Maddi sıkıntılar kaygılar...

bizimki merkezi sistem.kat sayısına bölünüyor gelen yakıt parası.istersen evin boş olsun gene ödüyorsun.geçen yıl 700 750 gelmişliği vardı.bu yıl ne gelecek korkuyorum.ocağın banyonun doğalgazı da ayrı.o faturalı.

Buna benzer eski konuları okuyorum,okudukça daha çok netleşiyor kafamda bazı şeyler.bir de etrafımda insanların hareketlerine daha çok dikkat etmeye başladım.nasil geçiniyorlar diye sasiriyordum ama sadece sinir bozmak için her şey yolundaymış gibi gösteren tipler var.
İş yerinde çayını kahvesini içip evde içmeyenler mi dersin,meyveyi kuruyemişi sadece misafirliğe gittiği yerde yiyenler mi.
Biz iki memuruz çocuk yok,daha nerden neyi kısıcaz şaşırdım.
Haftada 1 kez dışarda yemek yemek,kahve içmek lüks olmamalı.yapmayanlar en azından yapanlara müsrif dememeli.
Kendimi kötü hissediyorum gerçekten.
Ha dersin ki "elimize para giren şudur mecburen kisiyoruz yaşamaya çalışıyoruz"anlarim ama "siz musrifsiniz biz gayet bolluk bereket içinde yaşıyoruz vs" gibi cümleler apaçık yalan yani belli.

gelirimiz az mecburuz diyenlere zaten saygılıyız kimse onlara bir şey demiyor.ama dışarda kahve içmemizi haftada bir yemek yememizi beğendiğimiz bir elbiseyi almamızı bile eleştirenlerden bıktık yahuu.ayçiçek yağıyla zeytinyağını bir tutarlar margarinle tereyağını.sonra da mutfak masrafımız bizim çok az sizler müsrifsiniz derler.valla bıktık.

Cay simit hesabı bile yapılamıyor artık farkındaysanız.buna rağmen bu işin içinden çıkabilene gerçekten helal olsun.

Ben şu an için tek yaşıyorum o zaman sizin gibi yaparım bende. Muhtemelen yükseltmem bile, çok teşekkür ederim

Cay simit hesabı bile yapılamıyor artık farkındaysanız.buna rağmen bu işin içinden çıkabilene gerçekten helal olsun.
tv de haberlerde vardı.kantin fiyatları fırlamış okullarda.çocuklara tost lüks zaten yakında simit de lüks olur.bizden 12 bine yakın yemek parası aldılar.evden getirmeyi asla kabul etmiyorlar mecbursun almaya.valla hepsini ye hatta 2. tabağı al diye çocuklara tembihledik ne yapalım?yemekli devlet okullarında bile ücret 400 den aylık 900 e çıkmış.ülkemizin doğurganlık ortalaması düşmüş.herşey gün be gün kötüye gidiyor.daha bunlar iyi günlerimiz.

Ya ben şuan lcw online bakıyorum geçen sene 100 TL aldığımız takımlar 260 tl olmuş . Şimdi ben anlamıyorum çocuğa 10 takım almak lazım kış için ne olacak
eski sezon araştırıp alıyorum ben.yeni sezon ateş pahası.

Bir onlar var
Birde maaşını eksik söyleyenler var yada dışarıdan gelirleri olup onları etrafa hiç söylemeyenler var.

Ya ben şuan lcw online bakıyorum geçen sene 100 TL aldığımız takımlar 260 tl olmuş . Şimdi ben anlamıyorum çocuğa 10 takım almak lazım kış için ne olacak

Tugce sabah kupon düşmüş sen erken kalkıyorsun 2 indirim birleşiyormus birde outlet kısmına bak kardeşim 2 çocuğa aldi 4300tl tutmus montlar yok ayakkabi yok iç çamaşırı yok 7 tane birine tkm 2 pijama 10 tane corap uyku tulumu diğerine 5 tk
Ama büyük okula başladı küçükte büyüdü beden mevsim tutmadı soğukta kalır diye mecbur aldı

Artık buna da fırsat kalmıyor ki illa esnek kk limiti olurdu şimdi valla doluveriyor

Eskisi yenisi hepsi aynı halt sinir geldi şuan cey
tv odamın koltukları 13 senelik.iyice eskidiler.haftsonu baktım 2 kanepe 21 binden başlıyor 40 bine kadar çıkıyor.nasıl alayım?okul taksidi servis parası kıyafet kitap kışlık hazırlık belimi büktü.biri gelse utanacağım kanepelerimden ama napayım?almadan idare edeceğim.üstüne örtü örterim .eskiden hiç düşünmeden alabiliyordum ev eşyası beyaz eşya telefon vs .ne hallere düştük.

Valla ben mecbur yeniledim ceycey taksitle. Almasam bir daha alamayacağımi bildiğimden tl borclanayim bari dedim.Martta almistim şimdi tam iki kati olmus.

3 kartımiz var canım hepsinin limit dolu suan hatta gecen birini arttırdık mecbur. Taksit yapmadan hiçbir şey alamıyoruz. Ek dersimde yok sayılır bu yıl bakalim nasıl olacak.

Valla benim limit oldu 32bin allahtan bir kısmı taksitli altin yoksa oda harcanacak
Diğer kartı da acicam yarın yoksa çok pişman olucam ihtiyaçlar var

İnce ince şeyler içim şişti esila . Burada bir avm de lcw kurumsal değilmiş ve eski sezon geliyormuş normalin daha ucuzuna oluyormuş yani . Diğer kurumsal lcw personeli bana söylemişti ay aklıma geldi orası sezon önemli değil zaten sadece dümdüz ince penye olmaz ev kuzey çocuk üşür . İçi kalınlardan iyi şeyler lazım birde uzun kollu atlet . Geçen sene e bebekten 60 TL alınan montlar şuan 200 TL baktım da . Ayakkabısı da 500 tutar eve patik alacağım birde günde 2 saat kreş durumu var daha net değil

Almasan bir daha asla alamayacaksın bunu sakın unutma

Valla ben mecbur yeniledim ceycey taksitle. Almasam bir daha alamayacağımi bildiğimden tl borclanayim bari dedim.Martta almistim şimdi tam iki kati olmus.
evet mobilyacı da aynını dedi.şimdi almazsanız kışa 2 katına alırsınız.eskiden para biriktirerek karlıydık.artık kozmetik ayakkabı telefon tv ev eşyası hatta erzak stoklarsak kardayız.tuhaf durumlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…