Makaslamak istedim

bence hayat müşterektir.
vasfım yok ben orayı burayı temizlemek için mi kahır çektim diyorsunuz ama kendinize vasıf kazandırmak için birşey yapmıyorsunuz.
ücretsiz halk eğitim merkezleri var onlara katılabilirsiniz.
sonra aldığınız 3-5 kuruşla da kendi ihtiyaçlarınızı giderirsiniz. en azından.
iş olsada çalışmam eşim bana bakmak zorunda düşüncesini ben yanlış buluyorum.
tabi ki ihtiyaçlarınızı gidermek zorunda ama bana bakacak diye birşey yokki.
şu hayatta neyin garantisi var allah korusun yarın birgün eşinizin başına birşey gelse tek başınıza ayaklarınızın üstünde durmanız gerekecek.

eşiniz muhtemelen bu kadın evde ne diye paraya ihtiyacı olsun ki diye düşünüyodur
erkekler sığdır düz mantıktır.
ona düzgün bir dille sorunlarınızı anlatırsanız umuyorum ki anlar.
ama bence suçun birazı da sizde çünkü alıştırmışsınız.
fedakar kadın imajını çok yüklenmemek lazım
nihayetinde sizde bayansınız sizinde özel ihtiyaçlarınız istekleriniz var.
bunu zamanında tavrınızı koyarak anlatacaktınız.

ama yine de eşim bana bakcak bakmak zorunda düşüncesiyle hareket etmeyin
siz hayatı paylaşmaya söz verdiniz.

eşinizle konuşun evde çok bunaldım işe yarar hissetmek istiyorum ben diyin
halk eğitim merkezlerini araştırın.

düzgün bir dille anlatırsanız sizi anlamaya çalşacaktır umarım...

sadece ve sadece bundan sonra şu nedenle kavğam olacak her ay 100 ytl verecek vermese kendi biliryüzüne tükürmekse tükürmek onu dahi hakediyor

hayatım o ücretsiz halk eğitim merkezleri için alınacak malzemeleri almak istemeyecektir -çünkü oralarada bi takım malzemeler alınıyor araç ve ğereçler

çalışamayacağımı biliyor çünkü hiç bir vasfım yokki benim.

ah işte bunu biliyor. sanırım ailenin de durumu iyi değil yada ailenle aran çok iyi değil. canım bu huy can çıkmadıkça çıkmaz tecrübeyle sabittri
en çok sığınılan söz de "içkiye kumara karıya kıza mı yediriyorum sanki"dir
Allah yardımcın olsun

kıyamam canım, sabret biraz bakalım, kendisine alışveriş yaparken de böyle mi?

cok üzüldüm inan:teselli:
varyemez tiplerdenmis esin sanirim..
olmasa anlicamda...
konusmayi denesen canim,15 sene gecmis ama olsun dene derim ben...
uyuz oluyorum böyle tiplereklava:

akşam akşam gerildim yine okuyunca.
kızdırdınız beni hakikaten.
arkadaşım,
ben her fırsatta kadının ekonomik özgürlüğünü kazanmasından
yana olduğumu vurgularım.
hem özgüven kazandırır çalışmak,hem de hayat müşterektir.
amaaaa,
size kızdığım nokta çalışmıyor olmanız değil.
nasıl bu şartlara tepkisiz kaldınız?
eğer bu beyefendi evlendiyse,çocuk da yaptıysa,
ekonomik gücü de varsa,ne demek oluyor para esirgemek?
neden tepkisiz kaldınız?neden böyle alıştırdınız arkadaşım?
ben olsam inadına derim ki,kuaföre gideceğim,şu kadar para ver,
şu kıyafeti beğendim,para ver.. vs.
lütfen kendinizi önemseyin,
tepkilerinizi açıkça ortaya koyun.maddi durumu yerinde olmasa neyse.
bu böyle 100 tl harçlıkla olacak iş değil.
keskin ama serin bir duruş gerek.
acil tarafından.

serin duruş gerekli evet ama ne kadar işe yarar en azından eşi buna ikna olana kadar köprüden çok su akması lazım çünkü alışmış bir kere. ben arkadaşı çok iyi anlıyorum böyle tanıdıklarım oldu ve malesef hiçbiri düzelmedi. kadınlar kendilerine hayata küstü ve heveslerinden vazgeçtiler
umarım bu sefer böyle olmaz

sadece ve sadece bundan sonra şu nedenle kavğam olacak her ay 100 ytl verecek vermese kendi biliryüzüne tükürmekse tükürmek onu dahi hakediyor

2 tane evinizin ekstra 2,500 TL maaş aldığını dile getirmişsiniz ve şimdide 100 TL versin vermezse kötü olur gibi diyorsunuz ben bu işten hiçbişey anlamadım bu kadar kazancınız ve geliriniz varken size neden para vermiyor vasfınız olmayabilir çoğu evli hanımların vasfı yok diye hiçbir eşi eline 2 -3 kuruş vermiyormu kafam karıştı kusura bakmayın beni ilgilendirmez ama ne bileyim durumunuz bu kadar iyiyken size para verilmemesi çok saçma geldi ....

saçma ğelen ne arkadaşım gayet açık anlattım evet varlık içinde yokluk çekiyorum anlatabildimmi

Çok zor bi durum kadınlar işte bu yüzden calışmalı..eşinize onun ne kadar kırıcı oldugunu anlatın tatlı dille bence..

benli anlatamadım aceba net olarak anlattığımı sanıyorum daha nasılifade edebilirim ki,adamın aç gözlüğünden bahsediyorum.hiç bir mühim ğünümüz hatırlanmaz dışarıda yemek yeme lüksümüz yok çünkü oraya verecek paraya kıyamaz

bu işin tek bır çozumu var o da sıze az da olsa maaş verecek ve o paranın hesabını sormayacak. ayda 50 bıle verse o sızın paranız olsun. ıkınızı de ıyı gelır bu rahatlık göreceksınız.

ben bu sorunu aşacaımı sanmam böyle alıştırdım çünkü onu para istemek bana ayıp ğeliyodu çünkü oda alıştı öyle şimdi zoruna ğidiyor

umarım anlaşılmıştır cumahan arkşım yerimseniben

bende böyle düşünüyorum ,örneğin yarın kira ğelecek içinden100 milyonu almak istiyorum bakalım verecekmi veya verdiği zaman hesabını soracakmı ....

bizim bir akraba gibi..
adam her akşam elektrik sayacını kontrol ederdi ne kadar kullanılmış diye..
cimri işte başka ne denir

sadece mutfak alışverişi ni yaptığımız zaman ,başka para vermeye ğerek olmadığını düşünüyor .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…