Mart 2009 da doğuracak anne adayları (doğurmuşlardan geriye kalanlar)

mehlika bu arada o zaman da yazdıydım ama şimdi konusu geçmişken tekrar geçmiş olsun diyeyim. şimdi nasıllar? allah tekrarından da beterinden de saklasın.

Canım çok saol.Çok şükür iyiler şimdi ama çok hassaslar.Hem prematüre hem de üçüz bebekle uğraşmak çok zor gerçekten.Bizdeki grip prem. de zatüreye neden oluyormuş.e tabi biri olunca diğerleri de oluyo, önleyemiyosun.Bidaha yaşamayız inşallah, Allah kimsenin yavrusunu hasta etmesin canım ya çok üzücü günlerdi.

amin mehlikacım... allah korusunn hepsini. biz sarılık olup yattık da hastaneye, onda bile ölüp ölüp dirildim.

hadi ben kactim öptüm hepinizi iyi bakin kendinize
dogum yapmis olanlarda allah anali babali büyütsün
kusura bakmayin giremiyrm cok fazla zaman bulamiyrm hic ama aklim hepp sizde
iyi bakin kendinize bay

kizlar size bir sorum var benim kizin agzindan köpük seklinde tükürcükler geliyor sizce neden acaba ? acele cevap lütfen bilen varsa meraktan catliyacagim... korkuyorum
benimkinden de bazen geliyor.ama genelde su vermeyi unuttuğum zaman.
bende günde bir defa ağzı temizlensin diye bir iki kaşık kaynatılmış sonra soğutulmuş su veriyorum..

iyi dileklerde bulunan herkese cok tesekkur ederim ama benim durum adet sancilarindan ileriye gitmiyor :sm_confused: bende artik dusunmemeye karar verdim ama olmuyooorrdelikafadulden bi gelisme olursa yazarim gideymde bebisin odasini duzenliyim.
canım kimi zaman açılma olur ama sen farkında olmazsın beklersin bir sancı gelsin diye.olacak olacak.hep orda kalacak değilya senin ufaklık
arkadaşlar herkese çoooooook teşekkür ederim. insanın doğum haberini buradan okuması çok güzelmiş beeeee:))))))). doğum yapmış arkadaşlara allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin diyorum.
tuğbacım aklım sendeydi 19 martta . atandığına çooook sevindim çoooooooooooooooooook. inşallah herşey çok daha güzel olcak.
ve gelelim bana sezeryan tırstığım kadar kötü bişey değilmiş yani en önemlisi bebeğini sağlıkla kucağına almakmış gerçekten. bebeğim keseden çıkarılırken ayağını fırlatıyomuş dışarı sıpa ayaktan geliyordu ya heehehhe.
bu arada sünnette oldu oğlum erkek oldu teyzeleri yaaaa :KK70:DDDDD ama inanın bi yandan göbek bağı bir yandan sünnet beni baya strese sokuyo bende annemi strese sokuyorum galiba.
uyumak mı o da ne demek istiyorum heheheh kaç gecedir uykusuzum anlatamam. sürekli emmek istiyor çünkü karnı doymuyor bizde son çare dün gece mama vermek zorunda kaldık ve ben mama verilirken hüngür hüngürdüm yani bebğime yetemiyorum diye ama interten okudum da aç kalmak sarılık oranını arttırıyormuş o yüzden hadi verelim dedim. :KK43:(
Anne olmak meğer ne güzel bir duyguymuş ve bir o kadar da zor çok acemiyim sanki yeniden dünyaya geldim sanki onunla beraber herşeyi yeniden öğreniyorum. emerken gözüme bakıyo elimi tutuyo bitiyorum içim akıyo sanki allahım bu duyguyu herkese yaşatsın.

Bu arada ameliyata girerken herkese dua ettim kimseyi unutmadım heeee:::)))))
Allahım analı babalı büyütsün canım.gözünüzaydın.
üzülme ilk zamanlar oluyor öyle bende veriyordum sık sık.şimdi sadece sütüm biriksin diye günde bir veya iki kere sadece 30 cclik hazırlıyorum.hepimize oldu yani.
kimseye kulak asma sen.

Çok teşekkürler kızlar... Ben de bunalım yapmak yerine yeni yaşamın avantajlarını düşünüp moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum. Gerçi yeni doğum yapmış biri olarak başka bir şehre ev taşımak, eşyaların bir kısmını bir yere depolamak falan gözümde büyüyor ama bu kadar sıkıntıdan sonra, rabbim bunun için de güç verir herhalde...
Siz bana aldırmayın, aslında burada hiç bunlardan bahsetmek ve sizi üzmek istemezdim ama içime sığdıramadım. Gerçek hayatımdan kimseyle paylaşamıyorum bu durumu... Eşim istemiyor bilinmesini... şutarafagittiBen ara ara bunalım yapar düzelirim sonra... gamyoncuiremsu
de3nizim canım benim..o güç sende fazlasıyla var.hayata karşı dik duruşun,kendine olan güvenin herşeyden önemlisi defne..gerisi hikaye..
merhaba arkadaslar ancak girebildim nete.misafirlerim vardı doğumdan sonra hiç fırsatım olmadı.bebeğim 3600gr 49 doğdu,ikimizde çok sağlıklıyız allaha şükür sezeryan olmama rahmen 2.gün ayaklandım.arada girmeye çalışıcam topiğe.buarada adacko ben hastaneden çok memnun kaldım sen neden memnun kalamadın ne gibi sorunlar yasadın merak ettim bi ara yazarsan sevinirim. herkese iyi akşamlar
gözünüzaydın olsun.Allahım analı babalı dedeli nineli nasip etsin inşallah.
Canım, ben hiç memnun kalmadım afiyetten. normal doğum olduğu için doğumuma fazilet hanım girmedi, hastanede adı bile geçmeyen 70 yaşinda türkan isimli bir kadın azarlaya azarlaya, ağlata ağlata doğurttu beni. Ikınmayı beceremediğimde kızdı bana, ne yapayım, ben hayatımda ilk defa doğuruyom dedim, büyük tuvaletini yapar gibi ıkıncan dedi bana, ben de dedim ki, ben büyük tuvaletimi yaparken böyle ıkınıyom... O da dedi ki bana, ıkın deyince ıkınamıyon, karnını şişiriyon sadece ama konuşmaya gelince dil pabuç kadar maşallah...
Baya stresli bir doğum oldu. Sezaryen diye yalvardım ama yapmadılar. SEnin açılman 2 cm i bulmuş, öyleyse 10 cm i de bulur, sezaryenlik durumun yok dediler. Kii bu 2 cm lik açılma için ben 5 saat falan suni sancı almıştım... Zaten suyum gelir gelmez suni sancıyı çaktilar hiç beklemeden, o nedenle çok acı çektim. Neyse, sezaryen isteyince hem öyle dediler, hem de gerekli bir durum yok, illa tutturursan ssk ödemez, keyfi deriz biz dediler.. Epidural o zaman dedim, anestezisyen eve gitti mesai bitti dediler. Nöbetçi yok mu dedim, yok dediler. Çagirsak gelmez mi dedim, epidural için doğum boyunca yanında durması gerekli, durmaz dediler. Sezaryen olsa napıcaktınız peki, ölecek miydim dedim; o zaman gelir anesteziyi yapar eve giderdi dediler...
Ben tabii şoklarda... Ne fazilet hanımın girmeyeceğini biliyorum, ne 70 lik bir cadı ile doğuracağımı, ne istediğimde epidural alamayacağımı ne de sezaryen hakkımın olmadığını... Hatta allah korusun, bebeğime bişey olsa yoğum bakım üniteleri ve küvezlerinin olmadığını bile bilmiyordum. Var demişlerdi, benim de bakmak aklıma gelmemişti. Ben doğurduktan sonra doğuran bir kadına fazilet hanım normal yapamazsın, bebeğin kafası iri, kordon problemi var, sezaryen olman lazım demiş. bebek erken gelince bunlar apar topar geldiler. 70 lik cadı, kadını saatlerce normal doğuma zorladı. Bütün hastane inledi. Sonunda apar topar sezaryene aldılar. Bebek oksijensiz kalmış, kalbi mi durmuş ne... Hastanede küvez yok. Aileye ambulans ve küvez bulun dediler. Ambulans bile yoktu düşün yani.. Aile hastaneyi yıktı geçirdi. Bu bebeğe bişey olsun bak napıcaz diye. Annenin de hayati tehlikesi sürüyordu. Doğum sırasında ve sezaryen sırasına çok kan kaybetmiş, kan gerektiği belli olduğu halde aileye kan gerekebilir dememişler. Tam gerektiği anda kan lazım dediler. Aile panik, sülalemizde bu kan var ama vakitli söyleselerdi tedarik ederdik diye... Tam bi can pazarı yaşandı yani.. Ben taburcu olurken bile bir tek biri geldi odaya, haaa bebek de sen de iyisiniz maşallah, çikabilirsiniz dedi. Ne bana kullanılcak ilaçları, ne dikiş bakımını anlattılar... Ne zaman kontrole geleceğimi bile söylemediler...
Ben fazilet hanıma kontrole gidince doğumda yaşadıklarımı anlattım, ki zaten bana vajinal duş alman sakıncalı demedikleri ve ben de bilmediğim için dikişlerim iltihap kaptı. fazilet hanımın bana cevabı ne oldu biliyor musun, çektigin acılar günahlarına kefaret olmuştur inşallah, rabbim kabul etsin... 12 saat süren doğumumu bu şekilde yorumladı...

Bu arada maşallah bebişine. Doğumunun güzel geçmesine sevindim. Analı babalı büyüsün inşallah.
pişmiş tavuğun başına gelmemiş bacım senin başına gelen..bir yandan güldüm sen cadı dedikçe bir yandan da üzüldüm bir an yaşadıklarına..
sağlık sistemi işte.ama para verilen özel bir kurumda olmaz bu tarz bir davranış.
ben devlet hastanesinde yaptığım halde gayet hoş muamele gördüm de.
Allah bildiği gibi etsin..

kızlar ben banyo yapıp sabah için hazırlanmaya gidiyorumm.. dualarınızı benden esirgemeyinn.. hepiniz öpüldünüz..
dualarımız seninle canım.Allaha emanetsin..
Canım çok saol.Çok şükür iyiler şimdi ama çok hassaslar.Hem prematüre hem de üçüz bebekle uğraşmak çok zor gerçekten.Bizdeki grip prem. de zatüreye neden oluyormuş.e tabi biri olunca diğerleri de oluyo, önleyemiyosun.Bidaha yaşamayız inşallah, Allah kimsenin yavrusunu hasta etmesin canım ya çok üzücü günlerdi.
Kızlar selam herkese!!
Bakıyorumda mart anne adayları tarih olmuş.Maşallah bisürü ane var şimdi dimi.Kim doğum yaptı kim yapmadı bilmiyorum pek ama bebişini kucakayanlar sağlıkla büyütür inşallah,Hala hamiş olanlar hayırlısıyla kurtulur inşalla.Ben pek fazla giremiyorum.Daha çok üçüz annelerine katılıyorum.Tabi bebişlerden pek fırsat bulamıyorum.
canım bende kızım 8 günlükken yoğun bakıma bıraktım gribal enf dolayısıla orda çabuk toparlandı.
Allahım bi daha yaşatmasın inşallah hiçbirimize hiç kimseye.

Son düzenleme:
Kız Gülşah!!! Yine erken rezervasyon yapmışsın... :roflol:
Allah iyiliğini versin...

oy maşallah ozanıma :nazar: kız damla tam sivaslı bu yakışıklı :nazar: sünnetde olmuş adam olmuş küçük ozanım geçmiş olsun canım mevlam ayırmasın sizi inş :Saruboceq:

canım biraz belki koca karı tabiri olçak ama annemler senin bahsettin şeye pamukçuk olmuş diyorlar eger bebeginin dili üstü yogun bi şekilde beyazsa ozaman pamukcuk olmuştur bunun çareside bi bardak suya bi tatlı kaşıgı karbonat koy ve karıstır sonra pamukla memenin ucuna sür bunu her emzirdginde emzirdikden sonra yap kısa sürede gececektir canım bence bunu bütün emziren anneler yapması lazım kızlar agzı pamukcuk olmaması için a.s. inş faydası olur
ayyy dileğimmm çok sağol bitanemmmm.amin allah hiçbirimizi ayırmasın tatlım.
damlacım maşallah ozan paşaya şu dudaklara ve yanaklara bak ısırayım bir kere.maşallah 41 kere canım.sağlıkla uzun ömürlerde büyüsün inşallah.
gel teyzesi yi bunu yi. canım allah hepimizinkine uzun ömürler versin.
kızlar ben banyo yapıp sabah için hazırlanmaya gidiyorumm.. dualarınızı benden esirgemeyinn.. hepiniz öpüldünüz..

dualarımız seninle tatlım umarım hakkında hayırlısı olsun.

Damlacım maşallah Ozan'a, çok tatlı!!! :nazar::nazar::nazar:
Kızz, nasıl kaşlı gözlü bişey o öyle maşallah! :nazar::nazar::nazar:Biraz da sinirli galiba haa kaydirigubbakcemile3
teyzesii o kaşlardan öyle duruyo erkek ya çatık kaşlııı hehehe sağol tatlım
masallah masallah
anam dedigim gibi mart bebeklerinin cogunlugu KILLI MILLI oldular:KK70::KK70:
he bacım yaa ee napsın baba kıllı dayı kıllı ana kıllı heehe

Damlacım, maşallah Ozan çooook tatlı... :nazar:
Allah, sağlıkla, huzurla, mutlulukla, analı, babalı büyümeyi nasip etsin...

Göbek bağı da iyileşir, sünnet yarası da iyileşir, hemde çabucak, sen içini ferah tut, stres yapma kendine...

Sana ve memişlerine bol bol süt, bebişine de huzurlu, gazsız, uykulu geceler diliyorummm... :1hug:

su an saat sabahin 4 u ben 2 den beri ayaktayim cunku uyuyamiyorum sancilar hala duzensiz aralik ve siddetlerde :çok üzgünüm: benim artik pek umidim kalmadi :çok üzgünüm: bugun dogum yapacak arkadaslarin Allah yardimcisi olsun. bende gidip tikinayim biraz madem uyuyamiyorum cokacimcoook

1-hekat............................18 mart
2-altunummm.................20 mart
3-rainxxx..........................29 mart
4-MTS.............................29 mart
5-cheguevera…………….30 mart belki de daha erken
6-betül19.........................31 mart
7-ege-deniz.....................03 nisan
8-HAYATist.....................04 nisan

günaydın herkeze iyi ve güzel yeni umutlar yeni heyecanlar dolu bi hafta diliyorumm
ben her zamanki gibi uykusuzum yinee artık tek bakıyorum alyama herseyini tek basıma yapıyorum babam arıza cıkardı annem mecbur gitmekzorunda kaldı herif takmıs kafaya gelıne kaynanası bakar dıye anlatamıyorum ona bende yolladım annemı allah buyuktur bi şekilde büyüycekler bugunlerımızede sukurler olsunn ay çok yazdım yaww

Gülşahcım iyi diyelim iyi olsun be kuşum...
SEnden naber?
Dilekcim sana da günaydın canım. ne güzel dilekler sıralamışın öyle...

ezgim nerdesin gözüm sen inanma bu gacılara kandırıyolar senidoğurmazsın sen daha delikafadulden

ya bu bebeklerin hepsi birbirinemi benziyo ne ?hastanede karıştıkları kadar var kaydirigubbakcemile5

ezgim nerdesin gözüm sen inanma bu gacılara kandırıyolar senidoğurmazsın sen daha delikafadulden

walla cok dogru soyledin suheylacim. simdi dun beni umitlendirenler cabuk ellerini kaldirsin süprizzzzz :roflol: neyse bende pek bisey yok klasik hafif sancilar geliyoorr gidiyor ben artik gormemezlikten geliyorum onlari :nazar: bugun kimler doguma gitti listeden cikartmak istoiyorum ama aklim basimda pek degil bilen varmi toplamda kac kisi?

1-rainxxx..........................29 mart
2-MTS.............................29 mart
3-cheguevera…………….30 mart belki de daha erken
4-betül19.........................31 mart
5-ege-deniz.....................03 nisan
6-HAYATist.....................04 nisan

aslinda 5 te kotu bi rakam degil ya :roflol::roflol:

X