Lütfen bana yardım edin Anneler akşama tanışacaktı ama iptal ettim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten bu durumu karşı tarafa söylemedim. Ağlamaktan tıkanan kulak basınç sebebi ile kanadigini öğrenmiştik derslerde. Tek başına ağladım kulağım kanadı değil elbette. Yoksa bu acındırmak meselesi değil. Ben tanıştırma meselesinden kaçtım çünkü eski süreçlere baktığımda ters giden şeyler çok oldu. Ve acele ettirildim karşı tarafla. Olay bundan ibaret aslında

Evlilik bir tarafın isteğiyle olmaz, ikinizinde istemesi lazım. Ama sen daha hazır değilsin, karşındaki de evlenmiş olmak için evlenecek demek ki ne demek şubata evlenmiş olurum.
Ben sevgili olarak devam etmek istiyorum evliliğe hazır değilim de, kabul etmezse keyfi bilir.

Zaten o süreçte sürekli acaba olmasa mı ileri tarihe mi alsak dedikçe hayır söz yaparsak düzelir kafan dendi. Ben daha önmeli şeyler yapılmadan düşünmek istedim sadece

Sen ne anlatıyorsun ben hiçbir şey anlamadım,
ne istediğini bilmiyorsun ne yaptığını da…
Önce kendin için bir şeyler yap psikoloğa git…
Acele ettirildim. Ve yaşadığım ilişki yüzünden korktum. İttir ittir getirildim be malesef ki sonu gelmedi. Ben sadece zaman istiyorum hazır olduğumuz an söz düşünelim diyorum

O kadar emek verdim vs diye düşünüyor ama seviyor fakat patojenik bir sevgisi var. Öfkesini çok yoğun yaşıyor oda.

Zaten o süreçte sürekli acaba olmasa mı ileri tarihe mi alsak dedikçe hayır söz yaparsak düzelir kafan dendi. Ben daha önmeli şeyler yapılmadan düşünmek istedim sadece
Psikoloğa git, kendini geliştirmeye çalış sonra sevgili mi bulacaksın, sözlenecek misin, sevişecek misin, sürtünecek misin düşünür karar verirsin. Davranışların ve düşüncelerin normal değil. 15 yaşındaki çocuklar senden daha istikrarlı ve kararlı. Önce kendini düzeltmelisin.

Tekrar ediyorum - acele etmeyin asla. Suan panik halindesiniz. Kimseye acımayın. Acinacak bir durum yok burada. Seçimler var. Kimseye bisey yapmis değilsiniz. Üzülüyorum aciyorum kıyamıyorum diye evlilik yapılamaz. Hele ki bu kişi size hakaret kufur etmiş …

Oraya da gideyim insalah güzel kararlar alırım. Sonucu iki kişi için de iyi olur

Yüz üstü bıraktın vs diyince otomatik üzülüyorum yoksa elbette ortada herhangi bir şey olmadı. Bazı şeyleri erteledim sadece. Kufurde malesef var uyarıyorum ama anlamiyor

O kadar emek verdim vs diye düşünüyor ama seviyor fakat patojenik bir sevgisi var. Öfkesini çok yoğun yaşıyor oda.
Emek verildi diye evlenmek zorunda değil. Kaldi ki anladığım kadariyla evlenmeyeceğimde demiyorsunuz sadece erken diyorsunuz. O zaman emek verdik diye ilk sevgilimizle evlenseydik hepimiz, tuhaf bir bakış açısı

Neden ilginç. Ben diş yapıyorum profesyonel olduğum şey bu iş. Bazen insanlar okumasa da okusa da çıkılmaz işlere girebilir. Ve çıkmak istedikçe batabilir

Arkadaşım aylarca hamilelik sanrisi yasamissin hala daha suphelisin mesela. Senin gibi okumuş belli bir noktaya gelmiş birinin sürtünme ile hamilelik olayını bilir. Çok zordur bu hadi taktın bı test yaparsin anlarsın.

Yani ne bilym dış hekimisin ya daha mantıklı daha ayakları yere basan insan olman gerekmiyor mu?

Neden ilginç. Ben diş yapıyorum profesyonel olduğum şey bu iş. Bazen insanlar okumasa da okusa da çıkılmaz işlere girebilir. Ve çıkmak istedikçe batabilir
Çok güzel okuyorsunuz, eğitim alıyorsunuz ama kendinizi geliştirme ve sosyalleşme kısmını atlıyorsunuz. Sonra sosyal becerileri gelişmemiş, mesleğinden başka elinde bir şey olmayan, onun bunun elinde oradan oraya savrulan yetişkinler oluyorsunuz.

Test yaptırdım beş kez falan kan testi. Ultrason ile de baktırdım ancak bu psikolojiyi atlatmam elbette mi zaman aldı. Atlattım derken mezun oldum memleketime geldim bir hafta sonra tanışmaya gelmeyi ayarladık ve henüz kendi psikolojim yerinde değilken bu işlerde buldum kendimi. Karşımdaki insan sürekli acele ettirdi ve belirsizlik sevmediğini beklemeyeceğini başkasıyla evleneceğini söyle Buda beni korkuttu. Kaybetmek istemedim olay kısaca böyleydi aslidna

Bunu kolay kolay söylemem ama yazdıklarınız 25 yaşında üniversite mezunu birisi için çok düzensiz ve devrik, okurken insanı yoruyor.
Belki zihniniz karışık olduğu için yazıya yansımıştır...
Sizin ne istediğiniz belli değil ki. Önce ona bir karar verin. Bu adamı istiyor musunuz? İstiyorsanız , siz henüz evliliğe hazır değilseniz o da evlilik İstiyor ise sonlandırın. Yok ben de istiyorum diyorsanız süreye ihtiyacınız olduğunu net bir şekilde anlatın. Anlamazsa da asıl siz onu salın gitsin. Bakın sayfada erken evlendiğini düşündüğü için mutsuz olan bir üyenin daha yeni açtığı bir konu var. Öyle plan program yapıp son gün iptal etmekle nereye kadar süreci götürebilirsiniz nikah günü gelip çattığında nasıl erteleyeceksiniz?
Ayrıca ilişki için sizi zorladığından bahsederken sonradan aslında çok da zorlamadı falan gibisinden bir şeyler yazmışsınız. Istiyorsanız bir sorun çıktığında karşı tarafa suç atmayı bırakmalısınız istemiyorsanız renginiz net olmalı istemiyorum saygı duymak zorundasın nokta.
Karar vermekte ve kararlarınızın arkasında durmakta ciddi sorun yaşıyor gibi duruyorsunuz öncelikle bunu geliştirmelisiniz yoksa hayatınız birilerini suçlayarak ve pişmanlıklarla geçer

Zaten sosyal bi kız değildim dolayısıyla sosyal becerilerim de ilkel seviyede kaldı. Dediğin gibj sadece elimde mesleğim var. Analitik düşünme sıfır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…