Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

bende de yok yaw... Kime söyleyecek peki... ay bak merak ettim şimdi..
sen kime haber vercen doğurursan, organize oldun mu bacım?

bende de yok yaw... Kime söyleyecek peki... ay bak merak ettim şimdi..
sen kime haber vercen doğurursan, organize oldun mu bacım?

ben bi dogumu yapayimda :roflol::roflol: sagir sultan bile duyar :roflol: herkese msj atarim yada atamiycak durumdaysam mike Asli yi ariycak detaylari ona vericek. ay o gunleri gorcekmiyim acaba :Saruboceq:

Kızlar ben kontrole gidiyom geçmişi okuyamadım ters bir durum olursa denize haber veririm öpüyorum

Canım, ben hiç memnun kalmadım afiyetten. normal doğum olduğu için doğumuma fazilet hanım girmedi, hastanede adı bile geçmeyen 70 yaşinda türkan isimli bir kadın azarlaya azarlaya, ağlata ağlata doğurttu beni. Ikınmayı beceremediğimde kızdı bana, ne yapayım, ben hayatımda ilk defa doğuruyom dedim, büyük tuvaletini yapar gibi ıkıncan dedi bana, ben de dedim ki, ben büyük tuvaletimi yaparken böyle ıkınıyom... O da dedi ki bana, ıkın deyince ıkınamıyon, karnını şişiriyon sadece ama konuşmaya gelince dil pabuç kadar maşallah...
Baya stresli bir doğum oldu. Sezaryen diye yalvardım ama yapmadılar. SEnin açılman 2 cm i bulmuş, öyleyse 10 cm i de bulur, sezaryenlik durumun yok dediler. Kii bu 2 cm lik açılma için ben 5 saat falan suni sancı almıştım... Zaten suyum gelir gelmez suni sancıyı çaktilar hiç beklemeden, o nedenle çok acı çektim. Neyse, sezaryen isteyince hem öyle dediler, hem de gerekli bir durum yok, illa tutturursan ssk ödemez, keyfi deriz biz dediler.. Epidural o zaman dedim, anestezisyen eve gitti mesai bitti dediler. Nöbetçi yok mu dedim, yok dediler. Çagirsak gelmez mi dedim, epidural için doğum boyunca yanında durması gerekli, durmaz dediler. Sezaryen olsa napıcaktınız peki, ölecek miydim dedim; o zaman gelir anesteziyi yapar eve giderdi dediler...
Ben tabii şoklarda... Ne fazilet hanımın girmeyeceğini biliyorum, ne 70 lik bir cadı ile doğuracağımı, ne istediğimde epidural alamayacağımı ne de sezaryen hakkımın olmadığını... Hatta allah korusun, bebeğime bişey olsa yoğum bakım üniteleri ve küvezlerinin olmadığını bile bilmiyordum. Var demişlerdi, benim de bakmak aklıma gelmemişti. Ben doğurduktan sonra doğuran bir kadına fazilet hanım normal yapamazsın, bebeğin kafası iri, kordon problemi var, sezaryen olman lazım demiş. bebek erken gelince bunlar apar topar geldiler. 70 lik cadı, kadını saatlerce normal doğuma zorladı. Bütün hastane inledi. Sonunda apar topar sezaryene aldılar. Bebek oksijensiz kalmış, kalbi mi durmuş ne... Hastanede küvez yok. Aileye ambulans ve küvez bulun dediler. Ambulans bile yoktu düşün yani.. Aile hastaneyi yıktı geçirdi. Bu bebeğe bişey olsun bak napıcaz diye. Annenin de hayati tehlikesi sürüyordu. Doğum sırasında ve sezaryen sırasına çok kan kaybetmiş, kan gerektiği belli olduğu halde aileye kan gerekebilir dememişler. Tam gerektiği anda kan lazım dediler. Aile panik, sülalemizde bu kan var ama vakitli söyleselerdi tedarik ederdik diye... Tam bi can pazarı yaşandı yani.. Ben taburcu olurken bile bir tek biri geldi odaya, haaa bebek de sen de iyisiniz maşallah, çikabilirsiniz dedi. Ne bana kullanılcak ilaçları, ne dikiş bakımını anlattılar... Ne zaman kontrole geleceğimi bile söylemediler...
Ben fazilet hanıma kontrole gidince doğumda yaşadıklarımı anlattım, ki zaten bana vajinal duş alman sakıncalı demedikleri ve ben de bilmediğim için dikişlerim iltihap kaptı. fazilet hanımın bana cevabı ne oldu biliyor musun, çektigin acılar günahlarına kefaret olmuştur inşallah, rabbim kabul etsin... 12 saat süren doğumumu bu şekilde yorumladı...

Bu arada maşallah bebişine. Doğumunun güzel geçmesine sevindim. Analı babalı büyüsün inşallah.

ayy denizcim kıyamam ben sana ne kadar zor olmuş doğumun.şükü şimdi ikinizde iyisiniz ya.o kadar aksiliğe rağmen rabbim yanızda olmuş.rabbim kimseyi kötü niyetli insanların eline düşürmesin inşallah.

Canım çok saol.Çok şükür iyiler şimdi ama çok hassaslar.Hem prematüre hem de üçüz bebekle uğraşmak çok zor gerçekten.Bizdeki grip prem. de zatüreye neden oluyormuş.e tabi biri olunca diğerleri de oluyo, önleyemiyosun.Bidaha yaşamayız inşallah, Allah kimsenin yavrusunu hasta etmesin canım ya çok üzücü günlerdi.

canım çok geçmiş olsun iyi olduklarına sevindim.rabbim bir daha yaşatmasın hiç birimize inşallah.

kızlar kızım dünden beri sadece beni emiyor.biberon yada yalancı mamayı asla almıyor.ama uykusuda düzene girdi tam 3 saatte bir emmeye kalkıyor ama sütüm yetmiyor ne olcak şimdi anlamadım.birde en son perşembe kakasını 4 kez dolu dolu yapmıştı ondan sonra yine yapmadı bugün 3.gün bakalım ne olcak?bir şikayetide yok.hiç bu kadar mutlu ve huzurlu uyumamıştık.ilerleyen zamanda ne olacak bakalım.

hadi maaşalah enelim nazar edersin tahtaya vur kaka için 3 önemli bir gün ama 5 don nokta biliyorsun derecenin ucuna krem sürüp popşine sürebilisin ya da zeytinyağı dene istersenmirmirmirmir

bu arada akşam emelle konuştum.bebeği ve kendisi iyiymiş.sadece gaz sorunları varmış biraz evin işi gücü derken nete giremiyormuş.geceleri bebiş uyumuyor gündüz uyuyormuş.sezeryan olduğu için göbeği duruyormuş etraftan 2.bebekmi var söylentilerine morali bozulmuş sadece.ama şükür ağrı sızısı yokmuş.selamı var.
ben kaçtım öpüldünüz.

denizcim valla içim bi hoş oldu ne biçim bi drmuş o yaa sezeryandan bile kötü olmuş allah yardımcın olsun gerçekten cok güçlü birisin

sağol doğacım... allah dağına göre kar verir derler ama benimki biraz aysberg hesabı oldu... karlar yağa yağa ben de buzdağına döndüm. yeter rabbim, yeter gayrı diyom; sesimi duyar inşallah.

heyyyy kızlar ben geldimmmmmmhihoyyythihoyyythihoyyyt

geçen salı günü doğuma girdim, ve inanırmısınız okadar stress yaptığıma değmedi,,,benim ilk sezeryanım iyi değildi sezeryandan sonra kendimi uzun bi süre toparlayamamıştım,,,,,,,2. sezeryanda 2 hafta yataktan kalkamam herhalde diyodum ama korktuğum gibi olmadı,,,,
doğum hikayemi anlatmaya başlıyorum;

doktorumuz sabah 9 da hastanede olmamızı istedi,bütün herşeyi hazırladık ve gittik bütün aile,doktorun 3 tane daha doğumu olduğu için beni 4.sırada aldı doğuma ama o satler hiç geçmedi ama biraz korku heyecan hepsi vardı :) hemşireler beni hazırladı saat 11 de doğum kapısında içeri girdim hatta içeri girerken eşi görsün öyle girsin içeri anne dedi ama eşim yok ortalıkta aşağı inmiş neyse,,bonem takıldı serum elimde felan doğumhaneye girdim,benim gözlerimden nekadar heyecanlı olduğumu anlamışlar sakinleştirmek için ellerinden ne geliyosa yaptılar,,, spinal anestesi oldum o yapılırken çok nasıl kastıysam kendimi kalıp gibi kalmışım biri omzumu tutuyor gevşetmeye çalışıyor ben farkında değilim biri iğneyi vuruyor,iğne olduktan hemen sonra yatırdılar beni,,,,1-2 dak.içinde uyuşmuş ayakalrım doktorum geldi,,,ben daha önki doğumda bebek çıkıncaya kadar geçen zamanı hissetmiştim ama bunda nasıl oldu anlamadım,,doktor evet bebeği çıkarıyoruz dedi bende nasıl yani çıkıyomu demişim kaydirigubbakcemile3 evet dediler karnıma bastırdılar ve bir ağlama hemen hemşire bebeği gösterdi bana tam bana gösterirken işemezmi sıpa,çok güldük o sıra hemen üstünü giyinmeye gitti,,başaldılar beni dikmeye ,,,,beni odaya aldılar hemen bebişimi kucağma istedim ve onu doyasıya kokladım orda yok böyle bir koku,,10dk sonra emzirmeye başladım bebeğimi

akşam 7:30 gibi yürüttüler çok rahat oldu kalkmamda 3-4 dk ayakta durdum ve geri yatırdıalr ve ben önceki doğumda hastanede 3 gece yattım,bunda doktor 1 gece yatırıyor diye duymuştum ben nasıl 1 gecede ayağa kalkıpta eve giderim dedi onu stresi vardı hep bende, ama hiç korktuğum gibi olmadı gerçekten,çarşamba sabahı yürümek için sabırsızlanıyordum yani düşünün çarşamba öğleden sonrda ıktık hastaneden,,,,,ve 3.ben ayaktaydım baş ağrııs oldu sadece oda 1 gün oldu ve geçti onun dışında allahımı şükürler olsun çok iyi bir sezeryan geçirdim,iki sezeryan arası 14 ay olunca aslında benide korkuttular 2sezeryan çok zor oluyor cilt daha çok geriliyor diye...
demekki doktordan doktora fark ediyomuş,ben nasıl olur dedim sezeryan sezerayandr dedim ama gerçekten çok fark etti,öncekinde 1hafta sonra ayklandım bunda 2 gün sonra,,eve geldikten sonra kızımın tepkisini bütün aile olarak çok merak ediyoduk, okadar çok sevindiki görünce bebek bebek diye yanından ayrılamdı hep güldü gülücükler saçtı etrafa huy olara değşti biraz ama oda bir bebek araları 14 ay sonuçta.......4 kişili bir aile olduk hala inanamıyorum........

bebeğimizin ismi ömer oldu 3,170 gr dünyaya geldi 50,5 cm boyunda...biraz sarılık oldu 12 çıktı ama çok sık emzirdiğim için geçti sayılır..sabah sağlık ocağına gitti topuk kanı alındı kilosuna tekrar bakıldı ve oğluşum 300 gr almış 1 haftada,,,,şimdilik herşey yolunda gidiyor bi sıktımız yok inşallah hep böyle gider birazcık emdikten sonra çıkartıyoruz ama oda hıçkırıktan dolayı oluyor kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

uzun bir yazı oldu sıkılmadan okumuşunuz inşallah....sonra yine yazarım ben şimdi emzirme zamanı ben gideyim kaydirigubbakcemile3

slm arkadaslar allah hepınızınkılerı saglıklı kucagınıza almanızı nasıp eder lazanya ablam senın bbebısınde olmus allah analı babalı buyutsun işl hepınızınkını benım de daha dogumumu 2a y var hyrlısıyla beklıyorum bakalım ama ben daha cınsıyetını ögrenemedım ya bır ıhtımal kız olabılır dıyolar neyse hayırlısı olsun işl bebeşlerınız hayırlı olsun allah saglıklı saatlı buyutmek nasıp etsın işl darısı bızım basımıza

kızlar kızım dünden beri sadece beni emiyor.biberon yada yalancı mamayı asla almıyor.ama uykusuda düzene girdi tam 3 saatte bir emmeye kalkıyor ama sütüm yetmiyor ne olcak şimdi anlamadım.birde en son perşembe kakasını 4 kez dolu dolu yapmıştı ondan sonra yine yapmadı bugün 3.gün bakalım ne olcak?bir şikayetide yok.hiç bu kadar mutlu ve huzurlu uyumamıştık.ilerleyen zamanda ne olacak bakalım.
ayyy benimkide bi alsa..o kadar üzülüyorumki emmeiği için anlatamam..maşallah diyelim enelim
heyyyy kızlar ben geldimmmmmmhihoyyythihoyyythihoyyyt

geçen salı günü doğuma girdim, ve inanırmısınız okadar stress yaptığıma değmedi,,,benim ilk sezeryanım iyi değildi sezeryandan sonra kendimi uzun bi süre toparlayamamıştım,,,,,,,2. sezeryanda 2 hafta yataktan kalkamam herhalde diyodum ama korktuğum gibi olmadı,,,,
doğum hikayemi anlatmaya başlıyorum;

doktorumuz sabah 9 da hastanede olmamızı istedi,bütün herşeyi hazırladık ve gittik bütün aile,doktorun 3 tane daha doğumu olduğu için beni 4.sırada aldı doğuma ama o satler hiç geçmedi ama biraz korku heyecan hepsi vardı :) hemşireler beni hazırladı saat 11 de doğum kapısında içeri girdim hatta içeri girerken eşi görsün öyle girsin içeri anne dedi ama eşim yok ortalıkta aşağı inmiş neyse,,bonem takıldı serum elimde felan doğumhaneye girdim,benim gözlerimden nekadar heyecanlı olduğumu anlamışlar sakinleştirmek için ellerinden ne geliyosa yaptılar,,, spinal anestesi oldum o yapılırken çok nasıl kastıysam kendimi kalıp gibi kalmışım biri omzumu tutuyor gevşetmeye çalışıyor ben farkında değilim biri iğneyi vuruyor,iğne olduktan hemen sonra yatırdılar beni,,,,1-2 dak.içinde uyuşmuş ayakalrım doktorum geldi,,,ben daha önki doğumda bebek çıkıncaya kadar geçen zamanı hissetmiştim ama bunda nasıl oldu anlamadım,,doktor evet bebeği çıkarıyoruz dedi bende nasıl yani çıkıyomu demişim kaydirigubbakcemile3 evet dediler karnıma bastırdılar ve bir ağlama hemen hemşire bebeği gösterdi bana tam bana gösterirken işemezmi sıpa,çok güldük o sıra hemen üstünü giyinmeye gitti,,başaldılar beni dikmeye ,,,,beni odaya aldılar hemen bebişimi kucağma istedim ve onu doyasıya kokladım orda yok böyle bir koku,,10dk sonra emzirmeye başladım bebeğimi

akşam 7:30 gibi yürüttüler çok rahat oldu kalkmamda 3-4 dk ayakta durdum ve geri yatırdıalr ve ben önceki doğumda hastanede 3 gece yattım,bunda doktor 1 gece yatırıyor diye duymuştum ben nasıl 1 gecede ayağa kalkıpta eve giderim dedi onu stresi vardı hep bende, ama hiç korktuğum gibi olmadı gerçekten,çarşamba sabahı yürümek için sabırsızlanıyordum yani düşünün çarşamba öğleden sonrda ıktık hastaneden,,,,,ve 3.ben ayaktaydım baş ağrııs oldu sadece oda 1 gün oldu ve geçti onun dışında allahımı şükürler olsun çok iyi bir sezeryan geçirdim,iki sezeryan arası 14 ay olunca aslında benide korkuttular 2sezeryan çok zor oluyor cilt daha çok geriliyor diye...
demekki doktordan doktora fark ediyomuş,ben nasıl olur dedim sezeryan sezerayandr dedim ama gerçekten çok fark etti,öncekinde 1hafta sonra ayklandım bunda 2 gün sonra,,eve geldikten sonra kızımın tepkisini bütün aile olarak çok merak ediyoduk, okadar çok sevindiki görünce bebek bebek diye yanından ayrılamdı hep güldü gülücükler saçtı etrafa huy olara değşti biraz ama oda bir bebek araları 14 ay sonuçta.......4 kişili bir aile olduk hala inanamıyorum........

bebeğimizin ismi ömer oldu 3,170 gr dünyaya geldi 50,5 cm boyunda...biraz sarılık oldu 12 çıktı ama çok sık emzirdiğim için geçti sayılır..sabah sağlık ocağına gitti topuk kanı alındı kilosuna tekrar bakıldı ve oğluşum 300 gr almış 1 haftada,,,,şimdilik herşey yolunda gidiyor bi sıktımız yok inşallah hep böyle gider birazcık emdikten sonra çıkartıyoruz ama oda hıçkırıktan dolayı oluyor kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

uzun bir yazı oldu sıkılmadan okumuşunuz inşallah....sonra yine yazarım ben şimdi emzirme zamanı ben gideyim kaydirigubbakcemile3
Allahım analı babalı büyütsün.
sezeryan gerçekten yapan kişiye göre değişiyor.benim doktorumda 1 yıl hamile kalmak yok dedi demekki 6/7 ay sonra çalışmalara başlayabilirm..
şaka şaka..
Allahım isteyenlere versin

slm arkadaslar allah hepınızınkılerı saglıklı kucagınıza almanızı nasıp eder lazanya ablam senın bbebısınde olmus allah analı babalı buyutsun işl hepınızınkını benım de daha dogumumu 2a y var hyrlısıyla beklıyorum bakalım ama ben daha cınsıyetını ögrenemedım ya bır ıhtımal kız olabılır dıyolar neyse hayırlısı olsun işl bebeşlerınız hayırlı olsun allah saglıklı saatlı buyutmek nasıp etsın işl darısı bızım basımıza

Allah bir avazda kurtarsın inşallah senide canım..şimdiden bol bol uyu dinlen hamileliğinin tadını çıkar..

selam herkese.ben geldim.18 martta spinalanestezi ile dogum yaptim.söyemistim zaten. hersey yolunda.bugün ciktik hastaneden hemen size yazayim dedim.gecmisi okuyamadim daha.kizim 3000 gr 50 cm dogdu.herseyimiz normal.simdi uyuyo ama uyanmak üzeredir.ben sonra tekrar yazmaya calisirim.

nehiraycım gözün aydın. doğumunun kolay olmasına sevindim. analı babalı, sağlıkla büyütmek nasip olsun inşallah.

nehiraycım gözün aydın. doğumunun kolay olmasına sevindim. analı babalı, sağlıkla büyütmek nasip olsun inşallah.

X