Lütfen yardım... Karar veremiyorum :(

adimyokbenim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
54
1
Merhaba kızlar

Bi kaç gündür bir türlü karar veremiyorum bir konuda lütfen bana fikir verin.

Şimdi benim bi kaç aydır görüştüğüm bi insan var. Ve ciddi düşünüyoruz. Şuanda birbirimizi daha iyi tanımaya çalışıyoruz. Benim ona kanım ısındı ama henuz tam kesin bi karar vermedim.

Bu kişi devlet memuru. Yakında bir yere tayin isteyecek ama istanbulu asla düşünmüyor.

Bense bu hafta istanbulda bir kamu kurumunda sözleşmeli çalışmak üzere mülakata çağırıldım. Fakat bu çağırıldığım yerin istanbul dışında bi şubesi yok. Yani başka yere geçemem. Ama kurum süper maaşları süper bir daha böyle kariyer şansı bir daha çıkar mı bilmem. Ve istanbulun en güzide yerinde bir kurum.

Ben şimdi istanbula gidersem bu kişi gelmeyecek oraya gitmezsem acaba hep pişman olur muyum bu fırsatı kaçırdığım için .... senağlama

Açıkçası ben birkaç aydır tanıdğım bir insan için önüme gelecek güzel bir frsatı kaçırmazdım...

hayatını mahvetme. bahsettiğin kişi eşin olsa yine bir yolu bulunurdu ama birkaç aylık kişiden bahsediyorsun. benim arkadaşım 1 yıl karısından ayrı çalışmaya gitti farklı bir şehre ama onların geleceği içindi. gözün kapalı gitme. belki sonra anlaşamayacaksınız ayrılacaksınız, o zaman daha çok kafanı vurursun. bu şekilde deneyin, haa ilerde iş ciddiye biner, o zaman o tayinini aldırır, bir yolunu bulursunuz.

Canım bende mavrulama katılıyorum.
Önünde çok güzel kariyer fırsatı varken yeni tanıştıdığın biri için kaçırma derim yerimseniben

ben senin yerinde olsaydim eger,elimin tersiyle,sevgili olacak sahsi bi kenara iter,kariyerime bakardim,yerimseniben

Kızlar ben bir taraftan iyi bi aile kurmak istiyorum çünkü yaşım epey ilerledi otuza yaklaştım. 4 yıllık fakülte mezunuyum. Bu gibi fırsatlar yine çıkar diyorum kpssye falan girer yine bulurum iş.Ama yine de kurumun çok iyi olması beni cezbediyor.

Eğer şuan gidersem hem ailemden uzakta olucam hem de o kişiden ayrılıcam. Bunu göze alamıyorum. Fazla vaktim de kalmadı ne zor şey böyle hayati kararları verebilmek

eğer ortada aşk yoksa ve mantık evliliği yapılıyorsa..
bu güzel iş teklifni kaçırmamak en mantıklısı gibi görünüyor...

Öncelikle kendi hayatınızı garanti altına alın,
eskisi gibi iş,öyle de kolay bulunmuyor...
yaşınız bence çok çok geç bir yaş değil ama
anladığım kadarıyla siz önce evenmek istiyorsunuz,
ama bana sorarsanız iş için zaten mülakata katılacaksınız,yani
kesin değil,bence şansınızı deneyin,belki erkek arkadaşınızda size bu konuda destek verir...
geleceğinizi düşünerek karar vermenizi diliyorum..
svgiler...

canım bende herkes gibi düşünüyorum.benim için iş daha önemli,ama niye ikisi arasında seçim yapmak zorundasın,eş adayının mesleği nedir?vazgeçilemeyecek biri mi?neden ikisi arasında seçim yapmak durumundasın ki?sana destek olmuyormu?istanbula başvur diye...dediğin gibi iyi bir kamu kurumu ise neden oda destek vermesin ki?ailen ne diyor?

mutlu bı yuva evlılık ısten de karıyerden de önce gelır benım için... eger evlılık dusunuosanız evlenın derım yok su an öyle bı durum yok ise belkı evlenırız dıosanız once bunu kesınlestırın derım..mesela nısanlı yada sözlu olsaydınız kesınlıkle evlılık derdım...hayırlısı olsun hakkınızda iş he zman bulunuyor onemlı olan adam gıbı bı ınsanla mutlu bı yuva kurmak bana gore tabı ...sevgiler

Seven insan seninle her yere gelir.Eğer senin istanbuldan başka iş imkanın yoksa neden hayatta gelmez diyorsun.Peki sen istanbulda çalışıyor olsaydın demek direk eleyecekti seni.Böyle erkeklere çok sinirleniyorum kusura bakmayın.

Bu arada bir kaç aydır görüştüğüne göre bu insanla,bu bahsettiğin internetten tanıştığın insan olmalı.Mesajını okumuştum da şubat ayında yine karar veremedim ne yapmalıyım diye konu açmıştın.3 ay olmuş daha kesin odur.
Umarım kopamadığı kız arkadaşından ayrılmıştır da erkek arkadaşınız, sağlıklı bir ilişki kurarsınız.Şimdi bir de nerede yaşanacağı sorun olduysa işin zor.Biraz bana karmaşık geldi.

Aslında onun istanbula gelme gibi bi şansı yok tercih edemiyor orayı. Yani istanbula gelmesi imkansız. Benim de o kuruma başlarsam başka yere geçmem imkansız. Sadece istanbulda çalışma imkanım var. Kabul edilmem kesin gibi tek beni çağırmışlar mülakata.

Bu insanı seviyorum yaklaşık altı aydır birlikteyiz çok iyi de bi mesleği var bana çok iyi bakacağını muhtaç etmeyeceğini biliyorum. Yani paraya ihtiyacım olmayacak. Ama bunun için sevmiyorum onu insanlığını seviyorum.

O kadar zor bi karar ki bu

canım o zaman kesin bahsettiğim kişiyle birliktesiniz.Çünkü şubat ayında yani 3 ay önce konu açmıştın.Çabuk kaç bu çocuktan diyorum.Madem başka kız arkadaşı var senle ne işi var bunun.

ne olursa olsun sen o işine başla...bu kadar sürede tanışmış olduğun biri bir kere...hani nişanlı olsanız uzun yıllar beraber olsanız neyse..
sen işine başla ilerde ne olursa ona göre hareket edersin...evlenirsin o zamanda bırakabilirsin bu işi değil mi?ya da olmaz başka fırsatlar başka biri çıkar önüne hayatın başka bir yol alır...
sen işe başla derim gerisi nasılsa gelir...
yaşını da sakın problem etme...

bersu o mesaj benim hayatımla ilgili değildi bi arkadaşımın olayıydı o. neyse bu konuyla ilgili yorum yaparsanız sevinirim arkadaşlar.

eğer karşındaki insandan eminsen kararlıysan onun olduğu yere git, başka iş bulursun. ama o kadar bağlanmadıysan emin değilsen duygularından sakın bu iş fırsatını kaçırma ömür boyu pişman olursun

ben ilişkimin 2. ayında filan güzel bir iş fırsatı yakalamıştım... ama izmirden istanbula gitmeyi istemedim o zaman ; ilişkimi geride bırakmak istemedim... ama sevgilim askere gitti geldi ; iş aradı izmirde bulamayınca istanbula gitti ... buyur sen karar ver şimdi :)))

pişman değilim açıkçası 2 yıl güzel bir ilişki yaşadım... bitti ama önemli olan o değil...

ara ara bazen düşünüyorum acaba o zaman istanbula gitseydim şimdi daha farklı bir yerde olur muydum diye... istanbul sonuçta iş açısından izmire göre çok daha fazla olanakları var...

bence henüz kesinleşmiş birşey yokken işi tercih edebilirsin... sonuçta uzakta da yürütebilirsin ilişkini... sonra olur da daha ciddi adım atacak olursan o zaman onun iş durumuna göre tekrar değerlendirme yaparsın... bu zamanda iş bulmak kolay değil unutma...

ilerideki garantisine bak bence sürekli bir işmi? Yarın bir kriz daha gelir seni işten çıkarırlarsa o zaman çok kötü olur... Hem görüştüğüm kişiyle bu konuyu konuşmuyormusun ikinizin açısındanda ii olur burada bulunmanız... Oda seni kaybetmeye göze almıyorsa gitmeyecektir zaten, eğer alıyorsa gerçekten sevmiyordur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…