Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

denizim güzel haberlerle dönersin inş bizde birazdan gidicez hadi bakalım allah yardımcımız olsun canım öpüyorum ikinizide :)

günaydııın,
denzicim iyi haberlerle gelin inşallah, aşınız da var bugün, inşallah sıkıntısı olmadan geçer aşı.
kızıldeniz göbek düşereken bizde de olmadı kanama, bence o iş bir sor dr.a, çünkü kanama sulanma olursa haber verin demişlerdi bize diye hazyırlıyorum.
biz de haberler aynı gaz problemi devam ama sanırım azcık azaldı daha az kriz oluyor. rezene çayı kullanmaya başladık, bir de zinko'yu değiştirdik, colinox diye bir damla kullanyoruz artık. inşallah faydası olur.

kızlar benim kalça aramdaki kemiklere ağrı giriyor sizde de oluyomuydu

ayni yerden bahsediyosak bende oluyo ama daha cok vajinaya dogru bi agri var. doguma hazirlik sanirim CADIARZU
selam kızlar giremedim bir türlü yaaaaaaa.
DÜN AKŞAM SAAT 10 İTİBARİYLE GÖBİŞİMİZ DÜŞTÜÜÜÜÜÜ ezgimde doğurmamış halaaa.kaydirigubbakcemile3

hadi hayirlisi olsun nereye gomcen gobegini yolla bana oxford un bahcesine gomeyim asli yolliycak :roflol::roflol: bu arada nedemek istiyon ezgi halaaaa dogurmamis derken bikerem benim daha vaktim var :nazar::kızgın:

sanci manci nevarsa hepsi gitti hicbisey kalmadi resmen saka gibi ya :uhm: saat 14:45 te randevum var tansiyon ve bebegin kalp atisi icin. simdi biraz ortaligi toparliyim fena dagitmisiz kaydirigubbakcemile3

biz geldik sağlık ocagına gittik topuk kanı verdik yavrum ya nasıl agladı ben dayanamadım cıktım dısarıyı ayy içim gitti yaa siz nasıl dayandınız kızlar bide aşıda daha çok aglıyormus bebekler :Sayvayı yedık valla allah yardımcımz olsun ne diyim :KK43:

ege-denizim güzel haberlerle gel doktordan bak benım gıbı dogurupda geri gelme :roflol:

heyyyy kızlar ben geldimmmmmmhihoyyythihoyyythihoyyyt
geçen salı günü doğuma girdim, ve inanırmısınız okadar stress yaptığıma değmedi,,,benim ilk sezeryanım iyi değildi sezeryandan sonra kendimi uzun bi süre toparlayamamıştım,,,,,,,2. sezeryanda 2 hafta yataktan kalkamam herhalde diyodum ama korktuğum gibi olmadı,,,,doğum hikayemi anlatmaya başlıyorum;
doktorumuz sabah 9 da hastanede olmamızı istedi,bütün herşeyi hazırladık ve gittik bütün aile,doktorun 3 tane daha doğumu olduğu için beni 4.sırada aldı doğuma ama o satler hiç geçmedi ama biraz korku heyecan hepsi vardı :) hemşireler beni hazırladı saat 11 de doğum kapısında içeri girdim hatta içeri girerken eşi görsün öyle girsin içeri anne dedi ama eşim yok ortalıkta aşağı inmiş neyse,,bonem takıldı serum elimde felan doğumhaneye girdim,benim gözlerimden nekadar heyecanlı olduğumu anlamışlar sakinleştirmek için ellerinden ne geliyosa yaptılar,,, spinal anestesi oldum o yapılırken çok nasıl kastıysam kendimi kalıp gibi kalmışım biri omzumu tutuyor gevşetmeye çalışıyor ben farkında değilim biri iğneyi vuruyor,iğne olduktan hemen sonra yatırdılar beni,,,,1-2 dak.içinde uyuşmuş ayakalrım doktorum geldi,,,ben daha önki doğumda bebek çıkıncaya kadar geçen zamanı hissetmiştim ama bunda nasıl oldu anlamadım,,doktor evet bebeği çıkarıyoruz dedi bende nasıl yani çıkıyomu demişim kaydirigubbakcemile3 evet dediler karnıma bastırdılar ve bir ağlama hemen hemşire bebeği gösterdi bana tam bana gösterirken işemezmi sıpa,çok güldük o sıra hemen üstünü giyinmeye gitti,,başaldılar beni dikmeye ,,,,beni odaya aldılar hemen bebişimi kucağma istedim ve onu doyasıya kokladım orda yok böyle bir koku,,10dk sonra emzirmeye başladım bebeğimi
akşam 7:30 gibi yürüttüler çok rahat oldu kalkmamda 3-4 dk ayakta durdum ve geri yatırdıalr ve ben önceki doğumda hastanede 3 gece yattım,bunda doktor 1 gece yatırıyor diye duymuştum ben nasıl 1 gecede ayağa kalkıpta eve giderim dedi onu stresi vardı hep bende, ama hiç korktuğum gibi olmadı gerçekten,çarşamba sabahı yürümek için sabırsızlanıyordum yani düşünün çarşamba öğleden sonrda ıktık hastaneden,,,,,ve 3.ben ayaktaydım baş ağrııs oldu sadece oda 1 gün oldu ve geçti onun dışında allahımı şükürler olsun çok iyi bir sezeryan geçirdim,iki sezeryan arası 14 ay olunca aslında benide korkuttular 2sezeryan çok zor oluyor cilt daha çok geriliyor diye...
demekki doktordan doktora fark ediyomuş,ben nasıl olur dedim sezeryan sezerayandr dedim ama gerçekten çok fark etti,öncekinde 1hafta sonra ayklandım bunda 2 gün sonra,,eve geldikten sonra kızımın tepkisini bütün aile olarak çok merak ediyoduk, okadar çok sevindiki görünce bebek bebek diye yanından ayrılamdı hep güldü gülücükler saçtı etrafa huy olara değşti biraz ama oda bir bebek araları 14 ay sonuçta.......4 kişili bir aile olduk hala inanamıyorum........
bebeğimizin ismi ömer oldu 3,170 gr dünyaya geldi 50,5 cm boyunda...biraz sarılık oldu 12 çıktı ama çok sık emzirdiğim için geçti sayılır..sabah sağlık ocağına gitti topuk kanı alındı kilosuna tekrar bakıldı ve oğluşum 300 gr almış 1 haftada,,,,şimdilik herşey yolunda gidiyor bi sıktımız yok inşallah hep böyle gider birazcık emdikten sonra çıkartıyoruz ama oda hıçkırıktan dolayı oluyor kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
uzun bir yazı oldu sıkılmadan okumuşunuz inşallah....sonra yine yazarım ben şimdi emzirme zamanı ben gideyim kaydirigubbakcemile3
Nehiraycımçok şükür ikinci bebeğinide sağ-salim aldın kucağına. Allah sana kolaylık versin canım. Diğer bebişinde küçük daha nede olsa. İnşallah yardımcın vardır. Doğum hikayenide çok güzel anlatmışsın. Hayırlı olsun bebişin,uğur getirsin evinize inşallah canım.

selam herkese.ben geldim.18 martta spinalanestezi ile dogum yaptim.söyemistim zaten. hersey yolunda.bugün ciktik hastaneden hemen size yazayim dedim.gecmisi okuyamadim daha.kizim 3000 gr 50 cm dogdu.herseyimiz normal.simdi uyuyo ama uyanmak üzeredir.ben sonra tekrar yazmaya calisirim.
Hayırlı olsun hekatcim. Maaşallah kuzucuğuna.. Bak kavuştun çok şükür sağlıkla.

selam kızlar giremedim bir türlü yaaaaaaa.
DÜN AKŞAM SAAT 10 İTİBARİYLE GÖBİŞİMİZ DÜŞTÜÜÜÜÜÜ.:lepi:doktor kontrolüne gittik bugün oğluşumun sarılık değeri yükselmiş 14 çıktı mama meme ışın tedavisi herşeyi deniyorum nolcak bakalım ama kendimi herşeye hazırladım perşembe tekrar gitcez doktora. 10 gram almış çıktığımızdan beri 3450 doğduk 3170e düştük şimdi 3180 olmuşuz onun dışında iyiyiz ama uykum vaaaaaaaaarrrrrrrrr.
ezgimde doğurmamış halaaa.kaydirigubbakcemile3
canımmm çok sağol. göbüş işi tamam sıra bamyada inşallah iyileşirde rahatlarız. canım ben biraz süt sorunu yaşıyorum doymuyor sağma işinde de hala pek beceremiyorum. canım inşallah boll süt ve boool uyku ve bol pırtlı geceler hepimize :KK70:DDDDDDDD
valla yaa hepsi aynıı ::KK70:
canım hayırlı uğurlu olsun allah analı babalı büyütsün bir de ben şu sit işini halledebilsem.
canımsın çerezim çok sağol. hee çirkin oğlum var kııız aynı senin kız gibi heheheh
maşallah kızınaaaa.:nazar:
canım benim demek gelmiyo senin kızzz yaramaz sezeryan çok kötü bişey değil yani haberin olsun her işimi kendim yapar durumdayım gerçi kişiden kişiye doktordan doktora değişir.
Göbeğiniz hayırlı olsun. Sarılık için de geçmiş olsun canım. İnşallah çabucak iyileşir.

ege-denizim güzel haberlerle gel doktordan bak benım gıbı dogurupda geri gelme :roflol:

yok bacim benim durum umitsiz :1no2: ya bisey sorcam doguran arkadaslaarrrr dogum oncesi hepinizden nisan geldimi yani bu nisan kesin gelmelimi dogumun baslamasi icin? :uhm:

1-rainxxx..........................29 mart
2-MTS.............................29 mart
3-cheguevera…………….30 mart belki de daha erken
4-betül19.........................31 mart
5-ege-deniz.....................03 nisan
6-HAYATist.....................04 nisan

ege-deniz yok canım bende ne nişan nede baska bişey gelmedi yani herkezden gelmiyor canım bildigim kadarıyla

selam kızlar ben bugün biraz daha iyiym çok şükür annemle biraz yürüyüşe çıktık alışveriş yaptık geldik rahatladım şimdi de komşuya gidiyoruz çaya akşmada yine arkadaşa davetliyiz madem bu kızçenin geleceği yok biraz keyfime bakayım dimi ayolll

selam gençlik ezgi doktora mı gidiyon bacım????
haber et mutlaka ben kabus gibi bir gece geçirdim hiç uyumadık sabah 8,30 da uyudum ve 13,00 de uyanmışım açlıktan bayılmamış ama cadı ben uyandırdım hınca hınç yedirdim bi de ishal olduk galiba biz ben nasıl anneym yaaaa

aslıcım kaka gevşekleşmeye başladığında, anne; meyve ve sebzeden biraz yoksun bir beslenme izlerse kaka düelirmiş. bugün dr dedi bize. bi dene istersen.bi de anne sütü alan bebenin kakası sulu olurmuş. bana ishal değilsiniz gibi geldi...

Herkese merhaba güzel annişler:))))
8 gündür devam eden fakat bir türlü düzene girmeyen doğum sancılarıyla uğraşıyorum.Doğurmayı beceremedim henüz:))) hayırlısı hakkımızda bugün kontrol vardı yine.Doktorcumda dalga geçiyor iki günde bşir gelirsin diye beklemiştim ama gelmedin dedi.Beklemek hele sancıyla çok zormuş ya.......

Herkese merhaba güzel annişler:))))
8 gündür devam eden fakat bir türlü düzene girmeyen doğum sancılarıyla uğraşıyorum.Doğurmayı beceremedim henüz:))) hayırlısı hakkımızda bugün kontrol vardı yine.Doktorcumda dalga geçiyor iki günde bşir gelirsin diye beklemiştim ama gelmedin dedi.Beklemek hele sancıyla çok zormuş ya.......

canımm, hakikaten zor... Allah yardımcın olsun. Doğum haberini bekliyoruz...

Sağol Adacyo valla sizin gibi doğum yapanları çok kıskanmaya başladım....

Ben 3-4 sayfa evvel doğumumu anlattım bu topicte, sanırım okumadın... kaydirigubbakcemile3
çünkü ben bu topicte doğumu kıskanılacak son kişiyim sanırım... :1no2:

Okudum bütün geçmişi gerçekten geçmiş olsun sana.Ama bak bana tam 8 gündür sancı var başka hiçbir hareket yok uyku yok oturamıyorum yüremiyorum :KK43:((( Atlatmış olmak çok farklı bence.Tekrar geçmiş olsun....

Okudum bütün geçmişi gerçekten geçmiş olsun sana.Ama bak bana tam 8 gündür sancı var başka hiçbir hareket yok uyku yok oturamıyorum yüremiyorum :KK43:((( Atlatmış olmak çok farklı bence.Tekrar geçmiş olsun....

Umarım en az acıyla en kısa zamanda gerçekleşir doğumun. Benim yaşadıklarımın hiçbirini yaşamamanı dilerim.

X