Mantık evliliği yapmanın eşiğindeyim, çok kararsızım..

Bizimde ortak hesap konusunda tartismamiz oldu ve ben baya buyuttum tartismayi. Sonra sizin gibi dusundum. Sevseydim daha alcak sesle fikrimi belirtirdim belkide. Sanki ilerde evlendigimiz zaman cikacak tartismalarin bir fragmani gibiydi. Bu konularin konusulmasi iyi oldu. Mantiken de uyumsuz oldugumuz noktalari gormus oldum.

Evlilik biraz da tahammul etmektir. Insaniz hepimizin iyi kotu huylari var ama insan sevmedigi birine nasil tahammul edebilir.

Yazdiklarinizdan anladigim ailenizin ve cevrenizin baskisi ile evet demek zorundaymus gibi dusunuyorsunuz. Yasiniz cok degil bu yasiniza kadar karsiniza boylesi cikmadi mi? daha iyisi bile cikmistir ama bir sekilde olmamistir
Bence bu da olmasin. Adam sanki dereyi gecinceye kdar ayiya dayi deme hesabinda. Sizin icinizede sinmemis belli. Bu hayat sizin ! o imzayi attiktan sonra o insanla siz basbasa kalacaksiniz sakalarinz bile tahammul edemediginiz insan ile yaslanmaniz hayatinizdan vazgecmeniz demek .. bunu kendinize yapmayin. Kendi ayaklarinizn uzerinde duruyrsunyz bekar kalsaniz ne yazar..Ayrica ailevi iliskileride beni pek sarmadi.

Olmuyor gitmiyor aşksız. Aşksız yurutebildigim iliski en fazla 4 ay surdu. Sırf deger veriyor beni cok seviyor diye o kadar devam etti. Bir seyler hissedemeden evlenemiyorum bende. O insan aradiginda heyecanlanmaliyim, bulusmak icin can atmaliyim, en önemlisi de özlemeliyim, bunlar olmazsa olmazmis zamanla iyice anladim

Çok teşekkür ederim:) aynı şeyleri senin için de temenni ederim:)
Yani bu evlilik işleri öyle hemen evlenelim falan olmuyor ki, mesela hiç ummadik bir yerde biri karşına çıkıyor; o kişi ileride kocan oluyor hep nasip kısmet. böyle zorlamayla,kafada ölçüp bicmekle planlamakla olmuyor..
Düşünceleri kafanızdan uzaklastirmaya bakın, inanın evlilik insanın hayatını çok değiştiriyor bu yüzden eşin iyi olması lazım

Okudum.hiç de mantıklı gelmedi.sana biseyleri dayatması hoş degil.
Seversin kabul edersin amenna.
Ama mantık evliligi diyorsan hiçbir pürüzün olmamasi gerek.burda bi sürü sıkinti var.sevmiyorsun da.dayanmazsin bunlara.

O ettiği süslü cümleler, sizi çalışmamaya ikna etmek için. Kadın çalışınca baştacı edilmeye engel mi var, gene baştacı etsin hatta iki kere baştacı etsin..

Aile ici nasil bir sistemleri var bilemiyorum tabi. Kizkardesleri yengesi vesairesi galiba hic calismamislar. Benim ailemde kadinlar calisir. Temizlige giderler ama yine calisirlar. Ben kadin nasil calismaz deyince yumusatti laflarini. Calisan kadina saygi duyarim felan demeye basladi. Ama ilk ettigi cumlelerin kendi fikri oldugu cok acik.

Bu da gösteriyor ki köprüyü geçene kadar size 'dayımsın!'' diyecek..

Konudan daha çok şaşırdım.
Hayırlı olsun.

Konu sahibi, elle tutulur hiç bir yanı yok. Şu an olabilir dediği herşeyi olsun diye tutturacak. Yaşı itibariyle yoğrulmaya da müsait değil bu adam. Kaybettiğin zamana üzülürsün o kardeşler eltiler görümceler de başınızı yer.

Biraz şansa bakar sonradan aşık olanlarda var zamanla sevenlerde ama sen aşık olmadığın biriyle aynı yatağı paylaşabilecek misin onun duygusal ihtiyaçlarına karşılık verebilecek misin?
Anne baba dinleme iç sesini dinle, bizi de dinleme biz senşm mutlu olup olamayacağını ön göremeyiz ama hisslerin seni yönlendirebilir

Ben telefonda arasa suratimi burusturuyorum ama sonra da kendimi kotu hissediyorum ya. Beraber bir ara sinemaya gidelim diyor. Kactir gecistiriyorum. Hemen yanimda oturacak..Bazen telefonlarini acamayinca bahane uretiyorum. Evlenince bu isin bahanesi olamayacak kari koca olacagiz.T elefonla konusurken de nasilsin iyisinden ileri gidemiyor konusmalar. Konulari ben aciyorum acmaya calisiyorum. Yok hayir mumkunati yok bir daha anladim.

Yahu bunun nesi mantik evliligi oluyor ben anlayamadim?
Adam calisma diyor calisacam diyorsunuz
Adam tr ye doncem diyor donmucem diyorsunuz
Adam kardeslerine bakiyor istemiyorsunuz
Anlamayadim hangi mantik evliligi olacsk bu
Sevgi de yok sizi sevdigi ve durumu iyi olmasi suan sizi dusunduren sanirim ama bunun icin evlenilmez bence

Şaşılacak bişey yok, zor günler yaşadım yaşıyorum da evlenip gitmek zorundayım

2 ay once biriyle gorusmustum inanin hislerim tam olarak boyleydi.beni anlatmissiniz. Hani demistim ya 3 hafta surdu adama tabammul edemedim diye. Her bulusmada niye kendime zulmediyorum " dedim. Insan neden evlenir ? Mutlu olmak icin. Evlenmek icin evlenmemeli. Kendinize zulmetmeyin. Simdi tahammul edemediginiz adamla bir omür nasil gider?

Sevdiğin insana saygı duyarsın zaten ama saygı duyduğun insanı seveceksin diye birşey yok. Evlilik çok fazla fedakarlık isteyen bişey ve insan sevince kolaylıkla yapabiliyor bu fedakarlıkları.

Iste 40 yaşına kadar kızkardeşleri yüzünden aile kuramayan adam fikri de çok sıkıntılı.
Ki kardeşleri evlenmiş mesela çok takmamışlar onu.
Ayrıca bu kadar paraya alışmış kardeşler evlendikten sonra da aynı beklentide olacaklardır.
Size de bir süre sonra bu durum illaki batacaktır.
Ya hadi hepsini geçelim bunlar da hallolur bi şekilde ama şakalarına bile zoraki gülüyorum demeniz çok önemli bence.
Zaten 3 günlük dünya birlikte gülüp eğlenmiyorsak ne anlamı var ki evliliğin çift olmanın?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…