lütfen yardım

Normalde ben de bakmak zorunda degil derdim ama kadin kendi bakmak istemiş, siz haklısınız. Boşverin bence bi bakıcı bulun gitsin dusunceleriniz doğru. Aman diyeyim hafta içi de bırakıp hafta sonu alayım demeyin. Onun annesi sizsiniz, yazık yavruya. Krese gitsin veya bakiciniz baksınz bence ya da işten ayrılma şansınız varsa ayrılın. Kendini gerçekten anne sanıyor babaanneler.cok istiyorsa kendi doğursun bi tane.
Bakıcı da sanırım şans işi çünkü benim görüştüklerim ya çocuğuyla birlikte gelmek istiyor yada kendi evinde bakmak istiyor.şirketler varmış bunun içinde ama onlarda güven olmuyor ki kreşte diyorum en azından denetim var acil durum anında babası orda üstelik benim işyerime de çok yakın bende acil durum anında 10 dk da oradayım.ayrıca bi kaç doktor ve hemşire arkadaşımızın çocukları gidiyor biri 14 aylık diğeri 18 aylık sık haşlanma dışında sorun yaşamadıklarını söylüyorlar ama anne yüreği işte ne kadar da iyi deseler insan yine ezilir mi aç mı kalır diye düşünüyor

O yaşta kadin tabiki bebeğe tam verimli bakamayabilir. Kendi colugunu cocugunu buyutmus belli yaşa gelmiş insanlardan çok şey bekliyorsunuz. Cocugun corba ve yogurdu cok onemliyse uyuyakalmayacaksiniz yapacaksiniz kendiniz.

Ben kedimi anneme emanet ederken bile mamalarini gün gün ne yiyecekse ayiriyorum, miktarini ayarliyorum oyle birakiyorum. Bedava bakiciniz degil kadin sizin. Tum gun sizin evinizde oturup cocugun her isini gormek istemeyebilir. Kendi evine gitmek istemesi de doğal. Başka çareniz yoksa ona uymalisiniz. Sanki kadin size mecbur gibi davraniyorsunuz.

:KK9::KK9::KK9:

Sizi kırmamak için bakarım demiş ve elinden bu kadarı geliyor bence. Ben böyle düşündüm okuyunca. Bence bakıcı bulun, başka çare yok gibi görünüyor. Haftanın beş günü yarım gün çalışacaksanız bir ihtimal kreş olabilir ama tam gün çalışacaksanız 1 yaş çocuğuna ağır gelir.
Haklısınız zaten 14:00 de Kalkan bütün gün dizi izleyen bir kadına göre çok iyi bakıyor aslına bakarsanız en azından gayret gösteriyor ama işte bu yeterli olmuyor.insanların kendilerine has yaşam biçimleri var bizim için bunları değiştirmek zorunda tabi ki değiller.Elinden gelen bu.bakıcı zaten arıyorum ama sanırım biraz şans işi 3 aya kadar da bulamazsam maalesef b planım kreş olacak

savsak kelimesi günde 12 saat çalışan bu arada evine işine bebeğine yetişmeye çalışan gece 3 saatlik uykuyla ertesi gün işe giden ve ayda yılda bi defa yanlışlıkla istemeden yorgunluğundan uyuyakalmış bir anneye ne kadar ağır bi hakarettir.ben kreş fikrime yorum isterken olay nerelere geldi.uyuyakalmış olmam benim savsak değilde etten kemikten bir insan olduğum anlamına gelebilir mi böyle düşündünüz acaba hiç?görüşünüze saygım var teşekkürler
Beni neden alıntıladınız?

Buradaki olay bir gün mama vermesi vs değil ben onu örnekleme yapmak için söyledim ama daha detaylı anlatayım kayınvalidem kendi evinde yani oğluma bakmadan önce 14.00 den önce uyanmaz sabahta 4 e kadar tv izler evinde yemek yapmaz mesela biz yemeğe gideriz pide söyler dışardan tuvaletine parmak uçlarınızda girersiniz onun huyu bu.iş yapmayı sevmez yemek yapmayı sevmez kendi deyimiyle üşeniyor.ama eşimin annesi olduğu için ben bu kadar detaya girip yazmak istemedim basit örnekler verdim.üşengeç dememin sebebi bunlar.onun huyu bu.herkesde onu böyle kabule der.bu arada 46 yaşında yaşlı denilemez sanırım.

İşte bu detayları bilemeyince bazen eksik yorumlar yapabiliyoruz maalesef... Kusura bakmayın bu anlamda... Karakteri bu ise en doğrusu süreci uzatmadan bir bakıcı ayarlamak tabii. Bir de hijyen bakımından da sorunlu ise çocuğu temelli 5 gün orada bırakmak zaman içinde iyice gözünüze batar. En iyisi baştan müdahil etmemek konuya.

Buradaki olay bir gün mama vermesi vs değil ben onu örnekleme yapmak için söyledim ama daha detaylı anlatayım kayınvalidem kendi evinde yani oğluma bakmadan önce 14.00 den önce uyanmaz sabahta 4 e kadar tv izler evinde yemek yapmaz mesela biz yemeğe gideriz pide söyler dışardan tuvaletine parmak uçlarınızda girersiniz onun huyu bu.iş yapmayı sevmez yemek yapmayı sevmez kendi deyimiyle üşeniyor.ama eşimin annesi olduğu için ben bu kadar detaya girip yazmak istemedim basit örnekler verdim.üşengeç dememin sebebi bunlar.onun huyu bu.herkesde onu böyle kabule der.bu arada 46 yaşında yaşlı denilemez sanırım.
Gencecik kadın neden bu kadar zihinsel becerileri öldürücü bir yaşam tarzını benimsemiş ki... insan fıtratına aykırı. Üzüldüm şahsen.

Gencecik kadın neden bu kadar zihinsel becerileri öldürücü bir yaşam tarzını benimsemiş ki... insan fıtratına aykırı. Üzüldüm şahsen.
Böyle mutlu sanırım.sessiz sakin kendi halinde bi kadındır tv si olsun bi de çayı kimseye karışmaz yerinden de kalkmaz zaten 24 saat öyle yaşayabilir.içine kapanık olabilir belki bilemiyorum

X