lütfen fikir verin bana,gonaphene......

GAMZELXIX

UĞURBÖCEĞİM GEL ARTIK
Kayıtlı Üye
8 Mart 2007
615
3
en son adet tarihim 1 ağustos....1 eyül de olma gerekiyordu, ama olmadım ( kan testide,idrar testide negatif çıktı....dün dr. gittim..daha önce çektirdiğim ilaçlı rahim filmlerine baktı...hiçbir problem yok,tüplerim açık...pko olmama rağmen yumurtalıklarımda da kist vs hiçbirşey yok..
adet söktürücü olarak primolut verdi..glucophage ve adetin 3. günü başlayacağım gonaphene verdi..hiçbir problemin yok hamile kalabilirsin dedi..fakat problem olmadığı halde hemen bu ay gonaphenden sonra aşılama yapalım,boşuna birkaç ay daha bekleme diyor..panik olmuş duumdayım...ne karar vereceğimi şaşırdım..
( bu arada eşimin sipermiyogram sonuçları da normal ) ..sonuçta gonaphen le birlikte yumurtlamayı da takip edecek,eşimle birlikte yumurtlamayı takip edip normal yolla denemek daha iyi olduğunu düşünüyoruz.eğer olmazsa bir kaç ay sonra aşılama düşünüyoruz..gonapheni ilk defa kullanacağım,ilk ayda aşılama biraz acelecilik değil mi??
lütfen yorumlarınızı ve yaşadıklarınızı paylaşın...allak bullak oldum:çok üzgünüm:

kimse yok galiba ,yinede teşekkürler...en azından okuyanlar olmuş :a015::a015:

canım bana da ilk gittiğim doktorum pko teşhisi koymuştu. adetlerim gecikmeli oluyordu hep. sonra glikofen şeker ilacı kullanmaya başladım. adetlerim düzene girdi. ben 1 kez hamile de kaldım ama düşük oldu maalesef.
ben gonaphen değil de onun benzeri klomen kullanmıştım aralıklı olarak 4-5 kez falan kullandım. bunlardan bazılarında yumurta yerine kist oluştu. pko lu olanlarda bu risk de var yani. ben bu tedaviden bir fayda görmedim yani. doktorun da vakit kaybı olmasını istemediği için aşılama yapalım demiştir. bence daha iyi olur. klomenle benim 1 tane yumurtam oluşuyordu, birkaç tane olsaydı ben de aşılama deneyecektim. ama sen gonaphenle birkaç kez dene o zaman. sonuçta doktor senin isteğine göre hareket eder.

bence dr en iyi kararı almış gonaphene ve klomen gibi ilaçlar hcg hormonu zaten sana fazla hormon verip üstelikte strese sokmak istememiş işte ne güzel bence aşılama yaptır hemen en azında az strese girersin ilaçlar vakit kaybı geliyor banada

canım bende ganopheni kullandığım ilk ay hamile kaldım yumurta takibi ve birde çatlatma iğnesi oldum tabi.benim de yumurtlamamda problem vardı her ay düzenli yumurtlamıyomuşum.bana tedavi çabuk cvp verdi ve şimdi 3,5 aylık hamileyim canım.cnm ilk tedavi için hemen aşılama haklısın aslında biraz erken bana eğer 3 denemeden sonra olmazsa başka tedavilere geçeriz demişti.fakat cnm bilmiyorum ne kadar zamandır bebek istiyorsunuz.birde anladığım kadarıyla hiçbir problem yokmuş belkide bundan dolayı bunu denemek istedi doktorun mesela bende vardı rahatsızlık ilaçla giderildi fakat sende çok şükür hiçbir problem yokmuş.belkide bu yüzden vakit kaybetmeyin diye demiştir.içini ferah tut doktoruna güven yada istersen bir ay olsun bekle sen bilirsin.rabbim inş. tez zamanda nasip etsin bebişinin haberini duymayı cnm..

canım geçmiş olsun,bende evliliğimin 6. ayında bir düşük olayı yaşadım...ALLAH inşallah meleklerimize kavuştururuz bizi..

meleğim canım ALLAH analı babalı büyütsün...inşallah sağlıklı bir gebelik ve doğum geçirirsin...banada umut oldun..umarım bu ilaç bende de işe yarar

kızlar salı günü kontrolüm var,dr.bu ay aşılama istemediğimi söyleyeceğim...en azından bu ay yumurtlama takibiyle denemekte yarar var diye düşündük.....çok fazla stres oldum ben...rüyalarımda görüyorum artık ve dudaklarımda uçuklar çıktı.........inşallah bu stres herşeyi bozmaz..

Merhaba Gamzeli,
Ben de PKO hastasıyım, 16 yıldır bu hastalığım var. Ben Gonaphene ile hamile kaldım, 2 ay ilaç kullandım. 3. ay doktora gidemedim ve adetim gecikti bir de baktım hamileyim:) Benim üstelik eşimin spermiogramında da problem vardı, varikosel ameliyatı olması gerektiğini söylemişlerdi ama şu anda yaklaşık 4 aylık hamileyim. Bence hemen aşılamaya geçme, 6 ay yumurtlama tedavisi uygulamadan aşılamaya geçilmiyor diye biliyorum.

arkadaşlar bende 8 yıllık evliyim ve 7 yaşında bir kızm var. İkinci için yaklaşık 3 yıldır uğraşıyoruz ama maalesef olmadı. Eşimde doktora gitme taraftarı değildi. Ama her ay adet olduğumdada moralimiz bozuluyordu. Benim yaşım 31 eşim 38 yaşında. geçenlerde artık doktora gittik. Doktorum bizi tanıdığı için bana 3 ay gonaphane verdi. Bununlada olmazsa eşinden sperm testi isteyecem dedi. 6gün sonra adet günüm ve bende adetimin üçüncü günü başlayacağım. Biraz fazla anlattım galiba ama kusura bakmayın. Hayırlısı inşallah allah herkese nasip etsin güzel güzel bebişler.

ALLAH analı babalı büyütsün...inan bana bunları okuduğumda kendim hamile kalmışım gibi seviniyorum..inşallah sorunsuz bir gebelik geçirirsin..bebeğini de sağlıkla kucağına alırsın...

kızını ALLAH sana bağışlasın,inşallah hayırlısıyla bebiş haberlerini de alırız..

Merhaba gamzeli!
Bence de gonaphene i en az 3 ay kullanmalısın.Genelde dr lar sabah akşamla başlayıp her ay dozunu bir tane arttırıyorlar.sabah 2 akşam 2 ye cevap vermezsen yani yumurta yeterli büyüklüğe ulaşmazsa aşılamayı deniyolar.Sonuçta aşılamada garanti değil.

Umarım bir an önce bebişine kavuşursun bu arada.Moral çok önemli moralini yüksek tutmaya çalış.

Bence de, moral çok önemli. Benim doktorum da bana karşı pek ümitli konuşmamıştı, eşim ve ben doktorun o konuşmasından sonra ümitsizliğe kapılmıştık. Sonrasında kafaya takmamaya karar verdik ve bakın şimdi herşey yolunda:)) Allah isteyen herkese bebek sahibi olmayı nasip etsin. Bir de Gonaphene, klomen tarzı ilaçlar bıraktıktan sonra da birkaç ay etkiliymiş. Doktorum öyle söylemişti, bir arkadaşım 6 ay ilaç kullandı, bıraktıktan sonra hamile kaldı...

Umarım bir an önce bebişine kavuşursun bu arada.Moral çok önemli moralini yüksek tutmaya çalış.

her ne kadar moralim yüksek tutmaya çalışsam da ,çook fazla stres yapıyorum..dudaklarımda uçuklar çıktı stresten..adetim geciktiği için söktürücü verdi şimdi onu kullanıyorum..bir an önce adet olup,gonaphene başlamayı bekliyorum..umarım işe yarar..dualarınızı esirgemeyin lütfen

lütfen stres yapmamaya çalışın.tabi ki çok zor,ben 2 yıl bekledim,3 doktor da bana teşhis koyamadı .'madem hiçbir şeyim yok,neden hamile kalamıyorum? ' diye psikolojik olarak çöktüm.neyse ki 4. doktorum pko teşhisimi koydu,gonaphene verdi ve ben sadece 1 ay kullanarak hamile kaldım.benim yumurta takibim bile yapılmadı.doktor ilacı verdi,' 3 ay içinde sonuç alamazsan gel' deyip gönderdi.bence de aşılamaya geçmeden önce şansınızı denemelisiniz.ama herşeyden önce moral,moral,moral...
ben 2 yıldan sonra kavuştuğum bebeğimi geçen ay kaybettim.ciğerim yanıyor ama moralim yüksek.yeniden hamile kalacağım ve bu sefer herşey çok güzel olacak... buna inanmak zorundayız.
Rabb'im bu mutluluğu dileyen herkese tattırsın,dualarım sizinle...

inan çok üzüldüm başın sağolsun,ALLAH sabır versin.ne diyeceğimi bilemiyorum..inşallah en kısa zamanda tekrar bir bebek sahibi olursun,RABBİM ona uzun ömürler versin..

gamzelicim merhaba hayırlı sabahlar canım. ben gonaphene kullandım ve kızıma hamile kaldım kızım şu anda iki yaşında.benim bekarkende adetlerim düzensiz oldu evlendikten sonrada devam etti.evlendikten sonra 8 ay hamiş kalmadım dra gittim doktor hemen tahlillere baktı tahliller temizdi sadece yumurtlama problemim vardı hemen hapı kullandım adetin beşinci günü daha sonra çatlatma iğnesi vurundum ardından gün aşırı ilişki dedi doktor drun dediklerini günü gününe uyguladık ilk ay hamile kaldım. drum daçok şaşırmıştı o normalde tedavinin uzun sürebileceği hakkında bizi uyarmıştı.şimdi tekra aynı tedaviye başladım biraz erken ama tedavim belkide uzun sürebilir. neyse kızlar kusura bakmayın uzattım baya.sizlere diyeceğim umudunuzu sakın yitirmeyin .innşaaalllaaah tez zamanda hamiş kalırsınız hepiniz.mutlu haberlerinizi merakla bekliyorum rabbim hepimizin yardımcısı olsun amiiin..

ayyy canım yaaa çok seviniyorum böyle şeyler duyunca,umutlanıyorum hemen..ALLAH kızına uzun ömürler versin,oyun arkadaşı olarak da hemen bir kardeş nasip etsin :1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…