Lütfen benim gibi yaşayan var mı çok kötüyüm

Merhaba. Siz de böyle bir durum yaşadınız mı?
İlaç yetmiyor. Düşünme şeklimizi de değiştirmemiz gerekiyor. Anksiyetenin temelinde olmamış şeyleri önceden aşırı olumsuz fikirlerle düşünmek var. Olayları büyütmek var. Birçok şeyin tek sonucu, tek yolu olabileceğini düşünüyoruz. O yüzden gözümüzde büyütüyoruz. Aslında düşündüğümüz şeylerin farklı sonuçları, onları değiştirmek için de farklı yolları olabilir. Bunları doktorla konuşarak düzenlemeyi öğrenebiliriz. O yüzden ilaçla birlikte terapi gerekli. İyi doktor önemli.

Anksiyetesi yüksek 9 aylık hamileyim. Selectrayı da annem ölmeden önce kullanmıştım yıllar önce. En hafifi diye aklımda. İlaç kullanmadan geçirebileceğim düzeyde kalıyor anksiyetem hamilelik boyunca, şanslıyım destekçim iyi.
Maşallah size. Allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Dogumda bizler için de dua eder misiniz?

• Beğen
Reactions: Gao
İlaç yetmiyor. Düşünme şeklimizi de değiştirmemiz gerekiyor. Anksiyetenin temelinde olmamış şeyleri önceden aşırı olumsuz fikirlerle düşünmek var. Olayları büyütmek var. Birçok şeyin tek sonucu, tek yolu olabileceğini düşünüyoruz. O yüzden gözümüzde büyütüyoruz. Aslında düşündüğümüz şeylerin farklı sonuçları, onları değiştirmek için de farklı yolları olabilir. Bunları doktorla konuşarak düzenlemeyi öğrenebiliriz. O yüzden ilaçla birlikte terapi gerekli. İyi doktor önemli.
Çok doğru. Bir kaç senelik psikolog geçmişim var. Doğru psikolog bulmak çok önemli. İnşallah sonuncu olur bu seans aldığım.

• Beğen
Maşallah size. Allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Dogumda bizler için de dua eder misiniz?
Tabi. İnşallah siz de kurtulursunuz. Uğraşıyorsanız, destekçiniz iyiyse doktor 2. sırada kalıyor. Hepsi iyi olsun, atlatın inşallah ❤️

Tabi. İnşallah siz de kurtulursunuz. Uğraşıyorsanız, destekçiniz iyiyse doktor 2. sırada kalıyor. Hepsi iyi olsun, atlatın inşallah ❤️
Amiiiin Allah razı olsun. Henüz doktor için bekle dedi psikolog. İlerleyen seanslarda karar verecek muhtemelen.

• Beğen
Amiiin..Ben de aynı durumdayım. Sizi çok iyi anlıyorum. Hamileyim diye henüz ilaç önerilmedi bana. Siz bu yönden şanslısınız. İyi olacaksınız hiç merak etmeyin. İlaç kullanırken ben normal hayatıma devam edebiliyordum. Sadece biraz sabredin. İlaç etki edene kadar sizi sakinleştirmek için başka bir ilaç ilave edilmedi mi tedaviye?
Kafanızda ağırlık ağrı sıkışma var mı yada basınç sürekli değişiyor kulaklarıma vuruyor kualakrlim tıkanıyor gözlerim ağrıyor sürekli uyku hali

X