Mutfak Püf Noktaları Makarna nasıl yapılır? (gülmeyin bilmiyorum)

K

karameleks

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi karameleks
gulmeyin ama ben yemek yapmayi bılmıyorum hiç.. pasta börek cörek az cok yapıyorum ama yemek bılmıyorum işte..
Cuma günü arkadaslarım gelecek oturmaya.. Onlara tuzlu olarak her zamankı gibi pogaca ya da börek yerine makarna yapmak istiyorum..
Nasıl yapıcamm??

• Konu Sahibi karameleks
öncesuyu kaynatin
sonra 1 paket makarnayi içine biraz tuz ve 2/3 damla sivi yağ ekleyip yumuşayana kadar orta ateşte kaynatin

sonra sos olarak ben ayri bir tavada i kaşik margarin 1 kaşik sivi yağ kiymayi pişirip üzerine 2 domates rendesi ve baharat çeşitleri...

Makarnalari ocaktan alip suyunu süzün hafif az yağda kavurup bu sosla tabaklara servis ve üzerine kaşar rendesi ilave edin

• Konu Sahibi karameleks
Ayni şekilde pişirdiğiniz makarnayi

üzerine sarimsakli yoğurt ve kiyma ve bol nane kirmizi biber sos yapabilirsiniz

• Konu Sahibi karameleks
Paketlerin arkasında tarifleri yazıyo ...

Çeşit çeşit :)

• Konu Sahibi karameleks
ben ilk makarnamı evlendikten sonra yapmıştım
tencereye suyu koydum.makarnayı da içine
yarım saat pişirdim
bi tencere hamur oldu.acaba çok mu pişirdim diye düşünürken
kaynayan suya makarnanın katılacağını öğrendim
şimdi çok güzel makarna yapıyorum

• Konu Sahibi karameleks
Bazıları makarna delisi oluyor ama rabbim günah yazmasın ben hiç sevmiyorum, aslada karnım doymaz, yani önümde makarna olsa, birde saltalık domates olsa ekmeğin arasına koyar yerim domatesi.

Arkadaşım paketin arkasında yazıyor nasıl pişirileceği, sade marka yapacaksan, haşla onları sonra domatesi rendele yada pişir ve kekik, fesleğen, sarımsak kat, ben bu sosu çok severim üstüne dök,afiyet olsun.

• Konu Sahibi karameleks

Evet işte ben!!!coksekeriremsu
Ölürüm makarna diye!
Fırında makarna,sade makarna.. Hiç farketmez.. Kıyma ve et türevi dokundurulmazsa benim için daha makbule geçer..:teytey:
Ben genelde haşlanmış suda süzdükten sonra peynirli ve domatesleri yağda kavurup makarnaya ekliyorum,hem kolay hem de lezzetli oluyor..:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…