Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

gunescim tatlım benimmmmm yanlıs anlamıyorum ii niyetle soyledigininde farkındayım :1hug:

kızlar peki ben numarasız alacagım çapımı falan bilmiyorum dr a hiç gitmedim nasıl örenicem çaplarını gözümün lensi alacagım yerde ölçerlermi ki :uhm:

astigmatın soft lensi yok canım birde renklileride yok o yuzden ben pc de ders calısırkenhep takıyorm gozluk. dısardada lens takayım diyorum :) neyse erzuurmdada gideyim bi doktora göstereyim ona sorayım kendi doktorum cok gıcık herşeye karşı 10 yıllık doktorum olmasa :)

kızlar peki ben numarasız alacagım çapımı falan bilmiyorum dr a hiç gitmedim nasıl örenicem çaplarını gözümün lensi alacagım yerde ölçerlermi ki :uhm:

canım bazı lensçilerin kendine ait doktorları oluyor..lens satın alacağın içinde muayene ücretsiz oluyor...ama her lensçinin böyle kendine ait doktoru yok...eğer doktoru olmayan lensçiye gidiyorsan mebcuren ayrıca göz doktoruna gitmen lazım

tatlım bazı yerler doktor kontrolunde hem muayene edip hemde denetiriyorlar ...izmirde olsaydın yardımcı olabilrdim ama ist.da neresi muayene ediyor bilmıyorum =(

sadece çapımı ölçün diye dr a gidilirmiki kaydirigubbakcemile3 neyse artık gitcem mecburen de kesin bana gözlük falan verir bi şikayetle gidersem :roflol:

sadece çapımı ölçün diye dr a gidilirmiki kaydirigubbakcemile3 neyse artık gitcem mecburen de kesin bana gözlük falan verir bi şikayetle gidersem :roflol:

Tabiiki gidilir zaten doktorsuz kafaya göre lens almak yanlıştır her göz lense müsait diildir orda bakıcaklar muayene edicekler göz tansionu var mı bakıcaklar o tip şeyler yani. bc ne filan dikkat et lens satanlar bile bilmio çoğu zaman.

cnm ben numarasız alıcam kozmetik amaçlı gözümdede bir problemim yok Allaha şükür gidip dr a renk deiştircem die lens kullancam ben dersem beni topa tutar eczacıya sölemiştim de geçen o bile demedigini bırakmadı renk deiştircem diye lens kullanılırmı hiç çok zararlı sen hiç lensli dr gördünmü iyi bişey olsa onlar gözlük takmaz heralde dedi :uhm:

İyide cnm ne farkedio yani insanlar sdc numaralarını bilip ozman lens alabilirler öle şey olmaz ki. Yani kişinin gözü bozuk die lens alırken doktora gitmek zorunda olma sebebi gözü bozuk olmayan birinin lens alırken doktora gitmekle aynı Göze o testleri yapıolar göz bozuk olduu için diilki gözün sorununu numara çözüo zaten bu göze lens takılabilir mi ona bakıolar. Yani şöle sööliim belki gittiin doktor çat die bc ne filan bakıp lens takabilirsin diicek bilemiorum. Ama bazı şeelere bakıolar en azından benim zamanımda bakıolardı benim ailem biraz evhamlıdır onun için çok iyi bi doktora gönderilmiştim. Ve sana şunu söliim göz hiç şakaya gelmez son derece bu işin üzerine eğil zaten lens takamama çok da yüksekbi ihtimal diil. Ha buarada o klasik geyiğe gelince doktorlar sigarada içer ozman zararsızmı ayrıyetten onların zmanında çok az marka vardı benim annemin lensleri vardı ben bahsedince arkadaşlarım şaşırıodu hatta yıkama aleti vardı çok komik bişii herkes şok oluodu Şuan çok yaygın ama alıştıklarından vazgeçememeleri doğal. Yani bende şuana 40 yaşında olmuş olsaydım bilemiorum belki de amaaan şimdi başıma dert almiim derdim.

Buarada lens takan dotorları gördüm lens taktıım için lens takanları hemen anlıorum ama lens takmayan bi çok insan zaten lens olduunu anlamaz yani lens takan doktor görmek tabiiiki zor. Ben sana şunu açık yüreklilikle söliebilirm eğer ki gözlerim bozuk olmasaydı renkli lens %90 takmazdım. gözlerin ela dı diimi?

biri açık kahve biri ela tek gözümde yeşil renk pigmentleri daha fazla canım :1rolleyes: aslında öyle ama benimkide merak işte hevesimi alıyım diorum ama tabi lens oldugu da anlaşılmasın istiyorum yoksa verdigim o kdr paranın bi anlamı kalmaz dışarda görüyorum insanların gözlerinde bariz belli ve çok komik duruyo öyle dursun istemiyorum o yüzden herşeyiyle araştırmadan emin olmadan uygun değilsem zaten anında vazgeçerim lens hevesimden çünkü gerçekten belli oldukları zaman komik duruma düşürüyolar takan kişiyi bence ölü balık gibi yada şaşı bakmak istemem insanlara fisfisfis burda hepiniz çok tatlısnız çok yardımseversiniz çok sıcaksınız o yüzden size güveniyorum tavsiyelerinizi dinliyorum :1hug::1hug:

Tabi sonçta insan merak edio deişiklik yapmakistio. Elamı die sordum çünkü kendi zevkime dayanarak sölüorum elaya herşey oluo yani mavi de oluo yeşil deoluo ama mesela ben kahve gözde mavi lensin güzel durduu 1 kişi görmedim canlı olarak. Tabi ama bu benim zevkim elaya süper bi lens vardı ama kaldırıldı yemyeşil yapıodu. ilk defa kullanıcaksan doktor kontrolleri sonası bak eğer uyuyosa numarası filan amazon dene derim hem aylık hem yumuşak hemde ucuz yani olmadımı atarsın 40 a çünkü onunla bi deneme sürüşü yaparsın evet ben artık lense alıştım bunun altından kalkarım dersen rainbow gibi yıllık lenslere yönelebilirsinki o konuda da zaten güneşle gnz çok bilgili ve herşekilde yardımcı oluolar.

canımcım benim gözlerimde de renk farkları var...kenarlara doğru özellikle sarımsı çizgiler var hem de bariz şekilde.. şerit şerit böyle...ama lens onları da kapatıyor pek sorun olmuyor..renkli lensler belli bir noktaya kadar olan ufak tefek farkları farkettirmiyor lensin rengine yansıtmıyor....sendeki yeşillik ne derece yoğun bilemiyorum ama benim gözlerimde öyle homojen bir kahve değil..içi baya desenli...ve tabi 2 gözdede aynı desen olmuyor.....ama lensin teki bi renk teki bi renk durmuyor...

Son düzenleme:
selam kızlar aranızda bana yardımcı olucak benmle fikirlerini payalaşıcak arkadaşlarmı varmı..altakki resim bana ait gözlermin doğal rengi kahve tonları bana önerebiliceniz bir renk varmı acabaaa.s.

Arkadaşlar, lensaholics forumundan aldığınız fotoğrafları lütfen izin almadan yayınlamayın. ızin almadan yayınladığınız için şu anda orada olay çıktı. Lütfen bir daha alıp koymayın o resimleri buraya izinsiz. Moderatör ve adminlere de var olan fotoğrafları silmelerini söyleyeceğim çünkü onlar fotoğraflarının burada yayınlanmasını istemiyorlar.

tamam eğer sorun olacaksa ben kendi mesajımdaki alıntı resimleri silmeye çalışacağım elimden geldiği kadar...uyarın için sağol...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…