Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

kızlar ben çıldıracağım. hala gelmedi benim paket. karşı tarafla konuşuyorum. merak etmeyin gelecektir ama sorun olur kaybolursa sigortadan hemen yenisini özel gönderim yapacağız diyorlar.

canım hoşgeldin. rainbowlar için bende birkaç yeren aynı tepkiyi aldım ama ben pek umuramıt-yorum. diyenlerin sattığı lensleride bir diğer satıcı önermiyor ne bileyim. kullanmadım fazlada yorumum yok. denemek iççinse birkaç adres önerebilirim özelde bana ulaırsa bakırköy ve bahçelievler civarında

kızlar ben çıldıracağım. hala gelmedi benim paket. karşı tarafla konuşuyorum. merak etmeyin gelecektir ama sorun olur kaybolursa sigortadan hemen yenisini özel gönderim yapacağız diyorlar.

uzuldum cnm ya ....posta takıp numarasına gore nerede gozukuyor ...

uzuldum cnm ya ....posta takıp numarasına gore nerede gozukuyor ...

canım takip numarasına göre oradaki kargo firması 19 unda türkiyeye çıkarmış lensleri. ama burdan araştırıyorum henüz türkiyeye giriş yapmadı görünüyor. sağolsun eşimde rahat ol deyip ilgilenmedi. e ben 12 senelik kocamı tanımazmıyım böyle olacağını tahmin etmştim. patricia ile konuştum ısrarla mutlaka geleceğini söylüyor. cumaya kadar gelmez ise hemen özel postayla tekrardan çıkartacağını söyledi.

canım takip numarasına göre oradaki kargo firması 19 unda türkiyeye çıkarmış lensleri. ama burdan araştırıyorum henüz türkiyeye giriş yapmadı görünüyor. sağolsun eşimde rahat ol deyip ilgilenmedi. e ben 12 senelik kocamı tanımazmıyım böyle olacağını tahmin etmştim. patricia ile konuştum ısrarla mutlaka geleceğini söylüyor. cumaya kadar gelmez ise hemen özel postayla tekrardan çıkartacağını söyledi.

hhhhhhhm cnm bak en azından gelmese bile ozel posta ile bi tane daha yollucaklarmıs ....ilgilenmeselerdi daha kotu olurdu....herseyde bi hayır vardır...

rainbow bal renginde yeşillk var mı ya bilen var mı inşallah yoktur deneyen olursa ya da bilen cevap bekliyorm )=

kızlar ben artık lens kullanmaktan yavas yavas soğuyo gibiyim ....

bende soğudum canım ya...aslında lensi takmamın bir başka sebebi de gözlerimin çökük yapıda olmaları...hani lens takınca lens gözleri daha kabarık gösteriyor ya..biraz da ondan dolayı takıyorum...

lens rengi olarak bal rengi ve kahverengileri tercih edicem artık...onlardan da çok tatmin olmazsam başka yapacağım birşey yok....renk dışında gözüme kabarıklık hacim katması için son çare şeffaf lensi de düşünebilirdim ama gözüm numaralı değil..öyle bir seçeneğim de yok...

E ne anladık bu işten önemli olan erken gelmesiydi üzüldüm umarım gelir en geç haftaya lenslerin :Saruboceq: lenssizlik nasıldır bilirim amma acıklı konuştum yaw

kızlaaaarrr müjde benim çocuklar şuan dağıtım arabasındaymış. akşama görüşürüz byy

:sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey:

kızlaaaarrr müjde benim çocuklar şuan dağıtım arabasındaymış. akşama görüşürüz byy

:sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey:

=)=)senin cicileri cok merak ediyoruz ....ins istedigin gibi cıkar :1hug:

bende soğudum canım ya...aslında lensi takmamın bir başka sebebi de gözlerimin çökük yapıda olmaları...hani lens takınca lens gözleri daha kabarık gösteriyor ya..biraz da ondan dolayı takıyorum...

lens rengi olarak bal rengi ve kahverengileri tercih edicem artık...onlardan da çok tatmin olmazsam başka yapacağım birşey yok....renk dışında gözüme kabarıklık hacim katması için son çare şeffaf lensi de düşünebilirdim ama gözüm numaralı değil..öyle bir seçeneğim de yok...

Lensi takmadan once solusyonla temizle ,lensi cıkarınca temizle ,solusyon bittiginde al vb. bu sebeplerden dolayı sıkıldım ...
Benimde aklımda hep mavi vardı ...ama istedigim rengi hiçbi zaman kullanamayacagım için onunda bi uzuntusu var ....

Lensi takmadan once solusyonla temizle ,lensi cıkarınca temizle ,solusyon bittiginde al vb. bu sebeplerden dolayı sıkıldım ...
Benimde aklımda hep mavi vardı ...ama istedigim rengi hiçbi zaman kullanamayacagım için onunda bi uzuntusu var ....

e haklısın aslında tabi....düşünsene, lens kullanmanın getirdiği o kadar zorunluğu angaryayı çek..ve bunun sonucunda da istediğin rengi takama...ve sadece sana yakışanlarla idare et....ve bu arada gözlerini de yor....seni çok iyi anlıyorum aslında.
ama seni teselli edicekse şunu da söyleyim...saçı ve gözü bizden daha açık kişiler daha şanslı değil..maksimum doğallığın sırrı yine kendi gözüne yakın renklerde gezinmekte yatıyor..

lütfen şu analtacağım şeyi özellikle okumanı istiyorum...
ben bi keresinde eczanede solusyon alırken orda çalışan bir kız gördüm..ve gözlerine bakınca durumu hemen anladım....ve inan bunu anlayana kadar gözlerini o kadar da dikkatli incelemedim..ilk bakışta bariz belliydi..
gözünün içine özellikle bakmadım ama yüzyüze konuşurken insanın gözüne bakarsın bi an ister istemez..o an farkettim hemen...yoksa lensini yakalamaya uğraşmadım...
kızın kendi gözleri açıkyeşildi ve üzerine de mavi lens takmıştı....ve taktığı lens de pupili geniş bir lensti...sormadım ama yüzde 90 rainbow olduğuna da eminim çünkü damar da yoktu..
fakat gözü açık olmasına rağmen maviler yine doğal durmamış...ve geçen sana şikayet ettiğim "2 renkli göz" durumu olmuş...yani ortası yemyeşil ve ondan sonra aniden mavi çember başlıyor...
yani 2 tane alakasız renkte yuvarlak çember içiçe geçmiş gibiydi....inan kızın gözünden lensi çıkarasım geldi....hiç güzel değildi...
yeşil gözünü mavi yapmaya çalışmak yerine kendi gözünün yakın renklerinden gitseydi....gri yada emerald green alsaydı çok daha estetik duracaktı bence...hatta dark green bile güzel durabilirdi o gözde..

umarım senide biraz teselli etmiştir bu şahit olduğum durum :)

Mavinin herkese yakışmama nedeni aslında ne biliyomusun canım...çünkü mavi göz diğer göz rengi çeşitlerinden hiçbirisine benzemiyor..

mesela yeşil gözle ela göz birbirine benzer bi ortak noktası vardır.....bal ile kahve göz de benzer....açıkyeşil gözle gri göz de birbirine benzer....mavi göz hiçbir göz rengiyle benzemez....
Ayrıca mavi renk ANA renktir...yani 1 den fazla rengin karışımıyla elden edilen renk değildir...3 ana renkten biridir..
diğer göz renkleri ise ara renktir...yeşil gözler , kahve gözler, ela gözler ve gri gözler birden fazla rengin karışımıyla meydana gelir....mavinin neden diğer göz renklerine benzemediğini bunla açıklayabilirim sanırım...

ama maviye hiçbir göz rengi benzemediği için ve diğerleriyle hiç benzerlik çağrışımı yapmadığı için mavi lens hiçbir gözle uyum sağlamıyor..sağlamadığı için de doğal gözle kaynaşmıyor renk geçişi ani oluyor
bu da doğal görünümü engelliyor...o yüzden hiçkimse doğal duran mavi lens arayışına girip boşuna zahmet etmesin

Son düzenleme:
mavi lenslerin doğal olmayışının bir nedeni daha var...
o da lens üreticilerinin lensi mavi renge boyarken " Sadece mavi" boya kullanmaları...
mavi renk "tek başına" cart renktir.....lens üretirken mavi rengi "ham halleriyle kullandıkları için mavi lensler cart oluyor"

oysa başka renklerle karıştırılıp boyanınca değişik tonları elde edilir ve daha yumuşak ton elde edilir..
mesela maviye biraz beyaz katılınca hem mavinin sertliği yumuşar hem de açık mavi olur
maviye siyah katılırsa tonu daha koyu olur ama ham maviye göre yinede daha yumuşak ton olur..laciverte yönelir..

ben mavi lens yerine leylak yada violet lenslere ilgi duymamın nedeni...o lenste mavi rengi saf haliyle kullanmayıp başka renklerle karıştırıldığı ve mavisinin yumuşatıldığı için...

Leylak rengi lenste = mavi +kırmızı+ beyaz var..........kırmızı biraz sıcaklık katmak için..beyaz ise mavinin rengini açmak için..
mavi dışındaki diğer renklerin azlığı ve çokluğu da tonda ufak değişikliklere yol açıyor..

X