevgiden, çocuğun sırtına binen bu yükü kaldırsak diyoduk... Şimdi annem çörek otlarını okuyo. Umarım derdimize derman olur.Çocuk o kadar nazara geliyo ki, korkumdan doğru dürüst bi yere resmini bile koyamıyom, dışardayken yüzünü görmek isteyenlere göstermiyom.
Haa böyle demişken aklıma geldi... Hastanedeyiz mesela, çocuk sarıp sarmalanmış kucağımda; yüzünde de bez örtülü. Millet geliyo dibime, hemen elini atıp, bakayım, kaç günlük, bakabilir miyiz diyo, yanıtı beklemeden örtüyü kaldırıyo... Ne mal insanlar var ya!!! Ben hayatımda bu güne kadar hiç tanımadığım bir insanın kucağındaki çocuğ sokulmadım, hele hele kapalı olan örtüsünü izinsiz kaldırmadım. O örtü niye örtülüyo acaba, bi düşünse yaa!!! Açık olması gerekse, hiç örtmezdik herhalde!!! İlk çıkışımızda bişi diyemedim kimseye, bakan baktı. Tabii akşamına çocuk ağlamaktan bitab düştü. Ama artık akıllandım, elini uzatan olursa vurcam eline!!! Valla ciddiyim yaa! Sonra ben çekiyom ceremesini. Bakabilir miyim diyene de, bakılmasın diye örttük dicem. :1closedeyes: Size de tavsiye ederim.

işte aynen denizcim bebeğim katıla katıla bağırıyor sakinleşmek yok sonra ağlamaya geçiyor.hastanede bizede aynısı oluyor bide görgüsüz gibi aaa yenidoğan bakalım diyorlar.görmemişler sanki.bide bizimki çok küçük ya bu çok küçük diyorlar ama çok tatlı maşallah diyen yok.

Enelcim Allah bebeğinin sıkıntısını gidersin inşaallah.Çok gelen giden oluyormu.Nazar değmiş olabilir.Aslında 40'ı çıkmadan bebek ziyaretine gitmemek lazım.Tabi gelene gelme diyemiyor insan ama çok nazar değdiriyorlar işte.Sen bol bol oku nazar için Efendimiz aleyhisselatu vesellem Kalem suresinin 51.- 52. ayetlerini okurmuş.

"Ve in yekadullezîne keferû leyuzlikûneke biebsarihim lemmâ semiu'z-zikre ve yekulûne innehu le mecnûnun ve ma huve illâ zikrun lil âlemîn." (Kalem Suresi, 51-52)

Birde şu var yine Resulullah Efendimiz aleyhisselatu vesellem, torunları Hasan ve Hüseyin'e, nazar değmesin diye şu duayı okurlarmış.

"Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh."

("Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım." )

Tekrar acil şifalar diliyorum.Rabbim meleğini tüm kötü durumlardan korusun.

sağol canım.burası olmasa aklıma hiçbirşey gelmeyecek eşim okudu.çörek otlarınıda inşallah bir daha nazar olmaz kuzum.

Valla denizcim en iyisini yaparsın.Bende nasibse 40 çıkmadan pek misafir kabul etmek istemiyorum.Eşimin arkadaşlarının hanımları doğm yaptı hiçbirine 40 çıkmadan gitmedik.Hatta telefon açtık dedik 40 çıkmadan gelmeyelim.Bende önceden haber veripte gelmek isteyenler için 40 ndan sonrasına ertelemek istiyorum inşaallah beceririm.
Canım seninde meleğini nazardan tüm kötülüklerden korusun Rabbim.Verdiğim dua Nazar ayetidir.Kaynaksız kulaktan dolma değil.Kuranda bulabileceğiniz ayet.
2.side Efendimizin torunlarına okuduğu nazar duası.Sende bunları oku bebeğine canım.Birde bol bol Felak Nas Ayetel Kürsi ve Fatiha okuyun.Okuması, dilemesi bizden Şifa Allahtan inşaallah.

kızlar merhaba. ben de ağustos annesi olacağım inşallah. dünden beri okuyorum bu sayfaları. doğumu başlamış ayları inceleyim dedim. size takıldım:emir_bebek: hepinize allah kolaylık versin sağlıkla alın bebişlerinizi kucağınıza. darısı başımıza inşallah.

denizim hoşgeldin canım valla ben cok kızıarım oyle ortussu yuzunu acanlar openlere bılmıyorum nasıl yaparım dogunca ama çok sinirli ve dikdoturumdur hiç çekinmem direk söylerim tabi şimdi boyle konusuyom bedavaya ama hayırlısı dıyelım ... defne zehramı op benım yerıme annesı masallah ona :nazar:

EMEL , ELİFZEYNEB KIZLAR GÜZEL PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN TŞK EDERİZ a.s.

Valla denizcim en iyisini yaparsın.Bende nasibse 40 çıkmadan pek misafir kabul etmek istemiyorum.Eşimin arkadaşlarının hanımları doğm yaptı hiçbirine 40 çıkmadan gitmedik.Hatta telefon açtık dedik 40 çıkmadan gelmeyelim.Bende önceden haber veripte gelmek isteyenler için 40 ndan sonrasına ertelemek istiyorum inşaallah beceririm.
Canım seninde meleğini nazardan tüm kötülüklerden korusun Rabbim.Verdiğim dua Nazar ayetidir.Kaynaksız kulaktan dolma değil.Kuranda bulabileceğiniz ayet.
2.side Efendimizin torunlarına okuduğu nazar duası.Sende bunları oku bebeğine canım.Birde bol bol Felak Nas Ayetel Kürsi ve Fatiha okuyun.Okuması, dilemesi bizden Şifa Allahtan inşaallah.

Canım sağol, Allah razı olsun. Şİmdi hepsini uygulayacam. Biraz da süt sağayım bebişime. Hazır uyuyorken. Sonra görüşürüz kızlar, tüm hamişleri, anneleri ve bebişleri öpüyorum.

günaydın dünüüüüür gelinim nasıl? damadın çok iyi acaba annemin kaburgalarını nasıl kırabilirim diye düşünüp uygulamaya geçiriyo sıpamm:nazar: annesi kurban olsunŞeniz.

iyiyiz canim elhamdülillah. demek ki damat bey de cok hareketli masallah ona....rabbim saglik sihat versin ins!

günaydın gençlikk!!!!

biz uyandık bacaklarımda kramp oluyor ama olsun bebişim büyümüş demek ki :))))
bugün fazla takılamayacağım akyaka ya gidiyom kahvaltıya :)))

he yaw mino da doğurdu titi8686 sana da hayırlı doğumlar güzelim sıra bizlere geliyi yawaştan!!!
rebecacım yapma sittires bınalımm rahat ollllll

öyle ben gidiyorum demekle olmaz insan bi davet edernaniknanik ayrica merak ettim neresi orasi?

merhaba arkadaşlar bende martın 26sında bebeğime kavuşcam hayırlısıyla.aranıza yeni katıldım.normal doğum istiyordum çatım darmış biraz önce öğrendim sezeryan olmak zorunda olduğumu..başka doktora gitsemmi acaba?

aramiza hosgeldin cnm!
saglikli ve kolay bir dogum dilerim sana...
cati muayenesine gelince cok birsey degismez sanirim ama
sen yine de gözük bakalim icin rahat eder.

kızlar kaç gündür içim sıkılıyo bi tuafım...geceleri uyuyamıyom çok sinirliyim offf bide eşim kavınvalidemlere getirdi iycene sinir oldum...

aynisini ben de atlattim gecenlerde...kolay degil ama ayeter kürsiyi oku ve okut..ins sifa bulursun...kendime okuyunca pek bir fark hissetmiyordum ama esim okuduktan sonra kus gibi oluyordum ama esnemekten adam bi hal oluyor ve agirligi kendi üstüne almis oluyordu bu sefer..

masallah yaa millette ne cesaret! walla önemli olan bizim zehramiz bosver gerisini..söyle tabi

kızlar merhaba. ben de ağustos annesi olacağım inşallah. dünden beri okuyorum bu sayfaları. doğumu başlamış ayları inceleyim dedim. size takıldım:emir_bebek: hepinize allah kolaylık versin sağlıkla alın bebişlerinizi kucağınıza. darısı başımıza inşallah.

saoö canim dua et bize....Allah sana da kolayliklar versin ins!

X