Lütfen benim gibi yaşayan var mı çok kötüyüm

guldum

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2024
31
6
25
Hayattan kopmuş şekilde yazıyorum.hamileligimin son ayında korkuyla beraber kafamda bir ağırlık sıkışma oldu uykuya derin dalamadim üstünde depresyon geçirdim çok kötü şeyler yaşadım . doğumdan sonra kafamdaki sorun için hastaneye gidecektim devlet hastanesinde doğum yaptım genel anestezi sonrasi kafam eskiden daha kötü oldu unutkanlık hayal kuramama kafam ağaç gibi bana aitt değil sanki eve geldikten sonra ayaklarımdan kafama doğru gelen bir his beni uyandırdı çok kötü korktum Tekar edince Psikiyatri gittim anksiyete başlangıç dedi o his tekrar oluyor yada belden yukari gelip uyandırıyor beni terlemeler başladı ellerim uyuştu bacaklarım karinclandi vücudum yanmaya başladı panik atak oldum sürekli bir korkuyla uyanıyorum yada salanark uyanıyorum yada kalp çarpıntısıyla uyanıyorum kafam öyle ağır hiç birşey düşünemiyorum bu yaşadıklarım çok ağır geliyor bana yaşamak istemiyorum bu durumda olan var mı çok korkuyorum kendime birşey yapacam

halsizlik kollarda uyuşma göğüste yanma iştahsızlık sürekli uyku hali.bunlarin hepsi anestezi sonrasi olması beni çok üzüyor doğum yapmadan önce böyle değildim ölüden farkım yok yaşamak istemiyorum artık doğum yapalı 10 gün oldu neler yaşadım bilmiyorum bunlar hepsi anksiyeteyse benim ki hepsi neden üst üste oldu hepsi çok ağır geliyor bedenime artık kendi ihtiyacımi geçtim bebeğime bakamıyorum artık

Doktora gidip emzirirken de kullanılan bir ilaç alın lütfen. İnşallah geçecektir.

Doktora gidip emzirirken de kullanılan bir ilaç alın lütfen. İnşallah geçecektir.
Kullanıyorum umarım yaşadıklarım hepsi rüya gibi bitsin çok yoruldum umarım benim gibi olup iyilesenler yada benim gibi olan vardır

Kullanıyorum umarım yaşadıklarım hepsi rüya gibi bitsin çok yoruldum umarım benim gibi olup iyilesenler yada benim gibi olan vardır
Eski konulara bakın bir sürü kişi var sizin gibi benim gibi. İlaçla geçmiş, kontrol altına alınmış. İlaca yeni mi başladınız?

Emin olun daha kötü durumdayım ne ilaç başladınız ne zamandır
Yeni doğum yaptım 10 gündür genel anestezi oldum neye uğradığımi bilmiyorum selectra 25 başladım kafam önceden bu kadar kötü değildi şimdi kulaklarım basınç oluyor gözlerim çok ağrıyor sersem gibiyim sürekli uykum geliyor uyusam olmuyor panikle uyanıyorum kalbim yerinden çıkıyor uyunadığimda kaç sn ne olduğunu anlamıyorum bilinç kaybı yaşıyorum unutkanlık uykuya zor dalmak vücudum yanmalar göğsümde heyecan gibi birşey ayaklarımda karıncalama sıcaklık bedenim sıcaklık yanmalar uyumaya çalışıyorum ayağım kendini çekiyor uyanıyorum kolum parmağım beynim uyumaya izin vermiyor kolumda uyuşmalar çok kötüyüm kafam çok kötü agiryor normal başkanı ağrısı değil

İlaçla birlikte terapi alıyor musunuz?

İlaçla birlikte terapi alıyor musunuz?

Bir aya toparlayacaksiniz Allah in izniyle.
Çok dua ediyorum çocuklarım çok etkilendi okullar açıldı kızım çok ağlıyor okula gitmek istemiyor benim götürüp getirmemi istiyor bütün ilgimi kestigim için piskolojikmen onada yansıdı rabbim hiç bir anneyi hasta düşürmesin çok zor

Amiiin..Ben de aynı durumdayım. Sizi çok iyi anlıyorum. Hamileyim diye henüz ilaç önerilmedi bana. Siz bu yönden şanslısınız. İyi olacaksınız hiç merak etmeyin. İlaç kullanırken ben normal hayatıma devam edebiliyordum. Sadece biraz sabredin. İlaç etki edene kadar sizi sakinleştirmek için başka bir ilaç ilave edilmedi mi tedaviye?

Bebeğim sarılık olduğu için emzirmek zorundayım yada ilacın dozunu artıracaktim uyku ilacı ekstra ama şuan anne sütüne ihtiyaçi var benim iştahım da yok ama zorla yemeye çalışıyorum

Almanız lazım. Çocuk da ikiymiş. Diğer çocuk da etkilenecek yaşta. Süreci hızlandırmanız lazım. Sadece ilaç yetmez ki. Durumunuz varsa doktora gidin düzenli. Ya da internette daha uyguna onlinepsikolog.com gibi yerlerden iyi eğitimli doktorlarla konuşun. Sonuçta bebek çok küçük çıkamayabilirsiniz o kadar uzun süre. Neden böyle oldu, nasıl düzelir beraber halledersiniz doktorla. Selectra hafif bir ilaç. Emzirdiğiniz için onu verdiler mutlaka. Çok üzüldüm. Lütfen terapi alın.

Benim iyi olmamm için dünyaları veririm sadece iyi olmak istiyorum eşim birşeyin yok diyor geçeck sabır et diyor ama acı çekiyorum

Benim iyi olmamm için dünyaları veririm sadece iyi olmak istiyorum eşim birşeyin yok diyor geçeck sabır et diyor ama acı çekiyorum
En çok ihtiyaç duydukları zamanda çocuklarınıza bakamıyorsunuz. Bunu görüp hala bir şeyin yok mu diyor?
Kendinizi en iyi siz bilirsiniz. Bunun için de yapılacaklar konusunda diretin. Mutlaka geçecek. Niye acıyla yaşayasınız ki.. Yaranız görünmediğinden o umursamazlık. Gösterin lütfen. İyileşin

Merhaba. Siz de böyle bir durum yaşadınız mı?

Çok haklısınız.

Merhaba. Siz de böyle bir durum yaşadınız mı?
Anksiyetesi yüksek 9 aylık hamileyim. Selectrayı da annem ölmeden önce kullanmıştım yıllar önce. En hafifi diye aklımda. İlaç kullanmadan geçirebileceğim düzeyde kalıyor anksiyetem hamilelik boyunca, şanslıyım destekçim iyi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…