Maddi sıkıntılar kaygılar...

para harcadıkça kar ettiğimiz bir dönemdeyiz.cidden trajikomik.
Yurtdışındaki kuzenlerimin ve arkadaşlarımın Instagram'da gönderilerini görüyorum; tek yapmak istediğim oturup ağlamak...bu ülkenin çocuklarının asla sahip olamayacaklarına yanıyorum.

gerçekten öyle, kuaföre gitmek yeni kıyafetler, spor salonu , topuklu ayakkabı resmen lüks ya..
oysa insana kendini öyle iyi hissettiriyor ki..

Hem airfyer hem de cuisinier bildiğim veya duyduğum bir şey değildi, eşim sağlıklı beslenmeye dikkat eden biridir, sağlıklı yiyecekler üretebileceği mutfak aletlerine de meraklıdır, hoşuna giden bir şey bulursa alır o yüzden modasını bilmiyorum

Tavuğu but olarak denemedim, okuyanlardan özür dileyerek yazıyorum, konusu maddi kaygılar olan bir topikte yazmak huzursuz etti baget veya pirzolası ve köfte büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 12-15 adet sığıyor, muffini denedim dersem yalan olur lakin günlük ekmeğimizi, kek, poğaça, börek, kurabiye gibi hamur işlerini, ızgara, közleme ve kızartmaların tümünü airfryer karşılıyor, hamur işi dışındaki tüm pişirmeler çoğunlukla 10-15 dakika içinde hazır oluyor.

Her gün kullandığım için tezgahta durmak zorunda, estetik bir görünüşü olduğundan beni rahatsız etmiyor ama tabii tercih meselesi

Elektriğe dünyanın parası geliyor daha ekonomik olacağı için maddi açıdan yararlı olabilir.
Dediğim gibi kararsızım, artı eksilerini düşünüyorum.
Kullandığın ürünün linkini alabilir miyim lütfen ? İncelemek istiyorum.

Kizi bu ay doktora götürdük, aşısı, muayenesi, vitamini derken 2000tl verdik ciktik. Bu ay kendi doktoruma gidemedim diye anlatiyorum cevreme. Cocugu saglik ocagina gotur diyorlar. Halbuki cocugun kilosunu ölçerken bir onceki ay ile ayni kilo cikti, 2.kez tartiya koymadi bile kizimi, mamaya baslatsin diye doktora yonlendirmislerdi. Megerse yanlis olculmus saglik ocaginda, dogru duzgun ilgileniyorlar bile. Kabiz oldugu zaman da makatina eski tip ates olcen derecelerden sokmak istemislerdi. Isilik, pisik olmasin diye klima actik elektrik faturasida 1000tl geldi. Kendimizden kısacak yer kalmadi, birikmiş parayi tukettik, cocuga kuruyemis basladik kendimiz yemedik bile aldiklarimizdan. Ay darmadagin yazdim ama o kadar bunaldim ki. Hic biseye yetisemiyoruz

Bugün aşırı moralim bozuk bir haldeyim.
Genel olarak şu konuyu okuyorum içimi hep olumsuzluklar kaplıyor.
Kuruyemişi sadece çocuga alıp bizlerin yiyemediği bir devire ne denir bilemedim.
Çift maaşla idare etmekten içim kurudu benim.
Kış ayı da geliyor artık, doğalgaz faturasını düşündükçe garip bir hal alıyorum

3 harfli market dedikleriniz bile migrosla aynı seviyeye gelmiş

3 harfli marketleri neden küçümserler anlamıyorum.. işte bu da zenginlik.
senelerdir o marketin birinden aldığım baldo pirinçle pilav yapıyorum, geçen bir arkadaşım ' sen pahalı pirinçten yapıyorsun ' dedi
tuvalet kağıdı, peçetesi ıslak mendil, bakliyatları gayet kaliteli.
evime çok yakın ayrıca şimdi hadi indirim kovalayalım, 2 gün sonra alalım, derken, toplu taşımaya bin, 2km. yol git o da para.. onu da hesap etmek lazım.
Bir arkadaş yazmış 'harcadıkça kar ediyoruz' diye. haklı. paranın değeri o kadar düşüyor.
Kenara Bin tl attığını düşün ?
2 ay öncesi bilgisayar, telefon fiyatlarına baktım geçen gün. Kıyaslama yaptım.
Zorlasan 2 tane alınırmış şimdiki fiyattan, stok yapıp satmak lazımmış . İşte sana kar.

Bazı üyelerde çocuğu devlete götürün diyorlar ya...üstelik işlemler hızlı da halloluyormuş. Bazen aynı ülkede mi yaşıyoruz acaba diye tereddüte düşüyorum. Normal şartlarda devletin doktorlarına gitmekten yanayım, oldukça tecrübeliler ama randevu yok. 2 haftadır eniştem için Çam Sakura kardiyoloji bölümden randevu almaya çalışıyorum. Kalp krizi yüzünden kalbi durdu, 2 ay komada kaldı. Kalp pili için götürmemiz gerekiyor ama randevu yok!!! Hastaneyi arıyorum bölümde telefonlara bakan yok!!! En sonunda gidip hastaneyi basacagim yeminle... Tv'de görürseniz şaşırmayın

15 gün önce robot süpürge aldık 7800tl şimdi 11.500tl olmus.
Az önce çocuğa pasta aldım okuldan gelince sevinsin diye 40tl minik tek kişilik.
Geçen yıl aldığım 80tl olan pantolon 350tl Lcw de.
Az önce pijama baktım 3 takım almam lazım tanesi 299tl h&m deOranın kalıpları oluyor sadece oğlan ince uzun ona bile lastik geçiriyorum beline.
Birkaç eksiği daha var oğlan hareketli Lcw eşofmanları hemen deliniyor dizleri ne yapcam bilmem.Ha bu arada kartlar doldu birikimden 10 gr altın bozdum oda gidecek ihtiyaçlara.

O uyeyi hatirliyorum. Islerinin hizli yurumesi icin cocugu acilden sokuyordu. Cok cok gecmis olsun insallah randevu alabilirsiniz ya. Belki hastaneye ugrarsanjz daha hizli halledilir. Gebeligimde üniversite hastanesinde ogretim uyesin muayene oluyordum. Randevulari bolum sekreteri veriyor. telefona asla bakmiyorlardi. Herkesi azarlama, nst odasinda kek borek yeme, telefonu acmama. Asla hakkimi helal etmiyorum valla.

Ucuzunu bilmem de ideolojik olarak karşıyım, oyuzden de hiç bişey almam onlardan

Kaliteli tuvalet kağıdı mi var iyice düşürdüler nerde var ?

Çok çok teşekkür ederim. Ne kanser hastası babama, ne enişteme, ne de anneme randevu alabiliyorum. Başka doktorlarda sıfırdan başlamak gerek diye hastayı kabul etmek istemiyor ya da o alanda doktor yok...Kaç haftadır o kadar doldum ki, oturdum ağladım bugün.

Şuan lcw hm bakıyorum aynı seviyeye gelmişler aaaaa

Bende devlet hastanesinden ne kbb ne kadin dogum randevusu bulamıyorum. Hadi ben butcemi zorlayip özel hastanede kbb ye gideyim ama kanser hastasi ne yapsin? Buyuksehirler icin bu ciddi bir problem.Cok zor bir durum biliyorum ama aglamayin. Gerekirse hastaneye gidin, doktorla görüşün, rica ile belki islerinizi halletmeye calisirlar. Sonucta kanser hastasi, beklememesi gerekiyor. Benim gördüğüm kadariyla doktorlar, bolum sekreterlerinden daha anlayisli oluyor, yardimci olmak icin cabaliyorlar

Demeyin öyle bazıları suyu görünce g.te yapışıp kalıyor onlardan almamak lazım

Ama çok kalitelisi de iyi değil erimeyince tuvaleti tıkıyor.
Aman ne olacak 1 yaprak fazla kullan ben a101 den alıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…