LH yumurta gelişimi olmasa da yükselir mi?

corek otu yagi mi ¿ ictin yoksa tarcinla falan mi karistrdin ¿
evet sabah ac karnına halende iciyorum.klomenin yumurta büyütmesini arttirdi bende çünkü corek otu yagi olmadan 15 mm oldu en cok.yalniz bu seferde catlatma ignesi olmama ragmen 26mm kist yapti doktor hem ilac verdi rahim kalinlastirici onunla eridi galiba.suam dondurulmuş embriyo deniyorum.insallah tutar.klomenli çörek otunu.zirvede kist ile tamamladim bitti.

evet sabah ac karnına halende iciyorum.klomenin yumurta büyütmesini arttirdi bende çünkü corek otu yagi olmadan 15 mm oldu en cok.yalniz bu seferde catlatma ignesi olmama ragmen 26mm kist yapti doktor hem ilac verdi rahim kalinlastirici onunla eridi galiba.suam dondurulmuş embriyo deniyorum.insallah tutar.klomenli çörek otunu.zirvede kist ile tamamladim bitti.
Canım şu an tedavide olduğun için bence bitkisel de olsa doktorunun bilgisi olmadan bir şey kullanma. Bana transferden sonra bitki çayları bile içmemem gerektiği söylendi.. Faydası olacak derken zararı dokunmasın sonra...

Hocam merhaba,
37 yaşındayım. Geçen yıl Ekim ayında 4 yıllık Mirena kullanımına son vererek bebek sahibi olmaya karar verdik.
Mayıs ayında yapılan hormon testlerim; ST4-0.96 / TSH-1.9496 / Prolaktin-7.65 / Estradiol-82 / FSH-5.96 / LH-6.88 şeklindeydi.

Adetlerim az fakat düzenli 29-32 gün aralığında. Bu zaman kadar 3 defa klomen kullandım 1 defa çatlatma iğnesi yapıldı. Sipermiyogram testi olumlu bir sıkıntı görülmedi. Nisan ayında HSG çekildi tüpler açık.

Benim sıkıntım;
USG takibinde olgun yumurta görülmemesine rağmen
Ateş, Ovulasyon testi, akıntı, adet öncesi 7. gün yapılan progesteron testi, luteral faz uzunluğu yani diğer tüm takipler ovulasyon olduğunu gösteriyor.

Benim sorunum ne olabilir? Nasıl bir yol izlemeliyim? Aşılama veya Tüp bebek yaptırmamızı gerektirecek durum nedir?

Yardımlarınızı rica ederim..

Not: Adetimin 10. gününe ait LH testi ve haziran ayı ateş tablom ektedir.
merhabalar : bayanlarda 35 yasından sonra yumurta sayı ve kalıtesı düşer ve aylık gebelık oranı da düser . amh hormon degerınız ve yapılacak usg de sag ve sol yumurtalıkta antral folıkul sayınız ( yumurtalık rezerv testlerı )kontrol edılmelı. sızın durumunuzda yumurtlatma tedavılerı yapılmıs olması nedenı ıle tüp bebek tedavısıne gecılmesı uygun olabılır. bol sanslar dılerım.

Hocam merhaba,
37 yaşındayım. Geçen yıl Ekim ayında 4 yıllık Mirena kullanımına son vererek bebek sahibi olmaya karar verdik.
Mayıs ayında yapılan hormon testlerim; ST4-0.96 / TSH-1.9496 / Prolaktin-7.65 / Estradiol-82 / FSH-5.96 / LH-6.88 şeklindeydi.

Adetlerim az fakat düzenli 29-32 gün aralığında. Bu zaman kadar 3 defa klomen kullandım 1 defa çatlatma iğnesi yapıldı. Sipermiyogram testi olumlu bir sıkıntı görülmedi. Nisan ayında HSG çekildi tüpler açık.

Benim sıkıntım;
USG takibinde olgun yumurta görülmemesine rağmen
Ateş, Ovulasyon testi, akıntı, adet öncesi 7. gün yapılan progesteron testi, luteral faz uzunluğu yani diğer tüm takipler ovulasyon olduğunu gösteriyor.

Benim sorunum ne olabilir? Nasıl bir yol izlemeliyim? Aşılama veya Tüp bebek yaptırmamızı gerektirecek durum nedir?

Yardımlarınızı rica ederim..

Not: Adetimin 10. gününe ait LH testi ve haziran ayı ateş tablom ektedir.
cibi35 cibi35 gecen sene konuyu acmissin canim simdi hamilesin tebrik ederim. Cevabini ogrenebildin mi. 14. Gun vajinal ultrasonda gelisen yumurta goremedi doktor. 18. Gun catladi. Ates ve ovilasyona gore. 23. Gun de de kan testinde lh a gorede catladi. Peki 4 gunde mi gelişti. Neden gorulemedi ultrasonda

cibi35 cibi35 gecen sene konuyu acmissin canim simdi hamilesin tebrik ederim. Cevabini ogrenebildin mi. 14. Gun vajinal ultrasonda gelisen yumurta goremedi doktor. 18. Gun catladi. Ates ve ovilasyona gore. 23. Gun de de kan testinde lh a gorede catladi. Peki 4 gunde mi gelişti. Neden gorulemedi ultrasonda

Teşekkür ederim canım en yakın zamanda sana da kısmet olsun inşallah.

Bunun net yanıtını hiç bir dr. vermiyor maalesef ama edindiğim tecrübeye göre LH yükselmeden yumurta çatlamaz, ovu testi koyulaşmaz, progesteron ve ateş yükselmez.

Büyük olasılıkla gözden kaçmış bir yumurta söz konusu sende canım. Hormonlar değil dr.un yanılması muhtemel.

O saklanan yumurta bir sürpriz daha yapar inşallah :))

Teşekkür ederim canım en yakın zamanda sana da kısmet olsun inşallah.

Bunun net yanıtını hiç bir dr. vermiyor maalesef ama edindiğim tecrübeye göre LH yükselmeden yumurta çatlamaz, ovu testi koyulaşmaz, progesteron ve ateş yükselmez.

Büyük olasılıkla gözden kaçmış bir yumurta söz konusu sende canım. Hormonlar değil dr.un yanılması muhtemel.

O saklanan yumurta bir sürpriz daha yapar inşallah :))
Anladim canim. Valla kafamda deli sorularla o catlayan yumurta dollenmedi. Hicbir sorun yok deniyor ama bir turlu tutmuyor.hayirlisi.cok sagol yanit icin.

cibi35 cibi35 peki bu zaman zarfinda neler yaptin hamile kalabilmek icin. Tavsiyelerin var mi? Bu surec de ben neler yapmaliyim nasil bi yol izlemeliyim.

merhabalar : bayanlarda 35 yasından sonra yumurta sayı ve kalıtesı düşer ve aylık gebelık oranı da düser . amh hormon degerınız ve yapılacak usg de sag ve sol yumurtalıkta antral folıkul sayınız ( yumurtalık rezerv testlerı )kontrol edılmelı. sızın durumunuzda yumurtlatma tedavılerı yapılmıs olması nedenı ıle tüp bebek tedavısıne gecılmesı uygun olabılır. bol sanslar dılerım.
Hocam mrb cevap verirseniz çok sevinirim.eşim azosperm 3.tesesini oldu sperm yok maalesef 3 defa rosi denedik ilkinde embriyo oluşmadı ikincide 3.gün 8 hücreli 2 embriyo transfer 3.denemede 1 tane 5.gün 3bb kalite embriyo transfer edildi tutmadı.amh:3 yaş:35 hormonlarım normal sağ ve solda 13-14 yumurta var hocam ilk tedavide uzun protokol 225 gonal f kullandım yumurta toplamaya yakın e2 çok arttı düşsün diye 2 gün beklendi 8 yumurta toplandı embriyo oluşmama nedeni e2 olabilir mi bozuyormu yumurta yı.2.denemede 300 Gonal f kullandım yine yumurta toplamaya yakın arttı e2 ama ilki kadar değil 3.denemede yine Gonal 300 kullandım 6 yumurta toplandı yine e2 arttı.hocam çok uzun yazdım ama neden yumurta çok varken 6-8 toplanıyor ve e2 artıyor ne yapabilirim ne kullanabilirim son bi tüp hücre kaldı başka yese olamaz eşim ve rosiden başkada çaremiz yok 😔😥 lütfen hocam bi yol gösterin Gonal yerine başka bişeymi kullanmam gerek yumurta kalitesi için ne yapayım lütfen lütfen bi çare olun hocam bana😢inş görürsünüz hocam

X