Maddi sıkıntılar kaygılar...

Simdi daha da ilgimi çekmeye başladı

Google enter
Fakir comtr enter :KK70:

Benim için hayatta yeni bir macera başlıyor.
6 yıllık evliyim 3.5 yıl ayrı şehirlerde yaşadık
2 yıl eşim evdeydi
6 aydır ben evdeydim
Ve eşim vardiyali çalışiyor
Artık her akşam bir telaş var birde bu boyut var ztn herseyi yiyemiyorum bu sefer yoğurtlu makarna ve tavuklu pilav arasında dönüp duruyorum :KK70:
O zaman ikisini de tavsiye ederim, çok hızlı, pratik ve çok az yağ kullanarak istediğiniz her şeyi pişirebilirsiniz, ben yemek yapmaktan hoşlanmıyorum sıkılıyorum, eşim de yemeğe düşkündür yemeyi de sever yapmayı da, bu iki aleti eşim sayesinde tanıdım :KK70:ben şehirdışındayken airfyer’ı almış sürpriz yaptı, sonra da aklıma cuisinier’i soktu, benden önce cuisinier alırsan yorumunu beklerim :)))

Topik konusundan sapmış gibi oldu ama aslında konuyla çok alakalı deyip olayı bağlayayım🙄 elektrik cimrisi aletler ve tabii ki yağ kullanımınız düşüyor, koca bir sepet kızartmayı 1 tatlı kaşığı yağla yapıyorsunuz, keza yemekler için de çok yağ harcamanıza gerek yok, yağlar bu kadar zamlanmışken fritöz vb çok yağ harcayan cihazlar bütçe düşmanı oldu😬

O zaman ikisini de tavsiye ederim, çok hızlı, pratik ve çok az yağ kullanarak istediğiniz her şeyi pişirebilirsiniz, ben yemek yapmaktan hoşlanmıyorum sıkılıyorum, eşim de yemeğe düşkündür yemeyi de sever yapmayı da, bu iki aleti eşim sayesinde tanıdım :KK70:ben şehirdışındayken airfyer’ı almış sürpriz yaptı, sonra da aklıma cuisinier’i soktu, benden önce cuisinier alırsan yorumunu beklerim :)))

Topik konusundan sapmış gibi oldu ama aslında konuyla çok alakalı deyip olayı bağlayayım🙄 elektrik cimrisi aletler ve tabii ki yağ kullanımınız düşüyor, koca bir sepet kızartmayı 1 tatlı kaşığı yağla yapıyorsunuz, keza yemekler için de çok yağ harcamanıza gerek yok, yağlar bu kadar zamlanmışken fritöz vb çok yağ harcayan cihazlar bütçe düşmanı oldu😬

Tamamdir mutlaka yazarim, sistem olarak ilgimi çekti diğer markalara da bakayım fiyat performans vs
Bende konudan sapmayayim yoksa moderatörler kızar gormesinler 🤣🤩🥰🙈

Eğer merkezi sistem ve kendinize ait kombiniz yoksa vanaları kapatamazsiniz evin sıcaklığı 15 derecenin altına düşmemeli en azından 15 derece olacak sekilde yakma zorunluluğunuz var. Merkezi sistemde oturulan bir daire hiç yakmasa bile asgari 15 dereceden yakmış gibi fatura ödeme zorunluluğu var diye biliyorum..
Geçen kış birinci katta oturuyorum üst komşum çocuk yok tek basinayim dedi yakmadi ay sonuna birkaç gün kala açtı sadece ki fatura sıfır gelmesin, yan dairem tek oda yaktı bana faydası olmadı biz sırf bu sebepten çok fazla ödemek zorunda kaldık geçen sene 1400 gelmişti faturamiz bu sene tahmin bile edemiyorum eğer komşularimiz geçen seneki gibi yaparsa şikayet etmeyi düşünüyorum..
Teşekkür ederim bilgilendirme için :) benim oturduğum bina nispeten boş iki yan dairemde de kimse yok, ben en iyisi öğreneyim bunu

Mune sende ki fryer ne marka? Bı de pişirirken çıkarıp salliyo musun? Bende tefalin eski modeli var, kendi kendine döndürüyor, sallanıyorum hiç. . Ama İzmir'de ki evde kaldı. Buraya öyle bişey almak istiyorum ama ne alayım bilmiyorum.

Teşekkür ederim bilgilendirme için :) benim oturduğum bina nispeten boş iki yan dairemde de kimse yok, ben en iyisi öğreneyim bunu
Yönetmeliği bizde net bilmiyoruz yöneticinizle konusmanizda fayda var bizim bir senelik binamız oyuzden sistemi oturtamadik.
Binamızdaki daireler ortalama 750 800 öderken biz 1400 ödedik üst katim zaten sizden ısınıyorum,sicagida hiç sevmem dedi 60 lira faturası geldi sıcak su ve ve gaz için faturamiz ayrı geliyor.
Geçen seneden şuana kadar yüzde 110 zam geldi bu seneki faturamı tahmin bile etmek istemiyorum 😔

Mune sende ki fryer ne marka? Bı de pişirirken çıkarıp salliyo musun? Bende tefalin eski modeli var, kendi kendine döndürüyor, sallanıyorum hiç. . Ama İzmir'de ki evde kaldı. Buraya öyle bişey almak istiyorum ama ne alayım bilmiyorum.
Philips airfryer xxl modelini kullanıyorum, eğer tıka basa doldurmuşsam bir sefer sallıyorum ama kızartacağım malzeme azsa sallamaya gerek kalmıyor.

Sağol Mune, bakayım ona.
Rica ederim, kullandığınız markayla da kıyaslayın, ben direkt bu ürünü kullandığımdan aralarındaki farkı bilemem, memnuniyet de kişiden kişiye değişir ama sadece kızartma değil hamur işleri, ızgara vs airfyerla yapıyorum çok memnunum😌

Philips airfryer xxl modelini kullanıyorum, eğer tıka basa doldurmuşsam bir sefer sallıyorum ama kızartacağım malzeme azsa sallamaya gerek kalmıyor.
Abla ya benimde xxl var temizliği beni kahrediyor sen ne yapıyorsun

Dün akşam bir restauranta gittik, öyle çok lüks bir yer de değil hani. 2 kişi 1 çocuk 1120 lira hesap geldi. 35’lik söyledik diye ciğerimizi alacaklardı az kalsın. Sabahta bu konuyu görünce ciğer acımla yazmak istedim.
Yemek içmek tam anlamıyla lüks oldu. En çok buna üzülüyorum.

Geçmiş olsun Esila, airfryer hem çok pratik hem de az yağlı pişirme yaptığınız için daha sağlıklı, kullanıyorum çok memnunum ama eğer tencere yemekleri yapacağım diyorsanız size Fakir cuisiner’i de öneririm, henüz onu almadım ama resmen aşık oldum, öncelikli almam gereken şeyler var onları haledeyim cuisinier’i de alacağım, onu da bir inceleyin derim😌
Ben bu airfryer konusunda hâlâ kararsızım. Bir şey moda olunca herkes almaya başlıyor. Kaç kişilik yemek sığar ki içine ? Mesela misafirlerim geldi tavuk but yapacağım kaç tane koyabilirim içine ?
Diyelim muffin yaptım maksimum kaç tane yapabilirim ? Çevremde neredeyse herkes aldı, hatta hâlâ almadın mı diyorlar 😂

Diğer Cuisiner nasıl bir şey bilmiyorum bakacağım ama netten.
Bir de bunlar tezgahta bir sürü yer kaplıyor, tezgahım dolu olunca ev çok dağınıkmış gibi geliyor bana.

dar gelirli değilim evimde yok kuruyemiş ne zamandır.çoğu evde de yoktur.nasıl koyacak beslenmelerine çocuklar?cidden bazı uzmanların ülkenin genelinin durumundan haberleri yok.kahvaltı da patates azıcık peynir zeytin yiyip sucuğu eti vs çıkarıp okul alışverişi yapmaya çalışıyor aileler haldır haldır .89 tl ye kalem gördüm 07 basmalı a 101 de.kim alacaksa artık? :KK12:
Kuruyemiş için bir marka onuncu yılina özel yüzde 25 indirim yapıyor Eylül ayı boyunca . Bende uzun süredir almıyorum . Hem ekonomik olarak hem de doğal mıdır ,tozlu mudur gbi sebeplerden ( gıcık da bir tipim :) Buradan daha önce almıştım ,güzeldi . İlgilenenler olursa paylaşırım çocuklarin beslenmelerinde olması açısından :)

Dün Civilden oğluma kot mont, 1 adet atlet külot takım, 1 paket ıslak mendil aldım; 392 TL. Taksitlendirme yapsam 450 falan olacaktı. Eşofman takımları 250 TL civarında ama bariz kalitesiz...
Civil direk pazar gibi maalesef hatta bence daha kötü . Oğluma hamileyken birkaç parça tulum aldım hepsi 30 derecede 600 devirde küçüldüler şaka gibiydi

Civil direk pazar gibi maalesef hatta bence daha kötü . Oğluma hamileyken birkaç parça tulum aldım hepsi 30 derecede 600 devirde küçüldüler şaka gibiydi
Genelde LCW dan alıyorum bende ama henüz doğru düzgün mevsimlik şeyler gelmemiş. Online bakacağım, bu seferde beden konusunda emin olamıyorum. Biran önce almak lazım, anlık artıyor fiyatlar 😂

Genelde LCW dan alıyorum bende ama henüz doğru düzgün mevsimlik şeyler gelmemiş. Online bakacağım, bu seferde beden konusunda emin olamıyorum. Biran önce almak lazım, anlık artıyor fiyatlar 😂
para harcadıkça kar ettiğimiz bir dönemdeyiz.cidden trajikomik. :KK53:

Kuruyemiş için bir marka onuncu yılina özel yüzde 25 indirim yapıyor Eylül ayı boyunca . Bende uzun süredir almıyorum . Hem ekonomik olarak hem de doğal mıdır ,tozlu mudur gbi sebeplerden ( gıcık da bir tipim :) Buradan daha önce almıştım ,güzeldi . İlgilenenler olursa paylaşırım çocuklarin beslenmelerinde olması açısından :)
sevinirim.paylaşın burada.çocuklara şart kuruyemiş özellikle.

15 yaşımdan beri çalışıyorum. Hiç desteksiz çalışarak okudum evlendim çocuğumu bu yaşa getirdim... 45 yasimdayim hala çalışıyorum, eşim de çalışıyor. İkimizin de ailesi yok gibi birşey, zaten destek alacak kimsemiz ve çalışmaktan başka çaremiz de yoktu hayatimiz boyunca.

insana çalışmak koymuyor,
çalışıp da üstüne koymamak,
ekstra bşy, üst model ürün almak isterken hesap etmek,

tatil parasını bile lüks görmek (göstermek) koyuyor.

Yazıp yazıp sildiğim konu😒belki de aylardır buralara yazmama sebebim bu kaygılar. Kiradayım evim satıldı, yeni ev sahibi çık diyor. muadili ev kiraları 15binden başlıyor. Gün görmeyen bahçe katı 2+1 8binden başlıyor. Ben memurum maaşım ortada, ufaklık yüzünden ücretsizdeyim. Kreşe vericem iki yaşa gelince. Ama neyle nasıl olacak bilmiyorum. Çingene gibi yarını düşünmeden yaşıyoruz tek maaşla, yoksa kafayı yicem.

sevinirim.paylaşın burada.çocuklara şart kuruyemiş özellikle.
Tabiki paylaşayım . İndirim benim işim 😃 Cerezciyiz.biz yazarsanız çıkar zaten . Çok uyguna ürün alamiyorum hiçbir zaman ama indirimleri takip ediyorum . Market indirimlerinde de iste gelsin uygulaması halihazırda indirimde olan ürünlerinin üzerine de 250 ye 50 TL indirim 400 e 80 TL gbi yüzde 20 lik kupon kodu gönderiyor . Mesela normalde zeytinyağı kullanıyorum herşeyde eskiden butik üreticilerden alırdık,ödüllü yağları denerdik falan ama bu yıl mümkün görünmüyor . Tariş 5 litre guneyege yağ 400 TL idi 320 ye almış oldum mesela yemeğe ,hamurisine vs kullanırım ben onu her türlü :)

X