lütfen yardım

Bakmak zorunda degil ama hem bakip da hem de beceriksiz davranmasi da ilgincmis. Bence kurum kresi daha iyi olur size. Haftada 3 gun calisiyormussunuz ,corbayi yogurdu sizin yapmaniz dogru olan zaten

babaanneler anneanneler
bizleri büyütmüş, tam rahat edecekleri yaşta bir de torun mu büyütsünler

gönüllü bakmak isterse okey ancak gönülsüzse siz ona uyacaksınız

Bakmak zorunda degil ama hem bakip da hem de beceriksiz davranmasi da ilgincmis. Bence kurum kresi daha iyi olur size. Haftada 3 gun calisiyormussunuz ,corbayi yogurdu sizin yapmaniz dogru olan zaten
bakın ben zaten çorbasını ,yemeğini ,yoğurdunu ,peynirini her bişeyini yapıyorum.ama takdir edersiniz ki insan hem akşam 8 e kadar çalışıp eve gel yemek yap ortalığı topla çocukla ilgilen, gece de 6-7 defa emzirmeye kalk . bazen yorgun düşebiliyor.insanım sonuçta bende demirden değilim ki.çok sık olmasa da bazen oğlumu uyuturken uyuyp kalıyorum.elalem değil ki buda annemiz yani el muamelesi mi yapmalıyım sizce? peki şunu da soruyorum o zaman çocuk pişik oluyor saatlerce altı kirli kalmış e bakmayı unuttum burnum koku almıyor diyor ben mi aralıklarla işten gelip kontrol edip işe geri dönmeliyim?yada kusmuş üstü ıslanmış ben mi işten izin alıp üstünü değiştirip geri gitmeliyim?e o zaman onun bakmasının ne anlamı kalıyor?

Kesinlikle el muamelesi yapmalisiniz cunku kendisi el zaten. Sizin anneniz degil o. Dikkat ederseniz zaten tembelmis dedim kadin icin. Bakmak zorunda degil ama bu sekilde bakacaksa da hic bakmasin elbette. Gerek yok. Relaks davraniyor aklinca iste

babaanneler anneanneler
bizleri büyütmüş, tam rahat edecekleri yaşta bir de torun mu büyütsünler

gönüllü bakmak isterse okey ancak gönülsüzse siz ona uyacaksınız
çok haklısınız tabiki zorunda değiller ama bende şunu söylüyorum o zaman yapamayacakları şeyin altına girmesinler ben yapamam bakamam yaşlandım artık desin saygım var.ama ısrarla ben yaparım bakarım deyip üstün körü yapmının ne anlamı var ? Ben şahsen ya bi işi yapmam yada yaparım dersem hakkını veririm.hayatım boyunca hayat felsefem bu olmuştur.

İşi bırakman şu şartlarda en iyi yol gibi görünüyor açıkcası

hım kendi bakmak istedi ise haklısın
ama yogurt corba senden olmalı:)

Sizi kırmamak için bakarım demiş ve elinden bu kadarı geliyor bence. Ben böyle düşündüm okuyunca. Bence bakıcı bulun, başka çare yok gibi görünüyor. Haftanın beş günü yarım gün çalışacaksanız bir ihtimal kreş olabilir ama tam gün çalışacaksanız 1 yaş çocuğuna ağır gelir.

Bakıcı olmazsa kreş. Çocuğunu neden kendinden mahrum edesin ki.

Teklifi biraz nahoş olmuş evet, ama sanırım siz de bu üsttekileri yapmıyor diye surat asmış olabilir misiniz de KV'niz de şart koydu karşılığında?

Bu arada üstteki sözleriniz de çok yersiz. Yoğurdu paşa paşa siz yapacaksınız çorbanızı da. Bu onun üşengeçliğini değil aksine sizin savsaklığınızı gösterir. Bir yogurt bir çorba nedir ya Allahaşkına? Bence kendinizi bu açıdan bir değerlendirin sonra başkalarına bu sözleri sarfetmeye hakkınız olsun...

hım kendi bakmak istedi ise haklısın
ama yogurt corba senden olmalı:)
savsak kelimesi günde 12 saat çalışan bu arada evine işine bebeğine yetişmeye çalışan gece 3 saatlik uykuyla ertesi gün işe giden ve ayda yılda bi defa yanlışlıkla istemeden yorgunluğundan uyuyakalmış bir anneye ne kadar ağır bi hakarettir.ben kreş fikrime yorum isterken olay nerelere geldi.uyuyakalmış olmam benim savsak değilde etten kemikten bir insan olduğum anlamına gelebilir mi böyle düşündünüz acaba hiç?görüşünüze saygım var teşekkürler

Benim de saygım sonsuz size, sadece ayda yılda bir defa uyuyakaldıysanız o da ayda yılda bir defa bebişe yogurt / mama hazırlamamış olduğuna denk geliyor. O zaman da birine üşengeç demek biraz ona da haksızlık oluyor. Bu arada bebek sonrası sinirleriniz de yıpranmış olabilir ve hassas da olabilirsiniz o yüzden kırılmayın. Ama yaşlı bir insana da bu açıdan bakmak gerekebilir sanki ne dersiniz?

Bir de mesajınız kreşe fikir istemekten çok girizgahı sebebi ile biraz da KV'den dert yanma gibi olmuş... Biz yanlış anladıysak biraz da o yüzden...

Sitenin girisindeki bir grup eli sopali kadin bakmak zorunda migg!!diyerek saldiriyordu yine:) degil anam degil bacim kimse kimsenin cocuguna bakmak zorunda degil bak ben kirdim dizimi oturdum bakiyorum ama yarim yamalak is yapmak mevzu. Bir sorumluluk ustlenildiyse tam yapilir is hayatindakilerin bilmesi lazim bunu. Yarim yamalak yapilip ama yapiyorum diye birsey yoktur. Hele konu cocuksa

Buradaki olay bir gün mama vermesi vs değil ben onu örnekleme yapmak için söyledim ama daha detaylı anlatayım kayınvalidem kendi evinde yani oğluma bakmadan önce 14.00 den önce uyanmaz sabahta 4 e kadar tv izler evinde yemek yapmaz mesela biz yemeğe gideriz pide söyler dışardan tuvaletine parmak uçlarınızda girersiniz onun huyu bu.iş yapmayı sevmez yemek yapmayı sevmez kendi deyimiyle üşeniyor.ama eşimin annesi olduğu için ben bu kadar detaya girip yazmak istemedim basit örnekler verdim.üşengeç dememin sebebi bunlar.onun huyu bu.herkesde onu böyle kabule der.bu arada 46 yaşında yaşlı denilemez sanırım.

Herkes aldığı sorumluluğu becerisi ve gücü ölçüsünde yerine getirir.Kimine göre yeterlidir, kimine göre yetersiz.

Kendine uygun yeterlilikte bulana kadar alternatif ararsın ya da olana razı olursun.

İşten çıkıp kendiniz buyutun derim daha çok küçük ve size çok ihtiyacı var onun memur falanmisinz yada paraya çökmüş ihtiyacınız var zaten aldiginizn yarısını bakıcıya vereceksiniz hemde cocugunuzdan pardon bebeginizde ayrı kalacaksınız hiç bir iş ve para insanın bebeğinden daha kıymetli olmamali

Herkes aldığı sorumluluğu becerisi ve gücü ölçüsünde yerine getirir.Kimine göre yeterlidir, kimine göre yetersiz.

Kendine uygun yeterlilikte bulana kadar alternatif ararsın ya da olana razı olursun.
Evet haklisiniz hatta konu sahibi de alternatif aramis yazmamisim yaziyorum bu vesileyle; kamera ve bakici ikilisi:)
benim elestirim ezberlenmis gibi bakmaya mecbur mu?hayir degil;ama cocuk bu ihmale gelmez

Evet haklisiniz hatta konu sahibi de alternatif aramis yazmamisim yaziyorum bu vesileyle; kamera ve bakici ikilisi:)
benim elestirim ezberlenmis gibi bakmaya mecbur mu?hayir degil;ama cocuk bu ihmale gelmez
Bakıcı arıyorum zaten bulursam öncelik ona vericem.ben sadece olur da bulamazsam b planım olurda kreş çok mu zorlanır oğlum diye düşünüyorum

Acuak
Avukatım.tabiki işim oğlumdan önemli değil bana kalsa ara vericem bi süre ama ev kredimiz olduğu için eşim bırakma çok zorlanıcam diyor ve gerçekten zorlanır ona destek olmak için ara veremiyorum

Normalde ben de bakmak zorunda degil derdim ama kadin kendi bakmak istemiş, siz haklısınız. Boşverin bence bi bakıcı bulun gitsin dusunceleriniz doğru. Aman diyeyim hafta içi de bırakıp hafta sonu alayım demeyin. Onun annesi sizsiniz, yazık yavruya. Krese gitsin veya bakiciniz baksınz bence ya da işten ayrılma şansınız varsa ayrılın. Kendini gerçekten anne sanıyor babaanneler.cok istiyorsa kendi doğursun bi tane.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…