Lohusa psikolojisi 🥹

Öncelikle Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın diyerek başlamak istiyorum. Çok zor bir süreçten geçiyorum. Erken doğumla oğlumu kaybettim. Çok canım acıyor. Onu çok özlüyorum. Onsuz nefes almak bile bana suçluluk hissettiriyor.
18. Haftada enfeksiyon nedeniyle kanamam başladı kanama keseye zarar verdi suyu bitmeye başladı 20+3tede sancılarım başladı ve doğum yaptım. Ve zaman benim için 12 eylülde durdu. Tek tesellim oğlumu mezara gömebildim. Ama zihnim öyle bir işliyor ki. Duygularım o kadar inip çıkıyor ki. Oğlumun bana geri gelmesini istiyorum ama gelmeyecek biliyorum. Karnım bomboş kaldı içinde bebek olmasını istiyorum ama şu süreçten sonra bir daha hamilelik fikri bile beni korkutuyor. Ama aynı zamanda deli gibi çocuğum olsun istiyorum. Çocuğum olması fikri de beni ağlatıyor kendimi oğluma ihanet ediyor gibi hissediyorum. Anne ben toprak altındayken sen nasıl başka çocuk düşünüyorsun diyecek gibi geliyor. Hem karnım boş hem kucağım boş oğlum mezarda. O kadar zor ki anlatmam.
Benim gibi evladını kaybeden çok kişi var biliyorum. Siz nasıl baş ettiniz? Nasıl geçti günleriniz?
Çok üzülerek okudum yaşadıklarınızı. Ben 7 haftalık düşük yaptığım için bile aylarca perişan oldum sizi düşünemiyorum. Başınız sağolsun. Rabbim bu acınızı unutturacak başka bir acı yaşatmasın, size de güç kuvvet versin 🤲🏻 İstediğiniz zamanda hayırlı bir evlat ile kucağınızı doldursun inşallah. 🤲🏻

Çok üzülerek okudum yaşadıklarınızı. Ben 7 haftalık düşük yaptığım için bile aylarca perişan oldum sizi düşünemiyorum. Başınız sağolsun. Rabbim bu acınızı unutturacak başka bir acı yaşatmasın, size de güç kuvvet versin 🤲🏻 İstediğiniz zamanda hayırlı bir evlat ile kucağınızı doldursun inşallah. 🤲🏻
O kadar zor ki :KK43: elimi karnıma koyardım öyle uyurduk biz elimi koyduğum yere gelirdi oğlum. Şimdi ise bomboş karnım :KK43: inşallah cennette kavuşuruz cennet kuşumla 👼

Bende yatakta doğurdum çok istedim verin diye vermediler götürdüler ertesi gün morgdan teslim aldık. Mezar işlemleri olana kada eve getirdik sevdim oğlumu. Sonra gasilhanede yıkadık pakladık pamuklara sardık oğlumu sonra defin ettik. İnşallah cennette kavuşacağız oğlumla 🤲🏻
Allah ikimize de bir daha bu acıyı yaşatmasın 🥹
Amin canım zor gerçekten de çok fazla düşünmemeye çalış kendini yıpratma biliorum zor olucak ama acısı geçmese de zamanla alışıcaksın şuan lohusasın dinlen sonrasında eğer çalışıosan devam et çalışmıyosan seni oyalıcak birşeyler bul sakın kendini eve kapatma bana istediğin zaman yazabilirsin

X