Kontakt Lens Lensli Gözlerimizin resimlerini paylaşalım mı?

tesekkur ederım cnm ben zaten sole dusunuyorum lensın omru de uzun hem olelıkle dısarı cıkarken lenslerımı takcam okulda falan evde yıne gozluke devam etcem zaten goz numaram durdu benım ve de cnm netten bıraz ızladım arastırdım bı haftada cıkarılan lenslerı bıle gunıcınde muhakkak yatmadan once vs.. cıkartmak gerekırmıs cunku lensın nemı mı ne azalırmıs omru kısalırmıs ve de gozde batama hıssı olabılırmıs haberın olsun
bu arada arkadaslar ben de goz yaşı kuruluğu var doktor bana nolu lens verırı mıkı

kızlaaaar esmeraldalarımı takas etmek ya da uygun fiyata vermek istiyorummmm,çünkü kullanmıyoruuuum

arkadaşlar ben de ocrelerimi takas etmek istiyorum.ilgilenen olursa özelden ulaşabilir.

çok güzel gözüküyor maşallah... ama ben renkli kullanamıyorum numaram yüksek olunca. yeşil alıcaktım içimde kaldı

kızlar ya lütfen bana yardım edin burdan okuduğum kadarıyla siz bayağı bi ustalaşmışsınız ama ben daha lensimi takamıyorum bile sinir oldum ya nasıl takıyosunuz bunu gözünüze.yok kapmıyo gözlerim yada çok zorlanıyorum yarım saat geçti takamadım sinirden vazgeçtim en sonunda ne zor bişeymiş yaaa(

bak şimdi anlatayım canım.gözlerine lensi takarken her zaman beyaz yerine önce takmaya çalış sonra gözlerini kapatıp sağa sola baktıgında yerleşecektir kendisi.sen göz bebeğinin üzerine ilk takmaya calışırsan çok sakınırsın takamassın bi dene bakalım...

çok güzel gözüküyor maşallah... ama ben renkli kullanamıyorum numaram yüksek olunca. yeşil alıcaktım içimde kaldı

aynen canım ya bende numaralıyım kimse tavsiye etmedi hem numaralı hem renkli gözleri yorar mikrop kaparsın dediler...aslında yüce yaradanımın verdiği göz rengi daha güzel ama neyse...

cnm ben de cok korkuyorum ya lens takmaya daha alamdım ama alıcam bende seffaf numaralı ve ben ızledım uzman tv den doktor oyle kolay taktıkı sanıyede ben dıyorum nasıl takcam dıye ve de hanı sen demıssın ya once gozun beyaz kısmına sonra gozunu kapat o yerıne gelır falan dıye doktor da ılk hemen gozun renklı kısmına takıverdı ve sole yaptı kısaca anlatım once lensı aldı kabından sonra avucuna koydu ve de solüsyon sıktı avcuna lensı parmagıyla gezdırdı avcunda bıraz sonra bı parmagına aldı ve hemen taktı renklı kısmına ve dedı kı lensını takar takmaz gozlerınızı kapatmayın dedı sen ılk acemıler ıcın mı hanı once beyaz kısmına takın dedın cnm yoksa sen hep ole mı yapıyosun ?? bı de kızarıklık oluyo mu cnm sende benım en korktugum o bı de doktor sole bı durumdan bahsettı basıları lensı nı dusurdun sanıyomus ama ta gozun ıcıne alt kızımlarına kacıyomus lens o da gozde batma gıbı bı hıs verıyomus hastaya oysakı lens gozunun ıcınde ya cok korkuyoruuuuum (

bu renkte en doğal lens hangisi arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:

Canim solotica´nin renkli lenslerde baya yüksek numaralari var. Tr de satanlarda varmi bilmiyorum ama internette satilanlarda var. Bi yakinim miyop -10 dan fazla gözleri, soloticaninkini kullaniyor. Icinde kalmasin, tr den arastir al bence :).

arkadaşlar zamanında bende kullandım mavi renk. sımdı yıne almak ıstıyorum gozleırm koyu kahverengı mavı almıştım pek bellı olmayan bı enktı gozumde. gozlukcu belklı olmayanı tercıh etmıstı dogal dursun dıe. sımdı yıne almak ıstıyorum o 3 aylık olanlardan fıyatları hakkında bılgı verırmısınız? tesekkurler

Gözlerim kahverengi,esmerim diye bana en güzel yakışıcak rengin yeşil olduğun düşündüm.ama doğal kalsın diye hareli aldım.Gözümün rengin çok az değişdi,yani ilk defa beni görenler lens olduğun anlamıyo bile =) Arkadaşlarım çok güzel yakışdığın,çok doğru reng seçdiğimi söylüyor) Şimdi resimleri paylaşıyorum sizinle.

Kendi göz rengim böyle kahverengi işte

Bu da Green Freshlook lensli gözlerim) Yakın plandan Flashla çekdim.

Bunlarda dışarıda çekdirdiğim resimler.Sizce nasıl olmuş Kızlar? =)

goz rengını kalıcı olarak degıstıgı amelıyatı duymustum ve de cogu ınsan gıbı bende guvenmıyorum ole sey mı olur ya gorebıldıgımıze sukretmelıyız dıyorum ben Allah korusun bole seylere guvenmeyın kızlar :26:

iris implantları aslında lense veda değil tam aksine lense temelli muhtaçlık yaratan bir durum bence...kahve gözünü insan istediğinde lensi bırakıp kullanabilir ama implantta o şans yok.....çünkü implantların yapısında hiçbir şekilde detay yok...dümdüz...gözümüzdeki ağ tabaka gibi hiçbir deseni yok haresi yok...bildiğiniz korku filmi lensi gibi yani....
implant taktıran birisini biliyorum....implantı tek başına kullanamıyor üzerine hala renkli lens takıyor çünkü implant tek başına robot gözü gibi duruyor..insan gözü gibi durması için lensin deseniyle üzerine desen yaratmaya çalışıyor...
yakından bakınca da implantlı gözler lensle beraber 3 katmandan oluşuyor gibi garip bir görüntü oluşuyor...
akşamları ve geceleri de görme zorluğu oluyor çünkü pupil boşluğu dar ve hiçbirşekilde esnemiyor....ve üstelik tam opak....lenslere veda diyip insanları yanıltmayalım çünkü çok ciddi bir karar...
görüş darlığı nedeniyle gözbebeğinin yani pupilin de deforme olduğunu biliyormuydunuz ? normalinde düzgün daire şeklinde olması gereken pupil oval şeklini alıyor veya simetrisini kaybediyor....

buyrun bu da size implant örneği....

bu da gözden implant geri çıkarıldıktan sonra gözbebeğinin yani pupilin aldığı şekil...pupile dikkat edin düzgün yuvarlak olması gerekirken yana doğru uzayan bir oval şeklini almış...

Eki Görüntüle 334256

bu da başka bir implant..gözbebeğinin şeklinin deforme olduğunu rahatça anlayabilirsiniz...

bu da implant gözden çıktıktan sonra pupilde oluşan deformasyon

Son düzenleme:

bunlarda benden gelsin forumdan okuduğum tavsiyeler üzerine aldım
Bir de Güneş saolsun çok bilgili lens konusunda (baya takip ettim seni)
Rainbow eliteline giallolarımm

kendi göz rengin çok daha güzel bence
bu göze bence soloticanın hidrocor ice veya azulu güzel gider

benim göz rengim yeşil, ama göz bozukluğum nedeniyle yaklaşık 2 yıldır numaralı lens kullanıyorum, aylık numaralı lens alıyorum. her zaman şeffaf alıyordum geçen sefer yeşil numaralı aldım. göz rengimde çok bir değişiklik yok, kimse lens taktığımı farketmedi bile, sadece biraz daha parlak durdu. ama göz bebeğimi daha büyük gösterdiği için ben sevmedim. bir sonrakinde yine şeffafa döndüm. onunda yakından bi resmini bulursam eklerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…