Maddi sıkıntılar kaygılar...

bugün kızımin beslenme listesini olusturmuşlar, bizim dönemimizde haftada bir köfte patates vs olurdu listeye baktım pilav var ayran var, iste tost ayran vs vs.
meyve, et , kuruyemis sebze vs yazilmamis hic ailelere eklemek istedikleriniz varsa tekrar duzenleme yapabiliriz yazmislar.
bizler köfte, kuruyemiş, meyve vs de olsun listede diyince eklediler.
listeyi yollarken de ozellikle belirtmisler lütfen cocuklarinizin gunluk almasi gereken vitaminlerini karsilayacak gidalari yanlarinda yollamayin baska cocuklar gorup cani cekmesin diye
ilk liste nedense bana bune ya kurtuluş savaşı yemek listesi gibi dedirtmişti.
demek ki insanlar bir çok seye artık ulaşamiyorlar ki ilk seferde böyle düzensiz bir liste oluşturuldu çok üzücü

Ahahah salça yiyemiyorum çok sukur yarabbim

Ama airfry almam lazım doğru mu yazdım ya
Tencere yemeği hayatımdan çıktı mecbur alicam yoksa aç kalıyorum midem almiyor

Geçmiş olsun Esila, airfryer hem çok pratik hem de az yağlı pişirme yaptığınız için daha sağlıklı, kullanıyorum çok memnunum ama eğer tencere yemekleri yapacağım diyorsanız size Fakir cuisiner’i de öneririm, henüz onu almadım ama resmen aşık oldum, öncelikli almam gereken şeyler var onları haledeyim cuisinier’i de alacağım, onu da bir inceleyin derim

ben bir merketten kutusu 16.5 a bulup 13 14 kutu aldım.öyle gurme salçalar neyimize artıkk
Hangi marka sorması ayıp çünkü öncü 1.5 kg 100 TL a101 de ayrıca Da sorması ayıp ( cvp vermek zorunda asla değilsin ) aylık mutfak masrafını biliyor musun cey hesaplıyor musun yani

07 kalem 89 lira mı

Hangi marka sorması ayıp çünkü öncü 1.5 kg 100 TL a101 de ayrıca Da sorması ayıp ( cvp vermek zorunda asla değilsin ) aylık mutfak masrafını biliyor musun cey hesaplıyor musun yani
tamek markaydı.öncü falan alamıyorum artık.aylık mutfak masrafım 4000 civarı .kıstığımız halde böyle.zeytinyağı ve tereyağı çok zamlandı.makarna bile 9.5 tl yoğurt haftada 3 kilo alıyoruz.o zaten 50 tl ye yakın.süt aoç fiyatı uçtu.tost ekmeği aldın mı son zamanlar da?fiyatı korkunç.yarım kilo kaşar bitiyor 4 kişiye tost yapsan bir sabahta.allah sonumuz hayretsin.

Salça kirmizi cizgim ceycey. Hayatla ince bağım gibi bu 10 kg'ı ben 3 ayda tuketirim zaten bol salçalı seviyorum her seyi
ben de bol salçalı severim.valla salça kalitesini düşürdük ama zeytinyağında hala direniyoruz sızma alıyoruz.ayçiçeği sadece kızartma da kullanıyoruz.

Sağol ablacim hayır salçasız sogansiz pratik pişirme istiyorum fırın uzun sürüyor
Mide mikrobunu en çok coşturan şey biber domates ve soğan. Şöyle suyuna bana bana yemek yemeyi özledim ama sağlık olsun
2 senelik salça soğan parasına alabilirim diye düşünüyorum
Bahsettigin modeli de inceleyecegim

Airfyer içinde sepet var sulu yemek için ekstra aparatını satın almanız gerekiyor ama cuisinier içinde direkt tenceresiyle geliyor, ikisini karşılaştırmanızı öneririm ablacım, hangisi sizin isteklerinizi karşılıyorsa onu alın, sonuçta ikisi de kek börek dahil her şeyi yapıyor, cuisinier‘in ekstrası tencere yemeklerini buharlı pişirme yöntemiyle pişiriyor.

Ben evdeki mini fırını attım, fritözü de attım airfyer’ı kullanıyorum, fırında bir şey pişirmek istediğinde önceden ısıtman gerekiyor airfyerda bekleme yok at pişir, elektrik tüketimi daha az oluyor bu sebeple ama buharlı pişirme vs özellikleri yüzünden cuisinieri de beğendim, onu da alırsam dörtlü ocağı atacağım

Simdi daha da ilgimi çekmeye başladı

Google enter
Fakir comtr enter

Benim için hayatta yeni bir macera başlıyor.
6 yıllık evliyim 3.5 yıl ayrı şehirlerde yaşadık
2 yıl eşim evdeydi
6 aydır ben evdeydim
Ve eşim vardiyali çalışiyor
Artık her akşam bir telaş var birde bu boyut var ztn herseyi yiyemiyorum bu sefer yoğurtlu makarna ve tavuklu pilav arasında dönüp duruyorum

Bugün Migros’ta tamek indirimdeydi 1500 gramı 90 TL mi neydi yA . Bizim yoğurt haftada 4 kg gidiyor 60 TL evet o . Tost ekmeği oğlum çok seviyor düz hiç bir şey olmadan da yemek istiyor Fiyatı uçtu evet . Asıl kefir 9 TL oldu günde 1 paket içiriyoruz biz . Büyük alamıyorum kefir çöl riskli hemen bozuluyor bir gün içmezse yandık kaldır at diyorum . Dikkatimi kaşar tereyağı fiyatları çekşyor bu ara eşimde bugün zeytin aldı çok pahalıydı en uygununu aldım ne yapalım dedi . Bizimde 4000 TL civarı aynen küçük şehirde yaşıyor olmamıza rağmen maalesef pahalı bir şehir sebze meyve alıyoruz çok hızlı şekilde bozuluyor çünkü eve geldiğinde Bile yumuşamış oluyor . Koltukla ilgili msj arkada kaldı yazamadım . Oğluma baza siparişi verdi bekleyelim biraz daha borç azalsın dedik olmadı 1500 TL 2 nevresim 1 alez 2 lastikli çarşaf bir yatak örtüsü tuttu . Nevresimleri çok zor buldum zaten fiyatlar uçmuş ve yatak özel ölçü 120x200 2 gün nevresim aradım akşamları . 5000 TL baza başlılık yatak anlaştık . Şimdi yaptırmasam kışa daha yükselecekti .

yatağını ben de büyük aldım.çareyi çift kişilik nevresim takımında buldum.yorgan eksik.bir yorgan 2500 3000 tl idi sağlıklısı alamadım.Evden ayarlayacağım artık.nevresimler 450 500.bir yerden 250 ye buldum hemen aldım lova marka.

Bende yataştan aldım Xl çarşafı çok iyi ama nevresim belki yorganına büyük gelir ona bakmadım açıkçası . Yorganı annemlerfr var aslında ama sırf seneye yaza tayin olacağız birde yorgan taşımayalım diye getirmedim . Misafir için kullandığım yün yorganı kullanacağım seneye getiririm . Bu kış allah aşkına kimse yatılı olarak misafir gelmez inş

Eğer merkezi sistem ve kendinize ait kombiniz yoksa vanaları kapatamazsiniz evin sıcaklığı 15 derecenin altına düşmemeli en azından 15 derece olacak sekilde yakma zorunluluğunuz var. Merkezi sistemde oturulan bir daire hiç yakmasa bile asgari 15 dereceden yakmış gibi fatura ödeme zorunluluğu var diye biliyorum..
Geçen kış birinci katta oturuyorum üst komşum çocuk yok tek basinayim dedi yakmadi ay sonuna birkaç gün kala açtı sadece ki fatura sıfır gelmesin, yan dairem tek oda yaktı bana faydası olmadı biz sırf bu sebepten çok fazla ödemek zorunda kaldık geçen sene 1400 gelmişti faturamiz bu sene tahmin bile edemiyorum eğer komşularimiz geçen seneki gibi yaparsa şikayet etmeyi düşünüyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…