Maddi sıkıntılar kaygılar...

Valla benim limit oldu 32bin :KK70: allahtan bir kısmı taksitli altin yoksa oda harcanacak
Diğer kartı da acicam yarın yoksa çok pişman olucam ihtiyaçlar var
Bana şuan taksitle ürün almak para bitiktirmekten daha karli geliyor.sonucta altın bir yıldır aynı yerde oysa ürünler kaç katı arttı. en azindan mal sahibi oluyorum

İnce ince şeyler içim şişti esila . Burada bir avm de lcw kurumsal değilmiş ve eski sezon geliyormuş normalin daha ucuzuna oluyormuş yani . Diğer kurumsal lcw personeli bana söylemişti ay aklıma geldi orası sezon önemli değil zaten sadece dümdüz ince penye olmaz ev kuzey çocuk üşür . İçi kalınlardan iyi şeyler lazım birde uzun kollu atlet . Geçen sene e bebekten 60 TL alınan montlar şuan 200 TL baktım da . Ayakkabısı da 500 tutar eve patik alacağım birde günde 2 saat kreş durumu var daha net değil 😰
marka ayakkabının en ucuz modelini aldım çocuğa 670 tl.mecbur alacağım herkes daha pahalısını giyiyor okulda.botunu da kış bitimi denk getirip 270 e aldım bir şans oldu.şimdi aynı bot 800 tl tey teyy.yazlık bir şeyler alacağım kartımın kesilmesini bekliyorum.yoksa yaza bir tişört 250 olur.şimdi 45 50 iken alıvereyim.

İnce ince şeyler içim şişti esila . Burada bir avm de lcw kurumsal değilmiş ve eski sezon geliyormuş normalin daha ucuzuna oluyormuş yani . Diğer kurumsal lcw personeli bana söylemişti ay aklıma geldi orası sezon önemli değil zaten sadece dümdüz ince penye olmaz ev kuzey çocuk üşür . İçi kalınlardan iyi şeyler lazım birde uzun kollu atlet . Geçen sene e bebekten 60 TL alınan montlar şuan 200 TL baktım da . Ayakkabısı da 500 tutar eve patik alacağım birde günde 2 saat kreş durumu var daha net değil 😰

Evet içi pamuklar daha çıkmamış ve şu an zirve fiyatlar. Sana öğrettiğim şeyle yap bir kaç parçayı önümüzdeki ay eklersin istersen gel model bakalım
E bebek montlar yelek gibi:KK43:
Valla evdeki hediyelik kıyafetleri aradık erkek olanları da verdim ve aldi :KK70:

marka ayakkabının en ucuz modelini aldım çocuğa 670 tl.mecbur alacağım herkes daha pahalısını giyiyor okulda.botunu da kış bitimi denk getirip 270 e aldım bir şans oldu.şimdi aynı bot 800 tl tey teyy.yazlık bir şeyler alacağım kartımın kesilmesini bekliyorum.yoksa yaza bir tişört 250 olur.şimdi 45 50 iken alıvereyim.

Ben kendime aldım 1 parca 55 tl mağazada 110 du 75 kargo ile aldim valla
Seneye 200 TL uğraşamam
Normalde beden kalmaz aynen duruyor

Evet içi pamuklar daha çıkmamış ve şu an zirve fiyatlar. Sana öğrettiğim şeyle yap bir kaç parçayı önümüzdeki ay eklersin istersen gel model bakalım
E bebek montlar yelek gibi:KK43:
Valla evdeki hediyelik kıyafetleri aradık erkek olanları da verdim ve aldi :KK70:
Şuan baktım öylesine buraya daha kış gelmez cehennem bitmedi 😀 ya zaten kafam kaldırmıyor kuyruğum oğlum 1 cm ileri gitmiyor bende yapışık son dişi çıkarıyor ağrıyormuş . Psikolojik olarak çöktüm terapi çok pahalı ya 😵‍💫

Valla benim limit oldu 32bin :KK70: allahtan bir kısmı taksitli altin yoksa oda harcanacak
Diğer kartı da acicam yarın yoksa çok pişman olucam ihtiyaçlar var
benim işim bile yok 2 karttan 64 bin limitim var.biri full dolu kartın.hatta kart borcunun sadece asgarisini ödeyip borsayamı koyayım daha mı karlı diye düşünmüyor değilim bu ay. :rolleyes:

Şuan baktım öylesine buraya daha kış gelmez cehennem bitmedi 😀 ya zaten kafam kaldırmıyor kuyruğum oğlum 1 cm ileri gitmiyor bende yapışık son dişi çıkarıyor ağrıyormuş . Psikolojik olarak çöktüm terapi çok pahalı ya 😵‍💫

Bi sen varsın tribide sana neşesi de sabır
Bak bedava terapi :KK70:

tv de haberlerde vardı.kantin fiyatları fırlamış okullarda.çocuklara tost lüks zaten yakında simit de lüks olur.bizden 12 bine yakın yemek parası aldılar.evden getirmeyi asla kabul etmiyorlar mecbursun almaya.valla hepsini ye hatta 2. tabağı al diye çocuklara tembihledik ne yapalım?yemekli devlet okullarında bile ücret 400 den aylık 900 e çıkmış.ülkemizin doğurganlık ortalaması düşmüş.herşey gün be gün kötüye gidiyor.daha bunlar iyi günlerimiz.
Bende haberlerde okula evden beslenme götürecek çocuklar için sağlıklı yiyecekler öneren bir uzmanı dinledim, sağlıklı dengeli ve doyurucu beslenebilmeleri çocukların beslenme çantasına süt, yumurta, ceviz, badem, meyve koyun diyordu uzman.

Acı acı gülümsedim, ceviz ve bademin kilosu 200-250 lira civarı, yumurtanın dahi tanesi 3 lira olmuş, meyveler zaten el yakıyor.

Bende haberlerde okula evden beslenme götürecek çocuklar için sağlıklı yiyecekler öneren bir uzmanı dinledim, sağlıklı dengeli ve doyurucu beslenebilmeleri çocukların beslenme çantasına süt, yumurta, ceviz, badem, meyve koyun diyordu uzman.

Acı acı gülümsedim, ceviz ve bademin kilosu 200-250 lira civarı, yumurtanın dahi tanesi 3 lira olmuş, meyveler zaten el yakıyor.
dar gelirli değilim evimde yok kuruyemiş ne zamandır.çoğu evde de yoktur.nasıl koyacak beslenmelerine çocuklar?cidden bazı uzmanların ülkenin genelinin durumundan haberleri yok.kahvaltı da patates azıcık peynir zeytin yiyip sucuğu eti vs çıkarıp okul alışverişi yapmaya çalışıyor aileler haldır haldır .89 tl ye kalem gördüm 07 basmalı a 101 de.kim alacaksa artık? :KK12:

Ben diyet yaptığım zamanlar mutfak masrafı iki katından fazlaya çıkıyor dediğimde bana inanmazlardı ama gerçek bu
Ekmek yiyemezsin, yesen bol tahıllı yulaflı özel ekmeklerden yiyeceksin. Her gün bir öğün meyve, bir öğün kuruyemiş, bol protein, haftada bir balık ve mevsime uygun salata deyince masraf katlanarak artıyor.
Çocuk için bu dediğim daha fazla geçerlidir.

X