Makaslamak istedim

bence dinsizin hakkından imansız ğelir öyle yap .çünkü anladığı dil o belkide

benim babamda böyle. para isteme canını al. lisede bana bir kuruş harçlık vermezdi. düşünün lisedeyim genç kızım ve bir simit alacak param olmazdı.anneme de aynı şekilde bir kuruş vermez hala. herşeyi marketten kendi alır. abim ve ben anneme 3 5 kuruş harçlık verirsekde o parayı annemin elinden bir şekilde almadan rahat etmez ve benim babamda ordu mensubu. ne diyim allah akıl versin

ilk okuduğumda eşiniz sıkışık diye düşündüm. üşenmeden bütün sayfaları okudum.sinirlendim.hep söylerim fedakar kadını fazla değeri olmaz diye..işte biri daha .
kışkırtmak istemem sizi ama bı ömür nasıl böyla geçer.
valla kavga edin ortalığı ayağa kaldırın .ama susup kabullenmeyin bu durumu.
ya da çalışın.
babam bazı insanların para kesesi sırtında olur eli uzanmaz derdi .sanırım sizin eşiniz bu tür insanlarda.
eşininz cimrilik hastalığına tutulmuş....

Sanirim biraz cimri esin.
Bu devirde tabiki parana sahip cikmak zorundasin ama 2.5 milyar para alan bir adamda, esinin aldigi 6 milyonluk bulüz icin surat asmamali. Bence kizmakta haklisin. Ben olsam giymezdim onu, hatta ordayken firlatirdim almiyorum der cikardim.

Bence eşinde takıntı var ve dediğin gibi alışkanlık, benim babam da subay, ekonomik olmasa da farklı şeylere abuk takıntıları var insanı deli eden cinsten. Eğer ikna edebilirsen doğru pskiyatriste gitsin. Babam da kabul etmemişti, ama içeceğine, çorbasına pskyatristin tavsiye ettiği ilacı koymaya başladı annem, biz yapma etme bi zarar gelir dediysek de annemin nevri dönmüştüklava: ya 1 ayda kuzu oldu. Bence önce takıntılarından kurtulmalı. Gelecek korkusu var bence biraz da sürekli yatırım yapmış yani. Dediğim gibi pskiyatriste görünmeli bence.

Ordu mensubu olmakla cimri olmanin baglantisi var mi acaba, dikkatimi cekti?:uhm:
Ücünün yakinlarida öyleymis..

sinirr oluyorum yarbiim böyle insanlaraa yaa vaalaa sinirlerim tepeme çıktı şimdii..
haklıyışsnn makaslasanda vala hemde paramparça yapsaydın keşke

Ordu mensubu olmakla cimri olmanin baglantisi var mi acaba, dikkatimi cekti?:uhm:
Ücünün yakinlarida öyleymis..

aynen benimdeCADIARZU

üşenmeden bütün sayfaları okudum başlarda çok üzüldüm
sonradan sinirlerim bozuldu
üstelik okuyorum sadece Allah korusun bide yaşasam:1no2:
o kuaför ve kaş mevzusuna sinirden güldüm
o ne yaa askere mi aldırcan kaşı
bi kaş aldırmak ne kadar

Allah sabır versin..
Peki kendisine nasıl harcıyor? Çocuğa nasıl harcıyor?
Parayı nasıl değerlendiriyor,bir birikim var mı?
Yoksa başak yerde mi yiyor acaba ?

canım benimde eşim ucuz bişiy bulup aldığımda burnumdan getirir.ama markalı pahalı birşey alsam sesini çıkarmaz.acaba ucuz birşeyler giymeni mi istemiyor.benimkinin maddi durumu çok iyi değil.2 aydır işsizim ona rağmen ucuz bişeyler almama kızar.şimdi iş buldum.pzt başlayacağım.maaşını alınca git kendine bişeyler al diyor.ama adam gibi bişeyler.
yani benim aklıma öyle geldi ucuz kalitesiz şeyleri sana yakıştırmıyordur belki.sonuçta 6 liranın hesebı yapılmaz ki dimi?

off okudukça sinirim bozuldu ya...:1no2:
valla canım o alma artık falan derse alacam diye ısrar et, kalabalıkta ses çıkaramaz alır. eve gelince de assın suratını otursun hiç önemseme zamanla alışır. baştan bu şekilde davransaydın alışırdı şimdiye kadar. hem ne kadar mütevazisin ayda adamın 3 evi var 2500 maası var kendine biçtiğin pay 100 liramı sadece. bak altın gününe girmişsin madem kendi sıran gelince o altınları kendine ayır, ne bileyim...biraz dişli ol,şimdiye kadar hep idareci olan sen olmuşsun. belli ki para istemek gururuna dokunuyor ama madem çalışmayı da düşünmüyorsun sana tek önerim bu olacak, onun anladığı dilden konuşacaksın o zaman.
inşallah düzelir...:teselli:

Son düzenleme:
bak tatlım senin eşin kaşınmış bence
bugünden sonra istediğini al,istediğin kuaföre git...
almam yapmam derse sen de erkeksen yapacaksın,bana bakmakla ve ihtiyaçlarımı karşılamakla
mükellefsin dersin...kazancınız da hiç fena değil,alacak gücü var...
2-3 tartışma yaşarsınız ama en azından başını 2 elinin arasına alır da bir düşünür belki,hep sen mi düşüneceksin...aslında şimdiye kadar çok hatalı davranmışsın yaaa neyse,bugünden sonra acıma...

bende böyle düşünüyorum ,örneğin yarın kira ğelecek içinden100 milyonu almak istiyorum bakalım verecekmi veya verdiği zaman hesabını soracakmı ....

Özür dilerim canımın içi ama sen baştan değerini biçiyorsun
Ne demek 100 lira,daha fazla ver,benim aylık bir sürü özel ihtiyaçlarım oluyor de
deterjan mı almıyor yıkama çamaşır kokuşsun üstü başı
temizlik malzemesi mi almıyor,temizleme evi üstüne misafir çağır rezil et,kusura bakmayın elimiz sıkışık malzeme yok evi temizleyemedim dekaydirigubbakcemile5
parfüm mü almıyor,sür kötü kokan bişeyler üstüne başına
yanaşabiliyor mu yanına:jeyyar:
Haaaa bazı arkadaşlar böyle yaparsa aldatır diyebilir
Merak etmeyin,onda başka bir kadına yedirecek göz mü var baksanıza:1shok:
offfff offff sinir oldum,yedim kendi kendimi
Silkele bu adamı,sars bişeyler yapkötükedihüso,Allah aşkına böyle gelmiş böyle gider deme be gülüm:teselli:

15 senelik evlilik 2 cocuk 1 tanesi daha anaokuluna gidiyor yazmıssın ayrılmak kolay degil ...bayanlar belli bir yastan sonra gencken sabır ettikleri durumlara yas ilerledikce tahammül edemiyorlar ...esinizde kendine birsey almıyormus ,demek aldıgı maasını evlere harcamıs , 3 ev yapmıs bugün 1 tane evi bile zar zor yapanlar var...belki bu kadar kısmasaydı o evler yapılmazdı...olumlu düsün kardesim netiede kendisinede almıyor cimrilik yapmak güzel degil ama bu zamandada para harcamaktan korkuyor insan...ayrıca doguda kaldık demissiniz bende cok kere doguya gittim kaldım...haftalarca carsı pazara cıkmayan ekmegini undan yapan ,un alamazsa ekmek yapamayan hazır ekmek nedir bilmeyen insanlar var...üzülme hersey düzelir insallah...ama sunu yapma benimde hakkım var bende zorluk cektim benimde hakkım var gibi ,tabiiki hakkın var tabiiki zorluk cektin ne varsa sizin olarak düsün ,esinden HESAP SORMA psikolojisine girme yoksa kavgaların arkası bitmez...

Eşinin durumu düpedüz cimrilik,hal böyleyken doktor falan kabul etmez bence.
Ne yap ne et,senin harcamana karışmayacağı bir rakam tespit edin
Orta yolu bulun,buldurun.
Bi de sana kasa defteri tuttursun bari,giren hesap çıkan hesap....:mymeka:
olurmu böyle bişey Allahım...

nasil sinir oldum icim daraldi.6 tl lik bi bluz icin soylenen bi adamla 5 yildizli bi otele gidipte ne olacak ordada muhakkak uzecek bi sey bulur ben olsam gitmem tek basina gitsin.bu anlattiklarin bana hic yabanci gelmedi.eskiden esimde senin esin gibiydi bende bu konuda cok sikinti yasadim .hem ben calistigim halde maasimi aliyor bana cocugun eline harclik koyarsin iste aynen oyle ufak bi miktar veriyordu.guzellikle anlattim neler yaptim baktim anlayacagi yok ya bismillah dedim dinsizin hakkindan imansiz gelir dedim ve ben 180 derece donus yaptim maasimin yarisini kendime aldim geri kalanini verdim ve dua et ki hepsini almiyorum dedim kiyametler koptu hergun evde kavga eksik olmuyordu tamam biz en iyisi bosanalim olmayacak boyle dedim ama hic pes etmedim .ve o gunden beri en marka giysileri giyiyorum en pahali parfumleri aliyorum en pahali kremleri kullaniyorum canimin artik istedigi herseyi alabiliyorum .haftada bi tel acar bugun yemek yapmayacam bugun sendeniz derim. gozunu korkuta korkuta boyle boyle cok sukur bayagi duzeldi.simdi biriktigim kendi param bile var.bu hayata bi kez geliyoruz milyarlarin olsa harcamadiktan sonra neye yarar diyecegim oki arkadasim aglamayan bebege meme vermezler okadar tanidigim arkadaslarim var ev hanimi olan ama evin butun hesabi hanimlarda.biraz mucalede et pes etme kendine deger ver masrafli olacan baska caresi yok.masrafli olacanki sadece sana calissin gozu evinden baska bi sey gormesin

kaydirigubbakcemile5
budur..içimden gecenlere tercuman oldunuz.....

Konu sahibinin isteği üzerine yorumlara kapatılmıştır..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…