LH yumurta gelişimi olmasa da yükselir mi?

cibi35

Nil Sena..
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2016
5.878
9.602
Hocam merhaba,
37 yaşındayım. Geçen yıl Ekim ayında 4 yıllık Mirena kullanımına son vererek bebek sahibi olmaya karar verdik.
Mayıs ayında yapılan hormon testlerim; ST4-0.96 / TSH-1.9496 / Prolaktin-7.65 / Estradiol-82 / FSH-5.96 / LH-6.88 şeklindeydi.

Adetlerim az fakat düzenli 29-32 gün aralığında. Bu zaman kadar 3 defa klomen kullandım 1 defa çatlatma iğnesi yapıldı. Sipermiyogram testi olumlu bir sıkıntı görülmedi. Nisan ayında HSG çekildi tüpler açık.

Benim sıkıntım;
USG takibinde olgun yumurta görülmemesine rağmen
Ateş, Ovulasyon testi, akıntı, adet öncesi 7. gün yapılan progesteron testi, luteral faz uzunluğu yani diğer tüm takipler ovulasyon olduğunu gösteriyor.

Benim sorunum ne olabilir? Nasıl bir yol izlemeliyim? Aşılama veya Tüp bebek yaptırmamızı gerektirecek durum nedir?

Yardımlarınızı rica ederim..

Not: Adetimin 10. gününe ait LH testi ve haziran ayı ateş tablom ektedir.

Eklentiler

• 09.07.2017.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 715
  • Haziran.JPG
    83,2 KB · Görüntüleme: 613
Canım yumurtlama döneminde e2 değerin kaçtı? E2 en az o günlerde yumurta başına 200 çıkarca olgunlaşan yumurtan vardır. Ama bu arada yumurta bazen yumurta diyelim 12-13 mm e kadar büyüyor buda ostrejen üretmesini sağlıyor ve çatlamadan sönüp gidiyor. Böyle de oluyor olabilir.

Yumurtlama döneminde hiç hormon testi yaptırmadım. Benim bu adetimin 7. günü sağda 20mm folikül tespit edildi ve rahim kalınlığı 7.1mm di.. fakat dr.um bunu önceki aydan kalan yumurta olarak değerlendirip kist dedi. 10. gün ovulasyon testim pik yaptı. Böyle olunca acaba kist değilde olgun yumurta mı diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Kist değildir o banada aynısı denmişti. Bazen yumurta zamansızda büyüyebiliyor doktorlarda kist deyip başından atıyor.

Kist değildir o banada aynısı denmişti. Bazen yumurta zamansızda büyüyebiliyor doktorlarda kist deyip başından atıyor.

Haklısın bende sanırım yumurta tembelliği var ve geç gelişiyor. Klomen kullandığımda 13. gün 18mm ancak olabilmişti. Sonra ki ay dozu 2 ye çıkardığımızda da 30mm lik kist oluştu. Peki sence bu 20mm lik yum. çatladıysa şansı olur mu? Çünkü önceki aydan kalanlar hep kalitesiz deniyor. Bu arada bu ay ki adetim 5-6 gün lekelenmeyle geçti hiç kırmızı görmedim. Bu nedenle hcg yapıldı sonuç negatif.

dışardan bitkisel kürler ve çatlatma iğnesi ile yüksek görünebilir.

İnofolik cambi ve agnucaston kullanıyorum. İncir kürü de yaptım fakat prolaktini yükselttiğini öğrenince bıraktım. 1 defa denendi çatlatma iğnesi ama maalesef işe yaramadı.

Canım 13. gün tedavinde 18 mm de yumurta çatlayabiliyor ki. Kaç mm'de çatlatma iğnesi oldurdu doktor?
Diğer tedavinde dozu ikiye çıkarmış ama çatlatması gecikmiş gibi yani çatlayamadığı için kiste dönüşmüş? Doktor kaç mm'de olgunlaştırma ve çatlatma veriyor sana genelde?
20 mm'lik yumurta ile tabi şansın olur neden olmasın. Ayrıca net gebelik en az 15 günden sonra kanda çıkar erken olabilir yani daha?

incir kürü yükseltmiştir.ayrıca ateş yazmışsınız.ateş olmasaydı bende tek ovulasyon derdım.cal 125 testi yaptı mı peki kist diyen doktor.

Hayır yapılmadı. 2016 mart ayında sol göğüs ağrısı şikayetiyle gittiğimde yapılmıştı CA 125 36,8 çıkmış sonuç. Herhangi bir tedavi uygulanmadı yalnız.

Çatlatma iğnesini 14. gün yani ertesi gün yaptırdı dr. ateş tablomu ekliyorum. Burada progesteron testim de 24 çıkmıştı.

incir kürü yapmış diyorum canım.belki kist zararsızdır ondan tedavi yapan olmadı.adet tarihinde farkedildikten 1 hafta yada 10 günü geçik adet olmazsan tekrar çağırıyorlar bildiğim.

incir kürü yapmış diyorum canım.belki kist zararsızdır ondan tedavi yapan olmadı.adet tarihinde farkedildikten 1 hafta yada 10 günü geçik adet olmazsan tekrar çağırıyorlar bildiğim.

Anladım canım. Basit folikül kisti dedi zaten. Adetle atılıyordu bu zamana dek. Bu defa kalmış 20mm olmuş.

ah canım çörek otu klomenle 22mm oldu yumurtam çatlatma iğnesi vurundum.benimde çatlamazsa hamile kalmazsam kist der.

Yumurtalık kistlerini aşılama veya tüp yaptırmayacaksan önemsemiyorlar.. Adetle atılmasını bekliyor yada doğum kontrol hapı veriyorlar. Benim takıldığım şey hiç bir dr. sebeplerden bahsetmiyor. 2-3 klomen tedavisi.. baktı olmadı hemen tüpe yönlendiriyor. Kimse uğraşmak istemiyor sanırım.

öyle karmaşık bir süreç ki herşeyin başı stres bu yüzden kadındoğumcu kendi karakterinde insancıllık yoksa uğraşmak istemiyor.çünkü tüp bebeği doktorun verdiği moralle tutan.yada yaşattığı moral çöküntüsü ile tutmayanlar var.

Allaha bıraktım canım ben. Ne olmazların olduğunu gördüm bu forumda.. Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize..

Allaha bıraktım canım ben. Ne olmazların olduğunu gördüm bu forumda.. Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize..
hayırlısı canım benim tek klomenle 15 mm oluyordu yumurta en fazla .fakat çörekotu yağı ile 22 mm oldu bekliyorum nasibimse hamile kalacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…