LÜTFEN Bİ AKIL VERİN

Sofyadr07

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2021
54
1
21
Arkadaşlar ben 19 yasındayım 1 yil once evlendim dugunum olmadi hicbiseyim olmadi evlendim kaynanamin yaninda kaldim 2 ay bizi kovdu ve bende gorumumun yanında kaldim sinra ordan teyzemin yaninda kaldim vesayre en son care bursada abimin yanina gittik sagda solda kalmamizin sebebi esyamiz yok paramiz yok abimin yaninda 5 aydir kaliyoruz artik bi evim bi yuvam olsun istiyorum cok biktim onun bunun evinde kalmayi evlendigimden beri kocamla hic yanliz kalmadim esim çalışıyor ama abim gilde kaldigimiz icin kiraya elektirige suya yardim ediyo yemeye icmeye bizde birikim yapamiyoruz surekli evde bısey bitiginde bizden istiyolar orda kaldığımız icin ses cikaramiyoruz bizi kovmasinlar diye yemin ederim çok sıkıldım e devleten hangi yardima başvuru yapsam red geliyo acaba ne yapmaliyim lutfen bi akil verin

Bu durumda seninde çalışmaktan başka çaren yok.
Zaten çalış ki ne kocanın ne başkasının eline bakma.
Eşyalı kiralık ev bulup ilk maasinla taşınabilirsiniz.
Daha sonra hem eşya alır hem gecinirsiniz.
Yeni evliyim,aşığım diye heyecanla hemen çocuk yapma benden tavsiye.

Şimdi diğer konularına baktim da çok geç kalmışız akıl vermek için.
Çok gençsin,hayat tecrüben yok,imkanın yok.
Evi terk eden,sürekli evi terk etmekle tehdit eden eşin varken birde çocuk için kendini parçalamadan bu durumunu düşün.
Çocuk için uğraşma çok uğraşmışsin belli.
Kendi ayaklarin üstünde dur.
Çalış çalış çalış.
İleride evin de olur çocuğunda o zaman ne kimsenin evine ne de o terk eden kocana muhtaç kalmazsin.

Olmayan evlerini terk etmekle mi tehdit ediyormuş bir de
Ve tüm bunların içinde çocuk uğraşı.

Off Allah'ım sabır ver. Ya siz cidden şu hayatı nasıl bu kadar gelişigüzel,sonunu düşünmeden yaşıyosunuz ya? 1 yıl olmuş evleneli kocam dediğin adam sana daha bir ev açamamış. Başkalarının yanında sürünüyosunuz. Abimler bizden para istiyo,bi şeyler istiyo diye laf ediyosun bi de. Hayrına mı besleyecek insanlar sizi evinde? Bu hayat pahalılığında hem de. Yalnız kalamıyolarmışmış
Ah canım ya. Çıkın o zaman kendi evinize? Böyle evlilik mi olur? Yangından mal kaçırır gibi 19 yaşında evlenmişsin. Aferin çok geç kalmıştın çünkü. Daha eviniz yok çocuk derdine mi düşmüşsün. Neresinden tutarsan tut elinde kalan bir hayat. Bu nedir ya? Vallaha acımıyorum ya. Cidden. Ben bu kadar saçma,gelişigüzel yaşayan insanlara acımam. Zahmet olmazsa sende bir işe girde kendinize bir ev tutun. Sonsuza kadar başkalarının yanında yaşayamazsınız.

Sen de çalış eşinle birlikte başka eve çıkın bu şekilde olmaz nereye kadar olcak

Biz sana akıl veririz de şimdi kalbin kırılır.
19 yaşında evlenmen çok büyük bir hata. Zihinsel olgunluk yeterince gelişmemiş oluyor. Hayat çok toz pembe gözüküyor nitekim sizde de öyle olmuş ki sonunu hiç düşünmeden bir yola girmişsiniz.
Misafirliğin, insanlara yardım etmenin belli bir süresi olmalı. Siz aylarca göçebe yaşamışsınız ona rağmen hiç durumu düzeltmeye çalışmamışsınız. Kaynananızda kalırken nasıl kenara para atamadınız ki? Kaldı ki abinizde bile 5 aydır kalıyormuşsunuz. Az bir süre mi sizce? Nasıl hiç kenara bir şey atamıyorsunuz?
Evlendigim zamandan beri kocamla başbaşa kalamıyoruz demişsin ona da güldüm açıkçası. Bir de başbaşa kalmak istiyor haspam 5 aydır yengenizin de eşiyle başbaşa kalmasını engelliyorsunuz. Hiç bitmeyen bir misafirliklik allah o kadına yardım etsin ki bir de üstüne bebek istiyormuş hanımımız
Bu kırıcı olabilir ama kaynanan kovmakta çok haklı bence. Sizin duzeleceginiz yok. O olgunluğa erişememişsiniz.

Baktım evet bir hadsizlik göremedim siz kendi konulariniza bir bakın öyle yazın
Cibiliyetsiz seni ne kadar karektersiz bi insansin sen ya insan gibi bissey yazdim direk pat lafi vuruyon hayırdır bana sorumluluk alamiyosun diyosun nerden biliyon elimizde yok bunda utanilacak biseyde yok herhalde sen cok yaslisin sadece yaşlılar mi sorumluluk aliyo

İnsalah benim düştüğüm duruma sende dusersin kurban oldugum allah buyuk

Bu atar giderinizi geçinmek için eşinize yapınız. Burdan bişey çıkmaz size malesef. Oturduğunuz yerden yardım gelsin yiyeyim yerine bir işe girin biraz yorulun alın terinizle para kazanın. Bir de düşün artık şu devletin yakasından sizin gibilere bakmaktan yoruldu artık. Suriyelisi gelir vatandaşlık ister afganlısı gelir sümük gibi yapışır. Ha Türk vatandaşıysanız konu başka yerlere de gider haklılık payınız da çıkar ona diyecek bişeyim yok ama eliniz ayağınız tutuyorsa çalışın.

İnsalah benim düştüğüm duruma sende dusersin kurban oldugum allah buyuk
Bu duruma düşmeyi kendin tercih etmişsin. Bana 18 yaşında evlenmekten bahsetseler yıkardım ortalığı. Ailen okutmadıysa bir işe girip çalışsaydın, ayaklarının üzerinde dursaydın. Evlendiğini sanıyorsun ama sadece nikah yapıp onun bunun yanında sığıntı gibi yaşamışsınız. Bunu da kendin seçmişsin. Normalde insanlar önce evini kurup sonra evleniyor ya hani? Hepsinin üstüne bir de öyle bir adamdan çocuk yapmak için yırtınıyorsun. Resmen sıvıyorsun. Buradakilere çemkirip beddua edeceğine aklını başına topla. Kimse senin kötülüğünü istemez. Elin ayağın tutuyor, devletten yardım dileneceğine bir işe gir çalış. Kocan da gitmek istiyorsa ağlanıp durma, bırak gitsin. Belki de öylesi daha hayırlıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…